Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2017., 18:02   #21
Quote:
Alen13ASC kaže: Pogledaj post
Sochi bi bio mrvicu bolji da samo prati najnovije trendove staza. Ako hoćeš preticanja i bolje trke onda trebaš spore krivine i ja imam rešenje. Krivina 5 mora proći redizajn jer je nepotrebna srednje spora krivina između dve brze sekcije. Moj predlog



Druga krivina koja se mora pod hitno menjati je Krivina 14. Opet nepotrebna srednje brza krivina koja je između brze i spore sekcije. Moje rešenje nudi vozačima priliku za preticanje i s unutrašnje te sa spoljašnje strane. Moje predlog
Ma daj molim te. Za Sochi nema spasa. KAo uostalon za niti jedan tilkedrom. Sve užas do užasa. Od silnih Tilkedromea ste zaboravili kako izgleda Staza

ovo je staza



A ona tilkeova sranja su u najmanju ruku - poligoni.
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 18:40   #22
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
Ma daj molim te. Za Sochi nema spasa. KAo uostalon za niti jedan tilkedrom. Sve užas do užasa. Od silnih Tilkedromea ste zaboravili kako izgleda Staza

ovo je staza

di su asfaltne izletne zone?

__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 19:03   #23
Oduvijek sam mrzio Monako, Monzu, i Španjolsku, najdosadnije staze.
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 11:36   #24
Quote:
brunejz kaže: Pogledaj post
Oduvijek sam mrzio Monako, Monzu, i Španjolsku, najdosadnije staze.
Monzu i Monaco???, sa tobom sinek nekaj nije u redu
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 11:47   #25
Tako bi ja i za tebe mogao reći jer ti se sviđaju, ali neću, jer su takve stvari subjektivne.
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 23:45   #26
@josip-presvetli,

Mosport je odlična staza kao i mnoge druge ali ne želim gledati vozače kako lete prema drveću i sl.. Sochi je odlična staza ali njen karakter sputava zaobilaženja te sam Pirelli koji uvek donese konzervativnu smešu, jeste da su ove godine doneli najmekše komponente ali one su bukvalno iste mekoće (ultrasoft je nešto nalik supersoftu lani). Nadam se da će Pirelli biti agresivniji sledeće sezone, svaka im čast što su uspeli izkontrolisati čuveni "clif" ali to treba doradu za sledeću sezonu.

Zamislite da ne postoji ukosnica na Red Bull Ringu i kao takva bi bila najgora staza ikad napravljena jer uopšte ne bi bilo preticanja, ista situacija je s Sochi stazom. Jednostavno moraju neđe staviti sporu krivinu.
Alen13ASC is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 23:58   #27
Quote:
Alen13ASC kaže: Pogledaj post
@josip-presvetli,

Mosport je odlična staza kao i mnoge druge ali ne želim gledati vozače kako lete prema drveću i sl.. Sochi je odlična staza ali njen karakter sputava zaobilaženja te sam Pirelli koji uvek donese konzervativnu smešu, jeste da su ove godine doneli najmekše komponente ali one su bukvalno iste mekoće (ultrasoft je nešto nalik supersoftu lani). Nadam se da će Pirelli biti agresivniji sledeće sezone, svaka im čast što su uspeli izkontrolisati čuveni "clif" ali to treba doradu za sledeću sezonu.

Zamislite da ne postoji ukosnica na Red Bull Ringu i kao takva bi bila najgora staza ikad napravljena jer uopšte ne bi bilo preticanja, ista situacija je s Sochi stazom. Jednostavno moraju neđe staviti sporu krivinu.
Kada je zadnji put vozač na Mosportu odletio u drveče? Kada točno? Ja se ne sjećam. Winklehock je udrio u zid. I to prije više od 30 godina. Ali u drveče mislim da nije nitko.

A vidi vraga nedavno smo vidjeli vozača koji je odletio u ni manje ni više nego u buldožer. I to nije bilo na Mosportu.
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 00:06   #28
Evo, ovo je prava trkača staza za prave vozače



I sad usporedi to sa ovim smećem



Isti bolid, isti vozač -jedino je staza zakurac
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 00:23   #29
evo još jedne simpatične staze, potpuno nepoznate širim masama, koje su od silnih tilkedroma zaboravile kako izgleda trkača staza

__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 00:48   #30
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
Kada je zadnji put vozač na Mosportu odletio u drveče? Kada točno? Ja se ne sjećam. Winklehock je udrio u zid. I to prije više od 30 godina. Ali u drveče mislim da nije nitko.

