Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2008., 12:29   #21
Quote:
sapke kaže: Pogledaj post


SRJ i Srbija nisu učestvovale u ratu, tako da ne mogu ni da plate odštetu.
Presuda za Bosnu i Hercegovinu (koju su Srbija i Crna Gora dobile) sve govori.
Srbi su razbili BIH optužnicu, analitičari kažu da je Slobodan Milošević razbio optužnice protiv njega, a Vojislav Šešelj razbija optužnicu protiv njega (i Hrvati to priznaju).
Srbija ima dobre pravnike tako da građani Srbije bolje prolaze na sudu od ostalih.

Da li ovo znači da: Turska, Austrija, Mađarska i NATO,
trebaju Srbiji i Crnoj Gori da plate ratnu odštetu? Amerika treba da plati Iraku ratnu odštetu, Hrvatska treba Srbima iz HR da plati odštetu. Mnoge stanove i njive je "pojeo mrak".


A što se tiče "prilike da zabijate kajlu", Hrvatska optužnica bi bila oborena i doživela totalni fijasko. To ne kažem ja, to su činjenice.
ovo je dobro
srbija nije učestvovala u ratu,jok fantomski tenkovi su porušili pola Hrvatske ...
po teoriji tvoga idola šešelja mi sami smo razrušili pola države i zato optužili srbiju,sve to je bila Nemačko-Vatikanska urota protiv srpskog naroda

Zadnje uređivanje WRITER1989 : 27.01.2008. at 14:18.
schtakor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 12:30   #22
Quote:
sapke kaže: Pogledaj post


SRJ i Srbija nisu učestvovale u ratu, tako da ne mogu ni da plate odštetu.
Presuda za Bosnu i Hercegovinu (koju su Srbija i Crna Gora dobile) sve govori.
Srbi su razbili BIH optužnicu, analitičari kažu da je Slobodan Milošević razbio optužnice protiv njega, a Vojislav Šešelj razbija optužnicu protiv njega (i Hrvati to priznaju).
Srbija ima dobre pravnike tako da građani Srbije bolje prolaze na sudu od ostalih.

Da li ovo znači da: Turska, Austrija, Mađarska i NATO,
trebaju Srbiji i Crnoj Gori da plate ratnu odštetu? Amerika treba da plati Iraku ratnu odštetu, Hrvatska treba Srbima iz HR da plati odštetu. Mnoge stanove i njive je "pojeo mrak".


A što se tiče "prilike da zabijate kajlu", Hrvatska optužnica bi bila oborena i doživela totalni fijasko. To ne kažem ja, to su činjenice.
Da, Srebrenicu su učinili pojedinci, koji eto, nemaju apsolutno nikakve veze sa Srbijom.Isto tako i Vukovar.
Naravno, NLO zrakoplovi su raketirali gradove poput Vinkovaca, Zadra, Zagreba, Dubrovnika, itd...Isto tako Osijek, Vinkovci, Županja, Zadar, itd... svi su oni granatirani opet od NPO ( nepoznatih prizemnih objekata ).
Mislim da bi trebali podići optužnicu protiv nepoznatog vanzemaljskog entiteta, jer je totalno očito da SRJ/Srbija nije kriva.
Totalno si nas ubio sa argumentima.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr

Zadnje uređivanje WRITER1989 : 27.01.2008. at 14:18.
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 12:33   #23
Quote:
schtakor kaže: Pogledaj post
ovo je dobro
srbija nije učestvovala u ratu,jok fantomski tenkovi su porušili pola Hrvatske ...
po teoriji tvoga idola šešelja mi sami smo razrušili pola države i zato optužili srbiju,sve to je bila Nemačko-Vatikanska urota protiv srpskog naroda:
Nije to bila urota. Šešelj nije moj idol. Po Bibliji mi ne smemo da imamo idola.
Nemaš konkretne argumente, nego si navijački nastrojen. Budi objektivan i izloži činjenice.
Ovo nije tema o tome da li je Srbija kriva ili ne, ovo je tema o tužbi HR protiv Srbije ili SCG. Kažem da će ta optužnica doživeti fijasko.

