Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2012., 21:47   #1
Question zaleđene cijevi

dakle zivim u zgradi sa 6 stanova i imamo problem sto je u tri stana zaledila voda...vertikalu smo uspijeli odlediti ali je problem sto je jedan dio od duzine cca 3 metra u zemlji zaledjen i nemozemo ga nikako odlediti..probavali smo sa ulijevanjem tople vode u cijevi upuhivanjem toplog zraka i nista...problem bi bio jednostavan da su cijevi pocincane ali su plastične i neznam kako dalje...da li postoji koji način odledjivanja ili kakva elektricna sonda koja bi to uspijela odlediti...

svaki savijet je dobrodošao!
gigo980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 06:54   #2
tko je zaledil taj bude i odledil
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 07:38   #3
Quote:
gigo980 kaže: Pogledaj post
dakle zivim u zgradi sa 6 stanova i imamo problem sto je u tri stana zaledila voda...vertikalu smo uspijeli odlediti ali je problem sto je jedan dio od duzine cca 3 metra u zemlji zaledjen i nemozemo ga nikako odlediti..probavali smo sa ulijevanjem tople vode u cijevi upuhivanjem toplog zraka i nista...problem bi bio jednostavan da su cijevi pocincane ali su plastične i neznam kako dalje...da li postoji koji način odledjivanja ili kakva elektricna sonda koja bi to uspijela odlediti...

svaki savijet je dobrodošao!
Bojim se i pitati da li to znači da se sve to vrijeme dok su cijevi zalađene jednostavno ne grijete? , odnosno sigurno se grijete ali drugim izvorima topline električna grijalica i slično, moj komentar toga je grozno i ne dogodilo se.

Nego zgrada sa 6 stanova, 3 stana zaleđena, koji je vrag nisu ti stanovi useljeni ili je to propust projektanta i majstora?
Kao prvo ja bi HITNO pozvao majstora centralaša sa građevinskim strojem da otkopa te cijevi u zemlji i stavi nove s duplom izolacijom od normalno očekivane.
Uzeo bi sve račune i odnio advokatu da on ishodi potpuni povrat novca za te radove i za njegovu uslugu.
Zbog dokazane nepouzdanosti zajedničkog održavanja grijanja insistirao bi na antifrizu u sistemu koliko košta da košta, jer sve drugo je dokazana lutrija, pa neka ga plate svi nemarni oko mene.

Da ponovim - ovo je situacija kao da je rat, nema sad cile - mile, stroj ili kramp u ruke, hitno otkopati ili otopiti pa pokrenuti grijanje ili otpiliti zaleđene cijevi pa postaviti nove i pokrenuti grijanje, sve puzdano toplinski izolirati i onda korak po korak naplatiti nepotrebne troškove. Sve ostalo su priče za malu djecu.
"Pomozi si sam i Bog ti bude pomogao."

Ako moj prijedlog nije dopadljiv, onda se smrzavajte i čekajte dok ševa zapjeva, a sunce otopli, je ružno sročeno, ali je istinito.

