Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2005., 13:41   #21
Quote:
AxMi-24 kaže:
Ako ti meni daš dasku najveća je šansa da ćeš je dobit po piksi
Ihhh, pa ja sam aktivni duhovnjak. Mene te materijalne stvari ne tangiraju
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 14:05   #22
Quote:
Baphomet kaže:
Ja bih El Tomi i AxMi-u dao par dasaka i sliku jednog malo kompliciranijeg crteža u žitu.

Baš me zanima kada bi to napravili
Ajde daj. Trebati ce nam jos spaga, klinovi, papir i sestar. Sve sto sa sestarom i ravnalom mogu nacrtati na papiru, mogu napraviti i u prirodi.

Quote:
Nisu mi uvjerljivi ni dokoni studenti ni dokoni vanzemaljci. Nabliže bi mi bilo objašnjenje da je to jedan nerazjašjneni prirodni fenomen. Ništa drugo.
Eh, nisu meni niti rukometasi bili uvjerljivi, pa su danas olimpijski pobjednici i svjetski viceprvaci....

Pa nije relevantno sto je tebi ili meni uvjerljivo ili nije, koga to briga? Ni meni nije uvjerljivo hodanje po mjesecu niti bjezanje elektrona po procesoru, ali to su sve istinite cinjenice.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 14:11   #23
Quote:
El Tomo kaže:
Pa nije relevantno sto je tebi ili meni uvjerljivo ili nije, koga to briga? Ni meni nije uvjerljivo hodanje po mjesecu niti bjezanje elektrona po procesoru, ali to su sve istinite cinjenice.
Meni bi bilo dovoljno da mi pokažu jedan dokumentarac gdje oni rade te malo kompliciranije crteže a ne par krugova koje svatko može napraviti.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 14:42   #24
Quote:
Baphomet kaže:
Meni bi bilo dovoljno da mi pokažu jedan dokumentarac gdje oni rade te malo kompliciranije crteže a ne par krugova koje svatko može napraviti.
A zasto bi to oni ucinili? Pa poanta i je da se to cuva u tajnosti i oko toga stvara mistika i tajnovitost, jer tako se gradi image i branding. A od toga ljudi imaju itekakve financijske koristi.

Sto ne trazis od Coca-cole da objavi svoje recepte jer ti, eto, tvrdis da to nije njihovo pice vec ga rade vanzemaljci? A nikome do danas nije uspjelo replicirati coca-colu - prema tome, to je sigurno neki neobjasnjiv fenomen.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 15:24   #25
Quote:
El Tomo kaže:
Ajde daj. Trebati ce nam jos spaga, klinovi, papir i sestar. Sve sto sa sestarom i ravnalom mogu nacrtati na papiru, mogu napraviti i u prirodi.
Pojma nemam kako nastaju krugovi, ali mi nešto s tom metodom ne štima.

Doduše metoda šestara improvizirana s špagom i klinovima se čini najjednostavnija. No špagu je potrebno fiksirati u centru (pomoću klinova ili nekakvih postolja??) kako bi se iscrtao krug.

Pitanje
Zar ta metoda ne bi ostavila tragove u središtima krugova?

Naime zvuči mi nevjerojatno da svi ti "istraživači" nisu detaljnije ispitali mjesta gdje se nalaze središta tih krugova...

Ili možda jesu...
Pa jesu li onda bar na nekima od njih pronašli rupe od klinova ili tragove prikrivanja istih?
Tintin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 15:46   #26
:lol:

Quote:
The Postman kaže:
Da je to netko "izvana" napravio, bilo bi previse simetricno, ali ovdje se vidi odstupanje od simetrije. I trebalo bi necega biti u sredini, zar ne? Pa ne dolaze "alieni" bez nekakvog posebnog razloga, dolaze ostavit poruke... (I think so?)

Kaj elijenima treba to zito uopce??? Da nahrane one otete krave???
__________________
kako oblikovati potpise?
Allnou is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 18:18   #27
Mozemo mi sad naklapat o tome koliko hocemo, ali istina je da je to jos jedan od misterija u svijetu.


Off topic:
Za one koje zanimaju takve, (za sada) neobjasnjive stvari, neka si procitaju knjigu o misterijima svijeta (ako vec nisu). super je!!!
__________________
"Ljubav je jedina snaga koja može neprijatelja pretvoriti u prijatelja!"
(Tupac Shakur)
štogod....
Miss_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 19:43   #28
Quote:
Miss_B kaže:
Mozemo mi sad naklapat o tome koliko hocemo, ali istina je da je to jos jedan od misterija u svijetu.
Koliko i trcanje elektrona kroz zice i u kompjuteru... Zar nije fascinantno kako ti elektroni tako brzo racunaju u kalkulatoru? To mora biti neki veliki misterij, jer covjek to ne moze, a zna se da je covjek najsavrsenije bice na svijetu. Kako to kalkulatori brze racunaju, pitam se pitam?

