Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2006., 07:37   #1
Solin Mandić stanovi (Novi Dvori)

Bilo je par tema na ovom forumu u kojima se usputno pisalo o stanovima, no u vecini se radilo o temama i raspravama vezanim uz kanadske kuce.

Mene zanimaju bas stanovi. Zainterisiran sam, ako ih uopce jos ima, no to cu provjeriti. Ima li ovdje na forumu netko tko je kupio stan u jednoj od ove 4 zgrade koje su koliko vidim vec gotove, pa da nam napise malo svoje dojmove o kvaliteti gradnje, zvucnoj izolaciji, eventualnim greskama i slicno?
vladekmeister is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2006., 21:52   #2
Angry Solin Mandić - stanovi

Pozdrav, ja sam nova.
Mi smo kaparili stan u jednoj od posljednje dvije zgrade u naselju Novi Dvori. Ovaj tjedan smo bili na razgovoru radi izbora pločica, kuhinje, boja zidova i načina slaganja parketa. Ubili su me u pojam:
1. možeš birati samo dva načina slaganja parketa - riblja kost ili izmaknute kocke. A ja mislila mogu birati što želim jer su me naveli da to i mislim na početku cijele priče.
2. izbor pločica je katastrofalan - kupaonske su bapske, a kuhinjske nekompatibilne s frontama kuhinje ili podnim pločicama. Apsolutno ništa za izabrat.
3. na početku su rekli i u predugovoru piše da možeš izabrati boju zidova za svaku sobu. Besplatno ti je samo desetak boja najsvijetlijih nijansi, a za druge moraš doplatiti HRK 500 po sobi?! Ali, nije to sve - pod jednom sobom podrazumjevaju blagovaonu, dnevnu sobu i hodnik (!!).

Tako smo se mi odlučili kupiti svoje pločice, ali oni ti ne umanjuju cijenu stana za vrijednost opreme od koje si odustao! I ne samo to - mi smo izostavili jedan zid, tj. sobu i pitala sam mogu li dobiti sobna vrata za svaki slučaj ako se jednog dana ipak odlučimo vratiti tu sobu. Pogledali su me s podsmjehom i komentirali da oni tako ne "trguju".

Kako to misle - "ne trguju". Ako mi pločice iz njihovog izbora i vrata ulaze u cijenu stana, a oni mi nisu spremni umanjiti njegovu cijenu - neka mi lijepo spakiraju pločice i vrata koja mi pripadaju i ja ih nosim sa sobom. Pa makar ih poslije spalila. Ali - ja platila, ja uzela.

Sorry, sad sam malo pissed off jer sam na jedvite jade zbrisala ranije s posla radi tog dogovora i veselila sam mu se kao malo dijete mjesecima , a ono - izabrali smo jedino način slaganja parketa i boju za dječju i spavaću sobu. Trenutno sam u depri i nemam volje više ništa birati. Moram se ohladiti.

Ciao
Beboje is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2006., 23:22   #3
Bas mi je zao cuti da nisu spremni izaci u susret i umanjiti cijenu stana za materijal koji doneses, ili jos gore, ne dati ti opremu koju si platila?!

Znaci, ti si ih trazila da ti maknu jedan pregradni zid, i na to su pristali? Ajde, barem je pozitivno sto pristaju na takve promjene dok se zgrada jos radi. Jesi li ih jos nesto trazila, neke prepravke a da nisu pristali?
vladekmeister is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2006., 10:16   #4
mi smo gledali izbore boja , parket, stubista, plocice. naravno da bi se naslo i drugacijih za kupit. ali u kuci se dobije sve uredjeno pa je meni cicijaski trazit smanjenje cijene za par kvadrat kupaonskih plocica.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2006., 10:50   #5
Mi kupili stan u predzadnjoj zgradi

Takodjer nas zanima iskustva sa stanovima, izolacija itd...
A ovo nam je promaklo s jednom sobom... Moram vidjeti hocemol uopce imati vrata na spavacoj sobi, jer ako je to jednosoban stan ne bi trebalo stvaljati vrata.
Zna li neko kad bi bilo useljenje? Oni garantiraju do kraja godine, a meni se cini, buduci su vec poceli stavljati regips, da bi moglo biti i ranije.
Pozdrav
mastermaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2006., 08:58   #6
Quote:
Billi kaže:
mi smo gledali izbore boja , parket, stubista, plocice. naravno da bi se naslo i drugacijih za kupit. ali u kuci se dobije sve uredjeno pa je meni cicijaski trazit smanjenje cijene za par kvadrat kupaonskih plocica.
Ha čuj, živim trenutno u viksi koju smo polako uređivali godinama i to baš po našem ćefu - unutarnje uređenje mi je jako bitno jer sam kreativac od rođenja, pa mrzim kad me netko svodi na izbor iz doba socijalizma. I tih par kvardrata (kupaonica - skoro 20m2 pločica, WC - cca 13m2 pločica i kuhinja - skoro 8m2 pločica) mi se svede na preko 40m2 pločica, dakle minimalno HRK 4000. Znam i pametniji način da iskoristim tu cifru jer moj stan je trosoban i rata kredita mi neće biti mala.

