Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2013., 12:56   #2461
Quote:
Olovka1978 kaže: Pogledaj post

...eto tako to ide ako vas zanima u detalje....


bemti, i forumaši su preradoznali

tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 13:01   #2462
Quote:
Olovka1978 kaže: Pogledaj post
Upravo tako, ja imam svoju placu i svoje bankovne racune a ona imaju svoju placu i svoje bankovne racune..Otprilike znamo koliko ko zaradjuje, no poenta je u tome da mene to toliko i ne zanima..ne zanima me da li ce i kada i koliko dobiti povisicu, koliko sada prima, koliko ide na doprinose i tako slicne stvari...Za razliku od nje koju bas sve zanima do samih detalja....
Otprilke znam i koliko susjedi zarađuju

Quote:
Olovka1978 kaže: Pogledaj post
Dalje, sto se tice troskva, imamo jedan zajednicki racun opet na kojeg prebacimo veci dio i moje i njene place i odatkle platimo sve troskove i od toga izvimo mjesec dana.....sa svojih racuna ostavljamo sebi za potrebe i to takodje ode u toku mjeseca..imamo i stedni racun pa ako sta ostane na kraju mjeseca onda samo prebacimo na taj racun....eto tako to ide ako vas zanima u detalje....
Ma nemoj mi reć...

Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post


bemti, i forumaši su preradoznali

To je da autor vidi da ima i radoznalijih od žene.
__________________
Samo tvoja ljubav moze uciniti da sve procvjeta samo tvoja ljubav moze upaliti nova svjetla samo tvoja ljubav, Boze...
MaryAnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 14:14   #2463
Quote:
Olovka1978 kaže: Pogledaj post
Upravo tako, ja imam svoju placu i svoje bankovne racune a ona imaju svoju placu i svoje bankovne racune..Otprilike znamo koliko ko zaradjuje, no poenta je u tome da mene to toliko i ne zanima..ne zanima me da li ce i kada i koliko dobiti povisicu, koliko sada prima, koliko ide na doprinose i tako slicne stvari...Za razliku od nje koju bas sve zanima do samih detalja........
Ja fakat ne kužim u čemu je problem Žena je radoznala i sve je živo zanima, a tebe ne. Tvoju ženu zanimaju tvoji doprinosi, povišice itd, neke druge žene, sudeći po nekim temama na forumu jako zanimaju mobiteli (uglavnom im "neki vrag ne da mira" pa idu gledati ko kaj šalje i ko je zvao), neku treću jako zanima gdje joj je muž u svakom trenutku, neku desetu kakvi su mu stavovi o nekim ekstremnim situacijama i tak dalje svaku nešto drugo zanima

Ne znam kaj tebi toliko smeta ako se ona interesira za tebe (vjerojatno i u drugim sferama života samo ova ti je tlaka) a možda njoj smeta kaj tebe za nju uopće nije briga
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 14:22   #2464
Quote:
Olovka1978 kaže: Pogledaj post
Upravo tako, ja imam svoju placu i svoje bankovne racune a ona imaju svoju placu i svoje bankovne racune..Otprilike znamo koliko ko zaradjuje, no poenta je u tome da mene to toliko i ne zanima..ne zanima me da li ce i kada i koliko dobiti povisicu, koliko sada prima, koliko ide na doprinose i tako slicne stvari...Za razliku od nje koju bas sve zanima do samih detalja....
Dobro, olovko, koji je tvoj stvarni problem?
Zar ne mozes vlastitoj zeni reci da neka malo popusti tu znatizelju koja ti tako jako smeta?
Tebe ne zanima, nju zanima, i stvarno ne vidim zasto toliko dramljenja oko svega.

Osim, ako nemas potrebu nesto sakriti

Edti: Vidim da je honey spomenula radoznalog vraga koji neda mira mobitelima Jel mozda tako nesto u igri?
__________________
Unfuck yourself

Zadnje uređivanje Nausikaja : 27.03.2013. at 14:46.
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 14:24   #2465
a očito trošiš na stvari za koje ne želiš da ona zna. zašto bi inače skrivao.
divnog li braka.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 14:30   #2466
Quote:
Olovka1978 kaže: Pogledaj post
Za razliku od nje koju bas sve zanima do samih detalja....
I, jeste li popričali o tome? Jesi joj rekao da ti to smeta? Što je ona rekla?
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 21:57   #2467
Quote:
Olovka1978 kaže: Pogledaj post
No ona sa druge strane zeli da zna koliko i zaradjujem, koliko placam poreza i doprinosa
Pa pička joj materina poremećena!















































Ne mogu ne voljet forum.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 13:18   #2468
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Pa pička joj materina poremećena!
pa umrit ću

nestade autor..šteta možda otvara švicarski conto
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 15:03   #2469
ne mogu se ne sjetiti jedne stare posalice:
"koliko tvoja zena trosi mjesecno?"
"koliko joj kazem da imam!"
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 20:06   #2470
Ako si parazit, parazit si kupovao ti on nešto ili ne, dakle, njegovo kupovanje ili nekupovanje ne mijenja činjenicu da te smatra parazitom, samo znači da ne želi hraniti ono što smatra tvojim parazitizmom.

