Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2008., 01:13   #41
Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
Na koga misliš?
pa na onoga koga sam quotao u svome postu...na arteturena...
teorija o plinskoj eksploziji su otisle davno u vjetar...
ostaje jos jedino ona da je mozda(kazem mozda) u tom objektu koji je dosao sa neba bilo plina koje je grunuo ali niti to mi nije bas vjerojatno iz istih onih razloga koje je napisao mukotrpak...
sve u svemu,ostaje misterija...
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 21:01   #42
Plinska teorija je out zbog jedne male činjenice. U krugu od 30 km stabla su bila polegnuta od središta prema vani. Za tako jaku eksploziju plina bilo bi potrebno smjese puno više od 7065 km3 a to znači da bi na puuuuuno većem području stabla ostala stajati ko bandere.
Zapis zračnog vala postoji na geofizičkom zavodu PMFa
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 22:23   #43
Ok , ja sam siguran da je bio komet , al je pitanje što se dogodilo s njim.
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 22:27   #44
Dragi moji, čudno je kako dolazi do eksplozije plina koji izlazi iz cijevi i napuni stan pri atmosferskom tlaku. Baš ste fantastični.

No idemo redom:

@ Leonida imam špurijus da će Ti sudbina biti nesklona ....,a plin nije moja teza nego doktora nauka iz Moskovskog sveučilišta.

1. Koliki je bio taj meteorit ili komet, dimenzije i brzina?

2. Pod kojim je kutem ušao u atmosferu [pazi morao je ići okomito jer inače stabla u centru bi bila polegnuta, a ne uspravna i ogoljena, što nedvojbeno ukazuje na okomiti udar].

3. Ima li bilo kakvog kratera, nekakva komadina je morala stići na zemlju [osim milijuna jako sitnih bez materijalnih ostataka].

4. Da li su ti poznati bljeskovi koji su prethodili eksploziji.

5. Svi efekti koje su opisao su posljedice svake eksplozije bez obzira na porijeklo, pa prema tome i ne shvaćaš o čemu se radi.

1. Još uvijek nema ptica!, a bilo ih je ... jer prva ekspedicija koja je stigla saznala je od seljana da nema više ptica ... tada već dvadeset godina.


@ mukotrpak

1. Da li postoji mogućnost sekvencijalnih eksplozija od kojih je prva usmjerila ostale na lateralnu usmjerenost?

2. Koliko bi po Tvom proračunu trebalo imati plina da eksplozivna smjesa učini tako nešto. Nemoj zaboraviti da se snaga eksplozije smanjivala nekoliko puta, a kako nije jasan uzrok može se samo nagađati. Slažemo se da je bila zračna. Kako je to sa seizmografima?
Može li poredba sa zračnim nuklearnim pa da imamo neki omjer.


Hvala na vašem vremenu.
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 22:57   #45
to što nema ptica dokaz je da tamo ima radijacije što je i analizama potvrđeno ... !

Komet se prije ulaska u atmosferu rasprsnuo , eksplodirao (ili implodirao? možda je imao takvu masu da se nakratko urušio u sebe i stvorio crnu rupu ? )
što pokazuje način na koji su stabla porušena (s jednim glavnim izvorom eksplozije i tisuće manjih kao da ih je nešto razmrskano pogodilo)
Pronađen je mali komad kometa (sutra ću navesti podatke o njemu - danas mi se ne da čitati knjigu )
Jesam li što zaboravio?
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 23:17   #46
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Plinska teorija je out zbog jedne male činjenice. U krugu od 30 km stabla su bila polegnuta od središta prema vani. Za tako jaku eksploziju plina bilo bi potrebno smjese puno više od 7065 km3 a to znači da bi na puuuuuno većem području stabla ostala stajati ko bandere.
Zapis zračnog vala postoji na geofizičkom zavodu PMFa
jel se moze doci do tih podataka uopce?
ako moze,gdje?
jel sto objavljeno na internetu?
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 10:20   #47
Ok , ja sam siguran da je bio komet , al je pitanje što se dogodilo s njim.

