Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2017., 10:17   #841
Quote:
panther_79 kaže: Pogledaj post
Kazete da aitom nije problem? Bolje ga rezervirati od doma ili na licu mjesta?
Meni je praktičnije od doma a vjerovatno je i bolja cijena
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 23:00   #842
Quote:
panther_79 kaže: Pogledaj post
Hvala vam na odgovorima.
Jos nisam rezervirala,imate neki hotel za preporuciti zbog lokacije,cistoce..cijene 😁😁
Ja se nadam da ce od 07.11-14.11 biti ugodnih 27 stupnjeva za kupanje hehe
Kazete da aitom nije problem? Bolje ga rezervirati od doma ili na licu mjesta?
Mismo auto rentali dok smo cekali avion u Trevisu Uzeli smo preko Princess car hire... Docekao nas barba s autom na aerodromu...

A smjesteni smo bili u Qawri... Ako imas auto, super... Ma s aurom si tamo gdje god zelis vrlo brzo... Hotel je bio Club Salina Wharf.. Dobar je hotel, lijepi unutarnji bazen... I vanjski.. To nam ne bilo bitno zbog djeteta Uboli smo neku dobru cijenu...
__________________

http://kruzovi.com
Suntzokret is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 14:51   #843
Jel ide tko na Maltu u 11 mj? Trazim neke jeftine karte pa ih i ne nalazim...svaki savjet dobrodošao
Snješkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 14:56   #844
Vidi Ryanair iz Venecije.
Ili skuplja Budimpešta.

Sent from my Lenovo K920 using Tapatalk
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 09:38   #845
Bukirano iz Venecije. Do tamo s Go optijem. Preporuke za hotele u saint juliansu?
Snješkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 13:10   #846
Smile

Pozdrav svima,
Idem na Maltu nekoliko dana pa trebam pomoć.

1. Zanima me je li itko probao one hop on hop off buseve? Nikad ih nigdje nisam koristila ali mi je izgledalo da tu ne može biti greške. Međutim, ocjene za te buseve na Malti su katastrofalne. Navodno su prljavi (što bi preživila) ali valjda da kasne, ne staju na planiranim mjestima i sl. Meni su se učinili kao odlična opcija za obići par mjesta pa ako netko ima iskustva s njima neka javi. Konkretno zanima me sjeverna tura.

2. Ako se odlučim za tu sjevernu turu sa hoho busom je li moguće u jednom danu obići San Antonio Gardens, Mdinu, Rabat, Mosta Dome, Mgarr Chruch? Ako ne što da izbacim? Koliko vremenena je potrebno za nekakav pristojan razged San Antonio Gardens, Mdine i RAbata jer ovo druge vjerojatno mogu razgledati kratko, možda čak u vremenu između dva busa (30 min)? Jesu li Mdina i RAbat baš spojeni? Zanima me mogu li ih oba obići pješke a ne čekati HOHO bus da se prebacim iz jednog u drugi? Šta je TaQuali (bus i tu staje)?

3. Za zadnji dan mi od planiranog ostaje Marsaxlokk i Popey village. Kako nisu na istoj ruti kako da ih spojim a da mi opet poslijepodne ostane slobodnog vremena? Mislim da ću javnim prijevozom ovo teško uspjeti a rentati auto se ne usuđujem. Možda da busom odem odmah ujutro u Popey village, tamo se nemam namjeru zadržavati više od 2 sata. Nakon toga da naručim taxi do Marsaxlokka (po nekom cjeniku sam vidjela da bi to bilo 30 eura, provjerit ću još), a da se na kraju iz Marsaxlokka autobusom vratim do Vallete.
Čini mi se da sam čitajući na ovaj temi naletjela na informaciju da se u Marsaxlokku može unajmiti brodić za modru špilju. Je li to tako, koliko košta i koliko vremena otprilike oduzima uključujući vožnju i eventuano čekanje na ulazak u špilju. Jesu li gužve na ulasku?

4. Koja taksi služba je najpovoljnija? Ubera nema?

5. Što se tiče sigurnosti nema problema ni u kasnijim satima?

