Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2017., 23:47   #1
Definicija čudnih misli

jednom me jedna psihijatrica pitala imam li čudne misli.na što se to odnosi,koja je psihijatrijska definicija čudnih misli,postoji li uopće taj termin?
odgovorio sam joj da nemam čudne misli a ona me na to pitala "sigurnooo"? ispada da žena ne zna raditi svoj posao.
benedeiktus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 23:55   #2
"Nekada je cigara samo cigara".

Mene moj psiholog kad je pitao da li imam čudne misli ja sam mu odgovorio da često zamišljam kako ubijam svoje neprijatelje a kako se oni stalno vračaju ponovo i ponovo.

Nešto je bio zapisao u svoju bilježnicu.

Nikad ga nisam upitao šta je zapisao...
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 05:01   #3
Quote:
benedeiktus kaže: Pogledaj post
jednom me jedna psihijatrica pitala imam li čudne misli.na što se to odnosi,koja je psihijatrijska definicija čudnih misli,postoji li uopće taj termin?
odgovorio sam joj da nemam čudne misli a ona me na to pitala "sigurnooo"? ispada da žena ne zna raditi svoj posao.
I meni se čini, ovo zadnje.
Nego, zašto ju nisi pitao "a što mislite pod time?"?

Kako da itko drugi osim nje zna što je pod time mislila. A možda ni kontekst nije za zanemariti.
Bijeli-Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 09:55   #4
Quote:
benedeiktus kaže: Pogledaj post
jednom me jedna psihijatrica pitala imam li čudne misli.na što se to odnosi,koja je psihijatrijska definicija čudnih misli,postoji li uopće taj termin?
odgovorio sam joj da nemam čudne misli a ona me na to pitala "sigurnooo"? ispada da žena ne zna raditi svoj posao.
Pod "čudne" misli obično se misli na misli neugodnog, uznemirujućeg, ponavljajućeg, prisilnog karaktera. Dakle ukoliko te misli čine pretjerano napetim, ne možeš ih zaustaviti, imaš osjećaj kao da te zarobljavaju ili opsjedaju tada je to problem i trebalo bi raditi na rješavanju.
Svatko od nas razmišlja o problemima, no takve misli obično isključimo kada se prebacimo na neku novu temu, ili prođu kada se odmorimo i dobro ispavamo. Ukoliko to nije slučaj i u glavi ti neprestano zuji jedno te isto i napet si zbog toga to je problem.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 15:30   #5
Quote:
Winston Smith kaže: Pogledaj post
"Nekada je cigara samo cigara".

Mene moj psiholog kad je pitao da li imam čudne misli ja sam mu odgovorio da često zamišljam kako ubijam svoje neprijatelje a kako se oni stalno vračaju ponovo i ponovo.

Nešto je bio zapisao u svoju bilježnicu.

Nikad ga nisam upitao šta je zapisao...
Zanimljivo, nedavno razgovarala o psihotestovima i čula savjet - ako te ikada pitaju 'je li ti ikad došlo da nekoga ubiješ', na to se odgovara s 'da' jer inače ispada da lažeš.

Na to sam se ja malo zgrozila tvrdeći da normalni ljudi ne razmišljaju o tome - čak je i meni to došlo svega jednom (poželjela sam skočiti na ženu koja me je godinama maltretirala, ali kažu da na poslu ne smiješ daviti ljude i razbijati im glave, pa sam odustala. ).

Tako da stvarno ne znam kako se klasificiraju takve misli, ali ja bih šutila o njima, za svaki slučaj.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 17:03   #6
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Zanimljivo, nedavno razgovarala o psihotestovima i čula savjet - ako te ikada pitaju 'je li ti ikad došlo da nekoga ubiješ', na to se odgovara s 'da' jer inače ispada da lažeš.

Na to sam se ja malo zgrozila tvrdeći da normalni ljudi ne razmišljaju o tome - čak je i meni to došlo svega jednom (poželjela sam skočiti na ženu koja me je godinama maltretirala, ali kažu da na poslu ne smiješ daviti ljude i razbijati im glave, pa sam odustala. ).

