Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2011., 01:18   #2121
Quote:
-scorpion- kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi,
Vec duze vreme pratim ovu temu na forumu vezanu za gubitak kose i mogu reci da ima dosta korisnih postova,iz kojih se moze dosta nauciti o ovom problemu koji konkretno i mene muci...imam 25 god, i u zadnjih 2 godine je kosa pocela dosta da mi se proredjuje.Bio sam kod dermatologa,dijagnoza je AA i po obicaju kao i u vecini slucajeva,savet je bio da je najbolji lek pomiriti se sa sudbinom...Pokusao sam dobiti neke savete,pomoc ali nista od toga.Onda sam uvideo da ako sam ne potrazim neko resenje, niko mi ga nece ponuditi.Trazeci po internetu naleteo sam na ovaj forum,gde sam dosta naucio o ovom problemu,tako da sam resio da pocnem sa Minoxidilom(Pilfud 5 %)kod nas jedino se Pilfud moze naci u svakoj apoteci,osim po Bg-u, i vecim gradovima u malo bolje snabdevenim apotekama ima i nekih drugih poznatijih proizvodjaca.Minox koristim konstantno,vec 6 7 meseci,najpre nanesem Dexpantenol i nakon 5 min stavim i Minox.Prva 2 meseca sam koristio Pilfud a posle sam krenuo koristiti apotekarski rastvor Minoxidil 5%,zbog velike razlike u ceni(Pilfud 28Eu)dok mi u apoteci cena pravljenog Minox-a (5Eu).Nekog vidljivog napredka nisam primetio,osim sto mi se cini da trenutno stanje miruje(ni bolje ni gore)sad sam opet krenuo sa Pilfudom(cini mi se da sam imao bolji ucinak u startu,ili je samo u pitanju moja autosugestija) pa cu videti za par meseci dali postoji neka razlika izmedju ta dva proizvoda,jer mi se cini da Minox pravljeni nema nekog ucinka(bar na meni).Pitanje za (phanatique)gde kupujes Minoxidil?(pravljeni rastvor) ja sam narucivao u Dzordza Wasingtona (Apoteke Beograd) i nisam bas zadovoljan,ili na mene Minoxidil jednostavno nema ucinka.Sad jedno pitanje za ostale clanove foruma:dali je neko koristio Azeliac Acide(Skinoren) u kombinaciji sa Minox-om,i ako jeste na koji nacin,mesanje sa Minox-om, ili nanosenje na teme?Procitao sam nesto u ranijim postovima o tome,al nedovoljno jasno...Po stranim forumima vidim da se dosta diskutuje o tome(Azeleicna kiselina je prilicno dobar inhibitor AR5 reduktaze)slican ucinak skoro kao i Propecia,ali se nanosi lokalno,pa samim tim su i manji rizici od nuspojava...Takodje sam nasao dosta proizvoda u inostranstvu,na bazi Minoxidila sa jos nekim dodacima,(Azeliac acide,Saw Palmetto,Tretinoin,i dr...).Takodje ima raznih koncentracija 5% 10% i 15% pa bih voleo,ako je neko od clanova ovog foruma koristio ove ili slicne proizvode da podeli svoja iskustva i misljenje o tome....Soryy na malo duzem postu...Pozdrav...


Imas u svakoj boljoj apoteci mogucnost da narucis, oni ti naprave i sutra dodjes po to, ili cak samo malo sacekas. Sto se tice toga da li sam zadovoljan, da ti budem iskren nemam pojma!! Naravno minox nije carobni napitak koji ce ti vratiti kosu, zato nemoj bas mnogo verovati u njegove mogucnosti. Mislim da ti moze samo donekle smanjiti gubljenje kose i celavost odloziti za koju godinu.
Ja nemam pojma kako bih izgledao da ga nisam koristio, tako da ne znam ni da li je na mene delovao. Inace, koliko sam cuo, na oko 30% ljudi ne utice.
phanatique is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 17:14   #2122
Meni pada u nekim blokovima svakih 4-5 godina pada jedno godinu i onda stane sljedece 4 godine.
Tako mi je padala recimo od 9. mjeseca 2010 sve do negdje 10. mjeseca 2011 i onda stala sama od sebe.
I kad pada, pada posvuda i na potiljku, i kruni i ispred nema pravila.
Sisanje na kratko naravno nije pomoglo kao ni nista drugo.
Pocelo je sa 26 godina, pa opet tamo negdje oko 29. i sad u 33. opet.
Na zaliscima po samom rubu gdje sad zavrsava kosa se vidi nova sitna svjetla kosa (inace sam crnokos) duzine 1 cm, ali dalje ne raste nego tako stoji i to samo u jednom redu uz rub velike kose, a dalje na sredini zaliska nista..
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2011., 09:41   #2123
ispadanje kose