Zadnje uređivanje WRITER1989 : 27.01.2008. at 14:18.
sapke is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 12:44   #24
Argumenti?Pa tebi da se i iznesu argumenti, ili bi ih ignorirao, ili bi negirao ono što cijeli normalni svijet zna.
Deset godina iskustva na internetu me to naučilo.Uostalom, pročitaj moje prethodne poruke.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 12:53   #25
Ovaj sapke je jedan od vecih kretena na ovom forumu. Njegovo videnje povijesti je zalosno i nevjerovatno. Al od cetnika drugo ni ne mozes ocekivat.
__________________
Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...
river_city is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 27.01.2008., 12:55   #26
Quote:
sapke kaže: Pogledaj post

Eventualne slučajne greške u pisanju od strane mene su moguće.

Tvoja poruka još jednom govori o tome da nemate argumenata za optužnicu
.
znas,istinito je ono da ste svi vi "srbi" cetnici.
po Ustavu iz 1974. (SFRJ) svaka federalna jedinica ima pravo na odcjepljenje.
1990. je de facto to ucinila i vec je zasebna republika.posto nismo jos tada bili priznati,Hrvatska ima pravo na policiju i ona je uspostavljena.srbija i crna gora jos ostaju de jure SFRJ a JNA ostaje kao vojna sila SFRJ (srbija i crna gora).SFRJ izvrsava izravne napade na Hrvatsku cineci masovne zlocine u Vukovaru,Dubrovniku,...
znaci srbija i crna gora su itekako i pravno odgovorne za te zlocine.za paravojne postrojbe su po pravu odgovorni pojedinci.
josip_st3 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 27.01.2008., 13:30   #27
Quote:
schtakor kaže: Pogledaj post
U ime budućih odnosa ja bi na sanaderovom mjestu pokrenuo pitanje ratne odštete za štetu nanesenu Hrvatskoj...
Ta šteta vjerojatno nikada neće biti naplaćena ali Hrvatska bi to pitanje vrlo dobro mogla koristiti u budućim odnosima sa srbijiom ...
Zašto opet ispadamo dudeki kad imamo tako lijepu priliku da im zabijemo kajlu...
Možda i neznaš ali pogodio si upravo 15 obljetnicu miniranja brane Peruča sa cca 30 tona eksploziva - prijepodne 28 siječnja 1993.

Neznam kad će zapovjednik za to odgovarati. Ali zato znam tko je platio popravak brane. Kao i tisuće kuća koje su četnici razorili po hrvatskoj.

BRANA NEDUGO NAKON MINIRANJA

Zadnje uređivanje manaus : 27.01.2008. at 13:39. Reason: dodatak
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 14:42   #28
Quote:
po Ustavu iz 1974. (SFRJ) svaka federalna jedinica ima pravo na odcjepljenje.
Imala je, ali uz saglasnost svih konstitutivnih naroda.
Srbi su u Hrvatskoj bili konstitutivan narod, a F.T. je ukinuo Srbima konstitutivnost, i ako na to nije imao pravo.
To je kao kada bi ti i ja delili jednu sobu i ti kažeš da imaš više prava od mene u toj sobi, samo zato što si teži od mene.
Na ukidanje konstitutivnosti Srbima, Srbi su odgovorili formiranjem SAO Krajina-om.


Quote:
1990. je de facto to ucinila i vec je zasebna republika.posto nismo jos tada bili priznati,
Ni to ne znaš. Hrvatska je proglasila nezavisnost 25.6.1991.

Quote:
Hrvatska ima pravo na policiju i ona je uspostavljena.srbija i crna gora jos ostaju de jure SFRJ a JNA ostaje kao vojna sila SFRJ (srbija i crna gora).
E tu sam te ulovio. U SFRJ su ostale još i Makedonija i BIH (koja je 1992. postala nezavisna).
Quote:
Rat je počeo kao serija manjih incidenata na etničkim miješanim područjima odnosno područjima Hrvatske sa srpskom većinom, gdje su se lokalni Srbi u ljeto 1990. tokom tzv. balvan revolucije bili pobunili protiv nove hrvatske nacionalističke vlade Franje Tuđmana, nezadovoljni njenim nastojanjem da se Hrvatska osamostali od Jugoslavije. Tuđmanova je vlada taj proces nastojala zaustaviti policijskim intervencijama, što je u proljeće 1991. dovelo do većih oružanih sukoba, u koje se uplela JNA, ispočetka pod izlikom razdvajanja zaraćenih strana
Znači JNA je bila vojska SFRJ, a ne SRJ ili Srbije. Pokušavala je da smiri strasti. JNA se povukla 1992.
Ne kažem da nije bilo zločina, ali kako je prošla BIH optužnica tako će proći i vaša. Doživeće propast.