6. Bila bih zahvalana za preporuke za restorane u Valletti, Tree cities, Marsaxlokk, Sliema, St. Julians
Scarlet2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 13:19   #847
Quote:
Scarlet2 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
Idem na Maltu nekoliko dana pa trebam pomoć.

1. Zanima me je li itko probao one hop on hop off buseve? Nikad ih nigdje nisam koristila ali mi je izgledalo da tu ne može biti greške. Međutim, ocjene za te buseve na Malti su katastrofalne. Navodno su prljavi (što bi preživila) ali valjda da kasne, ne staju na planiranim mjestima i sl. Meni su se učinili kao odlična opcija za obići par mjesta pa ako netko ima iskustva s njima neka javi. Konkretno zanima me sjeverna tura.

2. Ako se odlučim za tu sjevernu turu sa hoho busom je li moguće u jednom danu obići San Antonio Gardens, Mdinu, Rabat, Mosta Dome, Mgarr Chruch? Ako ne što da izbacim? Koliko vremenena je potrebno za nekakav pristojan razged San Antonio Gardens, Mdine i RAbata jer ovo druge vjerojatno mogu razgledati kratko, možda čak u vremenu između dva busa (30 min)? Jesu li Mdina i RAbat baš spojeni? Zanima me mogu li ih oba obići pješke a ne čekati HOHO bus da se prebacim iz jednog u drugi? Šta je TaQuali (bus i tu staje)?

3. Za zadnji dan mi od planiranog ostaje Marsaxlokk i Popey village. Kako nisu na istoj ruti kako da ih spojim a da mi opet poslijepodne ostane slobodnog vremena? Mislim da ću javnim prijevozom ovo teško uspjeti a rentati auto se ne usuđujem. Možda da busom odem odmah ujutro u Popey village, tamo se nemam namjeru zadržavati više od 2 sata. Nakon toga da naručim taxi do Marsaxlokka (po nekom cjeniku sam vidjela da bi to bilo 30 eura, provjerit ću još), a da se na kraju iz Marsaxlokka autobusom vratim do Vallete.
Čini mi se da sam čitajući na ovaj temi naletjela na informaciju da se u Marsaxlokku može unajmiti brodić za modru špilju. Je li to tako, koliko košta i koliko vremena otprilike oduzima uključujući vožnju i eventuano čekanje na ulazak u špilju. Jesu li gužve na ulasku?

4. Koja taksi služba je najpovoljnija? Ubera nema?

5. Što se tiče sigurnosti nema problema ni u kasnijim satima?

6. Bila bih zahvalana za preporuke za restorane u Valletti, Tree cities, Marsaxlokk, Sliema, St. Julians
1. nisan proba al voze ti redovno, prolaze svako malo i staju. redovni "gradski" prijevoz vozi samo njima poznatim voznim redom i oni ne staju ukoliko ne zazvonis, ili ako si na stanici ne dignes ruku (ka da stopaš )

2. mdina i rabat su ti bas spojeni. 10ak sekundi hoda . rabat je samo grad koji je narasta oko mdine. ne znan sta bi tocno radila u rabatu, mdina je simpa al i to prosetas i to je to

3. u marsaxlokku tesko da mozes uzet brod za špilju jer je ona s druge strane otoka. spojit u jedan dan s popayem je stvarno za respekt. ovisno di si smjestena gradskim prijevozom bi izgubila 2-3 sata minimalno

4.

5. sigurnost na malti je ka i kod nas. super sigurno

6. općenito restorani nisu nešto, manje više ista ponuda i ista kvaliteta (u valetti san bija u masu, u marsaxlokku u svima), ima jedan koji mi se svidija u marsaskali pogledat cu posli kako se zove ako te zanima
papundek1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 13:40   #848
Papundek, hvala ti

Mislim da ću ići na taj HOHO bus pa šta budem. A morat ću probati i tu avanturu s regularnim busevima.

Što se tiče Rabata probala bih posjetit katakombe sv. Pavla i/ili sv. Agate koje su valjda tamo.

Što se tiče Popey moguće da ću to izbacit ako vidim da baš ne ide.