kosa mi intezivno ispada vec oko pola godine. mozda nisam pogodila dobar sampon, mozda je od stresa. sve je to mozda pa vas pitam na koji nacih bih mogla najbolje provjeriti sto mi je sa kosom?
anonimna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 23:00   #2124
Mene zanima u vezi transplantacije..... prije nego sto je doslo do operacije,koliko je dana bilo potrebno da se sve vidi ,upozna sa problemom ,pripremi...jer zivim u CG tako da znam koliko puta moram poci tamo....itd....i da li se ceka puno do operacije?
Civas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 11:42   #2125
@anonimna123:
Jedini ispravan savet je da odes dermatologu, tamo ces dobiti najbolji i najprecizniji odgovor.


@Civas:
Sto se tice klinike koju sam ti naveo u privatnoj poruci, dovoljno je da odes jednom na pregled. Tamo ces porazgovarati sa njima, pitaces bukvalno sve sta te zanima, a oni ce te pregledati nekakvom kamerom i na kraju reci da li moze kod tebe da se obavi, naravno moze ako nemas neku bolest koze, stitne zlezde i slicno. To sve traje nekih 45min. Mozes zakazati odmah operaciju, ali ti oni predloze da ipak malo razmislis, pa da im javis, sto mi je ulilo dodatno poverenje. E sad, kad ce biti operacija zavisi od trenutne guzve, ali ti im napomeni da si iz CG i da bi ti odgovaralo sto pre. Meni je prvi slobodan termin bio otprilike 7 dana nakon pregleda. Sto se tice drugih klinika, moraces pitati nekog drugog... , cuo sam da su Turci dobri. Samo imaj na umu da ce trebati odredjeno vreme dok se problem ne resi, mozda i 2-3 godine u zavisnosti od stepena i tempa gubitka kose i da verovatno neces moci postici maksimalan efekat samo jednom operacijom, naveo sam ti razloge u pp. Takodje budi spreman za par godina opet da se operises jer ce tvoja "stara" kosa nastaviti da opada kao i do sada. Sve u svemu nije to bas jednostavno kako izgleda, ali ja sam za sada zadovoljan.
phanatique is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 13:29   #2126
Pa 99,9% cu u toj klinici koju si mi rekao...jer sam cuo sve pozitivne komentare vezano za nju,i jako je poznata.
A nacin placanja ?
Civas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 14:18   #2127
Quote:
Civas kaže: Pogledaj post
Pa 99,9% cu u toj klinici koju si mi rekao...jer sam cuo sve pozitivne komentare vezano za nju,i jako je poznata.
A nacin placanja ?

