Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2017., 09:02   #1101
Tox, hvala na linku, riješeno!
Jay Cutler is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 09:13   #1102
FF jos gori nego prije par verzija, jos vise usporen i steka nemilo
volverine is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 01:38   #1103
Zbog tih i sličnih problema prije pola godine prešao sam na Operu.
pronto is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 10:35   #1104
deinstalirao firefox i instalirao novi i sad mi se valjda kod svakog videa kojeg otvorim pojavi ona zelena traka - negdje, gore, dolje, lijevo, desno, ne znam...kak se rijesit tog sranja?
volverine is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 15:03   #1105
Quote:
pronto kaže: Pogledaj post
Zbog tih i sličnih problema prije pola godine prešao sam na Operu.
i ja sam zbog toga na operu presao jer su me razni problemi zivcirali
cro vojnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 09:25   #1106
Quote:
cro vojnik kaže: Pogledaj post
i ja sam zbog toga na operu presao jer su me razni problemi zivcirali
Ja si isto razmišljam o ostavljanju Firefoxa, stalno šteka, usporen je...
Svaka novija verzija je sve sporija i sporija.
Čini mi se da je Chrome bolji izbor od Opere, odnosno da je najbrži?
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 14:24   #1107
Društvo, zna li netko kako natjerat mozilu na linux mintu da otvara dokumente programima koji te dokumente mogu otvoriti!!!
programeri koji su ju napravili postavili su defaultni program za otvaranje pdf-ova-SNIMKE!!!
Nikakvog izbora trajnijeg nema!!
Ima ali je zasjenjen prozorćić di se da kvačica stavit da to i ubuduće otvara libre ofice-om...
Pa kad ima printat 20 listova, imam 2 sata šaltanja kojekakvih izbornika i ponovnih prijavljivanja na internet bankarstvo..jer klikanjem otvara snimke, pa traži priključak, pa priključka nema, pa vindowsi 95 su znali ponudit program koji otvara neku ekstenziju, i na desni klik na pdf fajl dati postavit defaultni "otvarač" a ne da svaki list moram 31 klikom dovodit do printera...
Ima li pametnijih preglednika ili su svakog ovako uspili iskomplicirati?
Izgleda da je linux namjerno ovako iskompliciran da bi ga mogli koristit samo programeri..
etona is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 14:33   #1108
Quote:
etona kaže: Pogledaj post
Društvo, zna li netko kako natjerat mozilu na linux mintu da otvara dokumente programima koji te dokumente mogu otvoriti!!!
programeri koji su ju napravili postavili su defaultni program za otvaranje pdf-ova-SNIMKE!!!
Nikakvog izbora trajnijeg nema!!
Ima ali je zasjenjen prozorćić di se da kvačica stavit da to i ubuduće otvara libre ofice-om...
Pa kad ima printat 20 listova, imam 2 sata šaltanja kojekakvih izbornika i ponovnih prijavljivanja na internet bankarstvo..jer klikanjem otvara snimke, pa traži priključak, pa priključka nema, pa vindowsi 95 su znali ponudit program koji otvara neku ekstenziju, i na desni klik na pdf fajl dati postavit defaultni "otvarač" a ne da svaki list moram 31 klikom dovodit do printera...
Ima li pametnijih preglednika ili su svakog ovako uspili iskomplicirati?
Izgleda da je linux namjerno ovako iskompliciran da bi ga mogli koristit samo programeri..
Mint za korisnike stvarno radi neke nerazumne odluke, pa tako nemreš narihtat da po defaultu koristi Google kao tražilicu, već DuckDuckGo...Nije mi nimalo čudno što i neke druge stvari radi kako ne bi trebalo - baš iz tog razloga više ne koristim Mint...Stavi si neku normalnu distribuciju: Ubuntu, Fedora, Manjaro ili nešto drugo - oni to ne rade...
__________________
There is absolutely no cause for alarm.
sotonik123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 14:45   #1109
Hvala. sve mi se čini da će umisto linuxa ovaj put ić vindowsi..
Neman više živaca za ovo!
Koristija sam w95, pa w98,pa ubuntu, pa xp, pa fedoru, pa w7, pa mint izgleda da ću opet morat na windoze, nemogu više pamtit sve šta mi triba znat na 72 operativna koje svako zakomplicira na svoj način, da nakon 25 godina više neznaš isprintat 20 listova papira bez gubitka pola dana..
Šta je tragedija ni ne kopa mi se više po ovoj kanti, za prominit operativni opet triba "7 dana ljutog fajta"...
etona is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 14:49   #1110
Quote:
etona kaže: Pogledaj post
Hvala. sve mi se čini da će umisto linuxa ovaj put ić vindowsi..
Neman više živaca za ovo!
Koristija sam w95, pa w98,pa ubuntu, pa xp, pa fedoru, pa w7, pa mint izgleda da ću opet morat na windoze, nemogu više pamtit sve šta mi triba znat na 72 operativna koje svako zakomplicira na svoj način, da nakon 25 godina više neznaš isprintat 20 listova papira bez gubitka pola dana..
Šta je tragedija ni ne kopa mi se više po ovoj kanti, za prominit operativni opet triba "7 dana ljutog fajta"...
Za instalaciju windowsa lako bi stvarno mogo potrošit ne samo više sati nego i dana...ja prije 10-tak dana instalirao Ubuntu-Gnome u roku 15 minuta, porihtao i skinuo sve potrebne programe za još pola sata i to je to...
__________________
There is absolutely no cause for alarm.
sotonik123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 14:57   #1111
jel moguć prelaz sa ovog minta ili moram sve brisat? imam gomiletinu podataka na ssd-u, a samo je jedna particija.mora bi prvo nać stik bar 32gb, ako ne mogu modificirati mint u ubuntu.
etona is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 15:03   #1112
Quote:
etona kaže: Pogledaj post
jel moguć prelaz sa ovog minta ili moram sve brisat? imam gomiletinu podataka na ssd-u, a samo je jedna particija.mora bi prvo nać stik bar 32gb, ako ne mogu modificirati mint u ubuntu.
Najlakše bi bilo prebacit na neki backup medij - poput sticka - pa iznova instalirat cijeli sustav, ali eventualno možeš s nekim particijskim alatom smanjit veličinu particije (ako imaš dovoljno mjesta), kreirat na slobodnom prostoru novu particiju, nju formatirat i stavit gore podatke, i onda pokrenut instalaciju drugog OS-a (pazit pritom da ne obrišeš particiju s podacima) i to je to...Gparted to radi solidno, samo treba pazit na sve postavke...