Quote:
Off topic:
Za one koje zanimaju takve, (za sada) neobjasnjive stvari, neka si procitaju knjigu o misterijima svijeta (ako vec nisu). super je!!!
Jedini je problem sto je knjiga malo out-of-date, pa misterije koje su tamo spomenute danas vise nisu misterije. Kao npr Tunguska eksplozija koja je rijesena prije desetak godina.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 19:47   #29
Quote:
El Tomo kaže:
Jedini je problem sto je knjiga malo out-of-date, pa misterije koje su tamo spomenute danas vise nisu misterije. Kao npr Tunguska eksplozija koja je rijesena prije desetak godina.
zavisi koje izdanje. Imas ti i novih izdanja, npr. iz 2001. god
__________________
"Ljubav je jedina snaga koja može neprijatelja pretvoriti u prijatelja!"
(Tupac Shakur)
štogod....
Miss_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 23:25   #30
Quote:
El Tomo kaže:
Sto ne trazis od Coca-cole da objavi svoje recepte jer ti, eto, tvrdis da to nije njihovo pice vec ga rade vanzemaljci? A nikome do danas nije uspjelo replicirati coca-colu - prema tome, to je sigurno neki neobjasnjiv fenomen.
Pretpostavljam da izradu Coca Cole možeš vidjeti bez znanja njenih sastojaka. Ja bih se zadovoljio i da ih pustim jednu noć u žitu bez snimanja a da ujutro, kada svane vidim neki egzotični i kompleksni uradak.

A dok ne otkriju tajni sastojak (Coca Cola),
mogu pretpostavljati bilo šta. Vanzemaljce, globalnu kontrolu, zavjeru protiv zdravlja, kokain i sl.

I svaka je pretpostavka jednako vrijedna jer za nijednu nema dokaza.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 23:25   #31
Nije meni jasno zašto se vi svi palite na misteriozna riješenja kad vam se nudi sasvim logičko i dokazano riješenje?
Šta sram da niste sami to mogli sami skužit pa sad treba obranit ego? Ako je onda je glupo totalno jer nemože svako sve znat i sve skužit. Ali sakrivat se iza vanzemaljaca i sl fora je debelo više patetično nego priznat da se nije skužila fora i svi happy.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 23:37   #32
Quote:
AxMi-24 kaže:
Nije meni jasno zašto se vi svi palite na misteriozna riješenja kad vam se nudi sasvim logičko i dokazano riješenje?
Šta sram da niste sami to mogli sami skužit pa sad treba obranit ego? Ako je onda je glupo totalno jer nemože svako sve znat i sve skužit. Ali sakrivat se iza vanzemaljaca i sl fora je debelo više patetično nego priznat da se nije skužila fora i svi happy.
A to rijesenje kojeg mi nismo sami mogli skuzit pa se sad sramimo je.....?
__________________
"Ljubav je jedina snaga koja može neprijatelja pretvoriti u prijatelja!"
(Tupac Shakur)
štogod....
Miss_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 23:43   #33
Quote:
Miss_B kaže:
A to rijesenje kojeg mi nismo sami mogli skuzit pa se sad sramimo je.....?
Pričao sam općenito. Ali recimo evo ova fora sa krugovima u žitu. I sl. Nije mi jasnio zašto ljudi puno rađe vjeruju nego znaju?
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 23:44   #34
Quote:
Baphomet kaže:
Pretpostavljam da izradu Coca Cole možeš vidjeti bez znanja njenih sastojaka. Ja bih se zadovoljio i da ih pustim jednu noć u žitu bez snimanja a da ujutro, kada svane vidim neki egzotični i kompleksni uradak.
A gledaj, zasto bi to oni ucinili ili uopce ista tebi pokazali? Vjeruj, puno je ljepse napraviti jedan ovakav hoax i smijati se sa strane i gledati kako covjek moze ispasti glup i sto mu sve moze pasti na pamet.

I sam sam bio sudionik jednog takvog slicnog hoaxa na mnogo manjoj skali koji je ukljucivao vanzemaljce, krugove i letece tanjure. Na zalost, hoax se morao priznati jer je izmakao kontroli i prevazisao sve predvidene i ocekivane proporcije. No, i dandanas postoje ljudi koji i dalje vjeruju da to nije bio hoax, vec istina.

