Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2007., 10:11   #81
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
...
- da ne citiram sve, ali ovo je stvarno jako točan opis stanja u školama.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 11:06   #82
koliko god da se radi dijete se ne smije prepustiti ulici da ga ona odgaja jer od takvog djeteta neće biti ništa.a usput mu tutnuti mobitel u ruke da bi se zadovoljila roditeljska briga.
nitko ne kaže da djecu treba u današnje vrijeme micati od tehnologije,dapače.ali isto tako sugeriram da mu mobitel ne treba u školi za vrijeme nastave.i da mu neće biti ništa ako ga nebude imao kod sebe tih par sati dok je na nastavi.
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 11:13   #83
Quote:
Neznadar kaže: Pogledaj post
Umjesto da platis kaznu, sjednes u auto i vozis dalje, oni ti oduzmu auto, po kojeg ces otici na kraju dana, a onda ih ti mozes tuziti za oduzimanje privatne imovine, nanosenje dusevne boli, dodatne troskove jer si morao platiti taxi, kemijsku cistionicu jer si morao uci u tramvaj, izgubljenu dobit jer nisi stigao na vazan sastanak i potpisivanje ugovora, pobjegao ti je avion, itd, itd...
Pa ako bi ga dignuli paukom bez pravne osnove (npr. ako ne ugrožava promet), upravo to im bi se dogodilo. Pa bi onda nadležno tijelo sve fino platilo, i ako imaju malo strožeg financijaša naplatilo se dalje od službenika koji nije postupio po propisima. Onda se taj više ne bi tako smješkao, jer bi troškovi bili u razini plaće...

Nema oduzimanja imovine bez pravne osnove. To je - kriminal. A kriminalci dobivaju kazne.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 11:18   #84
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
uspoređivati život prije 30 godina i danas je besmisleno ...
mi smo živjeli u stanu od 45 m2 s djedom i bakom, moji roditelji su tada radili do 14 sati,, u 14 sati su se rešetke u poduzeću otvarala i ljudi su išli doma...
mi danas dolazimo doma kako kada no maltene danas većina ljudi radi od jutra do sutra da bi preživjela, da bi zadržala posao koji ima, na poslu te ne pitaju da li ti je dijete zbrinuto ...
To je ozbiljan problem sustava koji se nije prolagodio atomiziranju obitelji - a prilagodba je prvo uvođenje cjelodnevnog boravka, dakle nastave u jednoj smjeni, ručka, nakon toga pisanja zadaće, dodatnih sati za učenike koji imaju nekih problema s gradivom, raznih slobodnih aktivnosti, sporta... I onda dijete u 16:30 iziđe iz škole s napisanim zadaćama, dodatnim satima iz npr. matematike, odigranih par utakmica s kolegama... Roditelji onda imaju vremena za kvalitetno provoditi vrijeme s djetetom, a ne da dijete još 2-3 sata radi zadaće i sl. pa roditelje skoro i ne vidi.

I nastavnici se moraju prilagoditi - sustav gdje su bili neki autoriteti znanja se gubi, jer enciklopedija od 200 kn + Google znaju više. Nastavnik mora učiti djecu više ne samo podatke, nego i razmišljanju, debati, kritičkom stavu prema informacijama, ne vjerovanju samim neprovjerenim informacijama i sl.

Traži novo vrijeme i novu školu. Lom je posljedica još uvijek premale brige svih za školstvo, premalo novca za školstvo i pokušajima da se stvari ubace u 30 godina stare obrasce. Naravno da puca.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 12:26   #85
naš ide u dnevni boravak, ali ...
proše godine je u školi bio do cca 16 sati, no zadaća koju su kao pisali u školi pisao ju je ponovo doma. Zašto? Zato jer ta persona koja radi popodne baš i nema vremena za njih (?), naime zadaća koju je napisao i ona pregledala bila je što netočna što neuredna, pa smo onda doma brisali i ispravljali.
Što se tiče učenja, ja ne znam što oni rade popodne, ali svo gradivo i pjesmice učili smo ponovo doma.
Kada smo postavili pitanje ( nas više) vezano za zadaće bilo je: pa znate oni su već popodne umorni, nemirni .... pa pusti ih sat vremena van da se malo ispušu pa će možda biti bolje, no....
Sada ide doma u 14 sati, ostavi stvari, ide van na nogač, mi ( kako koji puta ) dolazimo oko 16-17 i za to vrijeme on je vani ....
Zadaću piše pretežno doma iz gore navedenih razloga ...

