Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2003., 18:30   #1
Question Alergija na grinje

Nedavno je Brini, mojoj kćeri od 2,5 godine, ustanovljena dosta visoka alergija na grinje, obje vrste (4 je gornja granica, a ona ima 23 jedinica nečega u krvi - možda imunoglobulina, ali nisam sigurna). Do sada je bila više bolesna nego zdrava (od raznoraznih respiratornih infekata koji su završavali na opstruktivnom bronhitisu). Druge alergije nisu dokazane, mada osobno mislim da je alergična na neke aditive i konzervanse u hrani, ali to je za neku drugu priču.
Sve teoretske priče oko čišćenja grinja, skidanja zavjesa, tepiha i beskonačnog brisanja prašine znam, ali mi nedostaje praktičan savjet mame koja ima "živi primjer" doma da mi da neke smjernice.
Moje nedoumice vezane su uz sljedeća pitanja:
-gdje nabaviti, kakav i od kojeg proizvođača antialergijski poplun, plahte i posteljinu za dijete
-gdje kupiti dobar i učinkoviti usisavač s vodenim filterom i po kojoj cijeni
-na koji način riješiti djetetov boravak u vrtiću, obzirom da je ne bih željela izolirati od djece jer je vrlo društvena (spavanje na vlastitoj posteljini?)
-da li je bitno i u kojoj mjeri mjesto stanovanja (mi živimo u samom centru Zagreba)
-koji bi bili idealni uvjeti za život djeteta koje je alergično na grinje
Oprostite na poduljem postu, ali sam htjela pitati sve što me muči.
Molim pomoć i hvala unaprijed.
 
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 02:02   #2
Zao mi je sto ti necu moci pomoci, ali me interesira kako se manifestira alergija na grinje, kasljem, osipom ili necim trecim?
paolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 05:11   #3
Vesna,napisala sam ti na Mame i Bebe moja iskustva.
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 13:56   #4
Re: Alergija na grinje - help

Quote:
VesnaSH kaže:
Nedavno je Brini, mojoj kćeri od 2,5 godine, ustanovljena dosta visoka alergija na grinje, obje vrste (4 je gornja granica, a ona ima 23 jedinica nečega u krvi - možda imunoglobulina, ali nisam sigurna). Do sada je bila više bolesna nego zdrava (od raznoraznih respiratornih infekata koji su završavali na opstruktivnom bronhitisu). Druge alergije nisu dokazane, mada osobno mislim da je alergična na neke aditive i konzervanse u hrani, ali to je za neku drugu priču.
Sve teoretske priče oko čišćenja grinja, skidanja zavjesa, tepiha i beskonačnog brisanja prašine znam, ali mi nedostaje praktičan savjet mame koja ima "živi primjer" doma da mi da neke smjernice.
Imam curicu od 4,5 s istim problemima. I da, ona JE alergična na konzervanse i aditive. Ja u kući nemam tepihe, a na prozorima imam one male zavjesice što idu samo na šipku i nisu nabrane. Sjedeća garnitura je od umjetne kože, njezin madrac je od latexsa.
Quote:
VesnaSH kaže:
Moje nedoumice vezane su uz sljedeća pitanja:
-gdje nabaviti, kakav i od kojeg proizvođača antialergijski poplun, plahte i posteljinu za dijete
Bitno je da sve što ide na krevet (jastuk, poplun, plahtu, posteljinu i ono što ide na madrac-štep deka) može oprati na 90 stupnjeva (najmanje 60). To znači da je najbolje sve pamučno. Dekica ne dolazi u obzir, osim ako nije od frotira. Sve se to pere jednom na tjedan, što znači da bi ti trebala dva potpuna kompleta. Ah da, nema plišanih igračaka.
-
Quote:
VesnaSH kaže:
gdje kupiti dobar i učinkoviti usisavač s vodenim filterom i po kojoj cijeni
Imaš ih u skoro svakom dućanu i daju se nabaviti već za 600 kn, ali ako nemaš tepihe i tapicirani namještaj, on ti ni nije potreban. Ja pobrišem sve vlažnom krpom. Nema brisanja prašine suhom krpom ili onim prašnikom.
-
Quote:
VesnaSH kaže:
na koji način riješiti djetetov boravak u vrtiću, obzirom da je ne bih željela izolirati od djece jer je vrlo društvena (spavanje na vlastitoj posteljini?)
Spavanje nije takav problema kao tepisoni u vrtiću i plišane igračke. Moja curica ide u vrtić na samo tri sata (igraonica) tako da tamo ne jede i ne spava.
-
Quote:
VesnaSH kaže:
da li je bitno i u kojoj mjeri mjesto stanovanja (mi živimo u samom centru Zagreba)
Mjesto stanovanja je bitno, ali tu si ne možeš puno pomoći. Gdje god da živiš imat ćeš kućnu prašinu, dakle i grinje.
Quote:
VesnaSH kaže:
-koji bi bili idealni uvjeti za život djeteta koje je alergično na grinje
Živjeti iznad 1500 m nadmorske visine. Tamo grinja nema.
poslid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 13:58   #5
Cool Re: Alergija na grinje - help

