Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2007., 23:58   #81
Quote:
Dalton kaže: Pogledaj post
Ma ja ne znam kakve su to teorije da je druga godina teža od prve... Na prvoj od ispita koje možeš položiti s ofrlje učenjem imaš Političku ekonomiju. Na drugoj su 2 takva Informatika i Ustavno, a ni Ekonomska nije puno zahtjevnija. Dobro, KP i KPP su po težini sigurno ispred svih ispita prve godine, ali meni je ipak lakše bilo dati uvjet za treću. Uvjet za drugu sam dao jedva Boga na dekanskom, a za treću u sedmom mjesecu, a nisam nešto puno više učio te godine. Što se treće tiče, vidim da ću se s njom jebat bar dvije-tri kalendarske godine

Btw, studiram na zagrebačkom PF-u, upisao 2004.
stari ovako ti stvari stoje...ja sam bolonja bdw
na prvoj godini imaš:teoriju,povijest,sociologiju,eng1,rim,ustavno ,info,eng2
a na drugoj : kp,obiteljsko,međunarodno pr.,politička ekon.,eng3,gp,europsko,financijsko,eng4,izborni predmet

dakle na 1.god jedino oko čega se treba pomučit su rimsko i povijest (meni osobno puno teža od rima-zbog prof)....
sad ti procjeni koja je god lakša...a KP mi je bio zajebancija...sredio sam ga u 2tj (bez preuveličavanja i neznam čega jer nemam razloga lagat) međunarodno isto tako ...
po starom sistemu je bio dosta lakše...pitaj koga god hoćeš ako sumnjaš..
ln0t is offline  
Old 12.05.2007., 00:06   #82
Gdje ti studiraš... U Zagrebu ziher ne, jer znam naš bolonjski program i nisu ispiti ovako posloženi. Ono što sam ja pisao odnosi se na zagrebački PF, stari program (po Bolonji je druga još lakša jer nema KPP već Europsko).
Dalton is offline  
Old 12.05.2007., 00:13   #83
Quote:
Dalton kaže: Pogledaj post
Gdje ti studiraš... U Zagrebu ziher ne, jer znam naš bolonjski program i nisu ispiti ovako posloženi. Ono što sam ja pisao odnosi se na zagrebački PF, stari program (po Bolonji je druga još lakša jer nema KPP već Europsko).
pa šta ste vi imali KPP na 2god ?? jer znam da generacija prije mene (stari sistem) nije imala KPP...
nama su ga sad stavili u 3.god i to u samo 1 semestar...baš me zanima kako će to funkcionirat
rijeka
ln0t is offline  
Old 12.05.2007., 02:24   #84
Quote:
ln0t kaže: Pogledaj post
pa šta ste vi imali KPP na 2god ?? jer znam da generacija prije mene (stari sistem) nije imala KPP...
U zagrebu su 100000 % imali KPP na drugoj godini.Što se tice ucenja i polaganja KP-a u dva tjedna,to mi je znanstvena fantastika

Morski. is offline  
Old 12.05.2007., 02:48   #85
Quote:
ln0t kaže: Pogledaj post
pa šta ste vi imali KPP na 2god ?? jer znam da generacija prije mene (stari sistem) nije imala KPP...
i u Ri je kpp bio na drugoj prije..prebacen je na 3. prije par godina
__________________
I need your lovin' like the sunshine..cvrcak raste
iwchy is offline  
Old 12.05.2007., 10:18   #86
Quote:
ln0t kaže: Pogledaj post
a na prvoj godini imaš samo jednog kretena
ti to o vjeki pričaš ???
-gloria- is offline  
Old 12.05.2007., 19:26   #87
Vjeko je car, lik je provodio Bolonju prije Bolonje.
Dalton is offline  
Old 12.05.2007., 21:53   #88
pričaš o vjeki, kao vjeko sam o sebi
-gloria- is offline  
Old 12.05.2007., 23:28   #89
Quote:
ln0t kaže: Pogledaj post
a KP mi je bio zajebancija...sredio sam ga u 2tj (bez preuveličavanja i neznam čega jer nemam razloga lagat)

Ma daaaj, u 2 tjedna se to eventualno stigne procitati...
O cemu ti pricas?? Gdje je taj studij sinko da djecu tamo jednog dana posaljem (nema smisla da se pate, ko mater im, u Zagrebu)??