A vidi vraga nedavno smo vidjeli vozača koji je odletio u ni manje ni više nego u buldožer. I to nije bilo na Mosportu.
Jimy Clark je zveknuo u drvece
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 00:53   #31
Quote:
Alen13ASC kaže: Pogledaj post
@josip-presvetli,

Mosport je odlična staza kao i mnoge druge ali ne želim gledati vozače kako lete prema drveću i sl.. Sochi je odlična staza ali njen karakter sputava zaobilaženja te sam Pirelli koji uvek donese konzervativnu smešu, jeste da su ove godine doneli najmekše komponente ali one su bukvalno iste mekoće (ultrasoft je nešto nalik supersoftu lani). Nadam se da će Pirelli biti agresivniji sledeće sezone, svaka im čast što su uspeli izkontrolisati čuveni "clif" ali to treba doradu za sledeću sezonu.

Zamislite da ne postoji ukosnica na Red Bull Ringu i kao takva bi bila najgora staza ikad napravljena jer uopšte ne bi bilo preticanja, ista situacija je s Sochi stazom. Jednostavno moraju neđe staviti sporu krivinu.
Sochi je odlicna staza, Sochi je izdrkotina a ne staza!!.

Trkaca staze su Nordeschleife , sve ove koje ti je presvetli stavio, Spa, Moint Panorama , itd , gle sve imaju drvece pazi cuda.

Sve danasnje moderne staze su najobicnije izdrkotine bez duse .

Slisaj Presvetlog kad ti nekaj govori budes nekaj naucio.

Ali nije sve crno, dobre staze se mogu napraviti i na tvoj nacin bez drveca npr Cota America, Istambul Park, sve ostalo nevalja.
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 01:10   #32
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Jimy Clark je zveknuo u drvece
govorimo o Mosportu, ne o Hockenheimu

pa čak i da govorimo o Hockenheimu - odgovor je: "prije pedeset godina" a to je sasvim zadovoljavajući odgovor

Mogu živjeti sa time da svakih 50 godine netko zvekne u drvo
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 01:10   #33
Upravo su smrtni slučajevi primorali najveće takmičenje na svetu da donese niz radikalnih pravila kako bi sprečila iste. COTA je odlična staza jer su organizatori nacrtali dizajn koji sadrži copy/paste dobrih krivina s raznih postojećih staza, Tilke ju je samo "legalizovao" i ucrtao plan. Njegov najbolji dizajn je Alargve jer je imao malo veću slobodu dizajniranja. Organizatori staza bukvalno ograniče Tilkea i on odradi najbolji posao da bi ga kasnije pljuvali ali zapravo ne znaju pravu istinu. Uzeću Yeongam za primer.
Yeongam je htelo napraviti grad na jednom mestu i ucrtali su planove, došli su na ideju da kasnije naprave F1 stazu i oformili su organizaciju za održavanje trke koja je kasnije nazvala Tilkea da bi dizajnirao pistu. On ju je dizajnirao u skladu s planom grada koji je trebao biti izgrađen pa je odradio najbolji mogući posao te je napravio unikatnu stazu koja ima poseban karakter. I šta je bilo na kraju, fiasko a Tilke opet popljuvan. Muka mi je od toga. Radujem se što FIA ima tako striktna pravila što se tiče staza i to je dobro za sport i budućnost iste.
Alen13ASC is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 23:25   #34
Da li je staza u Austinu dokaz da i ćorava kokoš zrno ubode ?
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 00:36   #35
SinnFein,

Da. Manje više, da su Tilkeu dali 100% slobodu on bi dizajnirao nešto drugo i ta staza možda ne bi postala moderna ikona mada ako sagledamo originalni nacrt organizatora oni su hteli da prva krivina bude ko Eau Rouge i Radilion i ta sekcija bi se odmah završila ukosnicom isto kao i prvi nacrt Marina Bay staze u Singapouru. Čak je i ta staza htela slični spoj krivina u prvom delu staze pa ju je Tilke prepravio u ono što gledamo danas. Sve radi sigurnosti i "flowa".

