Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2017., 15:57   #1
Franjo Tahy, feudalni gospodar nije odgovoran za bunt kmetova

Feudalac Franjo Tahy nije odgovaran za Bunu kmetova 1573. u Zagorju i Kranjskoj.

Protagonist najvećeg mita kojeg je promovirao ne samo HSS nego i KPH tijekom socijalističke samouprave zapravo nije ono za što ga se smatralo..

Sada ispada i da je očita istina da je g.Gubec ( vjerojatno se tako zvao..) zapravo bio najamnik za nekog od evropskih gospodara i kuća ili je naposljetku bio u plaćenićkoj službi lokalnih feudalaca, koji je je vojevao u protuturskim ratovima pa je stekao vojne vještine kojim je i poveo lokalne kmetove u pobjedničke smjerove protiv feudalaca sjeveene i sjeverozapadne Hrvatske te feuda sa strane Kranjske.
__________________
Što misliš da Aleksandar pustošeći svijet traži usred užasa, lomljave i rata? Moren dosadom koju ne može da ukroti boji se da ostane sam sa sobom i teži da izbjegne sebe - Neoantigona
E-Absynthe is offline  
Old 29.11.2017., 11:40   #2
Ljudi ti ne odgovaraju jer u temi nema ustaša i četnika, pa čak ni Tita.

Ali možda bi pomoglo da kopiraš neki dio tog navedenog teksta jer ga ja ne znam otvoriti...
Ero s onoga svijeta is offline  
Old 29.11.2017., 22:34   #3
Quote:
Ero s onoga svijeta kaže: Pogledaj post
Ljudi ti ne odgovaraju jer u temi nema ustaša i četnika, pa čak ni Tita.

Ali možda bi pomoglo da kopiraš neki dio tog navedenog teksta jer ga ja ne znam otvoriti...
Pa link ti lijepo kaže: "Kupite digitalno izdanje Nacionala i pročitajte više a platite manje".

Senzacionalno "otkriće" se u biti odnosi samo na to.
Dilberth is offline  
Old 01.12.2017., 07:42   #4
S obzirom kako nemamo uvid u cjeloviti tekst, tema se zatvara.
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:04.