Pa ti ces onda GP naucit za 3 tjedna...
Pa ti ces diplomirat za nepune 2 godine...
Majstoreee!
misomorka is offline  
Old 13.05.2007., 09:08   #90
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
GPP kod Alana Uzelca (Trivin Student)
GP - kod Tatjane Josipović
Upravnu znanost - Kod Ivana Koprića


Samo tada možemo razgovarati od težini eventualnih ispita spram ostalih
Ti si pretpostavljam položila kod njih.Osim Josipovićke nitko drugi na toj katedri nije strog i zahtjevan i studenti se vjerojatno kod njih mogu provući onako iz zajebancije. Da Josipovička ...daj molim te ne pričaj svašta...štreberaj bez mozga i još bez nasljednog.
Sedmica is offline  
Old 13.05.2007., 14:28   #91
Quote:
misomorka kaže: Pogledaj post

Ma daaaj, u 2 tjedna se to eventualno stigne procitati...
O cemu ti pricas?? Gdje je taj studij sinko da djecu tamo jednog dana posaljem (nema smisla da se pate, ko mater im, u Zagrebu)??

Pa ti ces onda GP naucit za 3 tjedna...
Pa ti ces diplomirat za nepune 2 godine...
Majstoreee!
a gle...nemam rayloga lagat ako se ove informacije mogu vrlo lako provjerit...
evo kp i međunarodno su predmeti koje studenti prve polažu na 2.god jer su lagani...imali smo 2 kolokvija i na kraju treći dio pišeš ako položiš ova dva i nema usmenog...ne uči se iz knjige već isključivo sa predavanja + neki članci(cca 200str sveukupno )... tako je u RI... a GP nam je - opći dio i obvezno...
ln0t is offline  
Old 13.05.2007., 14:31   #92
Quote:
-gloria- kaže: Pogledaj post
ti to o vjeki pričaš ???
vjeki?? tko ti je taj?
ln0t is offline  
Old 13.05.2007., 15:01   #93
Quote:
misomorka kaže: Pogledaj post

Ma daaaj, u 2 tjedna se to eventualno stigne procitati...
O cemu ti pricas?? Gdje je taj studij sinko da djecu tamo jednog dana posaljem (nema smisla da se pate, ko mater im, u Zagrebu)??

Pa ti ces onda GP naucit za 3 tjedna...
Pa ti ces diplomirat za nepune 2 godine...
Majstoreee!
Gle, ne studiraju svi u Zagrebu
U Zagrebu je kazneno katastrofa (meni je bio okej, al... mnogima koje znam, nije bas najbolje sjelo ).

Cinjenica je da ima i drugih pravnih fakultet u RH i da nisu svi u banani ko zagrebacko pravo
Recimo, znanica je zavrsila u Splitu (bila u Zagrebu, pa se zbog GPP-a prebacila tamo jer ovdje nije mogla polozit da se pred Uzelcem, demonstrativno polije benzinom i zapali u cilju dobivanja dvojke ).
Uglavnom... tamo je GPP usmeni, polaze se iz neke skripte od kojih 150 strana (ako se dobro sjecam), sve u svemu kratko i vrlo ugodno iskustvo.
Pa ti vidi

Isto tak je sa masom drugih ispita, koje je cura dala, bez ikakvih problema, koje se u Zagrebu povlace mjescima uz tonu bespotrebne literature koja se samo nadodaje kako se kome digne.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Old 13.05.2007., 15:35   #94
Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Gle, ne studiraju svi u Zagrebu
U Zagrebu je kazneno katastrofa (meni je bio okej, al... mnogima koje znam, nije bas najbolje sjelo ).

Cinjenica je da ima i drugih pravnih fakultet u RH i da nisu svi u banani ko zagrebacko pravo
Recimo, znanica je zavrsila u Splitu (bila u Zagrebu, pa se zbog GPP-a prebacila tamo jer ovdje nije mogla polozit da se pred Uzelcem, demonstrativno polije benzinom i zapali u cilju dobivanja dvojke ).
Uglavnom... tamo je GPP usmeni, polaze se iz neke skripte od kojih 150 strana (ako se dobro sjecam), sve u svemu kratko i vrlo ugodno iskustvo.
Pa ti vidi

Isto tak je sa masom drugih ispita, koje je cura dala, bez ikakvih problema, koje se u Zagrebu povlace mjescima uz tonu bespotrebne literature koja se samo nadodaje kako se kome digne.
Slažem se sa tobom.
Znam masu ljudi koji su se sa prava iz Zg prebacivali u Split jer više nisu mogli izdržati pritisak.Jedan prijatelj s prava ovdje u ZG je godinama pokušavao dati
gpp,na kraju se prebacio u Split i dao ispit u 2 iduća mjeseca.
Najžešća mi je bila cura koja je riješila 4 ispita na dekanskom roku te tako dala uvjet na pravu u St... .
Ipak,mislim da se po opsegu literature pravo u ZG i ST ne mogu mjeriti,ali da su po znanju tu negdje,daklem isti.
Eto...
__________________
Ne znam. Naš način je drugačiji nego vaš. Izgled vaših gradova boli oči crvenog čovjeka. Ali možda je to zato jer je crveni čovjek divlji i ne razumije.
indian_queen is offline  
Old 13.05.2007., 18:36   #95
Quote:
Sedmica kaže: Pogledaj post
Ti si pretpostavljam položila kod njih.Osim Josipovićke nitko drugi na toj katedri nije strog i zahtjevan i studenti se vjerojatno kod njih mogu provući onako iz zajebancije. Da Josipovička ...daj molim te ne pričaj svašta...štreberaj bez mozga i još bez nasljednog.
nisi pravnik pa mi se s tobom o tome ne argumentira...

