Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Trčanje

Trčanje Još samo 500 m...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2017., 12:17   #3161
Quote:
listopad kaže: Pogledaj post
To si uzeo za trčanje po asfaltu ili?
da za po asfaltu
dobro je da nema vezice, pa ti se ne može odvezat
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 12:37   #3162
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
jučer sam kupio ove https://www.trekkinn.com/outdoor-mou...te/136337998/p
Odlične za trčanje, samo mene puno skuplje izašle jer sam kupio kod nas (900kn), drugi put ću naručit iz vana definitivno
https://www.sportsshoes.com/product/...-shoes-~-aw16/
Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 12:41   #3163
Nisam stručan ali veliko je pitanje koliko će ti trajati potplat na asfaltu. To su tenisice za trail. Za te novce (i jeftinije zapravo) si mogao kupiti adidas glide boost 7 ili 8 i one ti sigurno daju 1000+ km po asfaltu a mogu poslužiti i za lagani trail. Adidas je samo primjer. Postoji masa drugih tenisica za cestu na tržištu.
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 13:44   #3164
hmm, onda cu sljedeci vikend kupit neke bas za asfalt, iako imam baš i teren di bi mogao trcat sa njima

imam neke adidas, sad cu tu stavit, pa mi reci jesu li dobre za trcanje, ako nadem, samo kod njih je problem da sam dobio zulj tokom trcanja pa ne volim bas u njima trcat.
Ima kakve za trcanje po asfaltu, al da nema vezice, vec da ima ko ove salomon?

Adidas nebi više kupovao, Reebok su mi zadnje bile odlične, pa njima dajem šansu
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!

Zadnje uređivanje Brutalis : 05.03.2017. at 14:26.
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 14:58   #3165
A te adidaske što si linkao su jedne od boljih tenisica za tračnje. Meni su jako dobre. Možda ti broj ne odgovara pa te žuljaju
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 15:50   #3166
Quote:
listopad kaže: Pogledaj post
A te adidaske što si linkao su jedne od boljih tenisica za tračnje. Meni su jako dobre. Možda ti broj ne odgovara pa te žuljaju
ne vjerujem da mi broj ne odgovara, jer sve mi ovak super paše, ali sam dobio žulj.. Odustajem od adidasa
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 20:52   #3167
ne mora ti nužno bit žulj od tenisice. u kakvim si čarapama trčao? koliku si duljinu trčao? meni se u Pegasus razvio žulj, ali samo nakon veće dužine kad je noga već bila znojna, a čarape pamučne (bravo ja)
kupio sam dri-fit čarape pa ćemo vidjeti ponavljaju li se žuljevi ili ne tebi preporučam isto
__________________
Pomozite mi da vas ne ubijem.
shicy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 00:00   #3168
...

Quote:
shicy kaže: Pogledaj post
ne mora ti nužno bit žulj od tenisice. u kakvim si čarapama trčao? koliku si duljinu trčao? meni se u Pegasus razvio žulj, ali samo nakon veće dužine kad je noga već bila znojna, a čarape pamučne (bravo ja)
kupio sam dri-fit čarape pa ćemo vidjeti ponavljaju li se žuljevi ili ne tebi preporučam isto
Ja uvijek uzmem tenisice pol broja veće pa do sada nikada nisam imao problema sa žuljevima. Trčim u pamučnim čarapama i tu nema problema. Trčim i u pegasus tenisicama,a one se inače i preporučuju za veće dužine. Kaj se tiče adidasa, iako trčim i u njima(vise modela mijenjam), gotovo da mi ni jedan ne odgovara koliko npr nike modeli. No sve je to individualno. Što meni paše,drugome ne paše. Treba isprobavati različite kombinacije i potrošiti koju kunu više dok se ne nađe prava mjera.
anarkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 07:35   #3169
Tocno to. Meni hvaljeni glide boost nikako nije sjeo. Adiosice su legle na prvu zato.
janis2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 11:15   #3170
https://www.ekupi.hr/SAUCONY-tenisic...-1-825493.aspx
gooooc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 13:10   #3171
Dao sam 566 kuna za https://www.underarmour.com/en-us/me...oes/pid1273951 u mach-sportu (mislim da se tak zove), crveno-crne ...
gooooc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 19:29   #3172
Goc po svim reviewima bi trebale biti jako dobre. Ali svakako javi dojmove i mene zanimaju
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 19:50   #3173
Quote:
listopad kaže: Pogledaj post
Goc po svim reviewima bi trebale biti jako dobre. Ali svakako javi dojmove i mene zanimaju
Čim ozdravim. Ali na prvu to su čarape, a ne patike . Nije šalim se, ali recimo
zbog tog "flyknita" nisam kupio lani ultraboost nego samo boost2 model koji
nije tak flimsy naprijed, pa računam da što je teži jogger to više pati
taj materijal naprijed, no ako je dovoljno elastičan sve 5.

Đon odličan na prvi dojam tvrd ali savitljiv dovoljno, ja to isprobavam sa
rukama kao neki veliki stručnjak , ali oke dobijem neki dojam
barem.