Javi za taj restoran u Marsaxlokku. Ma ne tražimo ništa posebno, samo da je ok. Također ako imaš preporuku za neko jelo koje je dobro javi. Volim probati lokalne specijalitete, a na Malti bi to valjda bio zec, međutim, nisam sigurna
Scarlet2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 13:55   #849
Quote:
Scarlet2 kaže: Pogledaj post
Papundek, hvala ti

Mislim da ću ići na taj HOHO bus pa šta budem. A morat ću probati i tu avanturu s regularnim busevima.

Što se tiče Rabata probala bih posjetit katakombe sv. Pavla i/ili sv. Agate koje su valjda tamo.

Što se tiče Popey moguće da ću to izbacit ako vidim da baš ne ide.

Javi za taj restoran u Marsaxlokku. Ma ne tražimo ništa posebno, samo da je ok. Također ako imaš preporuku za neko jelo koje je dobro javi. Volim probati lokalne specijalitete, a na Malti bi to valjda bio zec, međutim, nisam sigurna
Sad vidim da si rekao Marsascala a ne Marsaxlokk. Koliko je ona udaljena od Marsaxlokka i je li zanimljiva?
Scarlet2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 17:46   #850
Quote:
Scarlet2 kaže: Pogledaj post
Sad vidim da si rekao Marsascala a ne Marsaxlokk. Koliko je ona udaljena od Marsaxlokka i je li zanimljiva?
To je sve blizu ali autobus koji ih povezuje ne ide baš često. Inače, nemoj se "bojat" njihovih autobusa. Sve je povezano (brojevi autobusa su super logični recimo) i ako se ima vrimena onda je javni prijevoz super za razgledavat. Problem je ljudima koji dodju na nekoliko dana pa onda 50min za 15km i nije najbolja opcija. Triba znat na kojoj stanici izać i ne zaboravit dizat ruku kad autobus ide prema tebi. Možda jedino Mnajdra i Hagar Qim se malo više zajebavat za doć gradskim prijevozom. Znan da je bila neka luda kombinacija i da san jedini bija na stanici. Ostali su išli ili taksijima (koji te uvjeravaju da autobusi ne dolaze) ili organizirano

Marscascala je isto lipa za prošetat, iako Marsaxlokk ipak ima nešto posebno zbog tih ribarskih šarenih brodića a i ljudi u njemu ka da su izašli iz Fellinijevih ili Smojinih kadrova. Meni osobno, najmediteranskije misto na cilom otoku. S tim da sad to sve lagano gazi turizam i bolje je ako se ide van sezone i zaobidje nediljom (jer ima taj sajam kad svi turisti nagrnu tamo, ako voliš seoske sajmove onda svakako otidji, možeš kupit sve, od cipela, ribe, praška za robu..) . U M'xloku nakon tri slike i dva djira rivom nećeš imat šta radit pa onda mozes i prodjirat do M'scale ako naleti bus pa vatat bus za Valettu.

https://www.tripadvisor.com/Restaura..._of_Malta.html

Ovo ti je taj restoran, u nekoj srednjoj klasi cijena daleko najbolje šta san vidija na ciloj malti. Inače ta "klasa" restorana je poprilično dosadna, rižoti, manistre (aka tjestenine), nešto ribe... Ima zanimljiv menu i stvarno je ukusno, a ljudi su super. Ja san igrom slučaja naletija s prikom nakon cilog dana vozanja na Malti sat prije otvaranja. I valjda smo toliko gladni izgledali da nas je gazda pustija unutra i odlučija specijalno kuvat samo za nas
Pizze na Malti izbjegavaj


Od onih šta bi tribala izbjeć - Luciano u Valetti, super pozicija, smisno uredjen ali se hrana srozala puno u zadnjih par godina a još su digli cijene.