Srdačan pozdrav, (kod mene je sad vani -11)
__________________
Mark Twain je lijepo rekao: "Nikad se ne svađajte s glupim ljudima,oni će vas spustiti na svoju razinu i onda potući sa svojim iskustvom" !
plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 15:03   #4
Stvar je u tome što ja imam vodu u cijelome stanu i grijanje naravno,jer su vertikale od tri stana sa jedne i tri sa druge odvojene..dakle i oni imaju grijanje i vodu u kuhnji al nemaju u kupaoni pa nema pranja veš mašine i tuširanja..
ja kao prijateljski susjed suosiječam sa njima i sudjelovao sam u največem dijelu organiziranja i pokušaja odleđivanja zato postavljam ovu temu da vidim dal neko nudi riješenje...
btv.garancija je bila tri godine od dana izdavanja uporabne dozvole a to je prošlo pred 8 mj.bar ja mislim da se to tako gleda!
gigo980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 19:14   #5
Quote:
gigo980 kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome što ja imam vodu u cijelome stanu i grijanje naravno,jer su vertikale od tri stana sa jedne i tri sa druge odvojene..dakle i oni imaju grijanje i vodu u kuhnji al nemaju u kupaoni pa nema pranja veš mašine i tuširanja..
ja kao prijateljski susjed suosiječam sa njima i sudjelovao sam u največem dijelu organiziranja i pokušaja odleđivanja zato postavljam ovu temu da vidim dal neko nudi riješenje...
btv.garancija je bila tri godine od dana izdavanja uporabne dozvole a to je prošlo pred 8 mj.bar ja mislim da se to tako gleda!
Lijepo ti Plus govori,nema druge nego što prije otkopati i položiti nove cijevi. Zašto.
Pa one u zemlji su ionako zaleđene, a sigurno su i pukle,dakle kopanje slijedi u svakom slučaju. Ako temperature potraju, zaleđenje će biti još jače ,a time i kvar
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 13:28   #6
dali netko zna sistem kako odlediti zamrznute pocincane cijevi jer su smrzle iako su izolirane staklenom vunom, cjevovod je dugacak oko 30ak metara a nesto sam citao da se moze i aparatom za varenje al pokusano i ne pomaze, ima li kakav slicni sistem ili uredaj kojim bi otopio cijevi
blackaudi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 13:38   #7
ja sam jučer odledio jedno koljeno koje mi se smrzlo u podrumu skupa s još cca 2m cijevi tako da sam uzeo onaj mali brener koji se koristi za spajanje bakrenih cijvi i lijepozagrijavo tih 2m i koljeno jedo 5-10min i voda krenila, bogu hvala ništa nije bilo puklo, sad sam to privremeno omotao s dvije stare deke, i za sada stvar funkcionira!
NERAST is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 15:38   #8
da jednostavno je 2 metra do kojih mozes, ali ja imam oko 30 metara puta dvije cijevi, koje su izolirane i smrznute a i nisu sve na dohvat ruke i brenera a sad ici sve to raskopavat se ne isplati ako postoji neki nacin da se odledi, naime zanimljiv je sistem sa aparatom za varenje ali nakon 5 sati pokusavanja bilo je bezuspjesno...
blackaudi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 17:06   #9
Quote:
blackaudi kaže: Pogledaj post
da jednostavno je 2 metra do kojih mozes, ali ja imam oko 30 metara puta dvije cijevi, koje su izolirane i smrznute a i nisu sve na dohvat ruke i brenera a sad ici sve to raskopavat se ne isplati ako postoji neki nacin da se odledi, naime zanimljiv je sistem sa aparatom za varenje ali nakon 5 sati pokusavanja bilo je bezuspjesno...
Smrzlo ti se 30 metara cijevi pa zašto si si takav luksuz dopustio, kao nisi znao da se na zimi bude smrznulo... Glupost, sad spašavaj to što možeš.

Skini odmah dolje svu nevaljalu izolaciju, ogoli cijevi, odmah donesi dva, tri, toliko koliko treba kalorifera na struju i neka puše vruči zrak po tome sve dok se ne posuši i ne zagrije te profunkcionira, PONOVO TOPLINSKI SVE IZOLIRAJ DOK PROFUNKCIONIRA, a ovo s aparatima za varenje zaboravi, to su slabe opcije

Srdačan pozdrav
__________________
Mark Twain je lijepo rekao: "Nikad se ne svađajte s glupim ljudima,oni će vas spustiti na svoju razinu i onda potući sa svojim iskustvom" !
plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 18:37   #10
Quote:
blackaudi kaže: Pogledaj post
nesto sam citao da se moze i aparatom za varenje al pokusano i ne pomaze
Aparatom se može odlediti pocinčana cijev ali ne u rasponu od 30 m odjednom i ne slabim aparatom. Znači, ipak ćeš morati kopati na nekoliko mjesta (recimo na rasponu do 3 m) i tako dio po dio, ili ćeš čekati da neko ponudi nekakvo drugo iskustvo.
__________________
Razmjena znanja znači-i pomoć i učenje...(siman)
siman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 18:45   #11
Quote:
gigo980 kaže: Pogledaj post
probavali smo sa ulijevanjem tople vode u cijevi
Čovjek kad rešava problem, pokuša nekada i nemoguće. Ako ste već sipali vodu, pade mi na pamet (kada se radi o navedenoj dužini), da pokušate ubaciti i tople i slane vode (i ostaviti je u cijevima da djeluje. Neko će vjerovatno kazati: so će nagristi cijevi. Hoće, ali imali izbora-cijev svejedno nije u funkciji.
__________________
Razmjena znanja znači-i pomoć i učenje...(siman)
siman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 20:22   #12
Quote:
plus kaže: Pogledaj post
Smrzlo ti se 30 metara cijevi pa zašto si si takav luksuz dopustio, kao nisi znao da se na zimi bude smrznulo... Glupost, sad spašavaj to što možeš.