Još jedan detalj prije nego potrčim u njima je taj da su tako lagane i prozračne
da to nije normalno :klap:, sigurno mi bude trebalo jedno vrijeme da se
naviknem. Uglavnom sve je puno "tanje" nego na Adidaskama pa mi je to
sve novo.

No, javim kad isprobam kako spada, stay tuned.
gooooc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 08:35   #3174
Hej ekipa

Ima li tko Nike Vomero 12 za trcanje po asfaltu? Ili Vomero 11, da mi malo napise dojmove
NightDive is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 09:39   #3175
Quote:
NightDive kaže: Pogledaj post
Hej ekipa

Ima li tko Nike Vomero 12 za trcanje po asfaltu? Ili Vomero 11, da mi malo napise dojmove
Nemam, ali su ovi komentari odlični http://store.nike.com/us/en_us/pd/ai.../pgid-11462466

http://www.runningshoesguru.com/2017...ero-12-review/

i meni se sviđaju.
gooooc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 12:47   #3176
Pošto sam prvi puta na ovom topicu i ne da mi se tražiti unazad da li je netko već postao ovo, samo bi vam htio dati savjet (za one koji nisu i ne znaju ništa o tome) da si pročitate knjigu "Rođeni za trčanje" Christopher McDougall i "Jedi i trči" Scott Jurek.
Promijenit ćete pogled na obuću za trčanje maksimalno, kao i na puno toga vezanog uz trčanje i shvatiti da su sve ove priče oko running tenisica isključivo i samo marketing, kao i najveći razlog svih ozljeda trkača.

__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 15:22   #3177
Nevjerojatno duboka je to tema, ali ti ne zanima bas ljude. Ja zadnje tri ili cetri godine trcim minimalisticki i barefoot. Samo kad bi ljudi slusali tijelo i prirodu, promijenila bi se cijela slika svijeta. Jer nije samo industrija obuce i tenisica jedan veliki scam nego ima jos i hrpa drugih stvari...ali ljudi su jedina vrsta na svijetu kojima se treba reci kada da piju i jedu, koliko da piju i jedu i sto da piju i jedu. Isto je u svemu drugome...malo razmislite o tome i biti ce vam smijesno da kao najpametnija i najrazvijenija vrsta na kugli zemaljskoj nije sposobna sama razluciti sto je dobro, a sto je lose.
Samo da spomenem primjer osobe koja ima dijabetes i doktori(renomirani i skolovani sjeverno americki doktori) joj govore da mora jesti sto vise ugljikohidrata...

Priroda ima lijek za sve, a ne korporacije i novac

Inace, imas i drugu njegovu knjigu (Natural Born Heroes) koja je dosta zanimljiva, malo dosadnjikava...ali ima isto nekih zanimljivih stvari...
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 15:41   #3178
A gdje trcite bosi?

Meni je jasno da je dio industrije tenisica cisto prodavanje magle, ko i u svakom drugom sektoru, ali isto tako moram i priznati cudne bolove u stopalima koji su nestali kupnjom drugacijeg modela tenisica, pa se pojavili kad su se one istrosile, pa nestali s nosenjem novog para.
//takvi bolovi mi se jave i kad nekoliko sati ili dana zaredom puno setam u obicnim tenisicama za grad koje nisu nesto anatomski dobre
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 16:42   #3179
Svi smo drugaciji i drugaciji gradjeni. Moguce je da nekome nece odgovarati minimalisticke ili barefoot tenisice, a moguce je da nekome nece odgovarati da trci u Adidas Boost ili Nike Lunar ili nekim trecima...ja iskreno mislim kada otkrijete vasu tehniku i kada ukomponirate sve misice i zglobove u jedno da tenisice toliko nisu ni vazne, bitno je da tijelo radi ono sto je prirodno. Meni recimo nije nikako prirodno doskakivanje na petu...to mi je davno prouzrocilo shin splintse. Cak i kad sam jednom poceo imati neku ostriju bol u koljenu i toplo koljeno uzrok sam nasao u promjeni doskakivanja u lijevoj nozi(za razliku od desne). Cim sam promijenio doskok, sve se vratilo u normalu...meni bas recimo ne odgovaraju debele tenisice(nike, adidas, hoka i to)...

Rijetko tko trci bas bos, jer je skoro nemoguce s obzirom na sve stvari koje se mogu naci na stazama i ulicama. Ali VFF i sl. tenisice imaju tek toliko zastite da se ne mozete porezati na bocu ili kamen...

I da, za takvu drasticnu promjenu treba vremena...pogotovo za barefoot tenisice(mislim da sam Vibram preporuca laganih 6mj prilagodbe)
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 20:15   #3180
Quote:
gooooc kaže: Pogledaj post
Wohoo, konacno i na runningshoeguru dosao review

Bila sam ih probati. Cine se preudobne. Mozda su mrvicu preuske na suzenju (bas sam to dobro opisala ) na stopalu al za bolji dojam bi ih trebalo probati van sezone cizmi.
Svidaju mi se i roze i plave, valjda cu uloviti neki od njih kad dodu na snizenje...
NightDive is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:34.