Raspao se u komade i eksplodirao. Zbog toga su se po svijetu vidjeli noktilucentni oblaci (prašina u visokim slojevima atmosfere)

Komet se prije ulaska u atmosferu rasprsnuo , eksplodirao (ili implodirao? možda je imao takvu masu da se nakratko urušio u sebe i stvorio crnu rupu

Ne. Da bi mešto postalo crna rupa mora imati masu daleko veću od mase Sunca. Čak ni Sunce se neće sažeti u crnu rupu kad jednom otkuba karijeru.

jel se moze doci do tih podataka uopce?
ako moze,gdje?
jel sto objavljeno na internetu?


Kako se dolazi do tih podataka objasnio sam u prethodnim pisanijama. Uzme se iz nekog priručnika podatak o energetskoj vrijednosti metana i dalje se računa.
__________________
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 19:08   #48
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
[COLOR="Red"]

Komet se prije ulaska u atmosferu rasprsnuo , eksplodirao (ili implodirao? možda je imao takvu masu da se nakratko urušio u sebe i stvorio crnu rupu

Ne. Da bi mešto postalo crna rupa mora imati masu daleko veću od mase Sunca. Čak ni Sunce se neće sažeti u crnu rupu kad jednom otkuba karijeru.


Ovo je bila šala !


Nije točno da masa mora biti daleko veća od mase Sunca. Zemlju se može svesti na crnu rupu , jednino ako misliš na masu koja sama sebe može urušiti u crnu rupu
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 19:09   #49
pravo pitanje je kako ui zašto se je komet rasprsnuo ...
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 19:40   #50
Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
pravo pitanje je kako ui zašto se je komet rasprsnuo ...
Zbog brzine kojom se zabio u atmosferu, to je kao kad ti skočiš u vodu na prsa i onda te zaboli premda je voda i više nego meka, ali joj je gustoća veća od zraka. Vjerojatno se to dogodilo meteoru, a i druga još mogućija opcija je da je u atmosferi toliko izgorija da se je raspa.
__________________
"Nikad nisam mogao ugasiti neko životno svjetlo, jer mi nedostaje moć da ga ponovo upalim"
Stvarno tko sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 08:40   #51
Ovo je bila šala !

Ne to nije bila šala. Da dobiješ crnu rupu mora na djelu biti neki mehanizam nastanka crnih rupa a jedini poznati koji radi i nije plod bujne mašte je urušavanje dovoljno masivnog objekta da gravitacijska sila nadvlada nuklearne sile i degenerira materiju. Naglasak je na dovoljno masivnog.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 16:11   #52
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Ovo je bila šala !

Ne to nije bila šala. Da dobiješ crnu rupu mora na djelu biti neki mehanizam nastanka crnih rupa a jedini poznati koji radi i nije plod bujne mašte je urušavanje dovoljno masivnog objekta da gravitacijska sila nadvlada nuklearne sile i degenerira materiju. Naglasak je na dovoljno masivnog.
ajme meni , kako bi komet mogao postati crna rupa , kako bi moja kuća to postala???? JA SAM SE ŠALIO.
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 21:53   #53
Niš ja ne znam ko se šali. Ima svakakvih.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 22:29   #54
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Niš ja ne znam ko se šali. Ima svakakvih.
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 00:49   #55
Na krivom ste tragu.
Ključ je u nazivu Tunguzija
To znači guzica iz tundre, riječ je samo o opakom prdecu.
To podupire i teoriju s "crnom rupom"
Branimirir is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 21:48   #56
ma e ste gledali onu emisiju o pretpotopnim civilizacijama?....
tako mi je zao sto nisam zapamtila neke detalje...
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 20:48   #57
Kaj se nije u Tunguski desila ona eksplozija ( il je to bilo negdje drugdje ) gdje je eksplodiralo nešto u šumi no drva nisu bila prema van kako su trebala biti zbog širenja udarnog vala već prema epicentru udara.. :S
madmax_tsrb is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 18:53   #58
Quote:
madmax_tsrb kaže: Pogledaj post
Kaj se nije u Tunguski desila ona eksplozija ( il je to bilo negdje drugdje ) gdje je eksplodiralo nešto u šumi no drva nisu bila prema van kako su trebala biti zbog širenja udarnog vala već prema epicentru udara.. :S
Da, tako je, pisali smo o tome
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 19:28   #59
Quote:
madmax_tsrb kaže: Pogledaj post
Kaj se nije u Tunguski desila ona eksplozija ( il je to bilo negdje drugdje ) gdje je eksplodiralo nešto u šumi no drva nisu bila prema van kako su trebala biti zbog širenja udarnog vala već prema epicentru udara.. :S
Ne, ... bila su dobro polegnuta u pravom smjeru, neme tu misterije.
U samom centru eksplozije se ostala uspravna i spaljena površinski, otrgnutih grana, a u krugu od oko 30 km su polegnuta. Epicentar je bio oko 850 km sjeverni od Irkutska, naravno Tunguska. 30. 06. 1908.
ARTETUREN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 19:32   #60
Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
to što nema ptica dokaz je da tamo ima radijacije što je i analizama potvrđeno ... !
Jesam li što zaboravio?
Sad, malo kasno, ali evo i mene...