Tako da stvarno ne znam kako se klasificiraju takve misli, ali ja bih šutila o njima, za svaki slučaj.
Najprije, negativne misli ne spadaju u krivično djelo, tek kad nekog zvekneš po glavi tek tada si odgovoran.
A ovo ostalo pa slušaj ako nekom kažeš da si pukao do daske i možebitno opasan za sebe i druge zatvorit će te u ludaru na promatranje. Dobro da si rekao da nekog ne opizdiš po glavi kad već bude kasno.
A ove misli tipa ubit, zaklat, jebat, pljunut, opsovat, razguzit, satrat, ti svi povremeno imamo, odđu i prođu...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 17:59   #7
Jebat, pljunut i opsovat je čudno? Ajde, onda neću reći da mislim na to. Barem dok netko zapisuje u tekicu.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 00:02   #8
Quote:
benedeiktus kaže: Pogledaj post
jednom me jedna psihijatrica pitala imam li čudne misli.na što se to odnosi,koja je psihijatrijska definicija čudnih misli,postoji li uopće taj termin?
odgovorio sam joj da nemam čudne misli a ona me na to pitala "sigurnooo"? ispada da žena ne zna raditi svoj posao.
treba razumjeti što te je pitala ...
čudne su one koje nisu uzročno posljednično razmjerno povezane.
Mogu izazvati i izazivaju ekstremno nasilje. Uostalom dio je i ovdje tek površina ...

http://www.calmclinic.com/anxiety/si...range-thoughts

ja ih smatram "otpadom doživljenog kontinuiranog stresa" sa kojim se gotovo svaka osoba susreće/ nosi,
Taj otpad je rafiniran, daleko opasniji od stresa i doista ga se treba "čuvati", mislim "sebe", od njega ...
inteligentni se mogu nosti sa tim, dakle družite se sa inteligentnim .. još je jednostavnije da postanete
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 20:37   #9
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Pod "čudne" misli obično se misli na misli neugodnog, uznemirujućeg, ponavljajućeg, prisilnog karaktera. Dakle ukoliko te misli čine pretjerano napetim, ne možeš ih zaustaviti, imaš osjećaj kao da te zarobljavaju ili opsjedaju tada je to problem i trebalo bi raditi na rješavanju.
Svatko od nas razmišlja o problemima, no takve misli obično isključimo kada se prebacimo na neku novu temu, ili prođu kada se odmorimo i dobro ispavamo. Ukoliko to nije slučaj i u glavi ti neprestano zuji jedno te isto i napet si zbog toga to je problem.
To su prisilne misli i da, definitivno su čudne.
S druge strane, ljudi s ASPD-om nemaju prisilne misli, niti ih njihove misli muče i čine napetima i nesretnima pa su svejedno često vrlo dobro svjesni da su im misli čudne.

Ukratko, mislim da su prisilne misli podskup skupa čudnih misli
__________________
Previše često se zbunimo pa mislimo da su pristojni oni ljudi koji ne psuju.
morcego is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 07:13   #10
Meni je neobicna misao kada pogledam salicu kavu a pomislim automobil .inace to i je u opisu moje bolesti ali eto nekako se s vremenom smanjuje.
__________________
Jedan čovjek sa vjerom jači je od tisuću ljudi sa interesom. n.a.
sunčani cvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 08:42   #11
Ja pogledam maslaćak, pa se sjetim toga kako puno ljudi ima potrebu da me odbacuje
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 01:14   #12
"budite" zdravi, sjetite se koliko ima ljudi koji ne vide, ne čuju ili ne mogu hodati ... i ne budite "podložni" drugima
čudne misli su većinom rezultat preopterećenja kroz život i način "čišćenja" dok ste svjesni ...
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 13:51   #13
moje čudne misli su (bile) tijekom vožnje kad ulazim u zavoj, obavezno zamišljam kako ne ispravljam volam, dodajem gasa, probijam zaštitnu ogradu i letim u 3pm. krasne misli
srećom, pogođena farmakoterapija ih je izbili iz prvog plana.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 15:32   #14
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
moje čudne misli su (bile) tijekom vožnje kad ulazim u zavoj, obavezno zamišljam kako ne ispravljam volam, dodajem gasa, probijam zaštitnu ogradu i letim u 3pm. krasne misli
srećom, pogođena farmakoterapija ih je izbili iz prvog plana.
Do maloprije sam mislila da je to normalno.

Najgori su mi kamioni. Redovito zamišljam kako se zalijeću u mene.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 23:35   #15
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
moje čudne misli su (bile) tijekom vožnje kad ulazim u zavoj, obavezno zamišljam kako ne ispravljam volam, dodajem gasa, probijam zaštitnu ogradu i letim u 3pm. krasne misli
srećom, pogođena farmakoterapija ih je izbili iz prvog plana.
nemoj samo reći .. litij ... no to su samo prema tebi (samoj) , ali jesi li probala razlučiti zašto se javljaju ...
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 13:55   #16
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
nemoj samo reći .. litij ... no to su samo prema tebi (samoj) , ali jesi li probala razlučiti zašto se javljaju ...
da, razlučila sam. javljaju se pod stresom i kad anksioznost ili depra idu u napad na velika vrata. tada me te misli zapljusnu. lijekovi su utjecali na anksioznost i depru, pa sam "u livelu" što se tiče kemije u glavi.
litij - ne, to nisam uzimala. nadam se da za tim neće ni biti potrebe. mislim da sam prešla neku granicu u kojoj bi se mogla skljokati na dno dna što se tiče psihičkih poremećaja.


