Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2013., 10:38   #201
A da, vjerojatno bi bilo najlakše kad bi uspjela dogovoriti neki sastanak sa nekim iz dotičnog ureda. Ima netko kakvu ideju gdje bi se zapravo moglo dobiti najviše informacija koje me zanimaju? I oko MTU i oko same registracije poduzeća i imam i neka pravna pitanja? HGK je dosta ljubazan moram ih nahvaliti, ali isto tako dosta toga ne znaju pa me upućuju na sto institucija (od kojih hrpetina uopće ne trza na mailove). (Inače HGK smatra da bi trebalo imati MTU ako roba prolazi preko mene, pogotovo ako je riječ o prehrambenim proizvodima, ali nisu baš sigurni)
zyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 02:18   #202
Quote:
zyo kaže: Pogledaj post
A da, vjerojatno bi bilo najlakše kad bi uspjela dogovoriti neki sastanak sa nekim iz dotičnog ureda. Ima netko kakvu ideju gdje bi se zapravo moglo dobiti najviše informacija koje me zanimaju? I oko MTU i oko same registracije poduzeća i imam i neka pravna pitanja? HGK je dosta ljubazan moram ih nahvaliti, ali isto tako dosta toga ne znaju pa me upućuju na sto institucija (od kojih hrpetina uopće ne trza na mailove). (Inače HGK smatra da bi trebalo imati MTU ako roba prolazi preko mene, pogotovo ako je riječ o prehrambenim proizvodima, ali nisu baš sigurni)
Za MTU je nadležan Ured za gospodarstvo, Zapoljska 1 ako si iz ZG, možeš ih zvati ili jednostavno otići tamo i pitati što te zanima...
Oko registracije ne znam što te zanima ?

Ako se radi o izvozu prehrambenih proizvoda kontaktiraj i nekog špeditera da ti da upute...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 10:35   #203
Zanima me da li mogu prodavati hrvatske brendirane proizvode bez njihovog znanja (Vegetu, Cedevitu, bajaderu i sl.)? Znači odem u npr. neki cash&carry dućan i onda te proizvode preprodam,a da to ne mora znati Kraš, Agrokor i sl.?
zyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 10:05   #204
Quote:
zyo kaže: Pogledaj post
Zanima me da li mogu prodavati hrvatske brendirane proizvode bez njihovog znanja (Vegetu, Cedevitu, bajaderu i sl.)? Znači odem u npr. neki cash&carry dućan i onda te proizvode preprodam,a da to ne mora znati Kraš, Agrokor i sl.?
Mozes, al moras imat obrt/firmu i naravno kad kupujes robu kupujes na r1.
__________________
Ako napredujem, prati me. Ako stanem, gurni me. Ako se povucem, ubij me.
natal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 14:11   #205
kalkulacija cijene mcp i vpc

vidim da se ovdje vode polemike oko vpc i mpc, ali ne nailazim na konkretno objašnjenje koje bi meni pomoglo. stoga ću postaviti pitanje pa ako ima koji znalac, bila bih sretna da se uključi i pomogne..
Moja firma je ima samo veleprodaju (proizvodnja i veletrgovina tih proizvoda). sada se radi na web shopu i dolazi do problema oko kalkulacije cijene. iako bi mi prodavali po istom iznosu, svi kazu da moram imati posebni program za kalkulaciju mpc i za te maloprodajne račune koji će biti odvojeni od ostalih. i to je sve što znam kad pitam gdje je razlika, nitko nezna dalje od toga a svi znaju da postoji razlika. ima netko tko se razumije u ovu tematiku i voljan je pomoći?
opi opi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 14:27   #206
Quote:
opi opi kaže: Pogledaj post
...kad pitam gdje je razlika, nitko nezna dalje od toga a svi znaju da postoji razlika.
Ako prodaješ po istoj cijeni poznatim i nepoznatim kupcima ne vidim potrebe za ikakvim odvajanjem ili razlikama u kalkulacijama

Stvar je vođenja skladišta gdje maloprodaja mora imati istaknute prodajne cijene, dodatne tehničke uvjete skladišta i fizički moraju biti artikli odvojeni veleprodaja od maloprodaje...

Formiraj si jedno skladište i sve vodi na isti način. Izdaj iz istog niza računa, samo stavi mogućnost upisivanja kupca za one kojima treba račun za poslovne knjige (popularno nazvan R1).
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 14:47   #207
Quote:
opi opi kaže: Pogledaj post
vidim da se ovdje vode polemike oko vpc i mpc, ali ne nailazim na konkretno objašnjenje koje bi meni pomoglo. stoga ću postaviti pitanje pa ako ima koji znalac, bila bih sretna da se uključi i pomogne..
Moja firma je ima samo veleprodaju (proizvodnja i veletrgovina tih proizvoda). sada se radi na web shopu i dolazi do problema oko kalkulacije cijene. iako bi mi prodavali po istom iznosu, svi kazu da moram imati posebni program za kalkulaciju mpc i za te maloprodajne račune koji će biti odvojeni od ostalih. i to je sve što znam kad pitam gdje je razlika, nitko nezna dalje od toga a svi znaju da postoji razlika. ima netko tko se razumije u ovu tematiku i voljan je pomoći?

A koje cijene bi bile istaknute u web shopu? vpc ili mpc? ako vpc onda svakako treba biti naznačeno da se radi o veleprodajnim cijenama i da se cijene uvećavaju za PDV. i onda ne treba raditi posebnu kalkulaciju niti voditi maloprodajno skladište.
Računi bi po mojem mišljenju trebali biti odvojeni tj. s drugom oznakom naplatnog uređaja jer se radi o kupoviti preko web shopa a ne preko vašeg "klasičnog" veleprodajnog skladišta.

tak si bar ja mislim i tak bi ja postavila stvari. Možda griješim.
SunSine is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2021., 20:19   #208
Prošao sam ovu temu, dosta ozbiljna je bila rasprava, ..
mene muči slijedeće:

je li u međuvremenu netko odobrio da se izdani tzv R-1, s POS kase
ne trebaju zasebno evidentirati, upisivati u knjigu IRA /naziv kupca, OIB i sl/
već se slobodno prikažu unutar jednog iznosa ukupnog dnevnog (pa čak i mjesečnog maloprodajnog prometa kase, PP,dućana i sl).. Za PDV je to isto. Jedino nije isto kad bi se predavala i eIRA, pa da netko ide uspoređivati eUru i eIRu, kao što rade s PPO.
Stvarno ne mogu vjerovati da svi POS sistemi, r-1 koji zatražim,
presele, u KIR, na nivou firme, mešu tisuće VP računa.
Ali sve je moguće, kao što sam vidio da 'moćni' /čitaj skupi/ programi, u knjigu trpaju sve do jedan mali POS račun.
Novi12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2022., 09:52   #209
28.05.stupa na snagu novi zakon o zaštiti potrošača. Na svakoj sniženoj cijeni mora biti istaknuta i ona najmanja u roku 30 dana.
Mi imamo odluku da se restli (manja količina nekog artikla kojeg više nema) određene robe prodaju po cijeni sniženoj 50% na kasi prilikom prodaje.
Treba li i na takve artikle stavljati najmanju cijenu koja je bila u roku 30 dana?
ini5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:09.