Od preinaka sam tražila jedino da izostave taj zid između dvije sobe, što im samo olakšava posao jer pregradne zidove (čelična konstrukcija - knauf) još nisu ni digli - znači uštede si i vrijeme i materijal. I onda mi još neće dati ni vrata!

Jučer sam bila na razgovoru s njihovim dobavljačem kuhinja i, hvala Bogu na njihovoj susretljivosti , uspjela dogovoriti kuhinju. No, čini se da je projektant kojeg je angažirao Solin zeznuo (i na njihovu štetu) nacrt kuhinje jer im je raspored pećnica-sudoper-suđerica loše organiziran i za kupca, ali i za isfuravanje instalacija. Možda to još ipak promjene. Kuhinju koju predlaže Solin-Mandić su, na svu sreću, u Aranu (dobavljač) stilsti dotjerali i primaknuli ju talijanskom stilu. Mi smo si odlučili dodati i šank na donje elemente koji gledaju prema blagovaoni, za što ćemo izdvojiti još nekih tri tisuće kuna.

Što se izolacije tiče, osobnih iskustava nemam, ali sam čula od poznanice koja tamo živi u kući od 150m2 da su zimske rate za grijanje pljuga. Naš stan je na 4. katu u krajnjem kutu zgrade, pa nas buka iz susjedstva (za crkvu ne garantiram) ne bi trebala previše zabrinjavati.

Rok izgradnje je kraj travnja 2004., a kad možemo očekivati useljenje - nemam pojma.

Sve u svemu, očekivala sam da će uz osnovnu opremu ponuditi masu dodatne uz nadoplatu. Mogli su si ljudi dodatno zaraditi.

Ah, da - dodatne preinake. Pitali smo imaju li mogućnost ugradnje kliznih vrata. Klizna su pljuga kad imaš montažne zidove. Ali, naravno da ih nemaju. Izabrali smo rješenje B i zamolili da vrata na spremištu, kupaoni i WC-u okrenu prema hodniku radi boljeg iskorištenja prostora (pogotovo spremište). Na to su pristali.
Beboje is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2006., 12:35   #7
Quote:
Beboje kaže:
Jučer sam bila na razgovoru s njihovim dobavljačem kuhinja i, hvala Bogu na njihovoj susretljivosti , uspjela dogovoriti kuhinju. No, čini se da je projektant kojeg je angažirao Solin zeznuo (i na njihovu štetu) nacrt kuhinje jer im je raspored pećnica-sudoper-suđerica loše organiziran i za kupca, ali i za isfuravanje instalacija. Možda to još ipak promjene. Kuhinju koju predlaže Solin-Mandić su, na svu sreću, u Aranu (dobavljač) stilsti dotjerali i primaknuli ju talijanskom stilu. Mi smo si odlučili dodati i šank na donje elemente koji gledaju prema blagovaoni, za što ćemo izdvojiti još nekih tri tisuće kuna.
Mozes li malo detaljnije opisati ove probleme s projektiranjem kuhinje? O cemu se tocno radi?

Takodjer, da li ti odabires samo fronte kuhinje ili ides direktno kod dobavljaca i dogovars sve oko kuhinje? Mislim, koliku slobodu imas oko odabira i rasporeda kuhinjshih elemenata? Mozes li odabrati primjerice 2 sudopera umjesto jednog, i takve stvari?
vladekmeister is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2006., 15:44   #8
Quote:
vladekmeister kaže:
Mozes li malo detaljnije opisati ove probleme s projektiranjem kuhinje? O cemu se tocno radi?

