Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2003., 12:12   #1
Angry Naplacivanje ulaza u WC

Evo, ja se vratih sinoc iz lijepe nase i moram vam rec da me stosta raspigalo tamo ove godine.
Jedna od stvari je i naplacivanje ulaza u WC u klubovima ili barovima (ne svim, ali cini se da je taj trend sve prosireniji).
Dakle, odakle ugostiteljima muda da ti naplate ulaz u WC nakon sto si vec potrosio parstotinjak kuna na pica??????
Odakle im ta ideja????
A naravno, kad pijes, vise i piskis...i tako....mic po mic...dvije kune svaki put kad odes na WC. Mojoj frendici je baba cak naplatila i kad je frendica samo osla popravit sminku pred ogledalom iako nije koristila WC itself.
Kad je frendica osla drugi put na ogledalo i baba joj opet htjela naplatit, ova nije platila i onda se baba derala za njom da je zapamtila njeno lice i da joj nece majci vise u njen WC!!!!
Ovdje se WC ne naplacuje.
U nekim barovima/klubovima postoji dobrovoljna donacija za attendant ali onda su ti WCovi super clean, a ne popisani uzduz i poprijeko ko nasi, imaju i selekciju parfema i kozmetike kojom se mozete slobodno posluzit.....WC attendant vam cak i papir za ruke doda da se vi jadni ne bi pretrgli i imaju slatkise koje mozete uzet. Dakle, daleko od nasih WCova u kojima nekad nema ni svjetla, a kamoli tariguz papira.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 12:18   #2
A na Plitvicama...čučavci...jesu li još uvijek, pitam se, pred 2 god. su bili?
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 12:21   #3
jesu, jesu
__________________
cruel and kind
pojzn ajvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 12:51   #4
meni su naplatili wc i u Zagrebu u hotelu Dubrovnik
mislim ne mogu vjerovati

radim u hotelu "malo" luksuznijem od Dubrovnika i tako nesto nikad nam nije palo na pamet pa od kuda njima ta "pametna" ideja
sunshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 12:52   #5
Re: Naplacivanje ulaza u WC

Quote:
Kiki kaže:
[WC attendant vam cak i papir za ruke doda da se vi jadni ne bi pretrgli [/B]
da ima wc-a i kod nas, u kojima ti da papir u ruke, ali ne zato da se ne bi pretrgli, nego zato da ne potrošimo više od par papirića sramota
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 12:54   #6
Quote:
sunshine kaže:
radim u hotelu "malo" luksuznijem od Dubrovnika
A šta radiš?
Upalila se moja perverzna seksistička mašta....
offtopic... jooooj....
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 12:54   #7
pa mozda je WC registriran kao privatni obrt?
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 13:27   #8
to mi se dogodilo nedavno u aq. u zrću. žena naplaćuje WC 2 kune?! Stvarno su me razbijesnili. Nije da im je cuga jeftina, a kad već piješ ne zaustavljaš se na jednoj. Poslije treće već redovito idem na wc.... i svaki put PLATI...


Nemam problema kada se WC naplaćuje u kafićima, restoranima pa i diskotekama (pod uvjetom da platiš jednom i npr. dobiješ potvrdu koju pokažeš da su te već globili ili kao što je već neko napisao daš dobrovoljni prilog) ali ovo mi je bezobrazno...
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 14:21   #9
Quote:
Crow Jane kaže:
A na Plitvicama...čučavci...jesu li još uvijek, pitam se, pred 2 god. su bili?
kad smo vec kod cucavca

kad smo bili u Slavoniji prosli mjesec, i na autobusnoj stanici u Zupanji moj muzic svecano izjavi ide on u WC - al eto ga natrag za 5 secundi
i veli:

ON: Nema WC-a!
Ja: Kako nema - vidis da pice WC na onim vratima!
On: Ma znam - ja usao unutra al nema WC-a
Ja: Pa sta ima?
ON: Pa samo rupa u zemlji


P.S. U Canadi nema cucavaca
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 14:24   #10
Quote:
margarita kaže:
P.S. U Canadi nema cucavaca
Pih, i oni su Europa....
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 14:47   #11
Quote:
Agirl kaže:


