Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2003., 10:34   #1
Gljivice

Pozdrav!
Vidjela sam da se na ovom kutku mogu pronaći razno razni zgodni savjeti za roditelje pa se odlučih pitat vas za savjet.
Moj majušni nećak (2 cijela mjeseca ) ima gadan problem. Pun mu je trbuh nekakvog osipa. Guza je čista ko sunce! Ima nekakve krastice za koje mi iskusnije žene kažu da bi mogle biti gljivice. Meni se nekako preozbiljno čini da bi tako malo dijete moglo pobrat gljive. Jel se možda može raditi o nekakvoj alergiji na pelene ili štogod drugo? Jel da zovem mamu da pod hitno ide liječniku?
Eh ti mališani...
__________________
Pes mater kosti oglabal!
idy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 10:45   #2
Zašto je mama dozvolila da se osip pretvori u kraste?
Odmah doktoru!
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 10:54   #3
Ma jok! Pojavile se krastice, bez osipa. Probala je promijenit kremu i baby šampon za kupanje, mislila je da bi moglo bit od toga.
__________________
Pes mater kosti oglabal!
idy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 10:59   #4
Ne znam što je čekala do sad.
Može ispirati s kamilicom da malo to smiri, može probat s bepanthenom, ali opet, ja se ne bi zajebavala s ničim nego bi išla doktoru. Točka.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 11:38   #5
I ja kažem!
Samo sam htjela vidjeti imali netko iskustva s tim. To fakat grdo zgleda.
No, bude striček doktor riješil problem.
Valjda.
__________________
Pes mater kosti oglabal!
idy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 11:49   #6
ak je samo na prednjoj strani trbuha onda ne bu trebalo da je pelena, neg bi moglo bit od mokrace!!!
da nije mama (ako ga doji) pocela konzumirat neku posebnu hranu/pice/lijek?
koliko cesto mijenja pelene?
i kakva im je kakvoca upijanja???
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 14:22   #7
Pampersice.
Mama ne jede ništa neuobičajeno.Ma vjerojatno je reakcija na mokraću, iako ga presvlači svako malo.
Danas bude otišla do doktora.
__________________
Pes mater kosti oglabal!
idy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 14:43   #8
Ako je to crveno i ako je mali nemiran, što znači da bi ga to moglo svrbjeti ili peći - mogao bi to biti i neurodermatitis. Moja mala je to dobila po licu isto s dva mjeseca i traje još i danas (4,5 g) To je već sasvim druga priča.
Ako je to to, mogu o tome pisati eseje.
poslid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 14:46   #9
A moguće da su i gljivice ,ali kao što svi kažu najbolje kod doktora.
Moja cura je kao mala dosta puta navukla gljivice i to smo riješavali plymicolom,sve dok nije prestala nosit pelene.
__________________
a šta da vam kažem
afro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 15:01   #10
Hm, malo mi je cudno da bi gljivice pocele odmah sa krasticama.
Inace nisam pristasa kupanja malih beba u bilo kakvim samponima. Voda i par kapi maslinovog ulja su dovoljni.

Idy, javi sta je bilo kod doca.
Halucinacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 17:44   #11
Re: gljivice???

Quote:
idy kaže:
Pozdrav!
Vidjela sam da se na ovom kutku mogu pronaći razno razni zgodni savjeti za roditelje pa se odlučih pitat vas za savjet.
Moj majušni nećak (2 cijela mjeseca ) ima gadan problem. Pun mu je trbuh nekakvog osipa. Guza je čista ko sunce! Ima nekakve krastice za koje mi iskusnije žene kažu da bi mogle biti gljivice. Meni se nekako preozbiljno čini da bi tako malo dijete moglo pobrat gljive. Jel se možda može raditi o nekakvoj alergiji na pelene ili štogod drugo? Jel da zovem mamu da pod hitno ide liječniku?
Eh ti mališani...
O Boze moj, pa vodi bebaca odmah pedijatru, i kojega vraga cekas. Ne ocekujes valjda da ce ti ovdje netko postaviti dijagnozu i dati terapiju?
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 17:45   #12
Quote:
Halucinacija kaže:

Inace nisam pristasa kupanja malih beba u bilo kakvim samponima. Voda i par kapi maslinovog ulja su dovoljni.
Tako je. Odlicno je i bademovo ulje. Par kapi u toplu vodu. I najbolje nikakva sranja od baby-kuüki koristiti, to sve ima raznorazne kemikalije.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2003., 09:34   #13
Bile su gljivice. Mališan je dobil Plymicol, 3 dana se mora mazuckat s tim vragom pa bi trebalo proći.
Vjerojatno se radilo baby šamponu, jer mi je rekla majka da je koristila zadnje vrijeme malo više šampona nego inače. Sad ga je totalno izbacila iz upotrebe i kupa mog malog šarmera u kamilici.
__________________
Pes mater kosti oglabal!
idy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2003., 10:15   #14
Gljivice nisu mogle doći od prevelike upotrebe baby-šampona, nego od prevelike vlage. Neka nastavi s tim šamponom, jer kamilica isušuje kožu. Moje mišljenje, ne mora ga prihvatiti.
bubamara2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:53.