Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2006., 13:06   #41
Quote:
walter kaže:
Ako sam dobro shvatio, on je imao moždani udar, nakon čega je ona htjela pokupiti novce s njegovog računa ali nisu joj dali?
Da, pošto ona radi samo part-time i ima jako malu plaću, a trebalo je platiti njegove bolničke račune i lijekove, za što sama nije imala dovoljno sredstava.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 13:09   #42
Quote:
walter kaže:
Ako sam dobro shvatio, on je imao moždani udar, nakon čega je ona htjela pokupiti novce s njegovog računa ali nisu joj dali?
ma ne, htjela je podići pare sa zajedničkog računa i kupit si nešto u čemu će izgledati lijepo dok mu bude nosila mandarine u bolnicu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 13:10   #43
Čuj, da je on mislio da će ona odista plaćati njegove račune, on bi njoj dao punomoć. Meni se čini da nisu sve dimenzije tvoje priče dovoljno osvijetljene. Drugim riječima, svojim površnim primjerom ti skoro pa tjeraš muškarce da daju punomoć svojim ženama. To nije ni korektno, ni moralno, ni fair.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 13:12   #44
Jebes brak u kojem sumnjas u svog partnera i premisljas se mozes li mu dati punomoc.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 13:13   #45
Quote:
Anastasia kaže:
ali se šokiram kada ljudi u lipu zbrajaju što su kupili pa to u lipu dijele na pola...meni to djeluje grozno.
mene šokira da uopće postoje lipe

volim trošiti novac, svoj, njegov, naš, svejedno
mali problem je jedino što je i moj muž takav

svatko svoj račun sa znanjem PIN-a od onog drugog ili punomoć su po meni nekako najnormalnije situacije.

moju je nezaposlenu frendicu muž znao ostaviti doma s lovom za pet dana sa malim djetetom, bez punomoći, a vratio bi se za 15 dana ...jednom prilikom je trebala s malom na hitnu, nije imala ni za taksi...
dobro, on je bio apsolutni kreten, pa ni po pitanju novca nije odskakao
__________________
Stojiš u centru mojih misli kao maslina na pizzi
tash@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 13:15   #46
Quote:
Anastasia kaže:
Ja još nisam krenula u zajednički život. Ima ko kakav savjet kako je to najbolje organizirati?
meni se sviđa ideja da svatko ima svoj račun s kojeg onaj drugi naravno može uvijek podići lovu kad mu treba (i ako love ima ) iz razloga što zadržavam privid neke svoje samostalnosti... ali se šokiram kada ljudi u lipu zbrajaju što su kupili pa to u lipu dijele na pola...meni to djeluje grozno. Ipak to sve skupa zamišljam zajedničko - i voljela bih da ne postoji "moje" i "njegovo" već "naše". Jel to ostvarivo u praksi?
A čuj, moji roditelji funkcioniraju po tom principu 'moji novci-tvoji novci'. Meni je to od kad znam za sebe silno išlo na živce, i zarekao sam se da će u mojoj vezi bit drugačije. Odnosno, je, ostvarivo je u praksi.

A savjet? Po nema druge nego da otvoreno razgovarate o tome, što više, i dogovorite se što vam paše.

Aj sretno
__________________
'Music is your own experience, your own thoughts, your wisdom. If you don't live it, it won't come out of your horn.' - Charlie Parker
Baan Dar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 13:17   #47
Quote:
Anastasia kaže:
Ja još nisam krenula u zajednički život. Ima ko kakav savjet kako je to najbolje organizirati?
meni se sviđa ideja da svatko ima svoj račun s kojeg onaj drugi naravno može uvijek podići lovu kad mu treba (i ako love ima ) iz razloga što zadržavam privid neke svoje samostalnosti... ali se šokiram kada ljudi u lipu zbrajaju što su kupili pa to u lipu dijele na pola...meni to djeluje grozno. Ipak to sve skupa zamišljam zajedničko - i voljela bih da ne postoji "moje" i "njegovo" već "naše". Jel to ostvarivo u praksi?
Moji roditelji su uvijek imali "nashe" i zajedno su drzali novce u ormaru (tako su se dogovorili, kesh i uzimaj koliko ti treba), sve dok mali Vanja nije bio dovoljno veliki da otvori ormar, uzme obje place i ode na trafiku kupiti slicice za svjetsko prvenstvo u nogometu.
Srecom, trafikantica je b ila dovoljno postena da malog Vanju nije opeljesila. Ali zato mu je tata pokazao par karate poteza.

Dakle, hvali more drz se kraja.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 13:19   #48
Quote:
Anastasia kaže:
Ja još nisam krenula u zajednički život. Ima ko kakav savjet kako je to najbolje organizirati?
meni se sviđa ideja da svatko ima svoj račun s kojeg onaj drugi naravno može uvijek podići lovu kad mu treba (i ako love ima ) iz razloga što zadržavam privid neke svoje samostalnosti... ali se šokiram kada ljudi u lipu zbrajaju što su kupili pa to u lipu dijele na pola...meni to djeluje grozno. Ipak to sve skupa zamišljam zajedničko - i voljela bih da ne postoji "moje" i "njegovo" već "naše". Jel to ostvarivo u praksi?
Ma postoje
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 13:24   #49
Nama su racuni odvojeni po defaultu.

Naime, moja firma ima ugovor sa bas odredjenom bankom, gdje meni lijeze placa (i usput odmah odlijeze kredit ).

Muzeva firma isto tako, svi su "grupnjak" i svi kod iste banke, koja nije ova moja.

