Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2008., 14:44   #41
Quote:
studentica21 kaže: Pogledaj post


jel i držao maminu sliku pored kreveta dok ste se seksali?
Nije, ali doduše nismo se ni tako često seksali

Ali mi je zato za rođendan kupio poklon i rekao da je koštao 200kn a toliko nikad nije potrošio čak ni na svoju mamu

EDIT - nije mi ni 8.mart čestitao jer jedino svoju mamu smatra pravom ženom a ja pošto nisam nikad rodila nisam žena (majke mi to su točno njegove riječi)
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 15:14   #42
Quote:
vilenica kaže: Pogledaj post
meni je jako drago sto volis svog dragog. nadam se da ti je dobro ovako i da ne zelis vise od vaseg odnosa. jer ako on s 31 god nije u stanju zaraditi dovoljno da sam sebe izdrzava, kako bi se usudila s njim uci u brak i radjati djecu?

ocekujes da ces ti zaradjivati za oboje ili ce vam njegova mama pomoci?
ono što mi je važno imati u vezi,to i imam.uživam u svakoj njenoj savršenosti i nesavršenosti i naravno da se za to ne trebam nikome opravdavati.

znam što želim a što ne.
znam što je moj dečko a što nije.
i znam što je vrijedno imati u braku a što nije.


kako ćemo se boriti i živjeti,to je naša stvar i naš izbor.
studentica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 15:26   #43
Quote:
kisikana kaže: Pogledaj post
Nije, ali doduše nismo se ni tako često seksali

Ali mi je zato za rođendan kupio poklon i rekao da je koštao 200kn a toliko nikad nije potrošio čak ni na svoju mamu

EDIT - nije mi ni 8.mart čestitao jer jedino svoju mamu smatra pravom ženom a ja pošto nisam nikad rodila nisam žena (majke mi to su točno njegove riječi)



sve bolje od boljeg.
a meni oči ispale na rečenicu :"moja mama stavlja svaki dan ručak u TOČNO 2 sata na stol pa hoću da i ti tako radiš"
studentica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 16:14   #44
Quote:
studentica21 kaže: Pogledaj post
ono što mi je važno imati u vezi,to i imam.uživam u svakoj njenoj savršenosti i nesavršenosti i naravno da se za to ne trebam nikome opravdavati.

znam što želim a što ne.
znam što je moj dečko a što nije.
i znam što je vrijedno imati u braku a što nije.


kako ćemo se boriti i živjeti,to je naša stvar i naš izbor.
imas 25 god? uzivaj
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 16:32   #45
Zanimljiva tema a jos su zanimljiviji razni postovi koje sam procitala .
Ima ih dosta koje bi izdvojila i citirala ali to bi bilo malo previse .

Sama sam bila u situaciji da sam imala laganih problema sa ajmo to nazvati snidromom maminog sina .

Htijela bi samo reci da smo sve mi zene potincijalne majke "maminih sinova" sto nikada nemozemo znati dok ne odrastu i da ne kazem krenu nekim putem koji mi bas nismo zamislile.

Ima ono cuveno sto nas sve ceka :mama zna najbolje jer majka je ta koja ima jako veliku ulogu u nasim zivotima ....nekima je ona uloga besmrtnosti koja ce vjecno zivjeti uz nas ,majka se cijeni vise nego blo sta drugo na ovome svijetu ....

Moj sadsnji muz nikada nije spremi za sobom ,nikada nije sebi nesto sam uzeo nikada nije bio potpuno samostalan jer je uvjek mama sve radila za njega...i na kraju sjedila i plakala jer je uvjek u kuci bila da tako kazem ko trinaesto prase za stolom i u svim drustvenim dogadjanjima ......

Vjerute mi da nije pocela zivjeti dok ja nisam stigla a sada se smije od uha do uha svakim danom sve vise .......(nakon 6 godina puno se toga promijenilo )

Mozda ce me neko smatrati ludom jer branim svoju sadasnju svekrvu i nedam na nju rijeci dati ali sam jako brzo uvidjela da ima nametnutog maminog sina koji je to vraski dobro iskoristavao ....

Sada sve radi sam jer tako mora biti ...jer sam mu ukazala da niko nije rodjen da bude u necijo sluzbi i da nekoga mora sluziti ...nije bio lak put ali isplatilo se ....puno vise cijeni mamu ,mene a na kraju krajeva i sebe samog....

Htijela bi reci da ima puno vrsta maminih sinova kao sto ima puno vrsta tatinh kceri .....globalan je to pojam o kojem bi se dalo jako puo raspravljati ....

