Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2006., 08:34   #21
"Michael Drosnin predicted in his book "The Bible Code II" that "the Bible code clearly states the danger in modern terms- 'atomic holocaust' and 'World War' are both encoded in the Bible. And both are encoded with the same year, 2006.""

Žiivi bili pa vidjeli.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 11:21   #22
Quote:
geza kaže:
Scenic i Melt, što je s JHWH kodom? Vi zasigurno znate na što mislim? Da li taj " tetra " kod ima bilo kakve veze s Biblijom ili ne? Pitanje se jasno odnosi na TORAH ili TORU, odnosno na Stari zavjet?
ljudi, imao sam vizije iz buducnosti...
jedan ugledni forumas, prijatelj Billa Gatesa i pretendent za Nobela bi uskoro mogao otvoriti novi topic pod imenom: "Nova teorija biblijskog koda" , sa novim i revolucionarnim cinjenicama koje bacaju novo svijetlo na povijest covjeka sa posebnim naglaskom na mogucnost stvaranja kodova pod uticajem covjekove inteligencije...
__________________
"Studenti su u pravu."
kvazar33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 13:08   #23
Quote:
Galileo kaže:
Daniels, jel to oni opet tepu po Sitchine-u?
Gospode, (griješnog li navoda , ali Einstein je rekao da je On doduše istančan, ali nikada zloban ), ovaj forum stvarno treba nazvati "na rubu... ludila" (ili možda halucinacija - ma čime se to oni hrane )

Quote:
Galileo kaže na topicu o evoluciji:

S tim da se moji stavovi podudaraju sa stavovima znanosti (osim što se tiče evolucije, tu sam strahovito protiv, ali nisam ni kreacionist, već intervencionist)
Onda? tko je intervenirao u evoluciju ?

Navijam za tebe da ćeš uspjet objasnit da se nisi predomislio već da stvarno imaš neko objašnjenje!
(ako ti se da )
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 08:35   #24
Quote:
Galileo kaže:
Daniels, jel to oni opet tepu po Sitchine-u?
Gospode, (griješnog li navoda , ali Einstein je rekao da je On doduše istančan, ali nikada zloban ), ovaj forum stvarno treba nazvati "na rubu... ludila" (ili možda halucinacija - ma čime se to oni hrane )
Za luđake je GENETIČKI KOD LUDILO!? Toliko je jednostavan da ga čak znaju ludi mravi i lude žabe, a žalosno je da ga ne zna i ne poznaje Čovjek, čak i onaj Čovjek koji se bavi genetičkim inženjerstvom?
Eto posla za luđake!
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 08:43   #25
ne postoji. to su sve izmišljotine do bola....
Lider3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 09:23   #26
Quote:
Lider3000 kaže:
ne postoji. to su sve izmišljotine do bola....
Što to ne postoji? Biblijski ili genetički kod?
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 21:46   #27
Quote:
ijon kaže:
Onda? tko je intervenirao u evoluciju ?

Navijam za tebe da ćeš uspjet objasnit da se nisi predomislio već da stvarno imaš neko objašnjenje!
(ako ti se da )
Bit će da ću se morat pokrit ušima.... Znanstvenici su proizveli pravu DEVOLUCIJU na nekim miševima, i tako ih vratili neznamkoliko milijuna godina unazad (spajanjem neka dva evoluirana gena u jedan devoluirani, prahistorijski...)... ali ipak u evoluciji mnoge stvari nisu logične i mnoge se ne poklapaju.....


Ako se desila nekakva vanjska intervencija na Čovjeku, morala se desiti u prethistorijskom razdoblju... A ti najbolje znaš da u tom razdoblju nije bilo nekakvih pisanih tragova.... a i svjedoci su bili krajnje nepouzdani.... dakle, nema nikakvih dokaza da se intervencija desila....
Kad kažem intervencija, ne mislim na ono tipa čiribu-čiriba, ili na Adama, Evu, zmiju i rebra.... Ako je bilo intervencije, ona je bila mnogo sofisticiranija... Jednostavno, evolucijski udarac "nogom u guzicu"....