Meni su dali u 2 mesecne rate.
phanatique is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 14:53   #2128
Znaci sad pola i za mjesec dana pola ?
Civas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 17:43   #2129
Da.
phanatique is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 21:35   #2130
Imam 17 godina i imam dugu kosu pa sam tek nedavno primijetio da ćelavim na opasku prijatelja. Ispočetka sam to shvaćao kao šalu, ali sad sam dobro pregledao i zabrinuo se jer mi se čini da su mi zalisci stanjeni i produbljeni. Ne sjećam se točno kako sam izgledao s kratkom kosom i je li tako bilo i prije, ali mislim da nije. Zanima me jesu li to pravi znaci ćelavljenja i je li to moguće u ovoj dobi? I ima li ikakav utjecaj to što imam dugu kosu, da recimo možda više ispada zato? Ne razumijem se nimalo, a kosu perem običnim šamponom, bez ikakvih posebnih djelovanja. Trebam li već početi s preparatima, barem da preventino djelujem na eventualno daljnje ćelavljenje? Nadam se da ćete utješiti moju mladu romantičarsku dušu.
U obitelji je rijetko tko ćelav, barem u ovako mladoj dobi. Otac možda kod zalistaka malo, djed s njegove strane tek u 70-im godinama na tjemenu, a s majčine strane njeni ujaci, dakle braća moje bake. Hvala na savjetima.
locksley42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 08:49   #2131
Mislim da sam cuo negdje,da je zabluda da ko ima duzu kosu da prije opada.Bitno je samo redovno sisanje krajeva,pa bila duga ili kraca kosa.A i ono sto moram da kazm je,da je naucno dokazano da se celavljenje nasledjuje iskljucivo i samo od djeda sa majcine strane....znaci otac i svi preci sa oceve strane nemaju nikakve veze sa genetskim celavljenjem.
Civas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 08:57   #2132
Quote:
Civas kaže: Pogledaj post
Mislim da sam cuo negdje,da je zabluda da ko ima duzu kosu da prije opada.Bitno je samo redovno sisanje krajeva,pa bila duga ili kraca kosa.A i ono sto moram da kazm je,da je naucno dokazano da se celavljenje nasledjuje iskljucivo i samo od djeda sa majcine strane.... znaci otac i svi preci sa oceve strane nemaju nikakve veze sa genetskim celavljenjem.
Upravo je to što si rekao jedna od najvećih zabluda. Ćelavost se može naslijediti od obe strane roditelja. Može čak i preskakati generacije.

http://books.google.hr/books?id=kkyY...page&q&f=false

Zadnje uređivanje Champion_1 : 29.12.2011. at 09:03.
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 09:34   #2133
Quote:
locksley42 kaže: Pogledaj post
Imam 17 godina i imam dugu kosu pa sam tek nedavno primijetio da ćelavim na opasku prijatelja. Ispočetka sam to shvaćao kao šalu, ali sad sam dobro pregledao i zabrinuo se jer mi se čini da su mi zalisci stanjeni i produbljeni. Ne sjećam se točno kako sam izgledao s kratkom kosom i je li tako bilo i prije, ali mislim da nije. Zanima me jesu li to pravi znaci ćelavljenja i je li to moguće u ovoj dobi? I ima li ikakav utjecaj to što imam dugu kosu, da recimo možda više ispada zato? Ne razumijem se nimalo, a kosu perem običnim šamponom, bez ikakvih posebnih djelovanja. Trebam li već početi s preparatima, barem da preventino djelujem na eventualno daljnje ćelavljenje? Nadam se da ćete utješiti moju mladu romantičarsku dušu.
U obitelji je rijetko tko ćelav, barem u ovako mladoj dobi. Otac možda kod zalistaka malo, djed s njegove strane tek u 70-im godinama na tjemenu, a s majčine strane njeni ujaci, dakle braća moje bake. Hvala na savjetima.
Vrlo vjerojatno je to početak androgenetske alopecije. Preporučio bi ti da kreneš sa topičkim preparatima tipa minoxidil ili Serum VEGF.

Bitno je da počinješ čim prije, al opet svi ti preparati se preporučuju osobama starijim od 18 godina. Ti si dovoljno blizu.