štreberaj bez mozga?! Hm možda da naučiš..ali itekako sa mozgom da zaradiš svoj kruh
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 13.05.2007., 18:47   #96
Quote:
indian_queen kaže: Pogledaj post
Slažem se sa tobom.
Znam masu ljudi koji su se sa prava iz Zg prebacivali u Split jer više nisu mogli izdržati pritisak.Jedan prijatelj s prava ovdje u ZG je godinama pokušavao dati
gpp,na kraju se prebacio u Split i dao ispit u 2 iduća mjeseca.
Najžešća mi je bila cura koja je riješila 4 ispita na dekanskom roku te tako dala uvjet na pravu u St... .
Ipak,mislim da se po opsegu literature pravo u ZG i ST ne mogu mjeriti,ali da su po znanju tu negdje,daklem isti.
Eto...
potpisujem. isto vrijedi i za osijek. Tamo je jedino neki Leuc (neki iz Ustavnog koji ih jebe)...ali Zagreb je neusporediv sa ostalim faksevima.
I kada sam ja studirala a i bogme dan danas cujem da iste muke ekipu muče.

Moj jako dobar frend je zavrsio u Splitu, vec treci put pada pravosudni i ne moze ga dati... (kaze da ga ubija taj tempo ucenja i ta masa podataka koju mora strpati u glavu)
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 13.05.2007., 18:52   #97
Quote:
indian_queen kaže: Pogledaj post
Najžešća mi je bila cura koja je riješila 4 ispita na dekanskom roku te tako dala uvjet na pravu u St... .
Tko ti je ispricao tu pricu ?
Dekanskog roka na pravu u Splitu nema sigurno od 2000 godine, tako da mi bas i ne drzi vodu
Ukoliko je bilo ranije od toga,moja isprika

Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
Moj jako dobar frend je zavrsio u Splitu, vec treci put pada pravosudni i ne moze ga dati... (kaze da ga ubija taj tempo ucenja i ta masa podataka koju mora strpati u glavu)
Meni nikad nije bilo jasno,zasto komora ili ministarstvo ne napravi statistiku, prosli/pali pravosudni i onda navede koji su faks studirali.
Morski. is offline  
Old 13.05.2007., 19:02   #98
Quote:
morski2 kaže: Pogledaj post
Tko ti je ispricao tu pricu ?
Dekanskog roka na pravu u Splitu nema sigurno od 2000 godine, Tako da bas i nije točno
Po ovom mojoj, ono kaj znam, je to, da iako nema famoznog dekanskog roka, da se sa nastavnicima mos, bez pol frke, dogovorit da odgovaras na konzultacijama ili u dijelovima.
Tako, je mozda to napravila i ta o kojoj prica indian_gueen
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Old 13.05.2007., 19:08   #99
Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Po ovom mojoj, ono kaj znam, je to, da iako nema famoznog dekanskog roka, da se sa nastavnicima mos, bez pol frke, dogovorit da odgovaras na konzultacijama ili u dijelovima.
Tako, je mozda to napravila i ta o kojoj prica indian_gueen
U dijelovima sigurno ne (ja sam sada apsolvent u Splitu,i niti jedan ispit nije bilo moguce odgovarati na dijelove,to odgovorno tvrdim).Kakvo je sada stanje radi Bologne ne znam
. Sto se tice konzultacija,to je iznimno od profesora do profesora,sa time da oni ljudi koji su se prebacili sa ZG,OS u Split,profesori im stvarno izlaze u susret.
Morski. is offline  
Old 13.05.2007., 19:14   #100
Quote:
morski2 kaže: Pogledaj post
U dijelovima sigurno ne (ja sam sada apsolvent u Splitu,i niti jedan ispit nije bilo moguce odgovarati na dijelove,to odgovorno tvrdim).Kakvo je sada stanje radi Bologne ne znam
. Sto se tice konzultacija,to je iznimno od profesora do profesora,sa time da oni ljudi koji su se prebacili sa ZG,OS u Split,profesori im stvarno izlaze u susret.
Pa cuj, znam da je rekla da je GP dala u dijelovima.
I da je na dosta toga izasla na konzultacijama.

Jedino s cim je imala problema je neki lik iz Upravnog prava, jednostavno nije imala srece.
Poanta, zavrsila je, nevjerojatnom brzinom uz toliko malo truda (usporedujem sa Zagrebom), da je to nevjerojatno (misim, to su njezine rijeci, ne znam ja ).
Uglavnom, zena je odusevljena bila svojom odlukom
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:58.