Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2007., 10:26   #21
Ja sam kao mala stalno bila anemicna,a i sad me nekad uhvati. Uglavnom prirodni lijekovi su ti najbolji i to caj od persuna i caj od koprive,a mama ima i neki recept za sok od koprive koji je meni dala poslije drugog poroda jer smo i beba i ja bili slabi sa zeljezom. Ako zelis mogu je pitat za recept pa ti ga napisem.
Zdenka1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 10:40   #22
Quote:
Zdenka1980 kaže: Pogledaj post
Ja sam kao mala stalno bila anemicna,a i sad me nekad uhvati. Uglavnom prirodni lijekovi su ti najbolji i to caj od persuna i caj od koprive,a mama ima i neki recept za sok od koprive koji je meni dala poslije drugog poroda jer smo i beba i ja bili slabi sa zeljezom. Ako zelis mogu je pitat za recept pa ti ga napisem.
bila bi ti zahvalna puuuuuuuno, ja pijem čaj od koprive, kupila sam ga. Kad smo bili na pregledu i cjepljenju rekla je da je beba teška 7,020 kg, a ima 5 miseci, jel to normalna težina za njegovu dob ili je mala težina? Jer mi je pedijatar reka da jedem što više i pijem valjda da bi moga više dobit na težini, jer bi triba imat duplo više otkad je iziša iz bolnice, a tad je ima 3,800 što znači da bi sad triba imat 7,600.
mare83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 10:50   #23
Quote:
mare83 kaže: Pogledaj post
bila bi ti zahvalna puuuuuuuno, ja pijem čaj od koprive, kupila sam ga. Kad smo bili na pregledu i cjepljenju rekla je da je beba teška 7,020 kg, a ima 5 miseci, jel to normalna težina za njegovu dob ili je mala težina? Jer mi je pedijatar reka da jedem što više i pijem valjda da bi moga više dobit na težini, jer bi triba imat duplo više otkad je iziša iz bolnice, a tad je ima 3,800 što znači da bi sad triba imat 7,600.
Koliko ja znam beba ne mora do petog mjeseca da udvostruci kilazu,mada ih vecina udvostruci do sestog mjeseca. O tome ces puno vise vidjeti na rodinom sajtu. Moj beban ima sest mjeseci i deset dana i ima 8500,a rodjen je sa 3500. A to da ti jedes i pijes vise je da bi imala vise mlijeka. Saljem ti recept za sok cim se cujem sa mamom
Zdenka1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 11:17   #24
mare83 poslala sam ti recept na pp
Zdenka1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 11:22   #25
Quote:
Zdenka1980 kaže: Pogledaj post
mare83 poslala sam ti recept na pp
pročitala sam, poslala sam ti poruku pa je pročitaj. hvala ti puuuuuuuuuuuuuuunoooooooooo i još jednom
mare83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 11:15   #26
mame molim za savjet, kupili smo Aktiferin kapljice i trebali bi uz to uzimati vit. c. Točnije mislim uzeti Plivit c od 50 mg. kak ste ga davali uz željezo??? i koliko od tabletice?
m@rty is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 11:23   #27
Ne moraš ga davati uz dozu Aktiferina. Daj ga u toku dana zdrbljenog u nečem kaj beba hoće pojesti/popiti.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 13:00   #28
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Ne moraš ga davati uz dozu Aktiferina. Daj ga u toku dana zdrbljenog u nečem kaj beba hoće pojesti/popiti.
a koliko tabletice da dam, beba ima 8 mj i cca 10 kg. imam onaj plivit c 50 mg.
m@rty is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 22:19   #29
Quote:
m@rty kaže: Pogledaj post
a koliko tabletice da dam, beba ima 8 mj i cca 10 kg. imam onaj plivit c 50 mg.
Onoliko koliko je pedijatar propisao.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 09:55   #30
Anemija-dječja