A pare se dizu kako ko stigne i kako zatreba.

I on i ja imamo po dvije kartice, sto znaci da ja imam pristup njegovom i on mom racunu.

Sta da kazem, dosad se nismo pobili oko para, valjda i necemo.

A da vazda fali - fali. Dovoljno govori to sto ova dva auta koja vozamo nas dvoje imaju skupa preko 30 godina...
Ali ne fali, valjda, bas toliko da utjece na nas odnos.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 13:35   #50
mi imamo odvojene racune i nemamo odvojene kartice. on meni svaki mjesec prebaci jedan iznos koji pokriva pola kredita za stan i rezija jer to ja placam. a obzirom da uvijek pretplati , nadje se i za koju dzindzu kupit.
amexe i slicne troskove svatko placa svoje. velike stvari se dogovara i dijeli. do sada nikad nismo imali problema. auto si tankam sama. i placam registraciju i osiguranje iako mislim da je to muski posao.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 13:44   #51
mi imamo svatko svoj racun, al je ministar financija on.
i ja sretna i bericetna, ionako se za sve dogovaramo, a on napravi plan kad si sto mozemo priustit. (o vecim stvarima pricam). za ovo ostalo se izvijestimo, ili on slucajno primijeti novu naslagu knjiga na polici

toliko o temi.
ono kaj mene zanima je zakaj to vas zanima? kaj su pare bas tak bitne da se o njima palamudi svaka dva mjeseca na cca 12 strana?
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 13:46   #52
Quote:
Vanjushka kaže:
Jebes brak u kojem sumnjas u svog partnera i premisljas se mozes li mu dati punomoc.

Upravo tako...
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 13:48   #53
Quote:
plavva kaže:
mi imamo svatko svoj racun, al je ministar financija on.
i ja sretna i bericetna, ionako se za sve dogovaramo, a on napravi plan kad si sto mozemo priustit. (o vecim stvarima pricam). za ovo ostalo se izvijestimo, ili on slucajno primijeti novu naslagu knjiga na polici

toliko o temi.
ono kaj mene zanima je zakaj to vas zanima? kaj su pare bas tak bitne da se o njima palamudi svaka dva mjeseca na cca 12 strana?
Zato što se svakih dva mjeseca neka sponzoruša sporječka s dečkom pa traži novog. Onda dođu tu na forum i gledaju koja budala sve plaća svojoj ženi i daje punomoć na sve račune. Onda Cats, ženski špijun, generalni sekretar sponzoruša, stavlja ove male mamce, kao, tip je imao moždani udar a nije dao ženi punomoć, a ona jadna ne radi puno radno vrijeme (jer ju muškarci ne žele zaposliti ) , pa nema za haljinu dok bogac leži u komi.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 13:49   #54
Quote:
tash@ kaže:
tankanje je oduvijek bio muški posao, a neki i plaćaju za to

ovaj, ja i mužu tankam

inače sve je zajedničko
i auti i stanovi i deca i cucak i nofci i ofce,..
jedino kaj ja imam svoje knjige on svoje ploče i ronilačku opremu
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 13:50   #55
Quote:
walter kaže:
Zato što se svakih dva mjeseca neka sponzoruša sporječka s dečkom pa traži novog. Onda dođu tu na forum i gledaju koja budala sve plaća svojoj ženi i daje punomoć na sve račune. Onda Cats, ženski špijun, generalni sekretar sponzoruša, stavlja ove male mamce, kao, tip je imao moždani udar a nije dao ženi punomoć, a ona jadna ne radi puno radno vrijeme (jer ju muškarci ne žele zaposliti ) , pa nema za haljinu dok bogac leži u komi.
Da bi reč rekel
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 14:05   #56
Quote:
walter kaže:
a ona jadna ne radi puno radno vrijeme (jer ju muškarci ne žele zaposliti ) ,
Ne, nego jer je invalid. I ima bolesno dijete. Uopće nemaš mašte.

P.S: Od srca ti želim da NIKADA ne isprobaš što znači biti u situaciji kroz koju je ona prošla.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 14:50   #57
Quote:
Anastasia kaže:
meni se sviđa ideja da svatko ima svoj račun s kojeg onaj drugi naravno može uvijek podići lovu kad mu treba (i ako love ima ) iz razloga što zadržavam privid neke svoje samostalnosti... ali se šokiram kada ljudi u lipu zbrajaju što su kupili pa to u lipu dijele na pola...meni to djeluje grozno. Ipak to sve skupa zamišljam zajedničko - i voljela bih da ne postoji "moje" i "njegovo" već "naše". Jel to ostvarivo u praksi?
Ostvarivo je. Znam barem jedan takav slučaj. Meni je drukčije, za dvoje ljudi koji dijele život, nezamislivo.
wapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 15:45   #58
Mene ful zanima kako će to kod nas funkcionirati...
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 16:34   #59
Quote:
pumpkin pie kaže:
Mene ful zanima kako će to kod nas funkcionirati...
Mislim kako je stav o novcu samo jedan aspekt veze. Ako funkcionirate kao pravi partneri, nema razloga da novac bude kamen spoticanja. No, nije uzalud ozbiljno i o tomu porazgovarati
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 17:34   #60
Quote:
crtica kaže:
Mislim kako je stav o novcu samo jedan aspekt veze. Ako funkcionirate kao pravi partneri, nema razloga da novac bude kamen spoticanja. No, nije uzalud ozbiljno i o tomu porazgovarati
Ma neće biti problema, to je sigurno.
Samo me zanima za koju od svih ovih varijanti ćemo se odlučiti..
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:13.