Zašto si s tipom koji te ne poštuje? Zbog para?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 20:21   #2471
Evo, ja ne bi bila s dečkom koji u meni vidi parazita. Pa taman da mi svaki dan kupuje sve ikad.

Misliti o curi da je parazit nije lijepo mišljenje i odraz je toga da te on ne poštuje. Osobu koju poštuješ je gledaš tako kao on tebe.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 20:25   #2472
Quote:
sanjica8 kaže: Pogledaj post
zašto mislis da me ne poštuje?
Zato što si ti rekla da je on rekao da si ti parazit.

A zašto si ti izbrisala post?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 20:27   #2473
Mislim da je prekasno shvatila da je na Žudu, a ne na teensima.
Ili LJesu
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 16:11   #2474
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Evo, ja ne bi bila s dečkom koji u meni vidi parazita. Pa taman da mi svaki dan kupuje sve ikad.

Misliti o curi da je parazit nije lijepo mišljenje i odraz je toga da te on ne poštuje. Osobu koju poštuješ je gledaš tako kao on tebe.
Zaboli me kuki kaj on u meni vidi. Ionako kad ljubav prođe svi vide isto
tajci-sok is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 11:15   #2475
Quote:
tajci-sok kaže: Pogledaj post
Zaboli me kuki kaj on u meni vidi. Ionako kad ljubav prođe svi vide isto
Šta se vidi kad ljubav prode? Vjerovatno mislis na zaljubljenost? Ono sta ste u stvarnosti jer nema više ružicastih naocala kroz koji gledate dok ste zaljubljeni?
Stvarno ne kuzim sta si htjela reci sa ovime.
A vidim da si u krasnoj vezi kada te zaboli kako te on gleda. A kako ce tek biti kad prode ta tvoja "ljubav"?
__________________
Foto Raja Hennef
Krajakovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 18:20   #2476
Quote:
Olovka1978 kaže: Pogledaj post
U braku sam vec nekoliko godina i jedna stvar mi je pocela jako ici na zivce a ne znam kako da rijesim problem. Naime zena je jako radoznala i petlja se u sve sfere mog zivota. Ja sa druge strane ne zalazim ni blizu tako i uneke stvari iz njenog zivota niti me to zanima.

Mnoge stvari su u pitanju no konkretno najvise mi smeta njeno petljanje u moj ekonomski zivot. Imamo zajednicku ekonomiju i zajedno placamo sve troskove i sve ostalo, no smeta mi sto ona nastoji da ima uvida u sve moje troskove i na ono na sto ja trosim novac. Hvala Bogu imamo dobru ekonomiju i uglavnom nam distize novca za sve a visak trosimo na razne stvari. Ja na primjer ne znam ni koliko ona zaradjuje a pogotovo ne na sto trosi novac, samo pratimo stanje na racunu i prije place znamo malo komentirati stanje jer recimo nekada previse potrosimo u tijeku mjeseca pa treba se malo stisnuti do place i tako. No ona sa druge strane zeli da zna koliko i zaradjujem, koliko placam poreza i doprinosa, koliko i na sta trosim novac i slicno...Meni je to pocelo vec ici na zivce...Kazem sreca pa imamo pa ne dolazimo i situaciju da se oko toga svadjamo, no smeta mi da me ona kontrolise na taj nacin i ima uvida u sva moja kretanja i troskove.

Sta vi mislite o ovome??

Nikad mi nisu bili jasni parovi s odvojenim računima (dakle koji kao svatko imaju svoj novac za koji se kao ne zna koliko iznosi)...

Ali, istina, nikad nisam imala toliko love da mogu posjedovati još jedan, treći račun na koji se odvaja novac za životne troškove...

No, meni je tvoje pitanje nonsens samo po sebi jer smatram da su supružnici jedno drugomu u svemu potpora i sve što posjeduju posjeduju zajedno te s tim trebaju i zajedno raspolagati uz dogovor... Bez obzira na to koliko tko zarađuje.

Drugi je par rukava to što vi kao par vjerojatno niste iskreni i možda čak nemate iste životne ciljeve.

