Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2014., 17:19   #101
Quote:
Jay Bird kaže: Pogledaj post
Tu kod mene su dvije trešnje.
Nisu propale, nisu osušene, a zadnjih nekoliko nevremena su izdržale bolje nego lokalne platane i lipe.

I iako su plodovi ukusni, građani se baš i nisu pobijali za kilu.
Djeca se pentraju po njima, i nešto malo penzići u prolaz uberu.


A za ovo sa štetnicima si vjerojatno u pravu, ali ionako ne vidim smisla u tome da se parkovi natrpaju voćkama.
Dovoljno je tu i tamo neko stablo.
ne kuzim poantu tvog posta. govoris o dvije tresnje, a tema o cilom gradu u vockama. pa bilo bi tragicno da na dvi tresnje jedna propadne, to je 50%.

tu je i jos jedna opasnost, gradska dica, pogotovo danasnja su nesposobna i bilo bi pogubno pustit ih da se pentraju po visokim vockama.
traktor123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 09:29   #102
Quote:
traktor123 kaže: Pogledaj post
tu je i jos jedna opasnost, gradska dica, pogotovo danasnja su nesposobna i bilo bi pogubno pustit ih da se pentraju po visokim vockama.
Dakle, definitivno, treba saditi voćke kako bi djecu učinili što spremnijom za život. Bolje da otresu sa kruške nego li sa kauča, skateboarda ili rola.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 10:25   #103
Nitko ne govori da drva u gradu trebaju biti 100% voće. Bilo koja brojka ispod 50% je ok.

Ma da se zasadi samo 5% jestivog drveća ne bi bilo ljudi koji kupe ostatke sa placa tijekom ljeta i jeseni.

Nema tu nekog održavanja ili opasnosti po život prolaznika, sramota je da nitko od parazita u gradu ne radi svoj posao.
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 17:37   #104
svak ko se razumi u agronomiju i hortikulturu ce se slozit da je takva ideja gotovo suluda. vockama je misto u vocnjacima. drveca u parkovima i javnim povrsinama moraju biti sto neutralnija, znaci osiguravati fini ugodjaj prirode, lipi izgled javne povrsine, a da pritom ne narusavaju preglednost, ne privlace bolesti, stetnike te velike kolicine kukaca, a i da su sto jednostavnija i jeftinija za odrzavanje. ideja branja voca po gradu i gustanja ispod kruske lipo zvuci, ali nazalost prakticki je neostvariva.
traktor123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 01:47   #105
Quote:
traktor123 kaže: Pogledaj post
...., ne privlace bolesti, stetnike te velike kolicine kukaca...
Mislim da ni jedna voćka ne može privući nešto tako grozomorno kao što je borov prelac.
dr.Bojler is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 11:39   #106
Protiv voćki na šetalištima. Također i protiv sadnje "svojeg" drveća između drvoreda. Jebote.
Živim u ulici sa troredom jedne vrste drveća i tip je posadio između (prije par godina) nekakav ukrasni rogač i to sve sad pada po pločniku. Ponekad sa motorkom želim prepiliti to drvo. Taman ga gleda ispred prozora. Valjda imam ja pravo rezati kada je već on bio sebičan i posadio.

Na drugoj lokaciji gdje sam živio likovi su u dvorištu od zgrade posadili živicu i unutra voćke, pa roštiljaju svako malo. (fala kristušu da ih je zrinjavac nakon par godina odjebo tj. sve porezao) Ne kužim što ne prodaju stan i odu na selo kada ih već pucaju takve stvari. Pustimo struci (krajobraznim arhitektima) da rade svoje na javnim površinama.
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 19:49   #107
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Protiv voćki na šetalištima. Također i protiv sadnje "svojeg" drveća između drvoreda. Jebote.
Živim u ulici sa troredom jedne vrste drveća i tip je posadio između (prije par godina) nekakav ukrasni rogač i to sve sad pada po pločniku. Ponekad sa motorkom želim prepiliti to drvo. Taman ga gleda ispred prozora. Valjda imam ja pravo rezati kada je već on bio sebičan i posadio.

Na drugoj lokaciji gdje sam živio likovi su u dvorištu od zgrade posadili živicu i unutra voćke, pa roštiljaju svako malo. (fala kristušu da ih je zrinjavac nakon par godina odjebo tj. sve porezao) Ne kužim što ne prodaju stan i odu na selo kada ih već pucaju takve stvari. Pustimo struci (krajobraznim arhitektima) da rade svoje na javnim površinama.
Ljudi vole saditi, to im je u prirodi.

Možda bi ti se ovaj primjer hortikulture više svidio?

LAGUNA WILDERNESS PARK – Thousands of marijuana plants were found growing in a public park surrounded by a private high school and a tract of upscale homes, authorities said.