Da se vratim na topic i pitanje, najgore F1 staze. Kad bi birao stazu iz prošlosti bila bi Zeltweg iz 1964 ili ono klanje Circuit de la Sarte iz 1967. Sochi je moj prvi izbor kod modernih staza, jednostavno da nema te treće krivine niko je nebi ni pamtio. Kao što sam rekao i ranije, oduzmi ukosnicu Red Bul Ringu i postaće najgora staza. Sochi nema uopšte sporih krivina i to sputava bilo kakvu akciju. Tilke me je jako razočarao sa idejom, a možda nije ni on kriv pošto je ceo GP okovan politikom. Ros Brawn je došao na čelo FOMa i treba mu se obratiti pozornost na Sochi, neka angažuje Tilkea i neka ubace makar jednu sporu krivinu. Ja sam predstavio neke koncepte, ali oni će odabrati nešto drugo no na koncu neka ideja evoluira do kranjeg naboljeg rešenja koja će doneti uzbuđenja u Sochiu.
Alen13ASC is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 00:47   #36
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Da li je staza u Austinu dokaz da i ćorava kokoš zrno ubode ?
Ne, COTA je govno.
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 00:48   #37
Quote:
Alen13ASC kaže: Pogledaj post
SinnFein,

Da. Manje više, da su Tilkeu dali 100% slobodu on bi dizajnirao nešto drugo i ta staza možda ne bi postala moderna ikona mada ako sagledamo originalni nacrt organizatora oni su hteli da prva krivina bude ko Eau Rouge i Radilion i ta sekcija bi se odmah završila ukosnicom isto kao i prvi nacrt Marina Bay staze u Singapouru. Čak je i ta staza htela slični spoj krivina u prvom delu staze pa ju je Tilke prepravio u ono što gledamo danas. Sve radi sigurnosti i "flowa".

Da se vratim na topic i pitanje, najgore F1 staze. Kad bi birao stazu iz prošlosti bila bi Zeltweg iz 1964 ili ono klanje Circuit de la Sarte iz 1967. Sochi je moj prvi izbor kod modernih staza, jednostavno da nema te treće krivine niko je nebi ni pamtio. Kao što sam rekao i ranije, oduzmi ukosnicu Red Bul Ringu i postaće najgora staza. Sochi nema uopšte sporih krivina i to sputava bilo kakvu akciju. Tilke me je jako razočarao sa idejom, a možda nije ni on kriv pošto je ceo GP okovan politikom. Ros Brawn je došao na čelo FOMa i treba mu se obratiti pozornost na Sochi, neka angažuje Tilkea i neka ubace makar jednu sporu krivinu. Ja sam predstavio neke koncepte, ali oni će odabrati nešto drugo no na koncu neka ideja evoluira do kranjeg naboljeg rešenja koja će doneti uzbuđenja u Sochiu.
Bože! Vidiš li kako je današnji prosječni F1 fan otišao umurac!? Niti stazu nezna prepoznati.

Ovo je staza! A ono o čemu ti zboriš su samo - ušminkani poligoni

__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 00:55   #38
Nije mi jasno kak današnji fanovi F1 nemaju nasušnu potrebu vidjeti Vettela, Hamiltona i Verstappena na ovoj stazi



Nego mantraju o Sočiju.
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 00:59   #39
Ovo je staza na kojoj voze pravi Vozači.

__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 01:14   #40
Ah bwoah, ime teme je "najgore F1 staze" i konstantno pišem o najgorim u kalendaru i kako ih se može poboljšati a ti stalno pišeš o najboljim stazama i kako bi se trebale vratiti u F1, ko onaj modesto na GP1..

Voleo bi i ja da se vrate te staze što si postavio ovde u F1 ali ne ide. Moderne staze koje sad gledamo u kalendaru su trijumf inženjeringa i kolektivnog znanja koje se skupljalo još od prve ikad staze u Brooklandsu 1907 na vamo.

Evo najnovijeg spiska svih staza koje su prošli FIA inspekciju poređano po Gradeovima. Grade 1 može ugostiti F1 trku bilo kog momenta

Alen13ASC is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:13.