Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2014., 17:03   #161
Jos su nam neki projekti na mjeri A1 prošli, što nas je obradovalo. Usprkos skoro 3000 prijava, dobitakpotpora je vrlo visoka. Znači bilo je bitno: ssložiti dobru priču, imati strateški cilj i viziju, solidne pokazatelje i nema razloga za neuspjeh. Još bi trebala ići jedna dodjela i to je to. Vidim da neki naši forumaši su imali i posjetu i prezentaciju MINPO u svojim tvrtkama na mjeri a1 i b1.Gledajući financijski potencijal prijavitelja za EU fondove-gospodarstvo(natječaj koji je zatvoren u veljači 2013.), nailazim da je puno kvalitetnih tvrtki/obrta, zbog nepoznavanja materije i uvjeta natječaja od strane "konzultanata" ispalo kod bodovanja na banalnim stvarima, pa je moj savjet da kod odabira "konzultanata" za buduće natječaje koji će ići u jesen 2014. odaberete one koji imaju reference-rezultate i iskustvo u provedbi projekata, kako Vam financijska sredstva ne bi otišla u nepovrat i dobili mučninu u želucu i mislili "svi su krivi, nismo imali sreće!".
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 07:36   #162
Ako tko prati još prijave na potpore, jutros je na stranicama MINPO-dodijeljene potpore, objvaljen popis novih poduzetnika koji su ostvarili potporu na MJERI A1-ukupno 79 dodijeljenih potpora.
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 09:21   #163
Smiješni su. Objave natječaj za B1 sa proračunom od 65 milijuna kuna. I onda vuku ljude za nos 5 mjeseci da bi im rekli da njihova prijava iako je predana u 11:45h 31.03. uopće nije došla na red za ocjenjivanje, a proračun srežu za 20 milijuna kuna.

Čekam Marasa da se pohvali kako je IMPULS ove godine bio genijalan i kako su zabilježili veliki interes poduzetnika.......
vlastimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 12:10   #164
Quote:
vlastimir kaže: Pogledaj post
Smiješni su. Objave natječaj za B1 sa proračunom od 65 milijuna kuna. I onda vuku ljude za nos 5 mjeseci da bi im rekli da njihova prijava iako je predana u 11:45h 31.03. uopće nije došla na red za ocjenjivanje, a proračun srežu za 20 milijuna kuna.

Čekam Marasa da se pohvali kako je IMPULS ove godine bio genijalan i kako su zabilježili veliki interes poduzetnika.......
To sam vidio jutro na netu.Šteta što je rebalansom se smanjivao baš istinski poticaj (koji je na broj prijava i potrebe) bio malen. Nije mi jasno, jer je navedeno da je ugovoreno preko 90 mil.kn, a sada bude 45? Isto je smanjenje na MJERI A1. Impuls je trebalo smanjivati na drugim mjerama, a ne na A1 i B1.