Between 2,500 and 4,000 marijuana plants were growing in the Muddy Canyon area of the Laguna Wilderness Park, just outside of Newport Beach city limits, officials said.


http://www.washingtontimes.com/news/...ic-california/
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 22:25   #108
Nije loše, uvijek će naći dobrovoljac koji će to pobrati.

Neka sade (drveće) ako imaju poriv, evo im na Medvednici vjetar oslobodio mjesta. Za travuljaru mi se čini rub kamenoloma kod Podsuseda dobar izbor (treba puno sunca). Ima u kvartu do mojeg smokva pored zgrade, neograđena, to mi se već sviđa, nego saditi unutar lijepog drvoreda ispod svog prozora mi je blesavo i egoistično.
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 13:03   #109
Quote:
traktor123 kaže: Pogledaj post
svak ko se razumi u agronomiju i hortikulturu ce se slozit da je takva ideja gotovo suluda. vockama je misto u vocnjacima. drveca u parkovima i javnim povrsinama moraju biti sto neutralnija, znaci osiguravati fini ugodjaj prirode, lipi izgled javne povrsine, a da pritom ne narusavaju preglednost, ne privlace bolesti, stetnike te velike kolicine kukaca, a i da su sto jednostavnija i jeftinija za odrzavanje. ideja branja voca po gradu i gustanja ispod kruske lipo zvuci, ali nazalost prakticki je neostvariva.
Pa koju onda pm sade masline (ista je voće). Po Dalmaciji ih je, u zadnje vrijeme, ko korova, imaš ih na svakom koraku. A njihov zreli plod ne ostavlja ništa manje grde tragove od npr. trešne ili višnje.

Možda je u pozadini neka igra se EU kvotama?
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 18:45   #110
A koji će vam kupus voćke pa imate voća na tržnici koliko hoćete to barem nije skupo . Jbg voćke treba i održavat i spričati Itd a to košta hehehe samo vi kupujte voće
Podravec19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 14:59   #111
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Pa koju onda pm sade masline (ista je voće). Po Dalmaciji ih je, u zadnje vrijeme, ko korova, imaš ih na svakom koraku. A njihov zreli plod ne ostavlja ništa manje grde tragove od npr. trešne ili višnje.

Možda je u pozadini neka igra se EU kvotama?
maslina je super kao ukrasno drvo, simbol je mediteranskog podrucja, uz to je i zimzelena te se relativno lako odrzava.

i nemojte cijepiti, botanicki maslina jeste vocka ali ne spada u vocarsku proizvodnju, isto kao sto pomidor ne spada u vocarsku proizvodnju ili lubenica u povrce.

mislim, ova rasprava je usla u cjepidlacenje u nedostatku normalnih argumenata.
traktor123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 11:42   #112
Eto, prije dva dana u nekakvom zabačenom parku, daleko od prometnica našao jabuku. Male, sočne, zdrave voćke, s guštom sam konzumirao par njih. Sve se mislim da jedne večeri banem s torbom.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 09:56   #113
U NJEMAČKOJ je u četvrtak postignut sporazum da se više od 60 bivših vojnih baza preinači u prirodne rezervate s ciljem da se stvore velike oaze zelenila i utočišta za rijetke vrste ptica.

Ministrica okoliša Barbara Hendricks kaže da su tekuće reforme njemačkih oružanih snaga otvorile mogućnost korištenja više od 31,000 hektara šuma, močvara, livada i vriština.

"Mi ćemo iskoristi povijesnu priliku s ovom preinakom - nekoć smo imali zabranu prilaska brojnim područjima koja više nisu potrebna za vojne svrhe," rekla je Hendricks, ističući da je zemlja na pojedinim mjestima izvrsna, ali se vlada odlučila na služenje prirodi umjesto potencijalnim investitorima.

Većina od 62 vojne baze s pripadajućim terenom se nalazi na području bivše Zapadne Njemačke i dobar dio će biti otvoren za javnost, iako će primarno služiti kao rezervati za ugrožene ili rijetke vrste, uključujući šišmiše, djetlovke i orlove.

Njemačka reformira svoju defanzivnu hladnoratovsku vojsku kako bi više odgovarala prijetnjama 21. stoljeća i u procesu smanjuje broj baza stvarajući učinkovitiju i mobilniju organizaciju, piše AFP.
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 11:08   #114
Ima po Zagrebu divljih šljiva odnosno myrobalana ona netreba posebno održavanje, a plodovi su ok okusa samo treba pripaziti gdje se sadi da plodovi nepadaju po pločinku već na zelenom terenu gdje se nehoda. Ta žuta sorta inače nema trnja.

http://www.garden-en.com/images_data...yrobalan-5.jpg
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:42.