Kako sam se već negdje ranije izjasnio, naše želje, ma koliko snažne bile, ne moraju nužno biti stvarnost. Zašto bi za mene drugo vrijedilo???
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 21:53   #28
OK, ovo o kôdovima sve skupa uopće nije originalno! Prvi se te ideje sjetio u svom SF romanu Carl Sagan ("Kontakt", naravno), kad je smislio da je vanzemaljska poruka kôdirana na taj način da se sklopi tri stranice po spojevima, te da se tako otvara kôd....
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 09:26   #29
Quote:
Galileo kaže:
OK, ovo o kôdovima sve skupa uopće nije originalno! Prvi se te ideje sjetio u svom SF romanu Carl Sagan ("Kontakt", naravno), kad je smislio da je vanzemaljska poruka kôdirana na taj način da se sklopi tri stranice po spojevima, te da se tako otvara kôd....
Slažem se da priča o kodovima nije originalna, ali eto nitko do sada da pokaže taj kod?
Dakle, nije orginalno, ali je ORIGINALNO moje zapažanje da postije ČETIRI TAKVA KODA koji su po logosu i strukturi ista. To su: religijski kabaliostički kod po kojem je Bog stvarao svijet, to je znanstveni kod DNA molekule, to je matematički kod Godela i to je taoistički kod Ji - Jinga. Sva četiri ta koda su po logosu i strukturi ista a otkrivana i su u raznim civiliozacijama u velikim vremenskim razmacima i različitim spoznajnim metodama. To je ono što je fascinantno, jer to upićuje na UNIVERZALNOST KODA, zapravo upučuje na UNIVERZALNU TETREDARLNU MATRICU o čemu sam već dosta pisao.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 09:40   #30
Quote:
geza kaže:
Slažem se da priča o kodovima nije originalna, ali eto nitko do sada da pokaže taj kod?
Dakle, nije orginalno, ali je ORIGINALNO moje zapažanje da postije ČETIRI TAKVA KODA koji su po logosu i strukturi ista. To su: religijski kabaliostički kod po kojem je Bog stvarao svijet, to je znanstveni kod DNA molekule, to je matematički kod Godela i to je taoistički kod Ji - Jinga. Sva četiri ta koda su po logosu i strukturi ista a otkrivana i su u raznim civiliozacijama u velikim vremenskim razmacima i različitim spoznajnim metodama. To je ono što je fascinantno, jer to upićuje na UNIVERZALNOST KODA, zapravo upučuje na UNIVERZALNU TETREDARLNU MATRICU o čemu sam već dosta pisao.
religijski kod i znanstvaeni kod DNA molekule su za tebe isti...
pa, milioniti put pokazujes kakva si neznalica, cak sto vise po danasnjim mjerilima spadas u nepismene osobe... znas li ti sta je uopste genetski kod, sta su DNK i DNA, od cega se sastoje, sta su lanci hromozoma, genetske sifre???
kakve to veze ima sa religijskim naklapanjima???
znas sta, Geza??? mnogo si pametniji kad ne postujes... samo se provaljujes, blamiras i sramotis...
__________________
"Studenti su u pravu."
kvazar33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 12:39   #31
Quote:
geza kaže:
Slažem se da priča o kodovima nije originalna, ali eto nitko do sada da pokaže taj kod?
Dakle, nije orginalno, ali je ORIGINALNO moje zapažanje da postije ČETIRI TAKVA KODA koji su po logosu i strukturi ista. To su: religijski kabaliostički kod po kojem je Bog stvarao svijet, to je znanstveni kod DNA molekule, to je matematički kod Godela i to je taoistički kod Ji - Jinga. Sva četiri ta koda su po logosu i strukturi ista a otkrivana i su u raznim civiliozacijama u velikim vremenskim razmacima i različitim spoznajnim metodama. To je ono što je fascinantno, jer to upićuje na UNIVERZALNOST KODA, zapravo upučuje na UNIVERZALNU TETREDARLNU MATRICU o čemu sam već dosta pisao.
Geza, tvoje znanje ja nikad nisam osporavao (sorry ako je izgledalo drukčije ). Tvoja zapažanja jesu originalna, samo način izlaganja zna biti malo... pa recimo, neprilagođen većini.
Ovo je zbilja intrigirajuće (ovaj tvoj post), pa molim te (vjerujem kako mnoge od nas to zanima) za malo jednostavnije objašnjenje.... Gdje i kako vidiš preklapanje i povezivanje s univerzalnom tetraedralnom matricom.... Ako može u kraćim postovima....
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 13:38   #32
Quote:
Galileo kaže:
Kad kažem intervencija, ne mislim na ono tipa čiribu-čiriba, ili na Adama, Evu, zmiju i rebra.... Ako je bilo intervencije, ona je bila mnogo sofisticiranija... Jednostavno, evolucijski udarac "nogom u guzicu"....

Kako sam se već negdje ranije izjasnio, naše želje, ma koliko snažne bile, ne moraju nužno biti stvarnost. Zašto bi za mene drugo vrijedilo???
Tkogod da je nas je lupio nogom u guzicu mora imat barem nogu?!

