Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2016., 16:42   #2561
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
Prespavao je u zatvoru, sutradan mu održano suđenje i sada čeka kaznu od 2 do 15 tisuća kn.

Prvi je ugrozio sebe i sve na cesti i pošalju ga doma, a drugog u zatvor sa kriminalcima, iako nije ugrozio nikog, niti je bio pijan.
Nije prespavao u zatvoru nego u pritvoru.

Ovaj prvi ako nije pokazivao želju da daljnjim vršenjem prekršaja pušten je doma a za drugog se ne zna zašto je točno završio u pritvoru tj.u posebnim prostorijama.

I oba su bila pijana jer imaju preko 0.5 promila a radi se o 2 različita zakona.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 22:20   #2562
Pozdrav svima,

želim s vama podijeliti nedoumicu koju imam pa da lakše odlučim što učiniti. Situacija je sljedeća - nedavno mi je dečko zaustavljen sa bebom od dvije i pol godine u autu, i policajac mu je našao nešto trave za pušit. Nakon što je to pronašao, policajac ga je izvadio iz auta, udario mu glavom u haubu te ga udario laktom u leđa i vikao na njega. To se sve odvijalo dok je bebica sve promatrala i vikala tata, tata iz automobila. Oboje su odvedeni u stanicu i dalje su nakon nekoliko sati pušteni, međutim čeka se suđenje.


Mene jako muči policajčevo ponašanje prema osobi koja se ne opire, a koja na stražnjem sjedalu ima zavezano dijete u panici. Tužba tog policajca nažalost i nije neka opcija, jer sam sto posto sigurna da neće biti kažnjen, ali zanima me što se tu drugo može učiniti. Razmišljala sam poslati neki mail sa pritužbom, ali ne znam kako se to uopće treba uobličiti. Imate li možda koji savjet?
mahunarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 09:57   #2563
Nećeš ti pisat nego on.Jednostavno opisat sve što se dogodilo.Dakako nije bio na hitnoj da utvrde povrede
http://www.mup.hr/main.aspx?id=104
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 00:47   #2564
Nije bilo ne znam kakve povrede koja bi se mogla utvrditi jer udarac sam po sebi nije bio takav da se kasnije išta vidjelo. On ne želi pisati nikakvu pritužbu, ali meni je žao to samo tako pustiti čisto iz pozicije mame - nije mi toliko žao njegove glave koliko bebine psihe u budućnosti. Najradije bih tom policajcu poslala mail di ga špotam i to je to. Hvala na savjetu!
mahunarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 01:07   #2565
Možeš i njemu ako znaš njegov mail.A možeš í mup-u objasnit kako se ponašao.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 20:45   #2566
Ja isto savjetujem da prijaviš. Neće od toga biti ništa, ali kad vide da neki policajac ima više od prosječnog broja udaranja građana godišnje postat će sumnjiv i tako se mogu loši primjerci izbaciti iz sustava.
Orion1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 19:03   #2567
Imam jedno pitanje. Jedno večer zaustavlja me policajac u civilu, legitimacija, osobna vamo tamo. Na kraju mi kaže da bih trebao ići s njim na prepoznavanje. Uglavnom, koliko sam skužio priču uhvatili su nekoga i sada trebaju još osoba koje odgovaraju opisu, da svjedok ima između koga birati. Na kraju sam mu objasnio da mi se jako žuri pa me pustio. Sad me zanima da li ja moram pristati na to ili ne, tj. da li odbijanje može imati kakve posljedice za mene?
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 19:46   #2568
Može te odmah pozvat na "razgovor" a ako ne ide privede te i obavi posao.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 19:51   #2569
A smijemo se Gornjoj Koreji ?
Robert Mugabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 22:14   #2570
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Može te odmah pozvat na "razgovor" a ako ne ide privede te i obavi posao.

Hvala na odgovoru
Mislio sam da možda mogu odbiti pošto oni osumnjičenog već imaju itreba im samo statist. Rekao mi je da treba baš nekoga mog godišta ali je bio fer pa kad sam mu objasnio zašto žurim me pustio....
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 22:55   #2571
Nije li Drot13 svojevremeno rekao da se takve stvari mogu odbiti bez posljedica, i izgovora? Naravno, pod pretpostavkom da osoba nije sumnjvac, već obični statist, bitan zbog fizičke prisutnosti?

Ne vjerujem da će baš privoditi osobe, ako ne može skupiti dovoljno kandidata, jer riskira tužbu?

Neovisno o tome, mislim da nikad ne bih pristao na to, ne zato što sam kriv, već zato što ne znam tko je s druge strane, (netko kratkovidan ili kratkouman).
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 13:26   #2572
Dakako da možeš odbit ako te tako pita.A može i drugačije ako ima "mozga i znanja"

