Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2008., 18:02   #21
sjecas se mozda koje si stablasice (ili bilo sto) sakupila u sungeru?
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 19:39   #22
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
pljackas po vrtovima i parkovima, ha?
krupnije? a palme?
ma ne pljačkam.
skupljao se taj herbar oko dvije godine na raznim lokalitetima u hrvatskoj, pa tako imam vrsta s kontinenta, s mediterana i iz planinskih područja sve to upotpunjeno ukrasnim vrstama drveća i grmlja koje nalazimo u parkovima.

koliko sam samo novinskog papira potrošila...
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 00:07   #23
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
sjecas se mozda koje si stablasice (ili bilo sto) sakupila u sungeru?
Ovak napamet ne, ali ako će ti trebati pomoć, javi se na ovu temu pa bumo pogledali.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 10:08   #24
C71@
imala si privilegiju :zavidan:
i ja bih po raznim lokalitetima
no, dobro, bit ce jednog dana ak ne sutra

Herp@
ma ok, cisto pitam iz znatizelje jer cu tamo zastraniti za jedno pol godine pa da znam sto ocekivati otprilike.
kako god, ne zelim si dopustit da od koga 'prepisem' determinaciju (s obzirom na interes, iskustvo i bogatu literaturu). eventualno kasnije samo usporedit
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 14:52   #25
Trebam napraviti herbarij za tjedan i pol dana a dobio sam herbarij koji je star 2 godine a čuo sam da profesori vide tu starost a meni treba izgledati koda sam ga ja nedavno napravio....kako da ga "pomladim"????
Kuerten is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 01:11   #26
Malo ga pospricaj vodom, mozda bude izgledao svjeziji :/
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 13:10   #27
Malo je starija tema, ali trebao bih pomoć ukoliko nije problem. Zanima me da li itko od vas ima gotov herbarij kod kuće, ali da je baš dobar. Treba mi zato što mi o njemu ovisi ocjena na kraju godine, a ja nisam siguran u kvalitetu svog vlastitog herbarija. Pa ako ima netko da proda svoj, bio bih jako zahvalan.
luka_kimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 18:40   #28
Quote:
luka_kimi kaže: Pogledaj post
Malo je starija tema, ali trebao bih pomoć ukoliko nije problem. Zanima me da li itko od vas ima gotov herbarij kod kuće, ali da je baš dobar. Treba mi zato što mi o njemu ovisi ocjena na kraju godine, a ja nisam siguran u kvalitetu svog vlastitog herbarija. Pa ako ima netko da proda svoj, bio bih jako zahvalan.
nisi siguran, a nisi ni probao?

kolko biljaka trebas, koliko stare mogu biti?

ja imam neke ostatke, tocnije 17 biljaka na A3 listovima, dakle veliki herbar. biljke su stare cca 2 godine i nemaju vise one zive boje. ne bi ga prodao jeftino, tak da ti bolje da sam napravis, ne treba ti nikakav talent za to.
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 20:57   #29
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
nisi siguran, a nisi ni probao?

kolko biljaka trebas, koliko stare mogu biti?

ja imam neke ostatke, tocnije 17 biljaka na A3 listovima, dakle veliki herbar. biljke su stare cca 2 godine i nemaju vise one zive boje. ne bi ga prodao jeftino, tak da ti bolje da sam napravis, ne treba ti nikakav talent za to.
Napravio sam ja svoj herbarij, samo što nisam siguran u njegovu kvalitetu, jedino me to brine. Baš mi treba 5 iz toga, a profa je dosta zahtjevna.
luka_kimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 21:17   #30
Zanima me postoji li neka caka kod susenja biljaka? Tipa cula sam neku foru s peglom, ali kao u tom slucaju se unisti pegla pa to ipak ne bih isprobavala. Kad susim normalnim putem u knjigama, presi uzasno mi puno vremena treba da to skroz osusim, a dosta mi biljaka ne uspije. Pocnu pljesniviti (iako cesto mjenjam novinski papir), pozute i sl.
Tajana95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 19:41   #31
Quote:
Tajana95 kaže: Pogledaj post
Zanima me postoji li neka caka kod susenja biljaka? Tipa cula sam neku foru s peglom, ali kao u tom slucaju se unisti pegla pa to ipak ne bih isprobavala. Kad susim normalnim putem u knjigama, presi uzasno mi puno vremena treba da to skroz osusim, a dosta mi biljaka ne uspije. Pocnu pljesniviti (iako cesto mjenjam novinski papir), pozute i sl.
pegla se uništi? pa kako pobogu?
drži ih gdje imaš cirkulaciju zraka, izvan vlažnih prostorija.
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 19:55   #32
Quote:
Tajana95 kaže: Pogledaj post
Zanima me postoji li neka caka kod susenja biljaka? Tipa cula sam neku foru s peglom, ali kao u tom slucaju se unisti pegla pa to ipak ne bih isprobavala.
Ak se pegla unisti zanima me u kakvom su stanju biljke nakon toga.
Enivej, ak imas pecnicu stavi na 40 i jos ak imas onu puhalicu unutra, super.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 17:32   #33
Prepeglati preko novinskog papira pa se pegla neće uništiti!
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:49.