Zadnje uređivanje WRITER1989 : 27.01.2008. at 15:13.
sapke is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 15:11   #29
Thumbs down

Quote:
schtakor kaže: Pogledaj post
U ime budućih odnosa ja bi na sanaderovom mjestu pokrenuo pitanje ratne odštete za štetu nanesenu Hrvatskoj...
Ta šteta vjerojatno nikada neće biti naplaćena ali Hrvatska bi to pitanje vrlo dobro mogla koristiti u budućim odnosima sa srbijiom ...
Zašto opet ispadamo dudeki kad imamo tako lijepu priliku da im zabijemo kajlu...
Ajdemo malo po faktima a ne po onom "sto bi bilo kad bi bilo". Nikada nije proglasen rat pa nikad nema ni ratne odstete. Ako imalo poznajes dogadaje znas i zbog cega rat nije proglasen. Tak das ti je ovo samo mlacenje prazne slame
boljeNe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 15:22   #30
Hoće netko replajati na one proljeve srpske propagande gdje se opet relativizira rat i prikazuje srbe kao nevinašca u ratu.

Moram gledati utakmicu, gdje Hrvatska ide po zlato na Europskom prvenstvu.To mi je ipak bitnije od trolova na forumu.

Simba, daj im lupi ban zbog srpske propagande.

Ako ne, u toku večeri slijede moji odgovori.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 18:02   #31
Quote:
GoTo kaže: Pogledaj post
Na-crtaj.

Ako deo neke federacije samoproklamuje nezavisnost, koju niko u svetu ne priznaje (kao što i nije 1991.), onda tu nema ni "d" od države.
Hajmo malo čitati ustav iz 1974. U ustavu se spominje nekakvo tzv "samoproklamiranje". Dok ne pročitaš sa razumijevanjem dotle ništa od rasprave Potrebno je pročitati vije od jednog odlomka, samo jedna rečenica ne čini ustav. Jednako tako samo jedna rečenica ili dio jedne rečenice ne čini zakon.
Korto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 18:10   #32
Quote:
Korto kaže: Pogledaj post
Hajmo malo čitati ustav iz 1974. U ustavu se spominje nekakvo tzv "samoproklamiranje". Dok ne pročitaš sa razumijevanjem dotle ništa od rasprave Potrebno je pročitati vije od jednog odlomka, samo jedna rečenica ne čini ustav. Jednako tako samo jedna rečenica ili dio jedne rečenice ne čini zakon.
Hrvatska se po ustavu iz 1974. mogla odcepiti samo i samo ako se i Srbi iz Hrvatske slože sa tim kao konstitutivan narod.
Franjo Tuđman je protiv pravno ukinuo Srbima pravo na konstitutivnost i to je dovelo do sukoba u federalnoj jedinici Hrvatska. Srbi su na to odgovorili formiranjem SAO Krajina-e.

Zadnje uređivanje WRITER1989 : 28.01.2008. at 05:30.
sapke is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 18:22   #33
A što je s Vojvodinom,što ćemo sa protjeranim Hrvatima?
schtakor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 18:27   #34
Quote:
schtakor kaže: Pogledaj post
A što je s Vojvodinom,što ćemo sa protjeranim Hrvatima?
Kakve veze imaju Hrvati iz Vojvodine sa tužbom Hrvatske države protiv države Srbije? Proterano je možda nekoliko stotina Hrvata iz Vojvodine i od njih mnogi su dobrovoljno otišli.
Ja kao vojvođanin znam šta se tu zbilo.
Mala napomena:
Franjo Tuđman je proterao od 150000-250000 Srba iz Hrvatske.

Zadnje uređivanje WRITER1989 : 28.01.2008. at 05:30.
sapke is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 18:30   #35
sapke, pričaš nebuloze.

