Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2012., 18:51   #1
Koliki je zbukani zid izolator?

Na strojno ozbukanu kucu ocu staviti stiropor pa zanima jel zbuka neki izolator i kad na nju bi islo 5 cm stiropora i sama zbuka doprinosi izolaciji ili se ponasa kao i da ide na ciglu direkt stiropor kuca je nove gradnje zbukana izvana i unutra strojno

Hvala
cobra9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 20:59   #2
Quote:
cobra9 kaže: Pogledaj post
Na strojno ozbukanu kucu ocu staviti stiropor pa zanima jel zbuka neki izolator i kad na nju bi islo 5 cm stiropora i sama zbuka doprinosi izolaciji ili se ponasa kao i da ide na ciglu direkt stiropor kuca je nove gradnje zbukana izvana i unutra strojno

Hvala
između nikakav i loš
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 21:04   #3
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
između nikakav i loš
Možda je to malo pregrubo rečeno. I žbuka doprinosi izolaciji, klasična može sigurno skinuti stupanj dva, i usporiti proboj temperature za par minuta

Ne znam gdje si, ali ako imaš financijsku mogućnost stavi 8 cm stiropora.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 22:59   #4
Žbuka sa vanjske strane nije neka izolacija (skoro je zanemariva matematički) međutim pomaže na drugi način: neožbukana gola cigla upija vodu, pogotovo kroz fuge (koje su često loše popunjene) te tako vlaži zid. kiša nošena jakim vjetrom može potpuno promočiti zid od betonskih blokova od 25cm. a mokar zid je nikakav izolator. dakle žbuka više štiti od vode nego kao toplinska izolacija.
Ja danas nebi išao na manje od 10cm stiropora (naravno u fazi projektiranja to treba biti predviđeno zbog detalja vijenaca i ostalog)
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:14.