Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2017., 22:48   #1001
Inace, to je bilo krajem veljace, kao sto vidis po odjeci (ljudi o Oatmanu), nije bilo pretjerano hladno. Cak se i na GC moglo biti u kratkim rukavima, iako nekad u to doba zna biti i zatvorena cesta, valjda. I moras biti u skafanderu.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 21:18   #1002
Fala na slikama .. poprilicno su te ceste siroke . Kolika su ogranicenja brzine kod njih na ovom autoputu , isto kao i kod nas 130 ? Za GC je najbolje uzest helihopter na 15-20 min i proletjeti kroz njega , tesko da ga se moze dozivit sa jedne tocke . Jesi kad bila ljeti u LV , recimo srpanj ili kolovoz ? Jel neizdrzivo vruce , vlaga itd.. Za NY sam se plasio nesnosne vrucine , svi su pisali da je to neizdrzivo , na kraju kad sam dosa sam skuzija da je to ko i u Splitu u sred ljeta.
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 22:44   #1003
Bili su mi prijatelji dva puta preko ljeta a s obzirom da su uvijek i do Vegasa, valjda su prezivjeli. Ali sjecam se ja vise od njih da su se isto razbolili prve godine. Mozes odmah odustati od Valley of Fire i Death Valley jer je tamo i zimi jedno 38 stupnjeva.
Inace, nema vlage, pa ne bi trebalo biti neizdrzljivo. Moze u ST biti i gore.

A GC se dovoljno vidi i sa zemlje tj s vrha kanjona, ima preko 20-30 pointa na South Rimu... a moze se i spustat na nekim tockama (treba vremena za to). Istina iz zraka je drukcije (nisam!). Ja sam bila kad ne voze busevi (do kraja veljace), pa je zgodno jer mozes sve sam s autom (pa imas sve sa sobom uvijek, ne teglis) , nije guzva. Od 1.3. moras parkirati kod Visitor centra, pa busevima ici na pointe, imaju tri linije. Idu svako malo. Ja, ako bi isla s helikopterom ili necim, to bi bilo iz Vegasa, ne bih se onda ni mucila vozit).

Inace, ogranicenje brzine je u prosjeku 70 milja koliko me sjecanje ne vara. Svako malo je znak, pa nema brige. Ja uvijek negdje na tom limitu vozim, nekad malo vise, ali ima ih brzih.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 10:25   #1004
Evo, rekli su mi ovi moji da je bilo jako vruce ovo ljeto u LV, ali su onda nesto dana provodili na bazenu, nesto odmarali (sto je OK za njih koji su proveli vec 10ak dana u/oko LV) . Moras sve po hladu, cekat zalazak. Mozda idealno bit u Vegasu prve dane pa se ionako probudis u 3 ujutro . Ili smanjit boravak.


Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 10:34   #1005
Točno, ograničenje brzine je 70 mph (112 kmh). Ukoliko se tu i tamo prijeđe i do 80 mph, policajci o tome ne brinu. To je neko kao nepisano pravilo.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 08:49   #1006
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
Jesi kad bila ljeti u LV , recimo srpanj ili kolovoz ? Jel neizdrzivo vruce , vlaga itd.. Za NY sam se plasio nesnosne vrucine , svi su pisali da je to neizdrzivo , na kraju kad sam dosa sam skuzija da je to ko i u Splitu u sred ljeta.
Evo, ja sam bila u kolovozu i u New Yorku i u Las Vegasu.
U New Yorku sam provela tjedan dana i bilo je divno, po cijele dane smo hodali okolo, možda nam je samo jedan ili dva dana bilo pomalo vruće.
U Las Vegasu je bilo za umrijeti
Palička is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 15:24   #1007
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
Fala na slikama .. poprilicno su te ceste siroke . Kolika su ogranicenja brzine kod njih na ovom autoputu , isto kao i kod nas 130 ? Za GC je najbolje uzest helihopter na 15-20 min i proletjeti kroz njega , tesko da ga se moze dozivit sa jedne tocke . Jesi kad bila ljeti u LV , recimo srpanj ili kolovoz ? Jel neizdrzivo vruce , vlaga itd.. Za NY sam se plasio nesnosne vrucine , svi su pisali da je to neizdrzivo , na kraju kad sam dosa sam skuzija da je to ko i u Splitu u sred ljeta.
Ja sam bio u Kaliforniji i LV usred ljeta (kraj srpnja). Od Kalifornije SF je ugodno hladan, LA je bio ugodno topal (kao neko ugodnije ljeto kod nas) a Las Vegas užas stalno oko 40 stupnjeva. Možda i bude nekad tako u Splitu ali to su oni dani kad ti ne pada na pamet mrdnut iz hlada. Plus su u LV svugdje klime na najjače ali opet svako toliko moraš izać pa imaj i to na umu pošto si rekao da ti je to u New Yorku smetalo.
number 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 15:26   #1008
U Las Vegasu plus to je ono što zovu "dry heat" jer nema puno vlage u zraku. U svakom slučaju bolje ga izbjegavati u ljetnim mjesecima, prevrelo je. Ni slično ljetu u Splitu.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 20:39   #1009
Po svemu tome sta vi pisete ispada da je najbolje izbjegavat LV u periodu ljeta. Znaci ako sletim u SF tipa 20.7 do 31.7 , drzat se SF - LA i SD .. i to je to..
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 16:58   #1010
Jel se isplati bacit oko na ovaj “ horseshoe band “ ? Na jedan dan iz LV pogledat ovo i sta jos spojit sa ovim ?

