Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2006., 13:03   #81
Evo moj ukrasni grah

__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 07:57   #82
Pelargonije crvene i bakopu bijelu. Bude jako efektno
lily2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 09:48   #83
ovo je prva godina da cu se potruditi oko balkona... planiram zasaditi slak da isplete cijelu ogradu- duz cijelog balkona! naći će se tu i pletenica kao i svake godine, a sad za proljeće bi bilo fora par jaglaca ali čekam prijevoz!
sviđaju mi se i zumbuli veliki!
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 14:19   #84
Što na balkon

Pelargonije isurfinije defi9nitivno.najljepše su.
__________________
Vozi sigurno,vozi bager.
vepar81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 18:03   #85
Sada zimi na balkonu na južnoj strani imam maćuhice. One cvatu cijelu zimu.Isto tako na kuhinjskom prozoru koji je okrenut na sjever imam šareni bršljan, ciklame i kalenoe koje isto cvatu cijelu zimu. Ljeti izvadim ciklame i kalenoe , a posadim vodenice koje opet cvatu do prvih mrazeva i vole sjenu.
Ljeti na sunčani balkon stavim pelargonije, surfinije, petunije, bršljanke , dok na balkonu koji je potpuno na jugu pa ga sunce nemilice prži imam lavandu , kaktuse, ukrasnu kadulju, majčinu dušicu
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 21:17   #86
Sad mi cvatu maćuhice, narcisi, scile, tulipani se spremaju, a već vidim popoljke clematisa. A kad dođe ljetno cvijeće onda neke kombinacije pelargonija i ko zna što će se sve novo prodavati ovog proljeća! Ono što je sigurno je da će svaki dio balkona biti popunjen i da ću plakati da nemam bar dva balkona
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 17:25   #87
Znalci, što preporučate neukoj posadit na zapadni balkon (zgb)?
woman1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 19:09   #88
slak haha! ja ga obožavam! jednostavan je, lako se uzgoji, lijepe cvjetove ima....
sve 5!
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 09:28   #89
I moj balkon je na sjevernoj strani pa jako dobro uspjevaju puzajuće pelargonije. Super izgleda ako uz crvene pelargonije staviš bijelu bakopu. Bakopa se jako lijepo drži na sjevernoj strani čak do kraja rujna i stalno cvate. Surfinije mi baš nisu dale tako bogat cvat vjerojatno što vole više sunca.
lily2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 14:01   #90
upravo sam zasadila različke i nekakve suhe rožice na balkonu na, srećom, južnoj strani. s obzirom da mi je to prvo cijeće koje U ŽIVOTU sadim jel ima tko kakav praktičan savjet?!?!?!
Kseniska is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 20:48   #91
prvo što su ti savjetovali za vodeniku:
ona je super cvijet za hlad i sjenu ali kao sto je već netko naveo jako puno cvijeta ipadaju latice tako da ima puno posla oko čičenja ok njih ukoliko je beton ili nešto slično ispod njih.

drugo što su ti savjetovali ono što ima malene bijele listove je baccopa. i ona ne stvara nered. ima malene zelene listiće i malene cvijetove u bijeloj ili plavkastoj boji koja ima pet latica ravnomjerno raspoređene. stalno cvijeta puna ih ima na jednoj biljci i cvate cxijelo ljeto. problem ukoliko se jako zasuši prestaje sa cvatnjom tjedan dana. tako da treba paziti da se biljka ne sasuši. i problem što ju vole napasti bijele mušice. ps . isto tako i fuksiju.

a što se tiče i fuksije ona voli sunce a ne sijenu. jedino što voli indirektno sunce, tj. da bude malo zaklonita. i kombiniraj puzave i grmolike fuksije... kombinacija je očaravajuča.