ps.pa nema te ko kave
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 11:32   #2573
Imala sam jednu ružnu situaciju jučer sa policijom.
Idem s mamom (55god.)na neki pregled kod doktora i ona je vozila i krećemo mi autom prema kraju ulice. U našoj ulici se auti svi parkiraju na lijevoj strani jer ako se neko parkira na desno ne može se autom proći. I tako na kraju ulice nailazimo na policijski auto parkiran na desnoj strani dok su i na lijevoj auti i ne može se proći. Čekamo par min da vidimo hoće li tko izaći i nakon toga mama potrubi. Iz kuće (gdje je očito policajac došao nešto riješavati) se pojavi policajac i samo mahne rukom, kao nek čekamo. Nije došao i rekao joj ja se ispričavam, imamo nekog posla ovjde, možete li se malo strpiti ili idite straga. Nego je samo onak iznervirano mahnuo rukom. Mama spusti prozor i kaže molim vas jel se možete pomaknut, žuri nam se na pregled. On opet mahne rukom i pokaže rukom kao da čekamo te se vrati u kuću. Mama je u tom trenu rekla nešto kao „a jebemu mater pa uvijek se nešto tako dogodi kad se žuriš nekud.“ Meni je govorila i ja joj još nekaj odgovorim i tak..i kak je bio prozor otvoren on je to očito čuo i dolazi policajac neki mladi sav nabrijan i unosi nam se u auto i kaže: „gospođo kome ste vi opsovali“. Mi u šoku, objašnjavamo da nije rekla njemu, sad će žena u godinama ići psovati dečecu nekom. Ali on ništa, ja sam vas čuo, kako se vi to ponašate, ne možete to govoriti službeniku. Kad je rekla da nije njemu psovala, on je reko „Ipak niste smjeli opsovat“. (u vlastitom autu). I mama mu pokuša objasnit situaciju, a on kaže pazite kako vi postupate sa mnom, ja sam javni službenik. I kaže on: vi morate čekat jer ja obavljam važan policijski posao, jel vam problem pričakat 1 min? (a do sad je već prošlo barem 10). I kaže mama da se ne da proći, a on bahato kaže, šta mene to briga, ako ne možete proći zovite pauka pa da pokupi ove sve aute na lijevoj strani jer su oni tu nepropisno parkirani. Bio je jako bezobrazan i na kraju je samo mahnuo rukom i maknuo auto. Mama se baš uzrujala..Jel on imao pravo i zna nekaj da mi ne znamo? Rotirku nije imao upaljenu. Baš sam se i ja uzrujala i išla bi pisati neku pritužbu..
fors@ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 12:28   #2574
pa piši
http://www.policija.hr/main.aspx?id=104
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 12:15   #2575
Quote:
žoan kaže: Pogledaj post
je li itko od vas ikad pokušao udariti policajca ili mu zalijepiti šamarčinu?
Kod privođenja ili drugih radnji, nikad.

Ako te prilikom ulaska u stanicu , ili na stepenicama u stanici ono podbada pendrekom u rebra sve lagano, odma vrati kako znaš i umiješ.

Iz sitno iskustva, riječ je o testu koliko može daleko s tobom, doduše to i nemora bit pravilo, možda najebeš poslije još više, ja nisam, niti me teretilo za to
__________________
King of fools
Horovathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 01:14   #2576
Quote:
Horovathos kaže: Pogledaj post
Kod privođenja ili drugih radnji, nikad.

Ako te prilikom ulaska u stanicu , ili na stepenicama u stanici ono podbada pendrekom u rebra sve lagano, odma vrati kako znaš i umiješ.

Iz sitno iskustva, riječ je o testu koliko može daleko s tobom, doduše to i nemora bit pravilo, možda najebeš poslije još više, ja nisam, niti me teretilo za to
Da baš, genijalan savjet.
MaurS is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 12:12   #2577
Quote:
sivkic61209443 kaže:
Dakako da možeš odbit ako te tako pita.A može i drugačije ako ima "mozga i znanja"

ps.pa nema te ko kave
Mislim da se ipak neće služiti s tim, samo tako, jer može na brzinu skupiti gomilu prigovora i/ili tužbi protiv sebe. 2 puta po 2-3 osobe tako, i eto ti instant 6-7 prituzbi, a mislim da to čak niti kod nas ne može proći nezapaženo.

Da, zbilja, nisam neko vrijeme pisao na ovom podforumu.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 12:26   #2578
ma tko ga pita za pritužbe ako "odrađuje" posao.A i mnogi se ne žale.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 14:15   #2579
Pozdrav ekipa, volio bih podijeliti svoje iskustvo sa vama, što se tiče policijskog postupanja....znači šetam se ja po plaži, i vidim ja dolazi policijski automobil, koji se potom parkira ja mislim nekih stotinjak metara ispred mene....izlaze policajci, te dolaze do mene i pitaju me za osobnu....onako iz čistog mira nisam maloljetnik pa da možda zaključe da sam predugo vani pa postaja i te gluposti, nit pijan ništa....ne samo sam otišao malo prošetati, i opustiti se....i dobro i sada pitam ja policijskog službenika "pa dobro možete li mi navesti razlog legitimacije?", a on me gleda onako u čudu i pita: "a šta ti je to legitimacija?".....znam da nije kulturno od mene ali odvalio sam se smijat kao kreten, pokazao mu osobnu i nastavio dalje svojom "putanjom".....E sada moje pitanja su:

- Kada sam ja dužan policijskom službeniku dati na uvid moj identifikacijski dokument?
- Je li policijski službenik dužan meni objasniti razlog legitimacije, ili ako to pitam idem u stanicu?
- Koje su ovlasti policijskog službenika ako mu ja ne želim dati na uvid svoj identifikacijski dokument? (Normalno, ako ne postoji valjani razlog legitimacije)
kvacun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 17:18   #2580
ako nemaš potpisan ugovor s tzv. "policijom" radi se o nasilnom prekršaju!
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.