O tome se već raspravljalo i stvarno si .
bonislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 18:32   #36
Quote:
sapke kaže: Pogledaj post
Kakve veze imaju Hrvati iz Vojvodine sa tužbom Hrvatske države protiv države Srbije? Proterano je možda nekoliko stotina Hrvata iz Vojvodine i od njih mnogi su dobrovoljno otišli.
Ja kao vojvođanin znam šta se tu zbilo.
Mala napomena:
Franjo Tuđman je proterao od 150000-250000 Srba iz Hrvatske.
Pa tko ih je tjerao,Tuđman je explicite pozivao preko svih glasila sve srbe da ostanu,ali oni su dragovoljno otišli.

Zadnje uređivanje WRITER1989 : 28.01.2008. at 05:31.
schtakor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 18:39   #37
Quote:
sapke kaže: Pogledaj post
Hrvatska se po ustavu iz 1974. mogla odcepiti samo i samo ako se i Srbi iz Hrvatske slože sa tim kao konstitutivan narod.
Franjo Tuđman je protiv pravno ukinuo Srbima pravo na konstitutivnost i to je dovelo do sukoba u federalnoj jedinici Hrvatska. Srbi su na to odgovorili formiranjem SAO Krajina-e.

HR je proglasila samostalnost temeljem referenduma, a na referendumu se golema većina građana odlučila za nezavisnost. Nisu se Hrvati odcijepili, nego su građani HR odlučili na referendumu da će HR biti samostalna.
Svi su građani ravnopravni, nema Srba i Hrvata, već samo glasački listić.


Osim toga, Srbi nisu ni bili konstitutivni u HR ni po jednom Ustavu, pojam konstitutivnosti nije postojao.
A sve i da su bili konstitutivni HR Sabor ima mandat mijenjati Ustav kako ga god volja. Sabori inače imaju mandat mijenjati Ustav.

Zadnje uređivanje WRITER1989 : 28.01.2008. at 05:31.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 18:39   #38
Quote:
bonislav kaže: Pogledaj post
sapke, pričaš nebuloze.

O tome se već raspravljalo i stvarno si.

Drago mi je da ti je kontra argument ovo citirano.
Sta sam to ja?

Zadnje uređivanje WRITER1989 : 28.01.2008. at 05:33.
sapke is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 18:42   #39
Quote:
sapke kaže: Pogledaj post
Hrvatska se po ustavu iz 1974. mogla odcepiti samo i samo ako se i Srbi iz Hrvatske slože sa tim kao konstitutivan narod.
Franjo Tuđman je protiv pravno ukinuo Srbima pravo na konstitutivnost i to je dovelo do sukoba u federalnoj jedinici Hrvatska. Srbi su na to odgovorili formiranjem SAO Krajina-e.
A da malo smanjiš font slova.Velika slova ti ne jamče da si upravu.

Malo si pobrkao tijek događanja. Srbi su se pobunili prije nego je ustav promijenjen.

Knin,događanja naroda iz 1989. i uzvici "ovo je Srbija"nije bio nikakvi odgovor na hrvatsku politiku.
__________________
Fjaka , psihofizičko stanje težnje ni za čime.
Uzvišeno stanje uma i tijela kojem teži cijelo čovječanstvo.

Zadnje uređivanje WRITER1989 : 28.01.2008. at 05:31.
lipkoslika is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 18:43   #40
Quote:
sapke kaže: Pogledaj post
Kakve veze imaju Hrvati iz Vojvodine sa tužbom Hrvatske države protiv države Srbije? Proterano je možda nekoliko stotina Hrvata iz Vojvodine i od njih mnogi su dobrovoljno otišli.
Ja kao vojvođanin znam šta se tu zbilo.
Mala napomena:
Franjo Tuđman je proterao od 150000-250000 Srba iz Hrvatske.
Franjo Tuđman nije protjerao ni jednog jedinog Srbina.
Ali su srpski vojnici i velikosrpski aktivisti protjerivali Hrvate iz Hrvatske ne bi li uspostvili velikosrpsku državu ma HR teritoriju.

Zadnje uređivanje WRITER1989 : 28.01.2008. at 05:32.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:00.