a moj prijedlog su ti grmolike puzave begonije
na slici je grmolika ali ista takav cvijet i ma i puzava samo što se obijsi dole i može narasti do 1- 1.2 m. u dužinu.
nije zahtjevna biljka voli hladovinu i vodu. nema puno pola oko nje i netaži jako prehranjivanja iako gnojivo dobro dođe kada biljka naraste i jako se razgrana. i ostanu ti lukovice za nagodinu... jednom riječju predivan cvijet.
ja sam ga imao ove godine na balkonu. i to jednu puzavu žute boje i jednu grmolike žarko crvene boje.... to je cviječe koje vuče pogled svakog prolaznika i onoga koji nije ljubitelj cvijeća...
__________________
moj blog
vragolast is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 23:01   #92
Baš sam nedavno kupila gomolje puzajućih, mješavina je pa ne znam koje će mi bolje ispast, ali sve su divne. Stavila sam ih na toplo da potjeraju, kao što sam pročitala, a sad bi ih trebala presaditi u zasebne tegle i staviti na hladnije. Jesi i ti tako? Koliko ih se može posaditi u jednu teglu, na koji razmak?
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 13:28   #93
begonije također vole puno sunca, a da probaš sa hortenzijom???
agronom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 14:33   #94
Ja sam posadila maćuhice u dvije žardinjere dužine 50 cm te u svaku sam stavila 4 maćuhice. Zanima me slijedeće: da li vi svoje balkonsko cvijeće preventivno prskate insekticidima, fungicidima i akaricidima? Pitam zato, jer su mi prije 2 godine hvatale pepelnicu sa svakom kišom, a sa prvom sušom grinju i onda je sve završilo u smeću.
Drugo pitanje: ako ipak prežive do jeseni-zime, ispod koje temperature ne bi smjele u takvoj tegli ostati vani?
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 14:46   #95
Quote:
woman1 kaže: Pogledaj post
Znalci, što preporučate neukoj posadit na zapadni balkon (zgb)?
Ja nisam znalac, ali imam zapadni balkon.
Prošle godine sam imala verbene i to je bilo ok, susjeda ima svake godine surfinije i to izgleda puno bolje, lijepe su joj bujne. Ovisi kako voliš da ti cvijeće izgleda, dobar je izbor i prkos koji treba puno sunca i ne previše zalijevanja, a prihrane ne treba. I cvate ko lud.
Kod mene je nezgoda da sve sadnice koje sam ikad kupila nakon ožujka su bile zaražene nekom gamadi pa sam imala teških problema s time. Zbog toga je prošle godine u jednom trenutku verbena nastradala.
Pretprošle godine sam se okušala s mini ružama, ali to je bio horor. Sa svakom kišom imale su pepelnicu, a s prvom sušom napao ih crveni pauk (ili grinja, ne znam) i sve se osušilo.
Sad imam maćuhice i čine se zdrave.
Nadam se da sam ti pomogla.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 16:38   #96
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Ja sam posadila maćuhice u dvije žardinjere dužine 50 cm te u svaku sam stavila 4 maćuhice. Zanima me slijedeće: da li vi svoje balkonsko cvijeće preventivno prskate insekticidima, fungicidima i akaricidima? Pitam zato, jer su mi prije 2 godine hvatale pepelnicu sa svakom kišom, a sa prvom sušom grinju i onda je sve završilo u smeću.
Drugo pitanje: ako ipak prežive do jeseni-zime, ispod koje temperature ne bi smjele u takvoj tegli ostati vani?
Idi sa fungicidiom preventivno. Imaš u poljoapotekama kupit PREVICUR, on ti je dobar za preventivno zaljevanje ja ga koristim na cvijeću kad zaljevam reznice...
agronom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 16:47   #97
... ne ostavlja ti fleke po listovima...
agronom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 17:57   #98
Begonije na sunce? Koliko mogu podnositi sunca? Viseće.
Mene svaki put napadne crveni pauk
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 18:08   #99
Quote:
passiflora kaže: Pogledaj post
Begonije na sunce? Koliko mogu podnositi sunca? Viseće.
Mene svaki put napadne crveni pauk
Može na puno sunce bez problema..što napada crveni pauk? za crvenog pauka može NEORON. Viseća preferira polusjenu...izbjegavati sunce od 11-16.
agronom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 18:13   #100
Aha, hvala, onda ipak ne može na južni balkon, stavit ću je na sjever.
Ma većina biljaka na balkonu svake godine! Preventivno ili kad se pojavi?
A oni mali sivi kao skakavci koji ostavljaju bijele mrlje na lišću?
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:20.