Leteća, ni ja nisam znala da mnogo toga što mi je normalno i prirodno ima svoj naziv u psihijatriji. znači što manje znaš , to si uvjereniji kako si normalniji.

recimo, moje derealizacije i depersonalizacije sam smatrala simpatičnim, pomalo lucidnim, ali i kreativnim dijelom svoje ličnosti koji mi pomaže da se izražavam na razne umjetničke načine...a onda sam došla kod stručnih ljudi i dobila dijagnozu.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 16:28   #17
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
da, razlučila sam. javljaju se pod stresom i kad anksioznost ili depra idu u napad na velika vrata. tada me te misli zapljusnu. lijekovi su utjecali na anksioznost i depru, pa sam "u livelu" što se tiče kemije u glavi.
To su "posljedice" koje pokrenu valove, probaj još malo dublje i dolaziš do rješenja zašto je tako. Znaš onu - pobijedi sebe i pobijedila si cijeli svijet.
Što je doista toliko važno da maltretiraš samu sebe ako ne činiš štetu drugome...

Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
litij - ne, to nisam uzimala. nadam se da za tim neće ni biti potrebe. mislim da sam prešla neku granicu u kojoj bi se mogla skljokati na dno dna što se tiče psihičkih poremećaja.



Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
recimo, moje derealizacije i depersonalizacije sam smatrala simpatičnim, pomalo lucidnim, ali i kreativnim dijelom svoje ličnosti koji mi pomaže da se izražavam na razne umjetničke načine...a onda sam došla kod stručnih ljudi i dobila dijagnozu.
bez brige imaju ih i oni samo su bolje istrenirani.
Ni ne slutiš kolika je tanka granica mada se vade na "profesionalnost". U svakom slučaju treba izbjegavati nanositi bol sebi ili drugome* ... to prosvijetljuje ...

*ako nije neophodno
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 22:29   #18
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
Leteća, ni ja nisam znala da mnogo toga što mi je normalno i prirodno ima svoj naziv u psihijatriji. znači što manje znaš , to si uvjereniji kako si normalniji.

recimo, moje derealizacije i depersonalizacije sam smatrala simpatičnim, pomalo lucidnim, ali i kreativnim dijelom svoje ličnosti koji mi pomaže da se izražavam na razne umjetničke načine...a onda sam došla kod stručnih ljudi i dobila dijagnozu.
Ma ne vjerujem im ni koliko je crno pod noktom. Recimo, znam da je disocijacija zapravo supermoć i nitko me ne može uvjeriti u suprotno. Da je nemam, prečesto bih morala posezati za fizičkim nasiljem jer neki ljudi jednostavno ne kuže da su dozlaboga dosadni dok uživaju u zvuku svog glasa. Ovako ih jednostavno ne čujem - ima slike, nema tona.

Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
To su "posljedice" koje pokrenu valove, probaj još malo dublje i dolaziš do rješenja zašto je tako. Znaš onu - pobijedi sebe i pobijedila si cijeli svijet.
Ma možda ne treba baš uvijek čeprkati. Otkud znaš da nije neko epigenetičko sranjce? Mislim, ako si Kwisatz Haderach, onda okej. Ne znam za Azz, ali ja sam samo običan Izrod.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 22:54   #19
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Do maloprije sam mislila da je to normalno.

Najgori su mi kamioni. Redovito zamišljam kako se zalijeću u mene.


Ne znam dal plačem ili da se smijem.
Dobar dio srednje sam provela sa sličnim mislima.
Kako mi se kontekst života mijenjao, tako su se i misli mijenjale.
A uvijek mi se nešto vrtilo po glavi, i ovisno o periodu i dalje prilagođava, i da, može biti jako kreativno.

Nekako mi ide nakurac što danas svaki pokret malim prstom ima svoju katalogiziranu dijagnozu kako bi gospoda liječnici mogli voditi statistike i snalaziti se u cijelom tom košmaru.

Sve ostale misli osim onih koje ne tjeraju čovjeka da naudi sebi ili drugome bi trebale biti "normalne".

Ostaje fakat pitanje što uopće danas znači pojam normalno.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 23:12   #20
http://www.popsci.com/hearing-voices...=fb&con=Quartz
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:28.