A što se tiče nove škole i novog načina razmišljanja u školama, mislim da smo još daleko od toga. Pojam kompjutora u školi je a u vremenu smo informatike

od škole ne očekujem da mi odgaja dijete, ali očekujem da poštuje moje dijete i da ga nekom jarcu i nauči (zato i ide u nju), a ne da on dođe doma pokaže mi zadaću koju treba napraviti, mi napravimo,a on sutradan dođe i kaže da je dobio minus iz zadaće jer ju nije napravio. Onda ja poludim pa skužim da je cijeli razred dobio minus jer ju nitko nije imao ...
Isto tako očekujem i jednu i drugu učiteljicu na informacijama ( no uzalud čekam, dolazi samo jedna), isto tako tražim da me obavijesti ako primjete nešto što ne valja i treba mijenjati ...

definitivno treba puno toga mijenjati i s jedne i s druge strane
stalno se kao rade neke promjene u prosvjeti no ja ne vidim da se nešto pozitivno promijenilo
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 13:13   #86
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Pa ako bi ga dignuli paukom bez pravne osnove (npr. ako ne ugrožava promet), upravo to im bi se dogodilo. Pa bi onda nadležno tijelo sve fino platilo, i ako imaju malo strožeg financijaša naplatilo se dalje od službenika koji nije postupio po propisima. Onda se taj više ne bi tako smješkao, jer bi troškovi bili u razini plaće...

Nema oduzimanja imovine bez pravne osnove. To je - kriminal. A kriminalci dobivaju kazne.
Pogotovo kad ti dignu pravilno pakiran auto, na urednom placenom parkingu, jer bi po toj ulici trebao proci netko tko si je umislio da je Drug Tito...
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 21:33   #87
Zakonski profesor nema pravo "otuđiti" nikakvu stvar od učenika. U ovom slučaju nema pravo oduzeti mobitel. Učenika može ukoriti, poslati na razgovor kod razrednika, psihologa ili nešto sl. Znači nesmje oduzeti, (zaplijeniti) stvar od učenika.
__________________
Mr. Silver
orneex_silver is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 16:36   #88
slusajte ovo. nama je dosla neka profesorica na zamjenu jedan sat i mi se nesto zezali i igrali karte. i dode ona, uzme karte, raspara ih i baci u smece. i kakva su nasa prava nakon toga? jel smije unistavat tudu imovinu?
Sponza ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 17:34   #89
Vojky će reći da nije u pravu ...
no i ja bi vam podrapala karte, svi bi dobili neopravdani + razgovor kod ravnatelja + roditelji u školu
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 18:03   #90
damn,lavice,nedo bog da ti budes profesorica...
Sponza ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 18:06   #91
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
Vojky će reći da nije u pravu ...
no i ja bi vam podrapala karte, svi bi dobili neopravdani + razgovor kod ravnatelja + roditelji u školu
ovo je utopija, draga. da to napraviš proglasili bi te konfliktnom osobom koja ne zna uspostaviti dobar odnos s učenicima, a možda bi navukla i bijes nekog ludog roditelja..jer znaš nije novost, ako klinci kartaju ili rade neke probleme kriv je nastavnik. ako im podrapa karte također je on kriv.
izgubljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 18:22   #92
Quote:
izgubljena kaže: Pogledaj post
ovo je utopija, draga. da to napraviš proglasili bi te konfliktnom osobom koja ne zna uspostaviti dobar odnos s učenicima, a možda bi navukla i bijes nekog ludog roditelja..jer znaš nije novost, ako klinci kartaju ili rade neke probleme kriv je nastavnik. ako im podrapa karte također je on kriv.
interesantno je kako kod nas u društvu prolaze ljudi koji kroz život stiču nešto temeljem okretanja naših glava, zatvaranja očiju ... a ljudi koji se zaista trude ostaju neprimjećeni

djeca koja u školi zaista nešto žele i naučiti budu ismijana jer žele pratiti nastavu, dok ovak druga rade gluposti na satu, rade idiote od nastavnika ... no oni su baš face škole i zaje*** ovu drugu djecu ... i njihovi roditelji ništa o tome ili 1. ne znaju jer im nitko nije rekao 2. zapravo potiču i odobravaju takvo njihovo ponašanje i zajedno sa svojom dječicom zajeb*** nastavnike, ravnatelje uz prijetnje otkazom (jer njihov babo radi tamo negdje)
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 18:24   #93
Quote:
sponzorusha_ri kaže: Pogledaj post
damn,lavice,nedo bog da ti budes profesorica...
imaš sreće što ti nisam mama
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 18:32   #94
Quote:
sponzorusha_ri kaže: Pogledaj post
slusajte ovo. nama je dosla neka profesorica na zamjenu jedan sat i mi se nesto zezali i igrali karte. i dode ona, uzme karte, raspara ih i baci u smece. i kakva su nasa prava nakon toga? jel smije unistavat tudu imovinu?
ako ti se to stvarno desilo :

ne smije!