Takodjer, da li ti odabires samo fronte kuhinje ili ides direktno kod dobavljaca i dogovars sve oko kuhinje? Mislim, koliku slobodu imas oko odabira i rasporeda kuhinjshih elemenata? Mozes li odabrati primjerice 2 sudopera umjesto jednog, i takve stvari?
Ovak ti ide spika. Na nacrtu stana koji smo dobili ucrtana je kuhinja s položajem frižidera, pećnice, sudopera i suđerice. U Solinu ti ponude paletu boja za fronte i radne ploče, te zidne i podne pločice. Imaš mat ili sjajne fronte, pa te iste s utorom ili bez. A boja mali miljon, na to nemam prigovora. Kak smo mi pali u depru zbog pločica, nismo bili u stanju izabrati boju fronti i radne ploče, a očaj nam se sigurno vidio na facama. Onda je gospodična izvukla vizitku gospođe iz Aran Bušića (salon i u Solidumu) koji im nabavlja kuhinje i rekla da si odemo s njom porazgovarati jer će nam tako biti lakše. I bilo je jer smo se tamo odlučili za tip radne ploče koji nije bio u Solinovoj ponudi, a stavit će nam je u cijenu, jer smo htjeli radnu ploču povući i na zid umjesto zidnih pločica, a to sa standardnim nemreš. Potvrdili su nam da je Solin predvidio strujne izlaze za linestre (male lampice ispod gornjih elemenata) koje si sam nabaviš, odlučili smo se za gornje elemente od 100cm visine, umjesto 70cm, za jednostruka vrata (60cm širine), a ne dvostruka (2 x 30cm) i za šank. Možeš si uzeti tip sudopera koji želiš ako stane (oni novi materijali vjerojatno su uz nadoplatu). I pitaju te hoćeš li ormarić za ugradbeni frižider ili ćeš si staviti samostojeći (mi smo za ovaj drugi u chrom verziji).

Kuhinja je U oblika. Kad ulaziš u U, s lijeve strane ti je prvo frižider, pa mala radna površina, slijedi pećnica (tj. dolje pećnica, a gore "plin" - mi smo se nadali podignutoj pećnici, a plin ćemo izbjeći strujom i staklokeramičkom pločom) iznad koje je, pretpostavljam, napa, malo radne površine koja se produžuje u kut. Sad smo u dnu U-a u čijem centru je predviđen sudoper (dvostruki ili s cjedilom) s malo radne površine lijevo i desno. Opet kut koji se nastavlja u desni krak U-a koji odvaja kuhinju od blagovaone. U desnom kraku, odmah prema dnu U-a je predviđena suđerica. Eh, sad, još na satovima domaćinstva u OŠ smo učili pravilan raspored u kuhinji: frižider, voda, pećnica. Koliko vidim tako su složili kuhinje u kućama. S tim se slažu u Aranu, pogotovo zato što su vodovodne cijevi iz kupaone i WC-a bliže lijevom kraku kuhinje (mjestu gdje je pećnica), nego desnom. U Aranu se nadaju da će se Solin opametiti i korigirati nacrt kuhinje, ali tko zna?

Da zaključim - ja bih odmah dogovorila sastanak s Aranom jer ono Solinu samo potvrde da si sve odabrao, a sami znaju detalje i montiraju kuhinju.
Beboje is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 11:57   #9
Cool

Quote:
Beboje kaže:
Sorry, sad sam malo pissed off jer sam na jedvite jade zbrisala ranije s posla radi tog dogovora i veselila sam mu se kao malo dijete mjesecima , a ono - izabrali smo jedino način slaganja parketa i boju za dječju i spavaću sobu. Trenutno sam u depri i nemam volje više ništa birati. Moram se ohladiti.
U potpunosti te razumijem ... ja sam isto na to poludio ali na kraju mislim da smo cura i ja odabrali dobru stvar.

Trenutno smo u stadiju cekanja odabira detalja za kuhinje i to palniramo sada jedan dan nazvati i dogovoriti se sa Vlatkom ako se ne varam u Aranu.

Sto se tice izolacije culi smo samo najbolje. Kada ulazimo u stanove koji su pred useljenjem buka se stvarno drasticno smanjuje a preispitali smo ljude kolike dobijaju cijene za plin i kazu da je cista sica. Covjek je spomenuo 12. mjesec, stan od 74 m2 za grijanje i vodu je dao 300 kn cca.

Jedino cega se bojim je crkva ali se nadam da cu imai okej stanare koji su voljni potpisati peticiju da prestane zvoniti barem svakih 15 min. Ili nesto ... ali da je glasna glasna je.

NAsrenutno sada zabrinjava hoce li biti po Markovom (prodavacu) i da cemo dobiti vlasnicki list za dizanje kredita ili ne....

Ugalvnom mi smo za sada zadovoljni i koliko cujem od drugih i oni su zadovoljni. Ali da znaju nesto usrati ... znaju....

