Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2017., 22:46   #2561
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Znači ti tvrdiš, da bi se ti sama savršeno snašla u gradu u kojem si prvi put, a ne govoriš jezik?
Znala bi recimo, (bez pardona) gdje i koji i kada bus uhvatiti? Ili bi recimo znala, gdje skrenuti lijevo a gdje desno? Ako da, svaka čast.

Ja ću se snaći npr u centru Praga, Ili Beča, gdje ima dovoljno prostornih orijentira (znači u biti u turističkoj zoni). Da moram ići nekome 25 km van grada, tražio bi da me ta osoba dočeka ili pred hotelom, ili na nekom "turističkom mjestu"

Ne bih se znao snaći po intuiciji ali da sam u hotelu valjda bi netko u tom hotelu znao engleski i valjda bi imali neku kartu i objasnili mi na način: Tu je hotel. Tu je autobusni kolodvor. Sjedni na bus za to mjesto. Izađi na tom mjestu. (ako bus ne ide kroz traženo mjesto onda siđeš u obližnje i netko te dočeka). I onda dođeš do busa. Kažeš vozaču ili mu pokažeš napisan naziv mjesta. Nekom mimikom mu objasniš da tu želiš izać. Smjestiš se naprijed i on ti signalizira kad je ta postaja. Tako rade u Hrvatskoj većinom a vjerujem i vani.

Ja iskreno ne bi inkomodirao nekoga da vozi 25 km zbog mene. nego da me sačeka kraj autobusne postaje ili neke prepoznatljivosti koja je najviše par km dalje.
number 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 23:44   #2562
Meni je ovo za temu šupendare.

Ameri su prekomodni, nisam razumila jel oni takoder i džabe spavaju il plate ?
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 23:59   #2563
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Opet, bi li ti otišla u Turkmenistan, i bez problema našla adresu koju ti je dao frend?

Nisam pravednički uzrujan već mi je samo nerazumno da se od ljudi očekuje savršeno snalaženje u novoj sredini van turističkih ruta praćeno aposlutnim nepoznavanjem jezika

Pronaći adresu u selu 25 km od grada, nije baš isto i što otići u restoran 5 minuta od hotela
Da idem u Turkmenistan kretala bih se po jebenom Turkmenistanu samostalno, a da zaključim da to ne mogu, otišla bih na Jarun. Nisu svi ljudi retardirani kao tvoja rodbina. Gubila sam se po nepoznatim gradovima i državama, ostajala bez signala i baterije, ali svejedno mi se još nikad nije dogodilo da ostanem usred ničega i tamo umrem.

Ako ti je okej majkovati im, šta kukaš.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 00:02   #2564
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
Zato i postoje Google Maps. Evo, ja putujem po svijetu, uvijek koristim Google maps i još nikad nisam završila na krivom kraju grada/sela/države.
od kud ti stalno internet ?
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 00:14   #2565
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Meni je ovo za temu šupendare.
I meni, podtema štokholmski sindrom.

Novi, dramiš. Bila sam u dijelu svijeta u kojem nisam znala ni jezik ni pismo i obišla ga cijelog u vrijeme kad mobilni internet nije ni postojao, kakve navigacije, kakve google maps.
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 00:27   #2566
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
od kud ti stalno internet ?
Ne treba ti stalno internet.

https://www.google.hr/search?q=googl...ilable+offline

https://www.google.hr/search?q=maps....ilable+offline

Osim toga, postoje i papirnate mape i planovi grada. Ljudi su putovali stranim državama i kontinentima i prije nego je postojao internet. Ne samo to, nego čak i ljudi koji odu u državu u kojoj najčešće govoren strani jezik nije njihov materinji jezik obično uspijevaju snaći se čak i ako tamo nemaju rodbine.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 00:54   #2567
Obično svugdje uspijem pronaći wifi spot, svi marketi tipa Konzum i Interspar imaju besplatan wifi.
Osim toga, mape se mogu skinuti i offline za određeno područje.