Poznajem takav par... žalosno je gledati kako žena zog manjih primanja mora žicati muža za pelene...
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 17:45   #2477
Znam mnoge parove u raznim financijskim aranžmanima i zasad nikog tko zbog tih aranžmana ima problema u odnosu. Odnosno, svaki par je među sobom dogovorio financijski suživot koji im odgovara.
Moj muž i ja imamo odvojene financije. Znamo koliko tko zarađuje, ali nam je jednostavnije pratiti potrošnju zasebno. On zarađuje manje i štedi koliko može. Ima otvorenu štednju na dijete i stambenu štednju. Ja imam dvije oročene + stambenu. Nemamo auto jer smo se složili da nam zasad ne treba a taj trošak bi nas previše opterećivao obzirom da nemamo vlastitu nekretninu za koju, jelte, oboje štedimo, ali bez opterećenja. Koliko ide ide. Mogu reći da nemamo financijskih problema unatoč stigmatiziranim odvojenim računima i podijeljenim troškovima.
__________________
my bebe
linda1218 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 09:55   #2478
Malo dizem temu iz pepela

Zanima me (nesto sam raspravljala opcenito) - nakon koliko vremena veze ste poceli dijeliti financije tj zauzeli stav 'moje je tvoje i obratno'?

Kad ste poceli zivjeti skupa? Kad ste se ozenili? Ili nikad?

Zivo me zanima, jer stava sam da ne treba odmah uskociti u takav aranzman, da je uvijek bolje pustiti da prodje cak i par godina upoznavanja da bi se pristupilo tome.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 10:18   #2479
Čim smo počeli živjeti skupa, ali mi smo znali sve o međusobnim financijama i prije, koliko tko zarađuje, koji su nam troškovi i sl. (čitam ove postove iz 2013. pa se čudim). Meni pojam odvojenih financija u zajedničkom životu uopće nije bio poznat prije foruma, tako da to ni nije bila opcija.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 10:20   #2480
Upoznali smo se kao studenti, kada smo oboje radili honorarne studentske poslove, tako da tu nema priče o nekim ozbiljnijim ciframa.

Počeli smo živjeti zajedno 5 godina kasnije, s odvojenim računima. Jedini dio koji smo 'spojili' je bila gotovina koju smo u tom trenu imali na raspolaganju (bila su to neka druga vremena kada se imalo više u kešu, a manje po računima). Taj iznos smo trošili na zajedničke stvari - popravke u stanu, registraciju auta, i nažalost, nekoliko zdravstvenih zahvata. Recimo - ne na svakodnevicu.

Računi su bili i ostali odvojeni. Jedina iznimka je moj devizni, na koji on ima punomoć jer nam je u tom trenu bilo zgodnije imati samo jedan račun, nego dva. Iskreno, danas puno godina i zajedničkog života kasnije, nemam nikakvih, ali nikakvih uvida u to koliko on zbilja ima na računu, niti on zna koliko imam ja, niti zna koliko zarađujem u kunu. Kada on kaže npr. da je dobio bonus, pitam koliki, ali to na jedno uho unutra, a na drugo uho van.

Kad smo počeli živjeti plan je bio da on pokriva stan+režije, a ja sve tekuće troškove života (hrana, gorivo, lijekovi, sitnija odjeća poput donjeg rublja i pidžame, kupujem poklone za obitelj, brinem da klinci imaju sve i vodim kućanstvo na način da nikad ničega ne fali). Tako je i ostalo evo sve dosad (puno godina kasnije), dok nismo kupili svoj stan napokon, pa će vjerojatno biti rebalans proračuna kad se preselimo u svoje.

Kada putujemo, ja npr. bookiram smještaj, a on pokrije troškove vinjeta i goriva ili avio karte, ovisno gdje se ide i kako.

Od svih elemenata zajedničkog života, financije smatram jednim od najbitnijih. Nemamo odvojene račune jer smo škrti ili jer nešto skrivamo, već upravo zato što smo se u onih 5 testnih godina uvjerili da imamo isti pristup novcu i da su nam važne iste stvari. Svatko ima svoje gušte, ali generalno - imamo isti pogled na financije. Oboma nam je bilo važno prije početka zajedničkog života da rasčistimo eventualne nedoumice oko trošenja i prioriteta.

Osobno ne bih mogla biti s likom koji mora imati uvijek najnoviji mobitel ili mijenja auto svake godine, kao što ni on ne bi vjerojatno mogao biti sa ženom koja hara po dućanima kao sumanuta (bez obzira na odvojene ili zajedničke račune).

Nismo vjenčani, obitelj temeljena na vanbračnoj zajednici

edit: da dodam disclaimer jer ipak je ovo forum - da, nekad on plati špeceraj, a ja račun za vodu, ali zna se tko je zadužen za koji dio financija i zbog koga su nam isključili npr. telefon ako do toga dođe ili zašto nema mlijeka u frižideru
VeronaM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:02.