Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2015., 13:59   #141
treba li na novoj platnoj listi IP1 biti potpis radnika kao potvrda primitka obračuna plaće? mogu li im samo uručit listu bez potpisa? buni me što nova IP1 lista nema mjesto predviđeno za potpis dok je stara (2 mjeseca stara ) imala mjesto i datum predaje radniku.

Zadnje uređivanje MVDC : 03.11.2015. at 14:11.
MVDC is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 14:10   #142
IP1 više nije obavezan, dok NP1 je ( ovršna isprava), pa ako želite i dalje radnicima davati IP1, možete, ali nije obavezno više.
studen2211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 16:35   #143
Quote:
MVDC kaže: Pogledaj post
treba li na novoj platnoj listi IP1 biti potpis radnika kao potvrda primitka obračuna plaće? mogu li im samo uručit listu bez potpisa? buni me što nova IP1 lista nema mjesto predviđeno za potpis dok je stara (2 mjeseca stara ) imala mjesto i datum predaje radniku.
Radnik ne mora potpisati baš na platnoj listi, može primitak isplatne liste potpisati i na nekom drugom obrascu.
Možeš si to urediti kako ti paše, ali moraš imati dokaz da je radniku isplatna lista uručena i/ili bila dostupna.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 13:04   #144
Molim Vas dragi forumaši,
1-mora li platna lista koja ostaje u arhivi firme biti ovjerena pečatom i potpisana od diretora.
2- Mogu li je ja potpisati platne liste za radnike kao voditelj rač.? Na primj. obrasca PU je na dnu navedeno "podaci o ovlaš osobi", u mom programu nema na dnu ništa...iz podrške tvde da je po Pravilniku kao što i jest , u pravil ne piše tko potpis.platne liste...
3-Do 11 mj. imala sam i NP1 i IP1, moram li obadvije imati u arhivi?
4-Mora li se znati datum predaj platnih lista radniku (za NP1 znam da mora>)
Ubiše me pl. liste
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:03.