Svi smo mi necija djeca i svi cemo mi imati svoju djecu za koju na kraju krajeva ni jedna osoba bilo muska bilo zenska nece biti dobra osim nas samih ...
gogiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 16:39   #46
ja bi u stvari rekla da je taj izraz mamin sin u stvari kriv izraz...

mislim da to nema veze sa svekrvom koja je losa ili dobra, nego sa muskarcem koji je previse vezan za mamu jer ona radi sve za njega.

majku ne mozes krivit, ona voli svoje djete i daje sve od sebe da bi to njeno djete imalo dobar zivot. majka je uvjek majka.

muskarac mora odrasti i znati koliko i sta mora napraviti i za sto je sve u svom zivotu sam odgovoran. i uvjek sve ovisi u stvari o tome koliko je on spreman nesto napraviti, jer je u stvari lijepo kad ti se mama brine za sve (gdje ces nesto ljepse) ali zivot od nas trazi da odrastemo i da krecemo u svoje zivote i da se odvajamo od maminog i tatinog doma. to priroda od nas trazi...
Leylah is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 20:12   #47
Mamin sin je dosta toga što ste nabrojali, i stvarno i na žalost postoji. Dosta često mamin sin prijeđe iz maminih ruku u ženine jer takav nije navikao brinuti se sam o sebi.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 22:13   #48
Sto put sam čula za maminog sina ali neznam da li sam čula za maminu kćer! A bome ni za tatinu!
Znači da su žene po prirodi valjda sposobnije za samostalni život, ili su muški (čast izuzecima) lijeniji.
Netko je ovdje čini mi se rekao da kad budeš mama vidjet ćeš.
Ja isto imam sina tinejdžera, mora usisavati, slagati si veš i bar naučiti nešto kuhati sam.
Kad ne uspijem skuhati ručak, zna da ima lovački ručak tj. "šta tko ulovi."
Poznajem neke mamine sinove i moje je mišljenje da su od njih napravljeni nesamostalni invalidi.

Što dalje od njih!
__________________
Ako novac ne donosi sreću, vrati ga!
Aurora60 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 23:46   #49
mamini sinovi debili i tatine ćerkice sa plastičnim himenom!
mamin sin je onaj kojem mama pred njim i njegovom djevojkom govori kako seks samo može pokvariti vezu!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 09:11   #50
Bježite cure od maminih sinova, samo će vam zagorčati život.
vusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 12:41   #51
Evo ja priznajem da sam bio mamin sin dok sam bio nešto mlađi (do ranih 20ih). Ali stvari u mome životu su me naučile da mogu i sam lagano (a i bolje preživjeti).
Ali nažalost trenutna besparica (tj radim ali nemam dovoljno još da sam živim) me natjerala da živim s roditeljima, tako da moja majka se prema meni još uvijek pokušava ponašati tako.
E sada ja imam pitanje, kako da ja nju izbacim iz te uloge a to ne podrazumjeva seljenje jer ludim? A i definitivno nije pozitivan utjecaj na mene s obzirom na moju vezu s djevojkom s kojom želim provesti ostatak života.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 15:16   #52
Znači manjak komentara (barem zajedljivih ) znači da nemam šanse?
Daj, pomognite osobi koja ima control freak majku
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 18:19   #53
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Evo ja priznajem da sam bio mamin sin dok sam bio nešto mlađi (do ranih 20ih). Ali stvari u mome životu su me naučile da mogu i sam lagano (a i bolje preživjeti).
Ali nažalost trenutna besparica (tj radim ali nemam dovoljno još da sam živim) me natjerala da živim s roditeljima, tako da moja majka se prema meni još uvijek pokušava ponašati tako.
E sada ja imam pitanje, kako da ja nju izbacim iz te uloge a to ne podrazumjeva seljenje jer ludim? A i definitivno nije pozitivan utjecaj na mene s obzirom na moju vezu s djevojkom s kojom želim provesti ostatak života.
1. jako je dobro da si svjestan problema (pravi mamin sin ne bi bio)
2. ozbiljno planirati preseljenje: traziti novi posao, podjelu nasljedstva...ma i pljacku banke
3. kad god mama kaze, ili napravi nesto sto po tebi nije u redu, reci to naglas. bez vikanja: Ja To Ne Zelim. jako je to vazno, pogotovo ako je tu tvoja cura. cak nije presudno jesi li uspio promijeniti mamino ponasanje: kljucno je da naglas kazes JA SE NE SLAZEM. njezino uplitanje u zivot pokusavaj svesti na minimum. zajednicki rucak? Ne. uvijek sve sam pospremi za sobom, itd...odbijaj sve njene zahtjeve, koliko god je to moguce
4. zadnje: mnogo je jeftinije iznajmiti podstanarsku sobu
5. dodatno: previse je dobrih veza propalo jer se frajer nije uspio oduprijeti mami
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 19:08   #54

@ Archangel

mamin sin ćeš uvijek biti, ali to ne mora biti u onom negativnom kontekstu. hoću reći, ti ćeš uvijek biti dijete svoje mame.

smatram da -kad cura dođe u život - mama ne mora "out" iz života. odnosi se samo razvijaju, mijenjaju, evoluiraju. normalno je da je tvoja mama na tebe uvijek "slaba" kao na vlastito dijete, ali nije normalno da te - kad imaš, recimo, 40 godina - naziva u 7 ujutro da ti kaže da obavezno obučeš potkošulju i duge gaće jer je vani zima.


ako sa starom uspostaviš neki zreli odnos, tipa "ja odrastao čovjek - ti majka, osoba koju cijenim, volim i poštujem", bez nekih infantilnih, "freaky" odnosa, niskih strasti, predbacivanja, ne vidim da to sve skupa mora biti problematično u budućnosti.

