Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2008., 11:07   #421
a stvarno ono... Novogodišnji koncert? mislim nije da ga pozorno pratim, ali tradicije radi uvijek je upaljen...

Rekla bih da upravo gore navedene stvari (+ informativni i obrazovni program, koji već jesu u banani) opravdavaju postojanje javne televizije. Bez toga, ne znam stvarno što plaćamo. Dobro, ja ne plaćam ništa ali ono... sve veći debilizam.

Međutim ne znam da li je to sve baš tako katastrofalno kako se čini. U članku piše da ove događaje ne mora prenositi HTV nego mogu i druge kuće. To ne znači da ih se uopće neće prenositi, već da smiju i ostali. Ukoliko u tome nađu interes, naravno. Ja se nadam da će državna televizija pronaći interes.
__________________
Ne idite uokolo tumačeći kako vam svijet duguje život. Svijet vam ne duguje ništa. On je prvi bio ovdje.
-- Mark Twain
vrabac is offline  
Old 29.04.2008., 14:49   #422
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Kužim ja kako ti pokušaš objsniti to,kužim....
A zašto onda inkasatori pitaju da li imaš televizor,a ne da li je uštekani u struju?

Ili,drugim riječima,u nekoj zamišljenoj situaciji,kad bi mi došli sa sudskim nalogom,ištekam tv iz struje i sve 5?

Čisto ne mislim da je tako...

Čisto mislim da bi na***** jer IMAM tv...
Ok, ali da držiš Tv u kutiji u ormaru ili na tavanu?? Tko zna da ga imaš?
__________________
Audaces fortuna iuvat!
Kuća debele mame is offline  
Old 29.04.2008., 14:56   #423
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Zapravo, ovo sto si napisala uopce nije tocno. Ako si vlasnik TV prijemnika, u kutiji, van kutije, u struji, ne u struji, ako gledas RTL ili ne gledas TV uopce, placas pretplatu. Ako imas TV, PLACAS PRETPLATU.
Ok. Dobiješ Tv na poklon od nekoga i ostaviš ga u kutiji jer si tip, npr. kojem tv ne treba. Držiš ga u ormaru dok ne smisliš šta bi sa njim.. Zašto za ime Božje bi ti u tom slučaju trebao plaćati pretplatu???
__________________
Audaces fortuna iuvat!
Kuća debele mame is offline  
Old 29.04.2008., 15:27   #424
Quote:
Kuća debele mame kaže: Pogledaj post
Ok. Dobiješ Tv na poklon od nekoga i ostaviš ga u kutiji jer si tip, npr. kojem tv ne treba. Držiš ga u ormaru dok ne smisliš šta bi sa njim.. Zašto za ime Božje bi ti u tom slučaju trebao plaćati pretplatu???
Zato jer Zakon tako kaze. Ako imas ispravan TV, placas pretplatu. Nazovi to kako hoces, porez na luksuz, porez na posjedovanje, naknada za xy...Ja ovdje ne opravdavam takav porez, samo ti govorim kako stoje stvari i ispravljam tvoju netocnu tvrdnju o TV-u u podrumu u kutiji kojeg ne koristis i neplacanju pretplate.
sara4 is offline  
Old 29.04.2008., 16:37   #425
Ne plaćaš pretplatu u slučaju da ti je uređaj koji držiš u podrumu/ormaru zapečaćen. U suprotnom trebaš plaćati pretplatu, tj. trebaš prijaviti da ga imaš i nakon toga plaćati pretplatu. Možeš ga prijaviti pa odjaviti da ti ga zapečate. Ono, takav je zakon, bar koliko ga ja razumijem. Samo naravno nisi lud da to radiš, kad ionako oni nikako ne mogu znati da ti držiš televizor u ormaru.
__________________
Ne idite uokolo tumačeći kako vam svijet duguje život. Svijet vam ne duguje ništa. On je prvi bio ovdje.
-- Mark Twain
vrabac is offline  
Old 30.04.2008., 07:07   #426
Quote:
Kuća debele mame kaže: Pogledaj post
Ok, ali da držiš Tv u kutiji u ormaru ili na tavanu?? Tko zna da ga imaš?
Nitko.
Isto kako mi nitko ne može dokazati da je uključen u struju i da ga gledam.
Smotani2 is offline  
Old 30.04.2008., 17:40   #427
Ako neplacas pretplatu na TV, placas na radio... pa dodje ti na isto.
Jessica is offline  
Old 30.04.2008., 18:13   #428
Uzmimo npr. da imam veliki LCD monitor, tv karticu i gledam preko kompa TV, odje.em pretplatu....onda mi dođe inkasator i naplati mi što imam radio prijemnik u vlastitom autu!! Jel to u skladu sa navedenim zakonom? Hvala
Baptista1 is offline  
Old 30.04.2008., 20:57   #429
Tv kartica ima u sebi tuner tako da ti može naplatiti pretplatu za nju.
Ako želiš legalno izbjeći pretplatu i dalje gledati TV onda moraš uzeti MaxTV ili neki drugi IPTV....
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Old 03.05.2008., 09:27   #430
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Zato jer Zakon tako kaze. Ako imas ispravan TV, placas pretplatu. Nazovi to kako hoces, porez na luksuz, porez na posjedovanje, naknada za xy...Ja ovdje ne opravdavam takav porez, samo ti govorim kako stoje stvari i ispravljam tvoju netocnu tvrdnju o TV-u u podrumu u kutiji kojeg ne koristis i neplacanju pretplate.