Još jedna zabluda, pogotovo za 'početnike' je da misle da će neki šampon zaustavit ispadanje kose ako imaš AA. Ne postoji takav, makar ima mnogo pokušaja raznih miksanja. Zato koristi topičke preparate.
Problemsolver is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 14:11   #2134
Quote:
Problemsolver kaže: Pogledaj post
Vrlo vjerojatno je to početak androgenetske alopecije. Preporučio bi ti da kreneš sa topičkim preparatima tipa minoxidil ili Serum VEGF.
Koliko će mi oni pomoći ako počnem već sad primjenjivati? Koliko mogu odužiti proces i može li se spriječiti daljnje napredovanje?
locksley42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 14:25   #2135
Quote:
locksley42 kaže: Pogledaj post
Koliko će mi oni pomoći ako počnem već sad primjenjivati? Koliko mogu odužiti proces i može li se spriječiti daljnje napredovanje?
Usporiti da, ali spriječiti, ne.
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 16:33   #2136
Quote:
Champion_1 kaže: Pogledaj post
Usporiti da, ali spriječiti, ne.
A koliko usporiti? Može li na ovoj početnoj fazi ostat recimo još 10 godina? Kako brzo općenito napreduje taj proces?
locksley42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 16:44   #2137
Quote:
Civas kaže: Pogledaj post
Mislim da sam cuo negdje,da je zabluda da ko ima duzu kosu da prije opada.Bitno je samo redovno sisanje krajeva,pa bila duga ili kraca kosa.A i ono sto moram da kazm je,da je naucno dokazano da se celavljenje nasledjuje iskljucivo i samo od djeda sa majcine strane....znaci otac i svi preci sa oceve strane nemaju nikakve veze sa genetskim celavljenjem.
To je bila teorija koja se koristila ranije, ali nova istrazivanja kazu da se celavost moze naslediti od oba roditelja, ali i preskakati generacije, kako je Champion i rekao. Ja sam primer za to jer je moj deda sa majcine strane koji ima 80 godina tek procelav, a do recimo 65.godine je imao kosu gustu kao 15-godisnjak.
phanatique is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 18:31   #2138
Quote:
locksley42 kaže: Pogledaj post
Koliko će mi oni pomoći ako počnem već sad primjenjivati? Koliko mogu odužiti proces i može li se spriječiti daljnje napredovanje?
Možeš si 'kupiti' 15-tak godina, ako koristiš svaki dan.

A to je dovoljno da proživiš dvadesete punim plućima, a kasnije će ti biti manje važno.
Problemsolver is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 21:15   #2139
Quote:
Problemsolver kaže: Pogledaj post
Možeš si 'kupiti' 15-tak godina, ako koristiš svaki dan.

A to je dovoljno da proživiš dvadesete punim plućima, a kasnije će ti biti manje važno.
Znači može mi desetak godina ostati na sadašnjem stanju?
Sad mi treba više informacija, jer od nove godine namjeravam početi sa tretmanom. Trebam li ići dermatovenerologu, koliko koštaju ti preparati (recimo na razini jednog mjeseca ako bih redovito primjenjivao) i gdje ih mogu nabaviti? Hvala.
locksley42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 18:59   #2140
Quote:
Problemsolver kaže: Pogledaj post
Možeš si 'kupiti' 15-tak godina, ako koristiš svaki dan.

A to je dovoljno da proživiš dvadesete punim plućima, a kasnije će ti biti manje važno.


Nemoj davati čovjeku lažnu nadu,da 15 godina .
Puno faktora sa Minoxom igra ulogu,ne djeluje na svakoga isto,nekome će se kosa još više prorijediti,nekome će se prividno progustiti,ali na kratko(uzmimo u obzir da je to ogromno mučenje samoga sebe i da je bitna veoma velika volja stavljati ga dva puta na dan na glavu i to pogotovo u periodu kada je kosa duža).Ukoliko se odlučiš na Minoxidil,budi veoma uporan,veoma.Napravi malu pauzu i situacija se vraća na staro .Minoxidil je po meni napravljen kao nekakav mindfuck,ja sam tri godine bio uporan i na kraju sam odustao,nemam više volje,kosa se u tri godine manje prorjeđivala nego li je trebala ili bi se prorjeđivala da ga nisam koristio,ali uzmi u obzir da si tako samo kupuješ vrijeme.No to ima i svojih negativnih strana nakon toliko uzimanja,tj nanošenja-kosa se jako peruta,tj vlasište,užasno svrbi,kosa je poput slame,bezživota,brzo se masti,pogotovo kada je duža itd.....
Negdje sam pročitao da minoxidil djeluje do cca 5 godina,kasnije postaje beskoristan.
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:18.