Nemam problema kada se WC naplaćuje u kafićima, restoranima pa i diskotekama (pod uvjetom da platiš jednom i npr. dobiješ potvrdu koju pokažeš da su te već globili ili kao što je već neko napisao daš dobrovoljni prilog) ali ovo mi je bezobrazno...
Ja imam problem s tim jer potrosis grdne pare na pica pa cemu onda da im jos dajes i za wc??? U gorespomenutom Aq na Zrcu apsolutno svi piju, a nije da su im pica jeftina, pa onda jos naplacuju ulaz. Nek se gone u tri p.m.
Ovdje se nigdje ne naplacuje ulaz, ali ako ima toilet attendant, mozes joj dat par penija AKO ZELIS!!
BTW, WCovi gdje je toilet attnedant uvijek imaju i dezodoranse, parfeme, kozmetiku i slatkise.....sa svim tim se mozes posluzit.
U nasim javnim WCima cesto nema ni papira, a kamoli ovog ostalog sto sam nabrojala.
Ja cu drugi put radje u sumu pisat nego im dat 2 kune svaki put.
Ps im mtr seljacku!
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 14:56   #12
To se zove "Pay - per - piss"
Ma naplacuju i u Ceskoj wc i svugdje sta je bezobrazno, ali - sta im mozes
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 15:01   #13
Drago mi je da nisam jedina nabrijana agresivna frikusa sto se toga tice. Boban, Atrij, Dubrovnik...svi oni naplacuju, a nisu jeftini. S tim da je baba kenjara iz Atrija uvjerljivo najgori primjerak.

Pitanje: ta lova ide tim ljudima sta sjede dolje i (kao) ciste wecee?
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 15:02   #14
e sad vidis kak je nama tu zivjet
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 15:05   #15
Prije rata je u Sarajevu taman bila pocela ta praxa naplacivanja upotrebe WCa po kaficima, diskotekama i tako to, ali nesto ne vidim da se nakon rata nastavila. Ili ja premalo izlazim...

Dobro se sjecam, '89. sam bila na koncertu Parnog valjka, jedva se probila kroz onlu gomiletinu u Zetri jer mi se uzassssno pisalo, otisla u WC (da ne kazem jedva ga nasla ), izisla, kad neka baba za mnom ko luda - Nisi platila!!!! Nisam mogla sebi doci, pogotovo sto mi je naposljetku uzela nekakvu mizeriju od para. E bas mi je to nesto ponizavajuce bilo.

Ispada da nam naplacuju zato sto smo ljudska bica, koja normalno imaju neke fizioloske potrebe.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 15:12   #16
ako vec naplacuju onda bi WC trebao bit i cist

na putu za Berlin smo prosli kroz Nurenberg - morali mijenjati vlak (btw ICE vlakovi su prekrasni) - i sto sam na tom kolodvoru vidjela WC - ma cisci u zivotu nisam vidjela

platis 1.10 eura ali je zato savrsentsvo od cistoce - mislim da se WC zove McClean - tj. tvrtka koja ga odrzava

cim izadjes iz kabine za tobom zena ulazi i cisti sve za sljedeceg korisnika

margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 15:15   #17
Quote:
lebowski kaže:
A šta radiš?
Upalila se moja perverzna seksistička mašta....
offtopic... jooooj....
da si to pitao putem pm-a jos bih ti mozda i odgovorila
sunshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 17:04   #18
Quote:
darin kaže:
Drago mi je da nisam jedina nabrijana agresivna frikusa sto se toga tice. Boban, Atrij, Dubrovnik...svi oni naplacuju, a nisu jeftini. S tim da je baba kenjara iz Atrija uvjerljivo najgori primjerak.
U Argentini ne naplacuju, a WC je superuredan i cist, kao rijetko koji po ZG kaficima...
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 17:07   #19
prvi puta sam se susrela sa placanjem wc-a na izletu u Veneciji. Ali to nije ni bio Wc, to je bio raj ..... U zivotu nisam vidjela takav prekrasan wc.

Dugi niz wc-a , svaki je zapravo mala sobica....svaki ima svoje ogledalo veliko, vjesalice , stolic , vazu sa cvijecem , mali tepihic. Hodnik tih wc-a ima dugi crveni tepih , sve je u baroknom stilu ( ) namjestaj...... kao da sam dosla u neku palacu. Sam napisala da dok pisas svira ti muzika?


Sve mirisi po raznim parfemima ( to stvarno ne bih mogla nazvati osvjezivacima)


Pozeljela sam prenociti u tom raju


A kaj se tice naplacivanja u hr.... u Rijeci , centar grada , neki kafic/restoran/kavana/kajgod .... zena mi je naplatila i u ruku dala tri listica papira... I sad nek si ja sa tim brisem moja osjetljivija mjesta , nakon kaj je ona vec imala svoje prljave shape na njima... ... toliko o higijeni

uzela sam lijepo listice , i u WC-u izvukla svoje maramice papirnate...i jos to platila
vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 17:23   #20
U Njemackoj se WC ne naplacuju u bircevima, restoranima, disko clubovima, kazalistu.

Koliko ja znam naplacuju se samo na kolodvorima i na autoputu po restauracijama.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:01.