Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2014., 07:46   #3061
Quote:
patela kaže: Pogledaj post
pozzzzzzzzzz koljenaši
evo da se malo pohvalim sa oporavkom-od jučer više nisam na kineteku došlo je do 120 stupnjeva,jedino još potrbuške kod savijanja nedostaje malkice da bude kao zdrava noga.mišić jako ojačao u svega 6dana boravka.vježbe u bazenu su napravile čuda s mišićem
ajd super još jedan dokaz da je sve individualno... ja sam došao u toplice dva tjedna nakon operacije i nisam išao na kinetek dok mi vješbe u bazenu nisu ništa pomogle... samo tako naprijed i prijedlog kad ti već tako dobro ide uzmi si sportsku.
bine11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 16:12   #3062
pozzzzzzzzzzzz dragi koljenaši
evo meni danas zadnja terapija.noga je super puni opseg pokreta,mišić je super
patela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 23:24   #3063
pozzzzzzzz ekipa

evo da javim tijek oporavka-vratila se iz toplica, bila na kontroli kod operatera-dr kaže koljeno i mišići super, savijanje u koljenu super, mišić na listu se vratio, kvadricepsu još malo nedostaje, dr kaže da je to super jer kvadricepsu treba dugo vremena. hodanje super-nema bolova ni šepanja. moram svaki dan puno vježbati, hodati i vozit bicikli. u 10mj vadim šaraf iz tibije-jel netko ima iskustva s vađenjem šarafa?
patela is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 10:30   #3064
Quote:
patela kaže: Pogledaj post
pozzzzzzzz ekipa

evo da javim tijek oporavka-vratila se iz toplica, bila na kontroli kod operatera-dr kaže koljeno i mišići super, savijanje u koljenu super, mišić na listu se vratio, kvadricepsu još malo nedostaje, dr kaže da je to super jer kvadricepsu treba dugo vremena. hodanje super-nema bolova ni šepanja. moram svaki dan puno vježbati, hodati i vozit bicikli. u 10mj vadim šaraf iz tibije-jel netko ima iskustva s vađenjem šarafa?
i mene muci to vađenje šarafa... kaj nisu mogli oba staviti biorazgradiva?

inace umrla nam je ova tema... ak ce netko od iskisnuh vidjeti, zanima me , operiran sam krajem 1. mjeseca. da li i kada bi preporučili magnetsku rezonancu napraviti? ima li to smisla? znam da mi je netko rekao da se nek narucim na magnetsku pa cekam...
k1ll3r is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 23:14   #3065
Quote:
k1ll3r kaže: Pogledaj post
i mene muci to vađenje šarafa... kaj nisu mogli oba staviti biorazgradiva?

inace umrla nam je ova tema... ak ce netko od iskisnuh vidjeti, zanima me , operiran sam krajem 1. mjeseca. da li i kada bi preporučili magnetsku rezonancu napraviti? ima li to smisla? znam da mi je netko rekao da se nek narucim na magnetsku pa cekam...
da da nitko se baš nejavlja na ovu temu i ja se nadam da će netko iskusan se javit i podijelit svoje iskustvo. ja operirana sredinom 2mj. inače kako ti je sada? bolovi prisutni? vježbaš? voziš bicikl? hod?
patela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 10:14   #3066
ja krajem 2. mjeseca

trčim već mjesec i nešto, po 3-4-5 km neki srednji tempo... sad sam probao malo promjene smjera, ubrazavanja,... sve je ok. malo trnci s vanjske strane koljena i tu i tamo se cuje neko skljocanje ali nista nestabilnosti ili boli nije bilo.
morao bi jedino jos vjezbe propriocepcije, balans daska i to... po mojim procjenama, najkasnije 1.9. igram nogomet
k1ll3r is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 23:11   #3067
Nakon operacije