Zec je kao nešto specifično iako su zečevi na Maltu uvezeni dosta kasno, al eto nemaju neku svoju kužinu pa to forsiraju. Spremaju ga ka i mi, "na divljač" i ok je po restoranima. Ako je cijena manja dobit ćeš više šuga, manje mesa pa pripazi na to (mislin da to i bude naznačeno, nema u svakom restoranu ta razlika)

Zadnje uređivanje papundek1981 : 08.10.2017. at 18:01.
papundek1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 20:30   #851
Ma ne bojim se buseva, dobro ću proučit linije i redove vožnje. Jedino tamo di sam knap s vremenom sam razmišljala o taksiju. Pročitala sam na ovoj temi da je pametno unaprijed se dogovoriti s taksistom o cijeni iako sam vidila neke stranice taxi službi gdje ubaciš polazište i odredište i odmah ti izračuna cijenu.
Marsaxlokk obavezno idem, a nastojat ću onda i Marscacalu pogotovo ako izbacim Popaja. Međutim, zaista se nadam da ću nekako naći vremena i za to Popajevo selo. Idem prvi put na Maltu pa iako se nastojim što više informirati nemam predodžbu o tome koliko mi vremena treba za pojedine stvari. Ne bi htjela jurit uokolo pa da nakraju ništa od jurnjave ne vidim, a s druge strane htjela bi maksimalno iskoristiti svaku minutu jer nikad ne znam hoću li se opet naći tamo.
Scarlet2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 13:59   #852
Pozdrav, odlučismo se (dva para) provesti Božić na Malti pa imam par pitanja. Pretpostavljam da je situacija s radnim vremenima slična kao i u Hrvatskoj pa na Badnjak i Božić ne može očekivati previše (npr. provjerio sam da Hypogeum nije otvoren niti na Badnjak niti na Božić)? Kakva je situacija s restoranima u tom periodu? Još se nismo odlučili bus ili rent-a-car, a o tome nam zavisi i lokacija smještaja. Idemo u periodu 22-28.12. (5 cijelih dana na Malti) pa je i rent-a-car bliža opcija. Igra li nam u tom slučaju lokacija bitnu ulogu ili se praktički možemo zbuksati "bilo gdje" na otoku? S obzirom da nas je četvero, nismo još sigurni ciljati li na airbnb ili hotel?
Za vrijeme vidim da može biti ugodnih i sunčanih petnaestak stupnjeva, a može i vjetar lediti kosti - valjda će nas pogoditi.
Mislim kako bi nam 5 punih dana trebalo biti dovoljno da generalno prozujimo Maltom i Gozom - većinom nas zanima dobro pojist i popit i lagani obilazak kulturno-povijesnih i prirodnih znamenitosti. Kupanje iz očitih razloga ne dolazi u obzir (pa mislim da ćemo Comino jednostavno preskočiti?), a niti izlasci/partijanje (mimo buteljice/pivice ili dvije za lakši san).
Konkretan itinerar još nemamo (s tim ću daviti nešto kasnije), ali kako sam prošal cijelu temu, imam okvirno u vidu kaj želim(o) vidjeti.
Ovako generalno me još jedino zanima isplati li se u ovom vremenskom periodu trošiti dan na neku vožnju brodom ili će se to svesti na smrznuto drhtanje u potpalublju (ako smo sretni da ga brod ima )?
Hvala!
BBBOg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 15:23   #853
pa brodom realno na malti i nemaš di otić osim na comino, al kako i sam kažeš tamo nemaš šta radit. na gozo će te trajektom ionako.

smještaj - s obzirom da ste s autom onda vam je svejedno. ne znan razlike u cijenama ali ako cete izbjegavat turisticke dijelove onda bilo je bilo šta u centru malte super (paola, quormi, birkirkara - ona je dosta napučena doduše...). s tim da onda stvarno tribate prijevoz, bilo auto bilo bus.