S obzirom da smo -probali svašta,a mučimo se treću godinu-nikako podići feritin u-normalu,molim savjete....Sin pije Ferrum 3 god,zubi mu odlaze,zatvor ima,umor,razdražljiv...ČIME podići krvnu sliku??Probali smo i kinjetinu,pršute jede,žumanjke,bobice,čaj koprive,iscrpinu bobica je pio i nikako u normalu.11 mu je godina,visok,jak a anemičan(ja sam isto bila kao dijete).
metalka64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 16:07   #31
Quote:
metalka64 kaže: Pogledaj post
S obzirom da smo -probali svašta,a mučimo se treću godinu-nikako podići feritin u-normalu,molim savjete....Sin pije Ferrum 3 god,zubi mu odlaze,zatvor ima,umor,razdražljiv...ČIME podići krvnu sliku??Probali smo i kinjetinu,pršute jede,žumanjke,bobice,čaj koprive,iscrpinu bobica je pio i nikako u normalu.11 mu je godina,visok,jak a anemičan(ja sam isto bila kao dijete).
Vjerojatno sve to znaš, ali evo par savjeta, uz željezo obavezno c vitamin, ne mlijeko 2 sata prije i 2 poslije željeza. One kapi željeza su preslabe za 11 godina? Jeste ih probali, ne mogu se sjetiti kako se zovu, idu na privatni recept, oko 15 kn koštaju? To je moja mala pila sa godinu i pol, jer je od ferrum sirupa povraćala.
Nakon željeza obavezno oprati zube.
Ako nakon 3 godine se feritin ne popravlja onda zbog nekog razloga željezo ne ostaje u organizmu, a za to bi pedijatar-doktor već trebao odavno reagirati, jer 3 godine je puno previše za uzimati željezo.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 13:23   #32
metalka, provjerite (ako već niste) neke druge nalaze sinu. npr. vitamin b12, ukoliko postoji nedostatak ovog vitamina, to može biti uzrok neprestane anemije.
__________________
the quick brown fox jumps over the lazy dog...
Aubrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 16:11   #33
Pad hemoglobina

Nisam u pitanju ja, nego prijateljevo 1.5 godisnje dijete. Naime, imala je manjak zeljeza, pila je sirupe, nakon sto je prestala svi nalazi su joj u redu, osim hemoglobina koji pada. Prije par tjedana je bio preko 100, pa je isla prije 3 dana vadit krv opet i pao je na 84.

Nakon toga su joj jos vadili krv 2 puta u 2 dana, prvo je bio 77, pa 70. Sada su je zadrzali u bolnici, i zele joj doktori vaditi kostanu srz jer ne znaju sto je...

Valja reci i da je pri rodenju dobila sepsu, ali je prezivila. Pa me zanimaju dvije stvari, tj vase misljenje.

Je li moguce da je odredjeni pad hemoglobina uzrokovan cestim vadenjem krvi, 3 puta u 4 dana?
I sto bi mogao biti ili sto je izgledni, uzrok takvog pada hemoglobina uopce?

Hvala
Katza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2021., 15:09   #34
Vadili smo krv danas jer sljedeći tjedan mala ide na sistematski (to je onaj s godinu dana) i sad sam se kratko čula s doktoricom vezano za nalaze. Hemoglobin je za 1 manji od donje granice i granulociti su nešto sniženi. Ne znam točne vrijednosti jer je doktorica u gužvi pa je rekla da ju na sistematskom podsjetim.
Spomenula je da je moguće da su granulociti nešto manji ako je nedavno imala neku virozu, ali nije od one trodnevne otprije nekoliko mjeseci. Jedino što je bilo jest da su joj 4 zuba izbila jedna za drugim.
Spomenula je i da možda krene piti željezo da napunimo rezerve.
Htjela sam malo tu s vama provjeriti.
Ona stvarno ok jede, stalno je bila sitnija i kaskala s kilažom, ali zadnja 3 mjeseca je nadoknadila (pol kile mjesečno je dobila). Koristimo blw pristup i nije neka ljubiteljica mesa, eventualno mljeveno, ali stalno ga nudim plus leća, amaranth, cikla i sl. što voli jesti. Živahna je, aktivna, već sad puno priča i ne vidim kod nje neke simptome anemije. Također, doji i dalje. Zbog zubi je to u zadnje vrijeme bilo malo češće, ali sad kad su prestali zna proći i 4-6 sati bez. Dojim na zahtjev pa ne mogu točno ni procijeniti.
Ja sam ko klinka imala anemiju (osnovna škola), muž u dvadesetima kratko (riješio prehranom).
Nemam ništa protiv dodatnog željeza, ali svejedno bi mi dobro došla dodatna mišljenja.