Izgleda da se treba orijentirati na EU fondove, gdje je točan iznos sredstava definiran.
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 15:14   #165
A nama su u utorak javili da nam je projekt prošao i da moramo malo doraditi tablicu proračuna. Danas smo uspjeli uskladiti sve stavke i kao proračun nam je OK i rekala nam je gospođa da se sljedeći tjedan sastaje komisija i da bismo trebali dobiti konačnu odluku o financiranju projekta.
I sada vidim na stranicama Ministarstva da su srezali proračun i da ima više ugovorenih nego predviđenih sredstava !!!
Baš smo razočarani cijelom izvedbom ovog natječaja.
DifferentSides is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 12:35   #166
Jutros su objavljeni novi dobitnici potpora na Mjeri A1 i B1. Ipak se broj povećava, i nešto se događa.
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 16:04   #167
Kažu da je impuls što se tiče MJERA A1 i B1 za ovu godinu završio. Prema objavljenim rezultatima izgleda da su samo oni s datumom prijave od 31.03. (vjeroajtno prije podne) dobili potporu, a ostali da su samo sudjelovali i učili za buduće natječaje!
Sretno onima koji su sadau provedbi, a drugima više sreće akoće ići nagodinu,ili na Eu fondovima koji nas očekuju najesen, a neki se i sada provode (ICT).
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 08:07   #168
IMPULS za 2014.godinu je završio. Objavljeni su rezultati na stranicama MINPO.http://www.minpo.hr/default.aspx?id=1974
Dodijeljeno je na MJERI A1-102, na MJERI B1-67, a bilo je preko 2000 prijava. S obzirom na ovako velik broj prijava, složenu proceduru i dobivanja potpore samo za predaju 31.03.2014. zadovoljni smo jer su naši poduzetnici uspjeli ostvariti svoje razvojne ciljeve i provodimo projekte. Više sreće, brzine i kvaitetnije pripreme želimo onima koji nisu prošli ove godine u idućoj.
Tko ima razvojne potencijale, mogućnost rasta prodaje i izvoza , ići će veliki EU projekti, pa nas može priupitati za pomoć i sugestije.
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 07:23   #169
Nakon provedenog IMPULSA 2014.godine, uslijedile su analize, pa među inim i Hrvatske obrtničke komore, o dobivanju potpore samo 10 % obrtnika. Naše iskustvo je potpuno drugačije, te se još jednom potvrdio stav da samo kvalitetna prijava uz pomoć stručnih osoba uz brzu prijavu može donijeti rezultat što smo mnogima i pomogli.
Više na linku:
http://www.hok.hr/press/novosti/ceho...g_impulsa_2014
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 13:46   #170
Quote:
hkolar kaže: Pogledaj post
Održane su prezentacije IMPULSA po Hrvatskoj u večim gradovima. izuzetno su dobro posjećene. Moglo se saznati sve o uvjetima prijava, natječajnoj dokumentaciji i dinamici isplate potpora.

Iz mog saznanja i iskustva brojni obrtnici i tvrtke žele dobiti do 300.000 kn (za 1-9 zaposlenih), pa do 1.400.000 kn ( za 10-250 zaposlenih- MSP poduzetnici) za razvoj, uvođenje novih tehnologija, marketing, sustava kvalitete idr.

Govorimo da nam je gospodarstvo u lošem stanju, a nema niti jedan komentar bilo kojeg pdouzetnika na tu temu. Šteta!
Svaka čast na poticajima i trudu!Ali kad god čitam kome se daju piše dvije strane kome se ne daju,a onima kojima se daju totalno je neshvatljivo da li sam u toj skupini ili nisam.Inače imam 20 ljudi zaposleno,a treba isplatit plaće svaki mjesec.Dana jednog u 27 godina nisam dužan nikome ni kune,ali sam pekar i trgovac i meni ne treba potpora,nego se daje samo inovacijama i onima koji bi preko noći postali netko i nešto.
Umjesto da pročešljate zdrave firme bez obzira čim se bave pa da im pomognete vi izmišljate toplu vodu.Hvala na razumijevanju!
Nadam se da ću dobit adekvatan odgovor!
lp
TinaSibinj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 13:03   #171
Pozdrav, može mi netko od vas reći koliko ste otprilike platili nekome da vam izradi svu dokumentaciju za neki od ovih projekata, poslovni plan, svi obrasci itd.?
sonica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 10:33   #172
Pozdrav,

znate li možda može li se paušalni obrt prijaviti na natječaj poduzetničkog impulsa? Puno hvala!
__________________
Empire met its end
Katharina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 15:29   #173
Quote:
Katharina kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

znate li možda može li se paušalni obrt prijaviti na natječaj poduzetničkog impulsa? Puno hvala!
a zašto ne bi mogao?
sonica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 18:51   #174
Moj savjet je da se prebacite na novu temu koju sam otvorio- PODUZETNIČKI IMPULS 2015. jer su u njega uključene mjere iz domaćih izvora financiranja i pravi EU strukturni fondovi! Sretno svim poduzetnicima i onima koji će to postati u povlačenju bespovratnih potpora!
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:39.