Dakle, prema onom sto sam ja cuo, citao i tako to, najcudniji su momenti prema kojima je to tijelo, koje je eksplodiralo mijenjalo smjer. Postoji (ustvari, postojalo je, nekako sumnjam da ima jos zivih koji se toga sjecaju, ali postoje iskazi, uzeti relativno brzo nakon eksplozije) gomila svjedoka koji su rekli da je to nesto mijenjalo smjer.

Pored toga, treba znati i podatak da je Sibir bio i ostao jedan od najslabije naseljenih dijelova svijeta. Dakle, zrtve su minimalne.

A sad o Tesli. Ono sto sam ja cuo o vezi Tesle i sibirske eksplozije, je sljedece. Tesla je eksperimentirao sa strujama visoke frekvencije, radiom (da, on je otkrio radio, poslije je sud njemu dodijelio pravo prvenstva otkrica radia) i u jednom trenutku je tvrdio da pokusava stupiti u kontakt s drugim svjetovima. E sad, to vrijeme, koje je proslo od njegove tvrdnje, pa do sibirske eksplozije odgovara koliko bi svjetlosti (a time i elektromagnetskom signalu) trebalo do Alfe Kentauri i natrag. A Alfa Kentauri je nama najbliza zvijezda.

Da li je to glupost, ili cinjenica, ostaje na vama da ocijenite. A ako je istina, onda bi to mogao biti vanzemaljski brod, koji je na "poziv" sa Zemlje dosao u goste, ali je dozivio nesrecu, koju nije mogao izbjeci, ali je ipak uspio udariti u najslabije nastanjen dio planeta.

A sto se tice samog izgleda mjeste eksplozije, on definitivno podsjeca na nuklearnu eksploziju, koja je eksplodirala nad zemljom. Pored radijacije i slicno, uspravna stabla na epicentru govore o eksploziji u zraku. Meteoriti udaraju u zemlju, meteori izgore jos u atmosferi, ali nikako ne izazivaju eksplozije. Dakle, nije meteroit zbog uspravnih stabala. Meteor ne eksplodira. Nesto je eksplodiralo. Ni jedno "obicno" svemirsko tijelo ne eksplodira, vec izgara, ili udara. Pri udaru nastaje krater.

Dakle, definitivno nije obican svemirski objekt. Svakako se radi o eksploziji nad tlom (dokaz uspravna stabla), a postoje tragovi radijacije, mutacije uzrokovane radijacijom.

Sad, ako nije vanzemaljska tehnologija (tad jos nismo imali nuklearnu tehnologiju, samo teoriju) nuklearnog pogona... Sto se tice crnih rupa i slicnih anomalija, cisto sumnjam. A i kontrola objekta (mjenjanje smjera, prema brojnim svjedocima) je jako sumnjiva, ako pricao o bilo cemu sto je prirodno. Prirodni objekti postivaju samo prirodne zakonitosti. Citaj, padaju prema zemlji, ne mjenjajuci smjer drasticno i to vise puta (iz izjava svjedoka).
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:29.