Edit: Možda nisam na dobroj temi pitala, isprike moderatorima Slobodno premjestite gdje treba.
bugbugbug is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2021., 19:33   #35
Quote:
bugbugbug kaže: Pogledaj post
Spomenula je i da možda krene piti željezo da napunimo rezerve.
Htjela sam malo tu s vama provjeriti.
Poštovana,

mislim da je uvođenje pripravka željeza potrebno. Dijete ima početnu anemiju, što znači da su zalihe željeza ispražnjene i da joj nedostaje željeza te ga ne dobiva dostatno iz hrane. Drukčije gledamo na anemiju i nedostatak željeza u djece dojenačke dobi i male djece. Naime, u ovoj dobi još uvijek traje razvoj mozga, a željezo je prijeko potrebno za stvaranje i rast živčanih stanica, za njihovo povezivanje i u procesu mijelinizacije.

Stoga, da bi dijete imalo optimalan kognitivni razvoj, razvoj motorike, govora itd., neophodno je da u organizmu djeteta ima dovoljno željeza. U tako ranoj dobi uistinu je moguće da dođe do trajnog oštećenja u neurološkom razvoju ako količina željeza u organizmu nije optimalna.

Ako Vam to nije dovoljan motiv za uvođenje suplementa željeza, onda uistinu ne znam koji razlog još trebate.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2021., 09:42   #36
Primjetila sam na klincu pod zadnje često tamnije podočnjake i općenito umor

Otišla bih u privatni lab napraviti privatne pretrage - što još osim željeza i klasičnog KKS treba?
LingerMaggie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2021., 13:10   #37
Quote:
LingerMaggie kaže: Pogledaj post
Primjetila sam na klincu pod zadnje često tamnije podočnjake i općenito umor

Otišla bih u privatni lab napraviti privatne pretrage - što još osim željeza i klasičnog KKS treba?
feritin?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2021., 13:19   #38
Ma napravite kompletnu krvnu sliku i mirna si. Inače, pošto je moj bio nedonošće i već sa 9 mj. skoro završio na transfuziji, imam iskustva sa preparatima željeza. Jedini preparat koji se pokazao odličnim je bio Aktiferrin tropfen. Nije potrebno puno ml preparata za piti (tipa, on je tad pio 1 ml, mislim da veće dijete ne bi trebalo puno više kapi popiti), već je u kombinaciji sa vit. c i digao mu je hemoglobin sa 79 na 138 u mjesec dana, a isto tako i same zalihe željeza. Nabavljali smo ga u ljekarni na Dolcu i to samo tamo, jer je to austrijski proizvod ako se ne varam. Od tada, redovito nam je na meniju pileća jetrica i mogu ti reći da već 6 god. nema problema s anemijom. Sretno, nadam se da nije anemičan. Kakvo mu je stanje s krajnicima?
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2021., 13:47   #39
Izvađeni sa 4 godine
LingerMaggie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2021., 14:34   #40
Ma onda je do željeza. jedna dr. mi je rekla, pa sam malo pratila irl, da djeca koja imaju problema s krajnicima tj. kojima su isti za vađenje, često imaju podočnjake. Evo baš pratim jednu malu od frendice. Procvjetala je otkad ih je izvadila sad sa 7 god. Nova curica. Do tad podočnjake maltene do vilice.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:22.