razgovaraj sa starom o svemu kao s ravnopravnom odraslom osobom, a nemoj da bude ono "stara, miči mi se s puta, dosadna si", pa vjerujem da će i njen odnos biti nekako...hmmm..ne znam kak da kažem...izbalansiraniji prema tebi.
__________________
grass don't grow on a busy street
adios_ayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 08:32   #55
Hmm, nisu loši savjeti.
Moj odnos trenutno i je otprilike "a nemoj da bude ono "stara, miči mi se s puta, dosadna si", pa vjerujem da će i njen odnos biti nekako...hmmm..ne znam kak da kažem...izbalansiraniji prema tebi."
I to ne funkcionira već godinama tako.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 09:49   #56
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Hmm, nisu loši savjeti.
Moj odnos trenutno i je otprilike "a nemoj da bude ono "stara, miči mi se s puta, dosadna si", pa vjerujem da će i njen odnos biti nekako...hmmm..ne znam kak da kažem...izbalansiraniji prema tebi."
I to ne funkcionira već godinama tako.
ma mama moze imati najbolje namjere, ali ta posesivnost je obicno jaca od nje. ne mozes nikakvim razgovorom od nje postici tu "balansiranost".

u svakom slucaju, tesko se odlijepiti od posesivne mame i kad zivis jako daleko od nje, a kamoli kad si u istoj kuci. trebao bi s njom sto manje kontaktirati, sto manje usluga od nje koristiti. i nikako svadjati se: svaki put kad te iznervira i to pokazes, izgubio si.

koncentriraj se na taj cilj: preseljenje. neka ti to bude glavno. ako ne mozes promijeniti sadasnji posao, nadji dodatan posao, kao konobar preko vikenda, ili na bausteli. stedi za stan. kad vidis da radis za sebe, za svoje dobro, osjecat ces se bolji, jaci, samostalniji. lakse ces joj reci: ovo ne zelim.

npr ako ti nosi kavu u krevet. nista ne postizes ako urlas na nju. ili ako kazes: ovo ne zelim, pa popijes tu kavu. ostavi tu kavu i skuhaj drugu sam sebi. zakljucavaj svoju sobu itd
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 13:45   #57
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Evo ja priznajem da sam bio mamin sin dok sam bio nešto mlađi (do ranih 20ih). Ali stvari u mome životu su me naučile da mogu i sam lagano (a i bolje preživjeti).
Ali nažalost trenutna besparica (tj radim ali nemam dovoljno još da sam živim) me natjerala da živim s roditeljima, tako da moja majka se prema meni još uvijek pokušava ponašati tako.
E sada ja imam pitanje, kako da ja nju izbacim iz te uloge a to ne podrazumjeva seljenje jer ludim? A i definitivno nije pozitivan utjecaj na mene s obzirom na moju vezu s djevojkom s kojom želim provesti ostatak života.
Mislim da nisi dao dovoljno podataka. Naime, što po tebi znači ona se još uvijek prema meni pokušava ponašati tako...?
Kako se ona to ponaša prema tebi? Mislim, možda tebi smeta svaka njena riječ ili zahtjev, svaka, pa i najmanja briga i pitanje.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 08:20   #58
Evo ponavljam linkove, sa topica o svekrvama:

http://www.boni.co.yu/clanak.php?id=725&sifg=11

http://bicegore.blogger.ba/arhiva/2007/08/23/1097261[/QUOTE]
sistermary is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 09:25   #59
Quote:
npr ako ti nosi kavu u krevet. nista ne postizes ako urlas na nju. ili ako kazes: ovo ne zelim, pa popijes tu kavu. ostavi tu kavu i skuhaj drugu sam sebi. zakljucavaj svoju sobu itd
Dobro ne nosi mi kavu, ali npr redovito mi donese već oguljeno voće bez da sam ju pitao ili tražio. A ako ostavim i ne pojedem onda me sljedeći dan pili par sati kako ona to meni radi, a ja neću pojesti
Ako ako joj kažem da više to ne radi, onda to samo traje 1 dan dok ne "zaboravi" da sam joj to rekao.

Ono rekao sam joj par puta da ću sam prati ili peglati svoje stvari kada mi trebaju (što sam i radio dok sam živio sam godinu dana), ali kao u njenoj kući to nemre tako

A zaključavanje ne ide, jer imam dvoje vrata u sobu i brava ne radi na jedim (a i onda moju sobu koristi za sve i svašta).
Probao sam joj objasniti da mora kucati prije nego ulazi ali to je samo završilo svađom.
Kao što sam rekao, za mene preseljenje je jedino riješenje koje ja vidim.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 19:59   #60
Quote:
Leylah kaže: Pogledaj post
za koga se to kaze da je mamin sin? kakve karakteristike su tipicne za mamine sinove? i kada je stvarno vrijeme da taj mamin sin odraste i krene u svoj zivot kao muskarac??
Kad mama smoči svoj prst u usta pa obriše sineku flekicu od čokolade na faci....
batwoman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:31.