Pocetni dogovor je bio 3 razlicite boje. Veci izbor plocica. Biramo hrast i sve se da dogovoriti. Kada smo potpisali ugovor. vidli smo plocice i shvatili da su shit ali je veci izbor nego u proslim zgradama. Saznali smo da su 2 boje i da se ne mozemo sve dogovoriti.

Ali naspram toga svega jos uvijek sam zadovoljan i svaki tjedan sam tamo i slikam po stano. Dobijemo novi kotlic i slikaom se pored njega za uspomenu .... Jeziga ipak nam je ovo prvi stan ...
__________________
Onaj tko kaže da su žene slabiji spol neka pokuša po noći prebaciti poplun na svoju stranu (c) RD
kAso is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 16:55   #10
Quote:
kAso kaže:
Ali naspram toga svega jos uvijek sam zadovoljan i svaki tjedan sam tamo i slikam po stano. Dobijemo novi kotlic i slikaom se pored njega za uspomenu .... Jeziga ipak nam je ovo prvi stan ...
Guba ste - jel Vaša ona siva zgrada? Mi smo išli špijati tamo prije neki dan, čist da vidimo kako to izgleda i nismo razočarani. Naša zgrada je zadnja, pa imamo još vremena.
Ej, a kako to da tek sada dogovarate kuhinju?
Beboje is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 20:08   #11
Cool

Quote:
Beboje kaže:
Guba ste - jel Vaša ona siva zgrada?
Ne nije. Zapravo neznam koja je boja. ona zgrada gdje su dvije. Mislim da su iste boje na projektu.

Quote:
Beboje kaže:
Naša zgrada je zadnja, pa imamo još vremena.
Ej, a kako to da tek sada dogovarate kuhinju?
Plan za useljenje je u 12 mjesecu. Neznam... Sta smo trebali ranije odabirati...

btw. jel znas sto o vlasnickom listu .. da li to dolazi na vrijeme ili ima naznaka da ce kasniti .. KAda su tebi rekli da je useljenje i vlasnicki list ...

Mozda se u obilasku sretnemo pa odemo na cugu kao novi susedi ...
__________________
Onaj tko kaže da su žene slabiji spol neka pokuša po noći prebaciti poplun na svoju stranu (c) RD
kAso is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 08:58   #12
Čekaj, ti si znači u ovoj na koju upravo ljepe stiropor, odmah kraj crkve? Ja sam ova posljednja koja još nema ni prozora. Rok izgradnje je do kraja travnja 2007. Rekli su mi da bi vlasnički bili u prosincu ili siječnju. Bez brige, bez vlasničkog nema ni kredita, tako da im je u interesu sve osigurati na vrijeme.
Beboje is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 09:28   #13
blago vama ljudi! mi nismo ni predugovor jos potpisali za nasu kucu. a trebali su pocet gradit jos u 5 mj. izgubili su cjelu gradevinsku sezonu.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 09:53   #14
Cool

Quote:
Beboje kaže:
Čekaj, ti si znači u ovoj na koju upravo ljepe stiropor, odmah kraj crkve? Ja sam ova posljednja koja još nema ni prozora. Rok izgradnje je do kraja travnja 2007. Rekli su mi da bi vlasnički bili u prosincu ili siječnju. Bez brige, bez vlasničkog nema ni kredita, tako da im je u interesu sve osigurati na vrijeme.
Je ...

BAs smo jucer bili tamo ... brijem si jedan dan dofurati deku i kavu u termosici i popiti si u dnevnoj sobi kaficu ... mozda dofuram i prenosnu telku pa tulum slozimo
Nama je roj kraj 12 mjeseca ali je lik rekao da ce vjerojatno biti ranije jer radovi dobro napreduju ... mislim onakkako napreduju cini mi se da bi moglo biti i u 10 mjesecu ali to sam samo ja i ja bi se sto ranije htio useliti ....

__________________
Onaj tko kaže da su žene slabiji spol neka pokuša po noći prebaciti poplun na svoju stranu (c) RD
kAso is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 16:50   #15
I mi smo totalno zaneseni - muž bi stalno da se odemo tamo šetati, čitaj - uvlačiti u onu sivu od one prve četiri, i mjerkati, zamišljati, kontati i slično. Ni mi nemremo dočekati i ne veselim se još jednoj hladnoj zimi u vikendici.