Nadalje, u turističkim gradovima mi je gušt uzeti kartu u ruke i polagano pratiti di idem.

Nije znanstvena fantastika, ako su ljudi odlazili ploviti svijetom prije negoli su znali da je Zemlja uopće okrugla, pa jebemu misa, dok imam ruke, noge, usta i oci neću se izgubiti i nemoćno gledati oko sebe.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 11:53   #2568
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Meni je ovo za temu šupendare.

Ameri su prekomodni, nisam razumila jel oni takoder i džabe spavaju il plate ?
Koliko sam ja shvatio priča je započela tako što njegova rodbina iz Amerike ne želi spavat kod njega nego idu u hotel (koji sami plaćaju) te je njemu nezgodno jer ih mora vodit za ruku od hotela do svoje kuće kad mu idu u posjetu.

Ne bih rekao da je to do nacije. Ima i Europljana i drugih koji su puno kmečaviji i komodniji od prosječnog Amera.
number 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 12:22   #2569
Mene zanima kako bi se neki ljudi snašli da moraju poslovno otic u neki grad.
Pa nemaju mogućnost da ih se za ruku vodi.

Imas gps. Imas navigacija koliko ti srce hoce.
Samo dobra volja i minimum samopouzdanja.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 10:30   #2570
U danasnje vrijeme u mjestu di ima hotel barem svaka druga osoba prica engleski, ako se izgube stanu i pitaju za pomoc.
__________________
Sve sto pisem krece sa Navodno....
Zrikavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 16:55   #2571
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Znači ti tvrdiš, da bi se ti sama savršeno snašla u gradu u kojem si prvi put, a ne govoriš jezik?
Znala bi recimo, (bez pardona) gdje i koji i kada bus uhvatiti? Ili bi recimo znala, gdje skrenuti lijevo a gdje desno? Ako da, svaka čast.

Ja ću se snaći npr u centru Praga, Ili Beča, gdje ima dovoljno prostornih orijentira (znači u biti u turističkoj zoni). Da moram ići nekome 25 km van grada, tražio bi da me ta osoba dočeka ili pred hotelom, ili na nekom "turističkom mjestu"
Kada moram da idem u neku zabit van grada, ja uzmem taksi, ili lepo pitam na autobuskoj stanici. U gradu koristim plan grada, a ne gnjavim ljude okolo da su mi na usluzi. Ako se izgubim, pitam nekoga usput. Ljudi su uvek veoma ljubazni i hoce da pomognu. I ja pomognem drugima u svom gradu. Svi mi smo se vise puta nasli u gradu koji ne poznajemo, danas u doba interneta, to je zaista najmanji problem. Proucis lepo gde trebas ici, koji prevoz imas tamo i onda krenes....
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 20:07   #2572
Quote:
Zrikavica kaže: Pogledaj post
U danasnje vrijeme u mjestu di ima hotel barem svaka druga osoba prica engleski, ako se izgube stanu i pitaju za pomoc.
Točno. Ali ja sam naletio na osobu koja živi u jednom mjestu, a nema pojma (točnije čula je, ali ne bi znala doći, njene riječi) do mjesta koje je udaljeno 15 km. Dakle, teoretski je upitno, da li bi znala i to da autobus za to udaljenije mjesto prolazi kroz njeno mjesto.
To je riječko područje.

Što bi bilo, npr kada bi, netko recepcionira pitao za ulicu Pecinov breg 24 u Donjem dragonžencu ne želim ni razmišljati
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 20:24   #2573
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Što bi bilo, npr kada bi, netko recepcionira pitao za ulicu Pecinov breg 24 u Donjem dragonžencu ne želim ni razmišljati
recepcioneru bar nije problem proguglati

postoje gosti koji se posvuda snalaze sami i oni koji se izgube i pored turističkog vodića... ovima drugima ni krdo recepcinera ponekad ne može pomoći, ali ne smatram da je problem u recepcionerima koji ne znaju gdje je Pecinov breg 24 u Donjem Dragonošcu
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 23:40   #2574
Novi, osamdesetih je bila moda da srednjoškolci uzmu InterRail kartu i mjesec dana ljeti putuju po Europi.