restorani svi rade na badnjak. za božić se ne mogu siti al vjerojatno neki rade s obzirom da ima dosta turista u to doba
papundek1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 16:10   #854
jel ko biciklirao po malti? meni eto danas sinula ideja da bi mogao dobiti 10dana slobodno krajem mj i gledam šta bi i vidim ovu temu i reko zašto ne......avio karte su oko 1000kn što mi nije strašno, sad jel sigurno rentat tamo biciklo i lagano ići okolo po otoku....otok mi se ne čini nešto prevelikim
chichano is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 22:25   #855
po otoku bicikliraju iskljucivo ljudi koji ima samoubilacke sklonosti

al ozbiljno - biciklisticke staze ne postoje, kultura voznje ne prepoznaje biciklistu kao clana u prometu nego eventualno kao smetalo koje nije problem ni pokupit autom, retrovizorom ili proci toliko blizu da biciklista skace s bajsa na livadu (ili cesce u zid ) od staha da ce ga ovaj ubit

al slobodno ti probas

za bozic radi masu restorana, pa malteska fora su bozicni i novogodisnji ruckovi gdje cijele obitelji idu u restace na svecani rucak

netko je pitao za taxi - preporucam black cabs, imaju fixne cijene koje mozes vidjet na netu i sad frisko je poceo raditi taxfy - nisam probao jos, al mozes si skinut app za mob pa vidjet kakve cijene imaju

pizza zbilja nije bog zna kaj, iako ju cjene 10e pa na vise, al da se nac dobra - meni osobno je najbolja u Cubi u St. julianu i Frateli La bufala u Sliemi kod Pointa

osobno, Popay village je gubitak vremena ak se ne kupas, jer tih par kucica obides za cca 30 minuta i eventualno jos 5 minuta neki show pogledas

brod -svakako drveni jedrenjak, ne metalna kada - je fora po ljetu, u zimski mjesecima ne znam kakva im je ruta kad nema kupanja na cominu. Ako cete ici brodom, uzmite rutu koja obide cijeli otok, jer vecina ih ide samo po jednoj strani otoka, pa ne vidite uopce dignli cliffs. Ako je lose vijeme - jednostavno odgode voznju za drugi dan
Padrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 09:16   #856
Quote:
chichano kaže: Pogledaj post
jel ko biciklirao po malti? meni eto danas sinula ideja da bi mogao dobiti 10dana slobodno krajem mj i gledam šta bi i vidim ovu temu i reko zašto ne......avio karte su oko 1000kn što mi nije strašno, sad jel sigurno rentat tamo biciklo i lagano ići okolo po otoku....otok mi se ne čini nešto prevelikim
https://www.forum.hr/showthread.php?t=2754&page=32

imaš tu jednog lika koji jelani na kraju vozija bajs. na tih par stranica možeš pročitat
baš tih dana mi je ispod prozora nekog starog didu pokupilo




https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=690

a klikni usput i na linkove u ovom postu
papundek1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 12:51   #857
čitao sam na stanim stranicama o tome da nije nikako preporučljivo ići biciklom po malti što me je iskreno šokiralo, pa sam pomislio da nije ni po našim otocima (cestama općenito u hr) označena još i biciklistička staza pa sam svejedno išao svuda biciklom.....ali da na malti je to izgleda drugačije nažalost, što je šteta jer otok je isto poprilično mali i fino obiđeš s biciklom cijelu mlatu u 7 dana.....
chichano is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 08:43   #858
U zadnji čas pada odluka o korištenju javnog gradskog prijevoza umjesto rent-a-cara (sve "demokratski" - dva muška glasa za auto, dva ženska protiv - protiv it is. ). Sliema mi se čini dobrim izborom za hvatanje konekcija?
BBBOg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 10:11   #859
Pitanje vezano uz Hypogeum i studentske iskaznice - zna li netko kako to u praksi funkcionira - dolaze li u obzir isključivo međunarodne ili prolaze i naše iksice?
BBBOg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 11:36   #860
Vidim da je tema malo zamrla.... sve sam pročitala jer se spremam na Maltu za 2 tjedna. Puno ste mi pomogli i hvala!!!
Samo mi jedna stvar nije još sjela, znači mi nećemo busom obilazit nek smo se odlučili na rent a car pa me zanima kolike cca još troškove osiguranja naplate kod preuzimanja auta? Auti su jako jeftini, ali znam da je netko spomenuo da još nabiju neke troškove na to pa me eto zanima okvirno koliko je to....
MalenaI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:09.