Skini odmah dolje svu nevaljalu izolaciju, ogoli cijevi, odmah donesi dva, tri, toliko koliko treba kalorifera na struju i neka puše vruči zrak po tome sve dok se ne posuši i ne zagrije te profunkcionira, PONOVO TOPLINSKI SVE IZOLIRAJ DOK PROFUNKCIONIRA, a ovo s aparatima za varenje zaboravi, to su slabe opcije

Srdačan pozdrav
hvala na savjetu, zanimljivo je to da sam i ostavio da lagano curi i svejedno je smrzlo,
inace to je u vikendici pa sam mislio ako ima koji jednostavni ili laganiji nacin odledivanja, al zasad je glavni ventil zatvoren a kasnije kad se prirodno odledi cemo vidit ako bude cijev gdje puknuta onda cu sve raskopat i jovo nanovo
blackaudi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 23:00   #13
evo ovdje cete naci malo detalnjije objašnjenje vi koji imate sreče pa imate pocinčane cijevi!

SRETNO!!!

http://www.samsvojmajstor.com/portal...vodovodne-cevi
gigo980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 23:38   #14
Ja sam dosta puta odledio cevi aparatom za varenje(i ovih dana to intenzivno radim) ali nikad nije bila u pitanju tolika dužina.Moguće da je pokušaj bio bezuspešan zato što si išao nedovoljnom amperažom kratkim intervalima ili da si rano odustao.Inače,ovo je 100% uspešna,brza i čista metoda.
__________________
Popravlja sve osim karaktera-nema delova
ognjeni_zmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 15:00   #15
e tocno na ovom gore linku sam prvi put bio cuo za takav nacin, kazem isprobavao sam 5 SATI !!!! i bezuspjesno, oči mi se toliko nablicale da navecer nisam mogao gledati postupak kojim sam radio je identican onom na linku, dakle poceo sam sa 60 A prvih pola sata pritiskanjem u intervalim od po cca 5sec pa sam digao na 80 A sljedecih sat vremena, pa na 100 A i na 120 A po jedan sat i bezuspjesno, mozda je cjevovod ipak predugacak...
blackaudi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 15:23   #16
Vidim nisam jedini sa aktualnim problemom,samo sto je moja cijev plastican i zaledila se u garazi u betonu hmmm...nalijevam provrelu vodu a pala mi je na pamet i sol pa sam i to dodao u vodu i valjda trideset litara je uliveno i nekud nestalo tako da sam skoro pa siguran da je cijev pukla.
No opet nekako mi ne stoji da plasticna cijev samo tako pukne,ali kud ode tolika vruca voda???Probao sam i sa onom sajlom od cetke za ciscenje dimnjaka i dosao do leda ali ruke mi otpadose od lupanja i ni makac . Samo mi je jos nada ostala da necu morati trgati beton koji je usput i armiran !! KOma!! Da li postoji sta da brzo razgradjuje led naravno osim soli-nesto jace ?!
tihi05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 16:13   #17
mislim da je ipak najbolje rjesenje ono : bolje sprijeciti nego lijeciti
nego koji bi izolacijski materijal bio najbolji da se sprijeci zaledivanje, iz iskustva znam da st vuna definitivno nije
blackaudi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 18:28   #18
evo i mene muči isti problem i nakon dana razmisljanja nasao sam rjesenje...
ok mozda nekome ne u pali ali meni je sve relativno pristupacno....
prekinio sam okiten cijev, uzeo bačvu i potopnu pumpu, zagrijao vode i polako.....otprilike 5 metara cijevi za sat vremena sam otopio.
pumpa nabija toplu vodu i vraca se u bacvu jer je prjesjek cijevi veci od gume za vodu..
ostalo mi jos 2 metra do sata i to je to, voda mi se grije moram gibat
hit me is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 22:35   #19
Quote:
hit me kaže: Pogledaj post
evo i mene muči isti problem i nakon dana razmisljanja nasao sam rjesenje...
ok mozda nekome ne u pali ali meni je sve relativno pristupacno....
prekinio sam okiten cijev, uzeo bačvu i potopnu pumpu, zagrijao vode i polako.....otprilike 5 metara cijevi za sat vremena sam otopio.
pumpa nabija toplu vodu i vraca se u bacvu jer je prjesjek cijevi veci od gume za vodu..
ostalo mi jos 2 metra do sata i to je to, voda mi se grije moram gibat
dakle to funkcionira, cijev je cijela? jer mi smo već zbilja predugo bez vode, a ne želim posezati za neprovjerenim kreativnim metodama
equals is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 22:42   #20
mislim da se može odlediti grijačima koji su posebno namijenjeni za odleđivanje i protiv smrzavanja
__________________
nije bolest sve što boli
inna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:28.