__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 23:04   #1011
Grand Canyon? Ali ovo je jednako udaljeno od Vegasa kao GC, i po meni nije za jednodnevni izlet, osim ako neces samo vozit, uslikat se i natrag. Ali, lijepo izgleda.

Blizu je GC, ali opet nije preusput, jer i do North i do South ima preko 2 sata voznje. Znaci, ne odustajes od Vegasa?


Sent from my iPad using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 09:19   #1012
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
Jel se isplati bacit oko na ovaj “ horseshoe band “ ? Na jedan dan iz LV pogledat ovo i sta jos spojit sa ovim ?
isplati, meni je predivan.
mozes ga spojiti i sa antelope canyon, to je sve blizu paigea.
paige
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 12:07   #1013
Mi smo u ljeto 2016. imali ovakav itinerer:
došli smo iz smjera Monument Valley u Paige, tamo smo pogledali Antelope Canyon, Horseshoe Bend, Glen Canyon Dam i kupali se u jezeru Powell (bili smo tamo dan i pol)
zatim smo se odvezli do GC North Rim, koji smo pogledali u 1 dan, ali može se ići i do South Rim, mislim da je udaljenost otprilike ista
zatim smo išli u NP Zion gdje smo bili dva dana
i zatim smo putovanje završili u Las Vegasu, gdje smo proveli 1 dan i od tamo smo letjeli nazad doma.
To je ruta koja dobro funkcionira, budući da od svake točke interesa do sljedeće ima 2-3 sata vožnje.
Međutim, budući da ti imaš dva tjedna na raspolaganju i da imaš već hrpu stvari koje želiš vidjeti, a koje su uglavnom na dosta udaljenoj kalifornijskoj obali, nisam sigurna je li ti pametno sve to utrpati u jedno putovanje. Ali evo, tu su ti informacije pa iskombiniraj sam kako najbolje znaš i umiješ
Usput rečeno, i u Pageu je po ljeti užasno vruće.
Palička is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 19:50   #1014
Quote:
Riazor kaže: Pogledaj post
Idealno bi bilo Yosemite pa preko Tioga Passa na drugu stranu. Samo treba računati da se Tioga Road zatvara negdje u 11. mjesecu i otvara na proljeće, ove godine je otvorenje bilo tek 29.06.

https://www.nps.gov/yose/planyourvisit/tiogaopen.htm
e da, tako je, treba pratiti info. oko tioga passa. mi smo bili 5.-19.11. pa nije baš bilo zgodno...
L.A., S.D. i L.V. su bili na ugodnih 20-25°C, ali u S.F.-u je već bilo nešto hladnije, iako sunčano...