Neka napreduju, držim nam svima fige. Baš me zanima tko će se sve useliti u poslovne prostore ispod.
Beboje is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 07:49   #16
Cool

Quote:
Beboje kaže:
I mi smo totalno zaneseni - muž bi stalno da se odemo tamo šetati, čitaj - uvlačiti u onu sivu od one prve četiri, i mjerkati, zamišljati, kontati i slično. Ni mi nemremo dočekati i ne veselim se još jednoj hladnoj zimi u vikendici.
Moram ti priznati da nisi jedina... isti smo no medutim malo mi je bilo cudno kako prije nikoga nismo vidjeli da posjecuje stanove.... NAime svaki put kada dodjemo sve je prazno ... sada vidim da ima jos zanesenjaka

Quote:
Beboje kaže:
Neka napreduju, držim nam svima fige. Baš me zanima tko će se sve useliti u poslovne prostore ispod.
NAvodno ali samo navodno ce u tvojoj zgradi biti jedna bitija ... Koji tip nemam pojma ... za ostalo neznam. I ovo sam slucajno saznao ali samo zato jer sam mislio uzeti stan koji gleda na vasu zgradu. On je na prvome katu pa mi birtije ne bi odgovarale ...
__________________
Onaj tko kaže da su žene slabiji spol neka pokuša po noći prebaciti poplun na svoju stranu (c) RD
kAso is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 08:23   #17
Quote:
kAso kaže:
btw. jel znas sto o vlasnickom listu .. da li to dolazi na vrijeme ili ima naznaka da ce kasniti .. KAda su tebi rekli da je useljenje i vlasnicki list ...
Za to se ne brini....sve je u redu i na vrijeme se dobije......otprilike mjesec do mjesec ipo dana prije useljenje tako da se kredit stigne napraviti.....
To je tako jer stan moraju etazirati a ne mogu dok nije gotov.....

Sto se tice procjene stana ZANE je dosad procjenjivala više od vrijednosti stana.....

Ocekivati je da kasne oko mjesec dana što spada u moju granicu tolerancije...
Pa pazite kod otkazivanja stana u kojem trenutno živite

U slucaju kasnjenja useljenje isplacuju nekakvu mizernu naknadu od nekoliko promila (neznam da li je vrijednosti stana ili predujma) po danu .....
To bi trebalo pisati u ugovoru.....


Quote:
kAso kaže:
Jedino cega se bojim je crkva ali se nadam da cu imai okej stanare koji su voljni potpisati peticiju da prestane zvoniti barem svakih 15 min. Ili nesto ... ali da je glasna glasna je.
A na ovo možeš zaboraviti.... jer je licemjernom katoličkom pučanstvu milina slušati zvonjavu koja ih s nostalgijom podsjeca na na malo seoce u dalmatinskoj zagori u kojem su odrasli i pokojnog fra Antu i
gluvog Andriju-zvonara koji je zvonjavom obavještavao mještane vremenu , rodjenjima, krštenjima i sprovodima .....
#R# is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 09:57   #18
Cool

Quote:
#R# kaže:
Ocekivati je da kasne oko mjesec dana što spada u moju granicu tolerancije...
Rekli su nam prije potpisivanja ugovora da su radovi napredovali brzo i da se vjerojatno ocekuje ranije useljenje .... ali sluzbeno kraj 12 mjeseca.
__________________
Onaj tko kaže da su žene slabiji spol neka pokuša po noći prebaciti poplun na svoju stranu (c) RD
kAso is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 11:57   #19
A na ovo možeš zaboraviti.... jer je licemjernom katoličkom pučanstvu milina slušati zvonjavu koja ih s nostalgijom podsjeca na na malo seoce u dalmatinskoj zagori u kojem su odrasli i pokojnog fra Antu i
gluvog Andriju-zvonara koji je zvonjavom obavještavao mještane vremenu , rodjenjima, krštenjima i sprovodima .....


i ja mislim da će malo splasnut entuzijazam kad se usele a zvono zvoni li zvoni pa nedjeljom ujutro kad probudi samo tako. Ja stanujem malo dalje od vas pa me probudi svaku nedjelju...................., a dobro nekom i to odgovara.
freddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 14:57   #20
Quote:
#R# kaže:
Za to se ne brini....sve je u redu i na vrijeme se dobije......otprilike mjesec do mjesec ipo dana prije useljenje tako da se kredit stigne napraviti.....
To je tako jer stan moraju etazirati a ne mogu dok nije gotov.....
#R#, ti imas stan u jednoj od postojecih zgrada, znas nekoga, ili ...?

Mozes li nam napisati malo vise o samom stanu?
vladekmeister is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:11.