Pozdrav, operirao sam prednji krizni ligament ima 17 dana, na terapijama sam ostao u bolnici 7 dana i tamo sam radio stacionarne vjezbe sa max 5-10 sekundi drzeci nogu u zraku i slicna naprezanja, sada doma otkad sam dosao sam te iste vjezbe radio po 1 minutu i vise i tako 1 sat - jednom dnevno, sad neznam jesam li ista mogao srusiti ? uglavnom pisem ovo jer mi je koljeno malo vise nateklo tj nabubirlo i sad neznam jesam li ista mogao srusiti zbog tih stacionarnih vjezbi koje sam malo predugo radio ( duzi izdrzaj u zraku isl. ) ili to tako jednostavno treba bit ? imam osjecaj koda mi trea radit punkciju i izvadit krv iznutra, pa jel to tako trea bit ? kad savijam koljeno dok je na podu peta zategnuta i ja lezim mogu ga saviti preko 90 stupnjeva ali nista previse tu vjezbu nisam forsirao, u pocetku prva 2-3 savijanja me malo boli ali dalje je lakse, to je vjezba dok lezim i peta mi je zategnuta i savijam koljeno dok je oslonjeno o pod i peta klizi po podu, sta vi mislite ?
Dininini123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 18:53   #3068
Pozdrav.

Ja obavila operaciju ACL-a potkraj 4. mj, uzeli mi tetivu iza kvadricepsa, pricvrstili razgradivim vijkom, a titanski je jos u koljenu... Bila 3 tjedna na terapijama (Thalasso u Opatiji) i prezadovoljna sam tretmanom, smještajem. terapeutima i vježbama. Savjetovali su mi vježbe za dalje... Oko 15.6. sam odbacila štake, tjedan-dva nakon toga i ortozu. Fleksija mi je skroz normalna, kvadricepsa još malo fali, ali list je ko prije. Tijekom ljeta sam
vozila stacionarni, ali i bicikl po vani... Malo sam
probala trčati i ide polako pravocrtno, ali me strah promjene smjera i vratiti se košarci jer je prošlo malo vremena... Doktor i fizioterapeuti kažu da je to najgore razdoblje kad misliš da si dobro i da
možeš i počneš opet trenirati pa se strgaš i sve ispočetka.. Treba proći min 6-8 mj uz vježbanju da se vrati sportu ko prije... Zato sam i skeptična za odlazak na skijanje u 1. mj. jer su koljena jako opterećena...
Zato i pišem. Je itko nakon operacije ACL-a probao skijati nakon pola godine? iskustva?
__________________
"Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli,živio sam kao usput, ko da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji."
zlatokosa12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 20:23   #3069
Pozdrav svima, evo jos jednog koj ima a nema koljeno
Uglavnom moja prica je duga, ali ja cu je krenuti od srijede kada sam dosao u lovran. Znaci potrebo je bilo sivati meniskus i rekonstrukcija prednjih kriznih ligamenata. U cetvrtak ujutro se budim i picim u salu, dobivam aneateziju u kicmu, pripremljen za operaciju. Operacije se ne sjecam previse droga radi svoje i budim se na jilu. Tamo sam proveo cijeli dan i cijelu noc, mogu reci da je bolilo ali da se izdurati. Petak vracam se na odijel u bolnicku sobu, popodne dolaze s onim aparatom za savijanje i savijaju koljeno do 40 stupnjeva. To me isto bolilo kao sta me je volilo i cijeli taj dan. No danas ujutro se budim bolova prakticki nema, ja sav u cudu, hodam s stakama normalno, tablete protiv bolova nisu potrebne uopce, jedino kad hodam tu i tamo me zna zabolit dio ispod koljena i naravno z druge strane koljena je podlijev. Ali danas se super osjecam, koljeno savijeno na 55 stupnjeva, bez ikakvih bolova i imam osjecaj da bi moglo ici jos vise ali bez forsiranja. Sve u svemu zadovoljan sam za sad, ali dug je put do potpunog oporavka. Ako koga sta zanimau vezi ovog moze slobodno pitat dok mi je jos sve svjeze

pozz svima
Stocke is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 13:14   #3070
Pozdrav..
eo ja san nakon dugih i teskih muka napokon narucen za operaciju...TH:artroskopija i rekonstrukcija prednje krizne sveze...makar mi je receno da su oba meniskusa popucala.Znan da ce rehabilitacija dugo trajat...al me zanima koliko dugo otprilike i koliko je dugo potrebno da se vratin blazenom malom nogometu koje je krivo za sve ovo
Mamutina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 17:59   #3071
Evo pisao sam prije dva dana pa da se opet javim. Znaci cetvrti dan od operacije kaljeno ide do 95 stupnjeva, doktor kaze da mogu doma i da ce biti sljedeci pregled nako 2-3 tjedna. U meduvremenu sam dobio vjezbe koje mogu raditi ta dva-tri tjedna. Ja sad gledam da li da odem negdje privatno pa da radim te vjezbe uz pomoc nekog da li bi mi to pomoglo ili da ipak cekam i sam radim do prvog pregleda? Pa ako bi netko iskusniji htio malo odgovorit i savjetovat me ako nije problem. Hvala
Stocke is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 19:51   #3072
Jedna jedina stvar!