Nije bilo interneta. Nije bilo mobitela.

Kupio si vodič (knjigu), u kojem je najčešće bila i karta grada ili države. Ako nije, onda si posebno kupio kartu. I tako za sve gradove i države u koje si namjeravao otići (ili si se raspitao i saznao da se besplatne karte gradova dijele na kolodvorima i po turističkim uredima). I, pazi sad, svi koji su otišli, obišli su kontinent, bili su u državama čije jezike ne govore, u gradovima po pet-šest puta većim od Zagreba, i svi redom su se vratili. A bili su maloljetni.

Stvarno ne kužim u čemu je problem, pogotovo sad kad imaš toliko izvora informacija na raspolaganju. Ispada da su ljudi sad gluplji i nesnalažljiviji nego što su bili prije dvadeset ili trideset godina.

Ako već u Americi znaš da će ti kao odredište trebati Pecinov breg 24 u Donjem Dragonošcu, onda u vlastitoj sobi izguglaš kako da dođeš do te adrese. Ono - zračna luka Zg - bus do autobusnog kolodvora u Zg - pa bus do Rijeke - s autobusnog kolodvora u Rijeci na lokalni bus br. X - pješice od stanice ravno pa druga ulica lijevo (improviziram, naravno ). Ili u krajnjoj liniji uzmeš taksi. Stvarno ne znam čemu nalaziti isprike za lijenost ili glupost.
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 11:22   #2575
Quote:
zelena truba kaže: Pogledaj post
Novi, osamdesetih je bila moda da srednjoškolci uzmu InterRail kartu i mjesec dana ljeti putuju po Europi.

Nije bilo interneta. Nije bilo mobitela.

Kupio si vodič (knjigu), u kojem je najčešće bila i karta grada ili države. Ako nije, onda si posebno kupio kartu. I tako za sve gradove i države u koje si namjeravao otići (ili si se raspitao i saznao da se besplatne karte gradova dijele na kolodvorima i po turističkim uredima). I, pazi sad, svi koji su otišli, obišli su kontinent, bili su u državama čije jezike ne govore, u gradovima po pet-šest puta većim od Zagreba, i svi redom su se vratili. A bili su maloljetni.

Stvarno ne kužim u čemu je problem, pogotovo sad kad imaš toliko izvora informacija na raspolaganju. Ispada da su ljudi sad gluplji i nesnalažljiviji nego što su bili prije dvadeset ili trideset godina.

Ako već u Americi znaš da će ti kao odredište trebati Pecinov breg 24 u Donjem Dragonošcu, onda u vlastitoj sobi izguglaš kako da dođeš do te adrese. Ono - zračna luka Zg - bus do autobusnog kolodvora u Zg - pa bus do Rijeke - s autobusnog kolodvora u Rijeci na lokalni bus br. X - pješice od stanice ravno pa druga ulica lijevo (improviziram, naravno ). Ili u krajnjoj liniji uzmeš taksi. Stvarno ne znam čemu nalaziti isprike za lijenost ili glupost.
I tako je nastao film Hostel...

on topic kod mojih rođaka redovno svako ljeto dolaze rođaci iz Bosne ,dvoje djece i dvoje odraslih.Oni to obožavaju,ja bi popizdila.Ne znam dali šta oni plate taj "odmor" ali stalno puna kuća po mjesec dana ,ja bi ispalila.I ta rođakinja stalno kuha za njih ali ona to voli.Njima je to super duper.
__________________
lola
Lola 27 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 11:50   #2576
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
I tako je nastao film Hostel...

on topic kod mojih rođaka redovno svako ljeto dolaze rođaci iz Bosne ,dvoje djece i dvoje odraslih.Oni to obožavaju,ja bi popizdila.Ne znam dali šta oni plate taj "odmor" ali stalno puna kuća po mjesec dana ,ja bi ispalila.I ta rođakinja stalno kuha za njih ali ona to voli.Njima je to super duper.
Zato sto ljudi odgovaraju jedni drugma vjerovatno si pašu kao drustvo. Zato joj nije problem ugostiti ljude i s njima provodit vrijeme.