to je uništavanje tuđe imovine! možeš ju tužiti ili se žaliti - prvo ravnatelju, pa ako on ništa ne poduzme i policiji ako treba, a ako i policija odmahne rukom onda idi više. razlog zašto svi odmahuju rukom je što klinci nemaju muda za istjerati stvar do kraja

u svakom slučaju i najmanju ruku treba refundirati uništenu imovinu! u najmanju ruku! a i dobila bi stegovnu opomenu!

a što recimo da je neki učenik uništio klupu, onda bi se sigurno od roditelja tražila refundacija, a možda bi učenik dobio neku opomenu. po istom principu vrijedi i kad profesor uništi imovinu učenika:refundacija i stegovna opomena!
sanity assasin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 18:54   #95
Ne znam jel se govorilo, pisalo o ovome....postoji nešto što se zove statut škole, i pravilnik o ponašanju koji svaka škola donosi. U njemu može stajati i nešto poput "...učenik na nastavu ne smije donositi mobitel..." i sl. Pa ako je tako onda g aima pravo oduzeti. Jer svi su učenici s time upoznati, a dikument ima pravnu valjanost!
__________________
Semper ubi sub ubi!
pingo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 18:58   #96
Quote:
sanity assasin kaže: Pogledaj post
a ovi što zagovaraju maltene upotrebu oružja u rukama profesora u učionama su mentalni pigmeji i retardi.

razlog zašto se nema poštovanja prema profesorima je što su ti profesori bagra koja ni sama ne poštiva civilizirane norme modernog društva.

a oduzimanje mobitela je kazneno djelo. da se meni takvo što desilo profesor bi završio sa gadnom stegovnom opomenom ili prijavom na policiji. profesor nema pravo oduzeti mobitel ni na sekundu a kamoli na vikend

ako koji učenik ovo čita i dopusti da ga se tako gazi slobodno kad se pogleda u ogledalo nek si kaže: papčino!
Ovake probleme bilo bi lako rijesiti. U dvije tocke:

1. Ukidanje obveznog skolovanja.
2. Ukidanje besplatnog skolovanja.

Tko ne zeli ici u skolu ne mora. Neka bira izmedju obrazovanja, baustele i Golog otoka.

U skolu bi isli oni koji zele uciti, a kako bi se to placalo, rijesio bi se problem potplacenosti medju profesorima, a ucenicima i roditeljima bi se usadio osjecaj odgovornosti zbog toga jer se za znanje treba izravno platiti.
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 19:12   #97
Quote:
pingo kaže: Pogledaj post
Ne znam jel se govorilo, pisalo o ovome....postoji nešto što se zove statut škole, i pravilnik o ponašanju koji svaka škola donosi. U njemu može stajati i nešto poput "...učenik na nastavu ne smije donositi mobitel..." i sl. Pa ako je tako onda g aima pravo oduzeti. Jer svi su učenici s time upoznati, a dikument ima pravnu valjanost!
Samo ako se s time slože roditelji/staratelji. Akt škole ne smije biti protivan državnim zakonima.

Hmmm... Svi bi se nešto petljali u tuđu privatnu imovinu...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 19:14   #98
mislim,znam da nije u redu od nas da kartamo na satu al fakat je bilo dosadno... ma i ja bi svakako zaplijenila karte makar taj sat, ili bi nas cak izbacila van,ali karte rasparat,to nikako... a jos nesto,ta profesorica je casna sestra...
Sponza ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 19:15   #99
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
imaš sreće što ti nisam mama
a bome...
Sponza ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 19:18   #100
Quote:
sanity assasin kaže: Pogledaj post
Nema pravo oduzeti mobitel sve i da piše. (A nisam siguran uopće i da piše). Ima pravo upozoriti učenika

Jadni ste
Lijepo izvadis noz skakavac, pa urezujes svoje ime na klupu. I nitko ti nista ne smije, je li tako? Eventualno te upozoriti, ali to nije obvezujuce. Naravno, samo upozoriti, ali ni u kojem slucaju podignuti glas. Treba paziti i na akcent, da se Vasa Visost slucajno ne uvrijedi, ili na neki nacin ne osjeti diskriminirano ili ugrozeno.
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:09.