Operacija prednjeg križnog,sve u redu, malo nedostaje do pune fleksije 2 mjeseca nakon operacije. Veliko pitanje je: Da li se vadi onaj jedan ne biorazgradivi šaraf,pod kakvom anestezijom i koliko od operacije? Hvala!
medicine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 19:56   #3073
Smile

Još jedna stvar. Za sve koji su kao ja prolazili ovakvim forumima prije operacije: najvažnija stvar! odmah poslije puštanja iz bolnice NA FIZIKALNU! bez odgađanja, učenja za ispite i bilo čega... na fizikalnu! I da...operacija boli na način da ćete prva dva dana plakat i spavat...3 dan je podnošljivo,a 2 mjeseca nakon i dalje osjetit malu bol na koju ste se dosad već navikli. I ako Vam je otišao prednji križni...idite na operaciju. Morate. Alternativa nije dobra i nema izlike.
medicine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 20:16   #3074
Quote:
medicine kaže: Pogledaj post
Još jedna stvar. Za sve koji su kao ja prolazili ovakvim forumima prije operacije: najvažnija stvar! odmah poslije puštanja iz bolnice NA FIZIKALNU! bez odgađanja, učenja za ispite i bilo čega... na fizikalnu! I da...operacija boli na način da ćete prva dva dana plakat i spavat...3 dan je podnošljivo,a 2 mjeseca nakon i dalje osjetit malu bol na koju ste se dosad već navikli. I ako Vam je otišao prednji križni...idite na operaciju. Morate. Alternativa nije dobra i nema izlike.
Znaci bilo bi bolje otici na fizikalnu negdje prije prvog pregleda, nego doma samostalno vjezbat?
Stocke is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 20:57   #3075
Definitivno...dok dobiješ uputnicu od doktorice,pa još dobiješ termin,taman negdje ćeš i počet oko pregleda...https://www.youtube.com/watch?v=fZspIJrWAgY&list=WL ovaj video ti je svetinja i vježbe što si dobio u bolnici
medicine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 20:59   #3076
Je znaš odgovor na moje pitanje o vađenju šarafa?
medicine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 21:17   #3077
Bok ljudi,
u 6mj. sam ozljedio koljeno na nogometu. Onako osjetio sam kao da je nesto zaiskrilo na zadnjem dijelu koljena. Taj dana je malo nateknulo koljeno no sljedeci dan vec mnogo vise. Bio sam kod ljecnika koji je rekao da nije nista, samo da stavljam led i mazem deep reliefom i nakon 4 do 6 tjedana je gotovo bilo sve proslo, vise me koljeno nije boljelo. Plivao sam, vjezbao i sve ok, samo nisam trcao i isao na nogomet.
No prije neki dan sam isao trcati i cijelo vrijeme me boljelo koljeno i do danas nije proslo. Onako lagano boli, neka tupa bol. Na ultrazvuku su mi rekli da su ligamenti koji se vide preko ultrazvuka ok, no da ima nesto krvi, vode ili sto vec, pa da je vjerovatno unutrasnja ozljeda koljena. Bio sam prije par dana kod ortopeda on kaze da je po klinickom nalazu puknuo prednji krizni ligament ali da napravim magnetsku i rengen pa da cemo vidjeti sto je. Posto za megnetsku m,oram cekati do 11mj. zanimaju me vasa iskustva.
Ono sto me zanima kako je to kad pukne ligament da li jako boli, da li oteklina nestane nakon par tjedana i koja je pokretljivost koljena?
__________________
Ljudi kazu da ono sto svi trazimo jest smisao zivota. Ne mislim da je to stvarno sto trazimo. Mislim da ono sto trazimo jest iskustvo bivanja zivim, tako da ce nasa zivotna iskustva na cisto fizickom planu imati rezonance unutar naseg najunutarnjijeg bica i stvarnosti, tako da doista osjecamo blazenstvo sto smo zivi.
Joseph Campbell
alfredo nr.2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 21:29   #3078
Ajoj!