OK. Pretpostavljam da si odvjetnik ili tako nešto kad toliko forsaš svoje tvrdnje. I give up!! Al mislim da ti neće nitko kopat po podrumu ili tavanu i tražit tv!
__________________
Audaces fortuna iuvat!
Kuća debele mame is offline  
Old 03.05.2008., 09:32   #431
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
Tv kartica ima u sebi tuner tako da ti može naplatiti pretplatu za nju.
Ako želiš legalno izbjeći pretplatu i dalje gledati TV onda moraš uzeti MaxTV ili neki drugi IPTV....

Ne postoji legalan način izbjegavanja TV pretplate. I ja imam Max Tv pa plaćam pretplatu HRT-u. To nema veze jedno sa drugim. I ja sam tako mislila zeznut HTV, al sam došla tu na forum pa sam vidjela da nema šanse.
__________________
Audaces fortuna iuvat!
Kuća debele mame is offline  
Old 03.05.2008., 09:34   #432
Quote:
Baptista1 kaže: Pogledaj post
Uzmimo npr. da imam veliki LCD monitor, tv karticu i gledam preko kompa TV, odje.em pretplatu....onda mi dođe inkasator i naplati mi što imam radio prijemnik u vlastitom autu!! Jel to u skladu sa navedenim zakonom? Hvala
Mislim da se radio u autu ne računa,al to je samo moje mišljenje. Šta vi ostali mislite o tome?
__________________
Audaces fortuna iuvat!
Kuća debele mame is offline  
Old 03.05.2008., 16:46   #433
mom susjedu (koji ima PTSP) je prije par dana došao isto neki specijalac sa hrt iskaznicom, pita ga dali ima tv, ovaj kaže da nema, ovaj pokuša ući u kuću... susjedu puko film, rekao mu je:
IMAM U SVAKOJ SOBI PO DVIJE, SAD MARŠ ODAVDJE DOK TI NISAM GLAVU OTKINIO