Sjećam se tog posta o željama. ALI tvoja je želja da želje nekih drugih ljudi nisu stvarnost. Netko želi da postoji inteligencija koja komunicira s ljudima, a netko ne želi.
To nisu želje tipa wishfull thinking - jer su jedni u pravu a drugi nisu.
Odnosno, ako postoji takva inteligencija - neovisna je od bilo čijih želja.
Zemljani su isto svemirci.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 13:54   #33
Quote:
Galileo kaže:
Daniels, jel to oni opet tepu po Sitchine-u?
Gospode, (griješnog li navoda , ali Einstein je rekao da je On doduše istančan, ali nikada zloban ), ovaj forum stvarno treba nazvati "na rubu... ludila" (ali možda halucinacija - ma čime se to oni hrane )
Nažalost, slažem se.
(ne nažalost zbog toga što se slažem s tobom, nego nažalost što ovaj forum treba nazvati "na rubu... ludila")
Ali ipak ima nekih dobrih topica koji, gle čuda, jesu znanstveni.
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 14:09   #34
Quote:
kvazar33 kaže:
religijski kod i znanstvaeni kod DNA molekule su za tebe isti...
pa, milioniti put pokazujes kakva si neznalica, cak sto vise po danasnjim mjerilima spadas u nepismene osobe... znas li ti sta je uopste genetski kod, sta su DNK i DNA, od cega se sastoje, sta su lanci hromozoma, genetske sifre???
kakve to veze ima sa religijskim naklapanjima???
znas sta, Geza??? mnogo si pametniji kad ne postujes... samo se provaljujes, blamiras i sramotis...
Opet ti sa svojom arogancijom da sam neznalica, a neznalica si ti jer očigledno nemaš pojma što je genetički kod i o kojem kodu ja govorim. Prvo nauči što je genetički kod, napiši ga, pa se ond javi neznalico jedna! .
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 14:14   #35
Quote:
ijon kaže:
Tkogod da je nas je lupio nogom u guzicu mora imat barem nogu?!

Sjećam se tog posta o željama. ALI tvoja je želja da želje nekih drugih ljudi nisu stvarnost. Netko želi da postoji inteligencija koja komunicira s ljudima, a netko ne želi.
To nisu želje tipa wishfull thinking - jer su jedni u pravu a drugi nisu.
Odnosno, ako postoji takva inteligencija - neovisna je od bilo čijih želja.
Zemljani su isto svemirci.
Aposluto DA, zemljani su istodobno svemirici jer su rođeni i žive u svemiru a ne u Galilejovoj, mojoj ili inoj glavi?
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 14:53   #36
Quote:
ijon kaže:
Tkogod da je nas je lupio nogom u guzicu mora imat barem nogu?!

Sjećam se tog posta o željama. ALI tvoja je želja da želje nekih drugih ljudi nisu stvarnost. Netko želi da postoji inteligencija koja komunicira s ljudima, a netko ne želi.
To nisu želje tipa wishfull thinking - jer su jedni u pravu a drugi nisu.
Odnosno, ako postoji takva inteligencija - neovisna je od bilo čijih želja.
Zemljani su isto svemirci.
Ono "nogom u guzicu" je bilo kao i sada pod navodnicima.... Nadam se da to nisi shvatila na način koji sam pročitao tvoj post.

Zemljani su svemirci... na kraju krajeva, vidi Gezin reply....

Moja želja.... čuj, to ti tako baš nema veze s ničim što sam dosad napisao....

Što misliš, da ja ne bih htio da smo dio jednog velikog galaktičkog carstva prepunog raznoraznih inteligencija???? Zar ne bi i nama bilo znatno bolje??? Međutim, žalosna je činjenica da je do sada uhvaćeno samo 37 signala (za sve ove godine traganja za izvanzemaljskom inteligencijom), i to oko 2/3 na valnoj duljini vodika (21 cm), te 1/3 na upola manjoj valnoj duljini... Ti signali-kandidati nisu prošli provjeru, jer SE NIKADA NISU PONOVILI (od trenutka hvatanja, pa sve do danas)...
E, to su ti činjenice! I tu zapinju sve naše nade u izvanzemaljsku inteligenciju.
To ne znači da je nema, već je do sada nismo otkrili!!!
Po meni, veća je vjerojatnost da pogrešno tražimo, a ne da nema izvanzemaljskih inteligencija (eto ti moje želje! ). Ali, za sada, nema tragova koji bi bili neprijeporan dokaz izvanzemaljske inteligencije....
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 16:43   #37
Quote:
Galileo kaže:
Ono "nogom u guzicu" je bilo kao i sada pod navodnicima.... Nadam se da to nisi shvatila na način koji sam pročitao tvoj post.