Quote:
susannah kaže: Pogledaj post
ma da, sve vidis u 3 dana, a kod mene je stvar u tome da sam u atlanti vec bila nekoliko puta, tako da...
tnx u svakom slučaju javim se ja još kad krenemo malo jače s organizacijom
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 19:04   #1015
Putujemo za mjesec dana Munchen-LA, 15 dana, povratak je isto iz LA. Pročitala sam temu i otprilike složila plan, molim za pomoć, sugestije, ispravke i dodatke
1.LA dolazak popodne, podizanje auta i razgled, prijedlog za hotel i što pogledati popodne, navečer
2.LA santa monica, venice beach, downtown autom, griffith observatory
3.LA universal studios, hollywood, long beach
4.San Diego, razgled grada i nosač zrakoplova SD
5. ? noćenje Williams
6.W-GC south entrance Tusayan, noćenje W
7.W-GC-Horseshoe Band-Panguitch
8.Panguitch-Bryce NP- noćenje Hurricane
9.Hurricane-Zion NP-noćenje LV
10. LV-Death Valley, Furnace Creek, Lone Pine, Mono Lake, noćenje u Lee Vinning
11. Lee Vinning-SF
12.SF-Alcatraz
13.SF
14.SF-Monterey noćenje
15.Monterey-Santa Barbara noćenje
16.Santa Barbara-LA polazak

E sad ubacila bih avionsku turu GC, je li to moguće u dijelu GC u koji se ulazi iz Williamsa? Mogu li ubaciti negdje Antelope Canyon, da li kupovati pojedinačne ulaznice za NP ili godišnju, šta ću s 5.danom, može li se nešto ubaciti?
Kako vam ovo izgleda, preambiciozno, nespretno?
Mislila sam rezervirati unaprijed samo hotel u LA (može koji prijedlog), rezervirati auto preko stranica koje ste naveli (prijedlog za auto, troje nas je odraslih) i uzela bih ulaznice za Alcatraz. Ovo sve drugo bi kupovali i rezervirali u hodu.
supergirl1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 03:32   #1016
Mi smo nedavno zavrsili nesto slicno, ja bih ti predlozio da za nacionalne parkove uzmes barem po 2 dana za svaki (osim mozda death valley ako spavate u blizini). Mi smo isli planom da vidimo sto vise te ostavili za Zion, Yosemite, Death Valley, Grand Escalate, GC po 1 dan i na kraju nam je bilo zao jer obides puno mjesta a zapravo nista ne dozivis.
Antelope canyon nam je bio super i dost blizu je Horseshoe benda tak da to stignete u jednom popodnevu
wizardof is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 09:22   #1017
Mozes mi molim te, napisati tvoj plan po kojem ste isli, ne znam sta da izbacim, voljela bih da iskoristimo max, a opet da bude ugodno bez jurnjave. Svjesna sam da cemo vidjeti nesto, ne sve, ali opet bih da najbolje iskoristimo to vrijeme
supergirl1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 16:20   #1018
supergirl, i mi smo imali sličnu turu prošle god.

mi smo isto za alcatraz kupili ulaznice ranije online i super nam je ispalo doduše, mi smo većinu toga uzeli ranije, jer nam je tako bilo jednostavnije
za hotel u L.A.-u mogu preporučiti ramada inn marina del rey, mi smo rezervirali preko bookinga i bio nam je jedan od najboljih smještaja tamo
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 19:53   #1019
supergirl1, svakako pogledaj kako mozete kupiti godisnji pass, kosta samo $80 i mora biti na jednoj osobi, a vrijedi za jedan auto do 4 odrasle osobe - isplati se za posjetu vise od 3 parka, svakako. Inace, pojedinacne ulaznice za auto vrijede i do 7 dana ... a kostaju $20-30

https://store.usgs.gov/pass

Inace, ne mogu sve komentirati, ali npr. Death Valley dan je prenatrpan, po meni ima se vise sta razgledati po Death Valley nego GC (osim ako necete i hiking neki unutar GC ubaciti).
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 22:41   #1020
Isli smo SF 3 dana, zatim yosemite te ostali nac parkovi po 1 dan, Vegas 5 dana i LA 4 dana.
Kao sto sam rekao jedina greska nam je bila sto smo nac. parkove po 1 dan obilazili, tako da sad idem bih u Vegasu ostao
samo 1 dan a onda po parkovima 2+.
Ak cete ici u 3+ nac. parka onda vam se isplati kupit tu godisnju kartu koju kupite na ulazu u prvi nac. park koji odete. Budu kucice na cesti za ulaz u parkove tak da tu kartu nije problem kupit.
Alcatraz smo dosli ujutro oko pola 7, stali u red i kupili karte, preporucam da idete najranijim brodom jer nema pravila koliko se moze ostat na otoku tak da nakon par sati vec bude uzasna guzva.
LA je ogroman i promet je uzasan tak da preporucam da se organizirate da prodete jedan dio grada po danu (plaze i griffith obs. su na suprotnim krajevima i ak upadnete u guzvu moze vam 1.5h trajat voznja autom)
wizardof is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:17.