ja sam bio u blizini tako da sam sve to vidio i čuo, ej crko sam od smjeha!!!!!
Dr. Doom is offline  
Old 03.05.2008., 21:28   #434
Quote:
Kuća debele mame kaže: Pogledaj post
Ne postoji legalan način izbjegavanja TV pretplate. I ja imam Max Tv pa plaćam pretplatu HRT-u. To nema veze jedno sa drugim. I ja sam tako mislila zeznut HTV, al sam došla tu na forum pa sam vidjela da nema šanse.
HRT pretplata je samo općeprihvaćeni naziv za RTV pristojbu, tj. porez na RTV prijemnik. Pošto kod IPTV-a nema RTV prijemnika ne mogu ti naplatiti niti porez za posjedovanje istog. Sada još MORAŠ odjaviti i sve postojeće televizore i radije koje imaš u kući, a za koje HRT gamad zna da ih posjeduješ.....
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Old 03.05.2008., 23:36   #435
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
Pošto kod IPTV-a nema RTV prijemnika ne mogu ti naplatiti niti porez za posjedovanje istog.
Kako nema?
Zeleni is offline  
Old 07.05.2008., 20:42   #436
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Da pretplatu ubire Porezna, ne bi riječ rekao. Na kraju krajeva, tako pretplata i funkcionira u drugim državama.
A ne bi ni mojeg potpisa bilo.
O kojim to konkretno drzavama pricas? Sloveniji, Austriji, Njemackoj, Italiji, Francuskoj...?

Quote:
I nije mi jasno kako može to biti jednostavnije, ne kužim. Zašto se jednostavno na porez iz plaće ne doda neki promil i to da ide HRT-u. Kao prvo, država bi itekako imala kontrolu nad tim sredstvima. Kao drugo, ne bi svi plaćali linearno, već po primanjima. Kao treće, ne bi trebala cijela hrpa inkasatora.
Kako može biti jednostavnije?
Meni ovo lici na jednu od onih prica sa kojom nitko nije zadovoljan. Da se financira direktno iz proracuna onda bi se prigovaralo o neovisnosti HRTa, kad bi placali svi onda bi se govorilo o tome kako placaju i slijepci, kad ga ne bi naplacivao HRT onda bi se govorilo p nepotrebnoj prevelikoj birokraciji, itd. To da se racuni za struju, telefon ili za televiziju vjerujem da nitko nije uspio provest u stvarnost, ne znam zasto m islis da bi kod na to funkcioniralo, tim prije sto jedan kerum ima placu nizu od vecine ljudi na ovom forumu.
Meni je jasno da mnogi ovdje nesto zanovjetaju ali ne vjerujem da ima neko efikasnije rjesenje Ljudi se vidim i vole izivljavat na inkasatorima a ne kuze da su to ljudi koji bi vjerojatno radije imali neko drugo zanimanje a ako ne naplate pretplate da si onda ugrozavaju i vlastitu egzistenciju. Apeliram na one koji ne zele placat pretplate ljubazno objasne inkasatoru da ga ne zele pustit u kucu, nema potrebe za nekakvim izivljavanjima nad njima. Kad bih nedajboze i sam imao taj posao siguran sam da bih morao prakticirat odredjenu bahatost kako bi naplatio harac. Sta ocekujete da se svaki put pismeno najavim i da svakoj "musteirji" objasnim kako me po zakonu uopce ne mora pustit u kucu? Oni "zive" upravo od ovih koji se ne snadju i koji ih puste unutra. I to su ljudi od krvi i mesa a ne nekakvi pedofili ili serijske ubojice. Prijetnja otkidanjem glave (ne obracam se tebi vec onome ciji je susjed to cinio) bas i nije nesto produktivna.
Ja po stoti put ponavljam da su ovakva prepucavanja na ovu temu besmislena. Meni bi bilo interesantnije raspravljat o tome koje su alternative i kako drugacije financirati tih 1.1 milijardi Kuna.
PetBorut is offline  
Old 07.05.2008., 20:47   #437
Quote:
Double size kaže: Pogledaj post
netko je pitao kako nadomjestiti pola miliarde godisnje sto hrt dobiva od predplate, jednostavno: nek ukinu milijunasa, 1 protiv 100 i takve gluposti. dok plate smijestaj gledatelja i natjecatelja i voditelja ode para i para. plus sto kod milijunasa daju 50ak tisuca po emisiji sretniku koji sjedne preko puta tarika, a u 1 protiv 100 daju para i para za hotele svim natjecateljima i jos gledateljima....
Ne kuzim, ti bi ukinuo profitabilne projekte (sto direktno sto indirektno) kako bi lakse financirao HRT?