No, nikome od autora hoaxa nije padalo na pamet ici ikome pokazati kako je on izveden. Jednostavno, to drzis za sebe. Zovi to vlastitim egom, satisfakcijom, kako god zelis. Vjerujem da se jednako osjecaju i autori krugova u zitu, i da umiru od smjeha.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 23:47   #35
Quote:
AxMi-24 kaže:
Pričao sam općenito. Ali recimo evo ova fora sa krugovima u žitu. I sl. Nije mi jasnio zašto ljudi puno rađe vjeruju nego znaju?
Zasto pises tako neodredjeno. U sto to mi radje vjerujemo nego sto znamo?? Budi preciziniji kako bi mogla malo voditi nekakvu raspravu.

dosadno mi je....
__________________
"Ljubav je jedina snaga koja može neprijatelja pretvoriti u prijatelja!"
(Tupac Shakur)
štogod....
Miss_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 23:47   #36
Quote:
AxMi-24 kaže:
Pričao sam općenito. Ali recimo evo ova fora sa krugovima u žitu. I sl. Nije mi jasnio zašto ljudi puno rađe vjeruju nego znaju?
Zato jer je puno jednostavnije vjerovati nego znati. Znanje zahtjeva napor, inteligenciju i trud, a to nemaju svi na svijetu. Zato nece svi biti nuklearni fizicari. Ali je zato puno jednostavnije prihvatiti jednostavne koncepte vjere nego nauciti nesto tesko i komplicirano. Zato ljudi 'vjeruju', jer uglavnom ne-znaju. I ne zele priznati kako ne-znaju i sramota ih je tog neznanja. Zato se najcesce pravdaju takvim paranormalnim rjesenjima.

No, ovo je sada vec sfera psihologije.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 23:50   #37
Quote:
Miss_B kaže:
Zasto pises tako neodredjeno. U sto to mi radje vjerujemo nego sto znamo?? Budi preciziniji kako bi mogla malo voditi nekakvu raspravu.

dosadno mi je....
I meni samo imam posla koji vrišti pa niš od toga. Kao što rekoh. Pitam se zašto se ljudi toliko pale na takve fore.
Slično je sa genijalcima koji misle da je slijetanje na mjesec fejk.

Dakle ovo je više psihološko pitanje nego vezano uz žito.

PS: El Tomo bi mogao malo opisat šta je bilo u vašem slučaju?
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 23:50   #38
Quote:
Miss_B kaže:
zavisi koje izdanje. Imas ti i novih izdanja, npr. iz 2001. god
Stvarno? E to nisam znao. Ja sam uglavno citao onu jednu iz 90 i neke, i to mi je kao klincu bilo super zanimljivo. No, Clark za razliku od drugih wannabe alternativnih znanstvenika u svojim misterijima ipak propagira znanstvena rjesenja a ne paranormalne gluposti.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 23:53   #39
Quote:
AxMi-24 kaže:
PS: El Tomo bi mogao malo opisat šta je bilo u vašem slučaju?
Recimo da se radilo o necemu slicnom kao krugovi u zitu - mjesto gdje su 'navodno' sletjeli vanzemaljci, usred grada, tijekom noci, sa svim specijalnim i pratecim efektima (spaljena zemlja, savrseni krugovi, itd itd).
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 23:56   #40
Quote:
El Tomo kaže:
Zato jer je puno jednostavnije vjerovati nego znati. Znanje zahtjeva napor, inteligenciju i trud, a to nemaju svi na svijetu. Zato nece svi biti nuklearni fizicari. Ali je zato puno jednostavnije prihvatiti jednostavne koncepte vjere nego nauciti nesto tesko i komplicirano. Zato ljudi 'vjeruju', jer uglavnom ne-znaju. I ne zele priznati kako ne-znaju i sramota ih je tog neznanja. Zato se najcesce pravdaju takvim paranormalnim rjesenjima.

No, ovo je sada vec sfera psihologije.

Ljudi vjeruju jer nemaju druge opcije. Recimo zasto ljudi vjeruju u boga? Koliko ja znam nema nikakvog dokaza da on postoji, pa im ne preostaje nista drugo nego vjerovati da ipak postoji.

Isto je sa krugovima. Cinjenica je da oni manje skloni vjerovanju u izvanzemaljce i sto-ti-ja-znam-koga tvrde kako je sve to djelo samo grupe ljudi koji nemaju pametnijeg posla u zivotu nego da savijaju zito, ali opet ne postoje jasni dokazi da je to djelo covjeka.

Ja ne mogu reci da vjerujem da se sad na tim krugovima zapravo spustio nlo ili nesto takvo, ali isto tako ne vjerujem da je to mogao napraviti covjek.

U biti, ne znam u sto vjerujem...
__________________
"Ljubav je jedina snaga koja može neprijatelja pretvoriti u prijatelja!"
(Tupac Shakur)
štogod....
Miss_B is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:14.