Kad sam ja puknula prednji križni, bol je bila u obliku trnaca koji su prolazili kroz cijelu nogu,oduzetost cijele noge i osjećaj da nešto nije u redu,da noga više ne funkcionira normalno...sljedećih tjedan dana nisam mogla dobro hodat,oteklina je bila ogromna,znači prvi dan na traumatologiji su mi rekli da nije ništa...nakon par dana sam išla u merkur, doktor obavio pregled ultrazvukom i rekao da mi medijalni i lateralni nisu pukli...on je obavio punkciju taj dan,i to 3 bočice,rekao je da se nebrinem da nema ništa,da je sve u redu. Počela sam ubrzo više manje normalno hodat,plivat,iako je dosta bolilo i bilo nateknuto...Nakon gotovo mjesec dana od operacije otišla sam kod jednog odličnog doktora čije ime ipak neću spominjat, u dubravu...čim me vidio da i dalje šepam,da mi je rađena punkcija,koja je očiti indikator da je nešto puklo u koljenu i napravio mi Lachmanov test,rekao je da je to prednji križni. ZATO! mogu sa sigurnošću reći da ti je pukao prednji križni jer imaš krv u koljenu koja nemože nastat od puknutih kapilara..ili ti je kost otišla i zabila se u meso ili ti je ligament otišao...potraži još jedno mišljenje,nek ti napravi Lachmanov test i odluči se na artroskopiju s kojom liječnik može viditi na licu mjesta što se dogodilo pomoću sićušne kamere, ako je stvarno otišao,odmah nastavi sa operacijom ligamenta i to je to. Samo. odmah se prijavi za artroskopiju/operaciju jer se čeka po godinu dana,isto kao MR. Nadam se da sam pomogla!
medicine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 21:51   #3079
Lachmanov test mi je ++. No meni nije trenutno nimalo nateknuto. Imam tupu bol u koljeno. Koliko sam razumio tebi je nakon mjesec dana jos bilo nateknuto i jos te bolilo, mene nije, mene je pocelo boliti prije par dana kad sam isao trcati.
Slazem se da je nesto sigurno puklo, ne bi bilo krvi inace, ovaj doktor na ultrazvuku mi je rekao da misli da je malo pukao meniks ili hrskavica te da zato ima krvi i da ce to samo od sebe otici.
Hodati i vjebati sam mogao bez problema sve dok prije par dana nisam isao trcati. Trcanje je bilo okidac za trenutno stanje. Stoga nesto sigurno ne stima. Nadam se da nije neka ozbiljnija ozljeda. Nekako si mislim da je ozbiljnija da bi mnogo vise bilo nateklo koljeno i da ne bi tek tako otisao otok. No mozda sam u krivu. Na magnestku idem u 11mj.
__________________
Ljudi kazu da ono sto svi trazimo jest smisao zivota. Ne mislim da je to stvarno sto trazimo. Mislim da ono sto trazimo jest iskustvo bivanja zivim, tako da ce nasa zivotna iskustva na cisto fizickom planu imati rezonance unutar naseg najunutarnjijeg bica i stvarnosti, tako da doista osjecamo blazenstvo sto smo zivi.
Joseph Campbell
alfredo nr.2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 22:06   #3080
Vidi,nisam doktor i nemogu ti ništa pouzdano tvrdit,ali dosta sam čitala po forumima,znanstvenim člancima...Nuspojava puknutog prednjeg križnog,kao što je i meni bilo, je puknuti meniskus,hrskavica...Meni se medijalni rog meniskusa zabio u koljeno i nisam mogla savit nogu zbog toga...Možda bi ti bilo najbolje da probaš zeznit sustav i odmah se naručit na operaciju...Dok dočekaš MR lijepo ti teče vrijeme za operaciju,ako trebaš uštedio si si vrijeme,ako ne trebaš otkažeš i tjt. Neznam što ti znači ono meni je Lachmanov test ++? Ako je doktor dobar,nemože ti ništa štetit još jednom provjerit s tim testom.
medicine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:03.