P.S. i Ratkajevi su profitabilni makar vjerojatno i ti i ja mislili da se radi o cistom trashu.
PetBorut is offline  
Old 08.05.2008., 08:11   #438
Quote:
PetBorut kaže: Pogledaj post
...
Ja po stoti put ponavljam da su ovakva prepucavanja na ovu temu besmislena. Meni bi bilo interesantnije raspravljat o tome koje su alternative i kako drugacije financirati tih 1.1 milijardi Kuna.
Ukinuti im financiranje, i pretplatu i dio proračuna. Neka se financiraju reklamama, kao i drugi. Ionako emitiraju reklame kao i drugi.
Ne žulja mene pretplata kao pretplata, mene žulja to što ne rade svoj posao.
Pobjeda nogometne reprezentacije nad Engleskom u gostima nije prijenos od nacionalnog interesa? Finale prvenstva države u košarci? Svjetsko prvenstvo u rukometu koje se održava u Hrvatskoj?
mwm is offline  
Old 08.05.2008., 10:04   #439
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Ukinuti im financiranje, i pretplatu i dio proračuna. Neka se financiraju reklamama, kao i drugi. Ionako emitiraju reklame kao i drugi.
Ne žulja mene pretplata kao pretplata, mene žulja to što ne rade svoj posao.
Pobjeda nogometne reprezentacije nad Engleskom u gostima nije prijenos od nacionalnog interesa? Finale prvenstva države u košarci? Svjetsko prvenstvo u rukometu koje se održava u Hrvatskoj?
Pa sto se mene tice to nisu nacionalni interesi. NIje nacionalni interes ono sto zanima svakog vec doprinos drustvu. Nase drustvo nije zakinuto time sto neku tekmu prenosi RTL a ne HRT jer je bitno da negdje tekmu moze vidjet. A da je HRT preplatio neku emisiju (pa bila to i nogometna utakmica) onda bi to bila puno veca svinjarija. Sta je po tvome trebao platit 200 milijuna Eura ili sta?
HRT se ovakav kakav je ne moze financirat samo od reklama, nazalost. Ne samo HRT vec malo koja javna TV to uspjeva samo iz proracuna). Morale bi se ukinti sve emisije o kulturi, edukativne emisije isl koje same po sebi nisu profitabilne.
PetBorut is offline  
Old 08.05.2008., 10:49   #440
Quote:
PetBorut kaže: Pogledaj post
Pa sto se mene tice to nisu nacionalni interesi. NIje nacionalni interes ono sto zanima svakog vec doprinos drustvu. Nase drustvo nije zakinuto time sto neku tekmu prenosi RTL a ne HRT jer je bitno da negdje tekmu moze vidjet. A da je HRT preplatio neku emisiju (pa bila to i nogometna utakmica) onda bi to bila puno veca svinjarija. Sta je po tvome trebao platit 200 milijuna Eura ili sta?
HRT se ovakav kakav je ne moze financirat samo od reklama, nazalost. Ne samo HRT vec malo koja javna TV to uspjeva samo iz proracuna). Morale bi se ukinti sve emisije o kulturi, edukativne emisije isl koje same po sebi nisu profitabilne.
U čemu točno si me demantirao? U tome da ti misliš da nešto nije nacionalni interes? A nacionalni interes je slati bivšeg voditelja Yutela (koji je pljuvao po Hrvatskoj dok je gorjela) na put oko svijeta?

Možemo li zaključiti da je model HRT-a zastario? I da ga treba mijenjati.
mwm is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:20.