Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 23.04.2008., 21:57   #10
Pričuva zaista jest zamjena za stanarinu

Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Pa može ako ste tako ugovorili s upraviteljem. Može tako i za druge usluge, evo, recimo ja vam nudim ugovor da dođem jednom mjesečno i prošetam se po vašem ulazu, a vi mi za to platite 5000 kuna. Ako potpišete - imamo valjani ugovor.
Pričuva postoji da bi zgrade ostale u normalnom stanju, jer ljudi bi prečesto zaboravljali svoje obveze. To da moraju pola dati upravitelju, ne moraju.
Evo, npr. ovaj upravitelj uzima 20 lipa:
Naknada UPRAVITELJ-STAN-u d.o.o. za upravljanje i održavanje temeljem zaključenog ugovora o upravljanju iznosi 0,20 kn/m2 za redovno održavanje a plaća se iz ugovorene pričuve koja iznosi 1,54 kn mjesečno po m2.
Eventualna odluka suvlasnika o povećanju iznosa koji je svaki od njih dužan doprinositi u sredstva zajedničke pričuve bez utjecaja je na ovaj ugovoreni iznos naknade za rad upravitelju!

http://www.upravitelj-stan.hr/faq.php#42
Ako ste vi dogovorili 50% - vaša stvar. Kod mene i predstavnik stanara radi bez naknade (dosta je malo stanova), u stanu u Splitu je bila naknada, ali ima i puno više posla jer je zgrada velika. Sve kako se dogovori...
Pocrvenila sam nešto, da skrenem pozornost Ja živim u Puli i upravitelj zgrade nam je Uljanik Standard. I da, ipak je istina, u našem fondu ne ostaje niti 50% od naših uplata nakon što se sve plati. Pitala sam to našeg predstavnika stanara upravo danas, jer je bolje od svih nas upućen u temu. I još nešto, nekad smo dobivali stanove, pa ih otkupili, pa se nekom inercijom nametnuo upravitelj koji je prije bio davatelj stanova (barem formalni) i nikad nismo ni čuli da se cijena upravljanja dogovara! Ono što su napravili, napravili su, a mi bili i ostali poslušnici. Nadam se ne zauvijek!!! Znači, tek smo sad počeli shvaćati da upravitelja možemo i promijeniti, da možemo pregovarati. Blago njima, jer su barem dosad živjeli u socioblagostanju. Nema problema, naslov teme je SUPER, pričuva je zaista postala i ostala ZAMJENA ZA STANARINU, a to ti je kao da si na državnim jaslama.
Od stanarine se uvijek dobro živi. Kako je tek podstanarima?
pulj-anka is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:09.