Quote:
VesnaSH kaže:
Nedavno je Brini, mojoj kćeri od 2,5 godine, ustanovljena dosta visoka alergija na grinje, obje vrste (4 je gornja granica, a ona ima 23 jedinica nečega u krvi - možda imunoglobulina, ali nisam sigurna). Do sada je bila više bolesna nego zdrava (od raznoraznih respiratornih infekata koji su završavali na opstruktivnom bronhitisu). Druge alergije nisu dokazane, mada osobno mislim da je alergična na neke aditive i konzervanse u hrani, ali to je za neku drugu priču.
Sve teoretske priče oko čišćenja grinja, skidanja zavjesa, tepiha i beskonačnog brisanja prašine znam, ali mi nedostaje praktičan savjet mame koja ima "živi primjer" doma da mi da neke smjernice.
Moje nedoumice vezane su uz sljedeća pitanja:
-gdje nabaviti, kakav i od kojeg proizvođača antialergijski poplun, plahte i posteljinu za dijete
-gdje kupiti dobar i učinkoviti usisavač s vodenim filterom i po kojoj cijeni
-na koji način riješiti djetetov boravak u vrtiću, obzirom da je ne bih željela izolirati od djece jer je vrlo društvena (spavanje na vlastitoj posteljini?)
-da li je bitno i u kojoj mjeri mjesto stanovanja (mi živimo u samom centru Zagreba)
-koji bi bili idealni uvjeti za život djeteta koje je alergično na grinje
Oprostite na poduljem postu, ali sam htjela pitati sve što me muči.
Molim pomoć i hvala unaprijed.
poslid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 14:10   #6
Quote:
Rita kaže:
Vesna,napisala sam ti na Mame i Bebe moja iskustva.
Gdje to?
poslid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 19:23   #7
MA nis posebno,sve isto sto i gore pise osim ako imas tapeciranog namjestaja onda je Kirby usisavac dusu dao.Moja mama se s tim bori vec godinama.Ima za kupit i antialergijske posteljine.Nije ni pre skupa. Ako se sve to radi redovno,puno pomaze.
Mame i Bebe je forum na kojem je postavljeno isto to pitanje,cini mi se od iste osobe.
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 20:09   #8
alergije na grinje - help

Ja cu svima odgovoriti jer neznam quatati.
odgovor: paolla
Alergija na grinje se manifestira otecenjem nosne sluznice i otezanim disanjem djeteta, bez da mu curi nos. U tezim slucajevima (moj nije zasad takav) moze doci do gusenja

odgovor: rita
Hvala Rita, tamo najvise zalazim i tamo sam prvo nasla post.

odgovor: poslid
Ovo mi je najdrazi post (bez uvrede ostali) jer je to mali "klon" moje zenske doma. Jedino, meni je savjetovano da posteljina, dakle podlozak i popluni budu obavezno od medicinski obradene sintetike jer tamo grinje nemaju sto za papati, pa niti ulaze (bar ne u tolikoj mjeri), a definitivni stop pamuku, vuni, perju ... i ostalim prirodnim materijalima jer grinje se time hrane obzirom da su ziva bica.
Srecom u vrticu mog djeteta bas i nema tapisona vec su neki pluteni podovi, ali obzirom da nakon "dana d" kad je radi urtikarije zavrsila u bolnici nismo jos krenuli u vrtic, nisam sassvim sigurna. Vidjeti cu sto cu.
Sto se tice zivota namjeravamo seliti kroz koju godinu u veci stan pa ce svakako i ta alergija znatno utjecati na izbor mjesta za ziovot (ali 1500m ne dolazi u obzir - tamo mozemo jedino ovce cuvati)
Imas forum mame i bebe - potrazi na trazilici
 
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 23:13   #9
Vesna,ja sam na 2500m pa ne cuvam ovce
Medvjede mozda ali od ovaca ni traga
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2003., 07:55   #10
Ne znam gdje bi mi to u Hrvatskoj mogli živjeti na 1500 m.
poslid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 12:44   #11
re alergija na grinje - help

Rita, sorry, nije bilo ni u kakvom pejorativnom smislu izreceno da "jedino mogu ovce cuvati na 2500m" vec u smislu da cijeli zivot zivim u gradu i ne vidim se nigdje drugdje u bar sljedecih 10-15 godina. Istina, nikad ne reci nikad, tko zna kako cemo zavrsiti i gdje.
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:59.