(upravo iz tog razloga ljudi preporučaju korištenje posebne /home particije prilikom instalacije Linuxa, jer tada možeš po volji skakati s distribucije na distribuciju, a da pritom ništa ne mijenjaš na /home particiji gdje su ti podaci)...
__________________
There is absolutely no cause for alarm.
sotonik123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 15:17   #1113
tnx,vidit ću to kad budem bolji s vrimenom.
etona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 11:06   #1114
kak vam se ponasa firefox? meni se strasno smrzava kad otvorim FB ili YT ili twitter, bas se sve smrzne na sekundu dvije i onda proradi, do ceg je to? ili mi se nekaj nakacilo pa mi steka?
__________________
hero of the day
TazzTerrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 14:42   #1115
Evo došo na posel, pokrenem FF i odma novi update..i nakon update-a nema pristupa bukmarkiranim folderima samo recently bookmarked...tražim rješenje, ali kita...njihov savjet je da u search bar tipkamo prva slova i stranica bu se pojavila sa zvjezdicom pored ako je bookmarkirana
Jel netko otkril kako pristupit bukmarkiranim folderima? Meni je 99% bookmarka po folderima

EDIT:
Evo našo sam...na Customize pa izvadit ikonu sa zvjezdicom gore na traku i to je to.
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 15:54   #1116
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Evo došo na posel, pokrenem FF i odma novi update..i nakon update-a nema pristupa bukmarkiranim folderima samo recently bookmarked...tražim rješenje, ali kita...njihov savjet je da u search bar tipkamo prva slova i stranica bu se pojavila sa zvjezdicom pored ako je bookmarkirana
Jel netko otkril kako pristupit bukmarkiranim folderima? Meni je 99% bookmarka po folderima

EDIT:
Evo našo sam...na Customize pa izvadit ikonu sa zvjezdicom gore na traku i to je to.
__________________
The quality of life is being impoverished
We embrace the rash degradation of knowledge and critical thought
Idiomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 17:46   #1117
Mrzim kad svako malo izbace neku redizajniranu verziju pa se moram ponovo privikavat i učit gdje su mi gumbići koje najviše koristim i koje sam složio kako meni odgovara.

Možda to oduševljava klince i tehnofreakove ali mene užasno umara i mrzim kad vidim da mi se program apdejta jer znam što me čeka.

Isto vrijedi i za stranice i servise koje češće koristim, tipa YouTube koji je edavno također redizajniran.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 17:53   #1118
Na Macu su meniji uvijek isti, ne mijenjaju se s verzijama.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 07:18   #1119
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Evo došo na posel, pokrenem FF i odma novi update..
Nakon update-a ne radi TabMixPlus, pa ovo je za poluditi...
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 15:20   #1120
Pa najavljeno je da s novom verzijom idu značajne izmjene, puno plug-inova neće raditi jer je potpuno novi sustav (a dali su autorima dosta vremena i nudili suradnju), neki neće uopće raditi, jer se radi te otvorenosti svemu i svačemu vukao k'o magla.
Sad mi se povukla verzija 57, malo jest "kockast", sve uglavnom radi, a brzina svjetlosna u odnosu na ono do sada (baš stvari, koje ne ovise o serveru rade vidno brže)
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:48.