Drugo su ljudi koje ne cujes ne vidis. Al bi oni doselili u tebe u inozemstvo. Naravno besplatno. U viška sobi koju imaš (nemaš) + da im posao nađeš, jer zivis tu pa znas bolje od njih (iako imaju na internetu oglasnik).
Nakon sto dobiju odj. I kazes im da nek idu u hostel i da je pranje robe na ruke na umivaoniku jeftinije nego placanje pranja u mašini, mjenjaju tri boje u licu i ni traga ni glasa.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 13:42   #2577
Quote:
zelena truba kaže: Pogledaj post
Novi, osamdesetih je bila moda da srednjoškolci uzmu InterRail kartu i mjesec dana ljeti putuju po Europi.

Nije bilo interneta. Nije bilo mobitela.

Kupio si vodič (knjigu), u kojem je najčešće bila i karta grada ili države. Ako nije, onda si posebno kupio kartu. I tako za sve gradove i države u koje si namjeravao otići (ili si se raspitao i saznao da se besplatne karte gradova dijele na kolodvorima i po turističkim uredima). I, pazi sad, svi koji su otišli, obišli su kontinent, bili su u državama čije jezike ne govore, u gradovima po pet-šest puta većim od Zagreba, i svi redom su se vratili. A bili su maloljetni.

Stvarno ne kužim u čemu je problem, pogotovo sad kad imaš toliko izvora informacija na raspolaganju. Ispada da su ljudi sad gluplji i nesnalažljiviji nego što su bili prije dvadeset ili trideset godina.

Ako već u Americi znaš da će ti kao odredište trebati Pecinov breg 24 u Donjem Dragonošcu, onda u vlastitoj sobi izguglaš kako da dođeš do te adrese. Ono - zračna luka Zg - bus do autobusnog kolodvora u Zg - pa bus do Rijeke - s autobusnog kolodvora u Rijeci na lokalni bus br. X - pješice od stanice ravno pa druga ulica lijevo (improviziram, naravno ). Ili u krajnjoj liniji uzmeš taksi. Stvarno ne znam čemu nalaziti isprike za lijenost ili glupost.
Joj već 5 dana po istome a zapravo se radilo u usputnoj napomeni skroz nebitnoj za temu a sada mogu napisati roman... forum


Teoretski sve to stoji. U realnosti stranica riječkog autoprijevoznika nema englesku verziju. nPR.

I svi vaši navodi stoje kada se radi o osobama od 20 do 35. Kada se nosiš sa ekipom 5-6 američkih penzionera, nije baš ista situacija.


Ajde dosta bi bilo
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 16:19   #2578
Pa generalno meni se čini da je mlađarija više dezorijentirana i nema osjećaj za prostor oko sebe nego stariji, al dobro... dosta bi bilo...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 08:29   #2579
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post

Teoretski sve to stoji. U realnosti stranica riječkog autoprijevoznika nema englesku verziju. nPR.
Vidi ovo
To se zove google maps i amerikanci ga imaju instalirano na telefonu na engleskom jeziku. Lijepo ti kaže kojim busom da ideš, u koje vrijeme polazi, čak ti i navede broj autoprijevoznika ako baš želiš usmeno potvrditi vozni red.
Ne postoji opravdanje za gotovanstvo
jopko_bopko is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 08:43   #2580
Sad će reć da nemaju smartphone... a u Amera prije iPhone u džepu nego bombon hahaha al to je tipično pružiš mali prst, odgrize cijelu ruku i takve goste ne priželjkujem ni sebi ni ikome, bili familija bili slučajni.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:11.