Zemljani su svemirci... na kraju krajeva, vidi Gezin reply....

Moja želja.... čuj, to ti tako baš nema veze s ničim što sam dosad napisao....

Što misliš, da ja ne bih htio da smo dio jednog velikog galaktičkog carstva prepunog raznoraznih inteligencija???? Zar ne bi i nama bilo znatno bolje??? Međutim, žalosna je činjenica da je do sada uhvaćeno samo 37 signala (za sve ove godine traganja za izvanzemaljskom inteligencijom), i to oko 2/3 na valnoj duljini vodika (21 cm), te 1/3 na upola manjoj valnoj duljini... Ti signali-kandidati nisu prošli provjeru, jer SE NIKADA NISU PONOVILI (od trenutka hvatanja, pa sve do danas)...
E, to su ti činjenice! I tu zapinju sve naše nade u izvanzemaljsku inteligenciju.
To ne znači da je nema, već je do sada nismo otkrili!!!
Po meni, veća je vjerojatnost da pogrešno tražimo, a ne da nema izvanzemaljskih inteligencija (eto ti moje želje! ). Ali, za sada, nema tragova koji bi bili neprijeporan dokaz izvanzemaljske inteligencije....
Nema signala niti ih može biti jer u svemiru ne postoji halo - halo telefonsko komuniciranje na razini bića likom čovjeka radi komunikacijske prezagušenosti. U svemiru se odvija komuniciranje samo na razini VIŠEG BIĆA likom čovječanstva, t.j. likom Homterasa koji je u procesu oblikovanja.
Si signore?
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 18:25   #38
Quote:
geza kaže:
Nema signala niti ih može biti jer u svemiru ne postoji halo - halo telefonsko komuniciranje na razini bića likom čovjeka radi komunikacijske prezagušenosti. U svemiru se odvija komuniciranje samo na razini VIŠEG BIĆA likom čovječanstva, t.j. likom Homterasa koji je u procesu oblikovanja.
Si signore?
Si, nisam li i ja naveo kako vjerujem da pogrešno tražimo?

Ne znači da ću nužno prihvatiti tvoje izlaganje (iako me golica), ali tražiti civilizacije na valnoj duljini vodika... pobogu! Zar stvarno ne znamo bolje???
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 19:07   #39
Quote:
geza kaže:
Nema signala niti ih može biti jer u svemiru ne postoji halo - halo telefonsko komuniciranje na razini bića likom čovjeka radi komunikacijske prezagušenosti. U svemiru se odvija komuniciranje samo na razini VIŠEG BIĆA likom čovječanstva, t.j. likom Homterasa koji je u procesu oblikovanja.
Si signore?
hahahahaha
pa ne radi se tu o telefonskim signalima... bas si laik nad laicima...
a sta kazes??? nema signala zbog guzve tj. komunikacijske prezagusenosti???
zanimljivo, hahahahhaha...
sta drugo covjek da uradi na tvoje postove nego da se uhvati za stomak i smije...
__________________
"Studenti su u pravu."
kvazar33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 20:45   #40
Quote:
geza kaže:
Nema signala niti ih može biti jer u svemiru ne postoji halo - halo telefonsko komuniciranje na razini bića likom čovjeka radi komunikacijske prezagušenosti.

Kakva prezagušenost?
Jesi li ti svijestan da je svemir zapravo jako rijedak, tako da nema govora o prezagušenosti. Nije svemir ko u Star Treku da svaka druga zvijezda ima planet s civilizacijom koja ima warp tehnologiju. A čak i kad bi tako bilo, i dalje nebi bilo prezagušenosti. Pa svemir nije nekakva telefonska centrala.

U svemiru nema komunikacije u realnom vremenu čisto pomoću EM valova upravo zbog toga što su interstelarne udaljenosti ogromne. Svijetlosti trebapreko četiri godine da dođe do najbliže zvijezde (koja nije Sunce, da se razumijemo). A, gdje su tek ostale zvijezde...

Međutim teoretski je moguće pokupiti nešto od planetarne komunikacije izvanzemaljske civilizacije ili čak možda namjerno odaslani signal u svemirradi otkrivanja od strane drugih civilizacija, kao što smo i mi poslali

Quote:
geza kaže:
U svemiru se odvija komuniciranje samo na razini VIŠEG BIĆA likom čovječanstva, t.j. likom Homterasa koji je u procesu oblikovanja.
Si signore?
Kakvo sad "više biće"? (nemoj se ljutiti što nisam napisao sa velikim V i/ili velikim B) Za svemirsku komunikaciju nije potrebno nikakvo više biće nego visoka tehnologija.
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:10.