Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2008., 09:05   #361
Bila kod gina, sve je o.k., nisam trudna, nemam vanmatericnu, ciste niti ista slicno, izgleda da mi je prolaktin podivljao pa mi zato kasni. Kaze da se po ultrazvuku vidi da sam u 2. fazi ciklusa te da cu vjerojatno uskoro dobit. Idem iduci tjedan vadit prolaktin pa u 1. mjesecu na kontrolu endokrinologu.
bugaboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 10:18   #362
Quote:
bugaboo kaže: Pogledaj post
Bila kod gina, sve je o.k., nisam trudna, nemam vanmatericnu, ciste niti ista slicno, izgleda da mi je prolaktin podivljao pa mi zato kasni. Kaze da se po ultrazvuku vidi da sam u 2. fazi ciklusa te da cu vjerojatno uskoro dobit. Idem iduci tjedan vadit prolaktin pa u 1. mjesecu na kontrolu endokrinologu.
Prolaktin je vrag... jesi pod kakvim stresom?
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 11:19   #363
Quote:
Prolaktin je vrag... jesi pod kakvim stresom?
Bas i nisam pod nekim stresom vecim nego inace, ali vec sam 4 godine na terapiji bromergonom jer imam mikroadenom na hipofizi i povisen prolaktin koji je vec 4 godine uredan uz terapiju pa me ovo sad iznenadilo.
bugaboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 19:27   #364
cure,jedno pitanjce...

MM namjerava na spermiogram u Petrovu u ponedjeljak...koliko je potrebno apstinirati prije?
jel premalo od sutra?
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 19:29   #365
pa kažu 3 - 5 dana
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 19:42   #366
da...zato i pitam jer ce biti niti 3 dana...

mogu li nalazi biti drugaciji?
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 19:46   #367
a hebote ribice...suzdrži se hebačine za tren istine koji ćeš saznati

pa zar se isplati razmišljati još što bi bilo da je apstinirao, možda bi bilo ovako a možda onako.

Seks verboten
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 20:11   #368
nema suzdrzavanja...

zato jer cekam vec tjedan dana...

sad ozbiljno: znam da treba apstinirat 3-5 dana,a danas nam je 5-ti dan...do pon ce biti 8 sto je predugo...zato nisam bila pametna...

ili najbolje da on ide u utorak,srijedu...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 21:30   #369
Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
nema suzdrzavanja...

zato jer cekam vec tjedan dana...

sad ozbiljno: znam da treba apstinirat 3-5 dana,a danas nam je 5-ti dan...do pon ce biti 8 sto je predugo...zato nisam bila pametna...

ili najbolje da on ide u utorak,srijedu...
Ovisi koliko ti godina ima suprug. Ako je oko 3o-35 godina, onda se preporučuje najmanje 4 dana sustezanja od odnosa.
Spermiogram i nije najsigurnija metoda, te mislim da se ne treba uzrujavati ne budu li rezultati baš najbolji. Jedino što je za zabrinjavati je azoospermija-odnosno nepostojanje spermija u ejakulatu, koje je ne može opravdati stresom, umorom, pušenjem, ili nekim drugim čimbenicima koji dovode do odstupanja u nalazu spermiograma. Tako da lakši "poremećaji" tipa astenospermije i oligozoospermije ne moraju se pokazati na spermiogramu 2 mjeseca kasnije. Ovisi o mnogo čimbenika.
Zato kažem, nemoj se zabrinjavati toliko oko broja dana apstinencije, barem 3 dana, i biti će sve u redu.
micamaca30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 21:01   #370
Quote:
micamaca30 kaže: Pogledaj post
...Zato kažem, nemoj se zabrinjavati toliko oko broja dana apstinencije, barem 3 dana, i biti će sve u redu.
hvala na podrsci...prvi put idemo na takva pretrage,pa mi nije svejedno...
muz ima 34 godine pa valjda spada u tu tvoju skupinu koju si navela...

ici ce u srijedu ili cetvrtak pa se nadam najboljem...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 14:04   #371
da li mi netko može reci, ako je naručivao LH trakice na saveontest.com-u i ako nije plaćao karticam već je slao novac,koji je postupak. Da li novac moram poslati na njihovu adresu u posti ili?
ninnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 10:44   #372
evo ja sam dobila svoje trakice, jel vama kad dođe platite neku carinu?

ja sam platila oko 25 kuna iliti 6,30KM carine

jel se uzima prva mokraća ujutro za napraviti test?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 10:59   #373
JFF - ne ujutro
Ja sam jednom dnevno i to oko 16 h - LH je najviši otprilike sredinom dana Neke su 2x dnevno - 11 i 18/19 h.
Ti biraj - moj plus vidiš u avataru
Sretno!!!!!
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 12:41   #374
ok, ali ne mogu još početi jer imam neke dvije bakterije za koje pijem antibiotike i htjela bih ih riješiti prije trudnoće, a inače sam i dijabetičar pa sad hoću da još malo skrešem onaj glukozni hemoglobin, planirala sam aktivno počet u sječnju ako mi kontrolni bris i urinokultura budu ok

koliko si ti dugo pokušavala i jesi li pomoću ovih trakica?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 16:29   #375
ispričavam se ...

dakle, ako sam skontala kad imaju dvije crte na trakici to je ovulacija ili ovulacija se bliži???
__________________
Pakao, to su drugi.

Zadnje uređivanje Tashi : 08.02.2010. at 19:25.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 16:31   #376
evo


Za razliku od testova za trudnoću, LH testovi se ne rade s prvim jutarnjim urinom, jer se hormon LH počinje izlučivati ujutro.
Da bi ga se moglo detektirati, treba proći 3-4 sata.
Za testiranje je dobro bilo koje vrijeme između 11 i 16 sati.


Test se smatra pozitivnim ako i samo ako je testna crtica jednako tamna ili tamnija od kontrolne. Sve drugo se smatra negativnim.


Ovulacija nastupa u roku od 12 - 48 sati nakon prvog pozitivnog LH testa. (Može se dogoditi da vam dva dana test bude pozitivan - rijetko). Ovo je prilično širok raspon, ali zato na pozitivan test - odmah u akciju. I s akcijom ne prestajete sve dok BT ne poraste, tj. dok se ne ustanovi da je ovulacija prošla.


Ovulacija može biti čak i isti dan kad imate pozitivan test. Zašto? Test je trenutno stanje hormona u vašem urinu (snapshot), a to je posljedica situacije u krvi, i dok vi detektirate LH u urinu, možda je u krvi razina već opala. Zbog toga nikako nemojte propustiti dan kad je test pozitivan za jedan keks na eks. :mrgreen:


Kada se prestati testirati?
Pa, čim ste imale jedan pozitivan test. Apsolutno je nepotrbno trošiti testove i živce na još testiranja, jer slijedeći dan može test biti pozitivan ili negativan, ali i pozitivan test drugi dan je sam snimka stanja od nekoliko sati ranije. Tako da nakon prvog poz. testa, ostavite čašice i bacajte se u krevet.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 16:33   #377
LH trakice za utvrđivanje ovulacije - razlike u osjetljivosti
evo pronađoh nešto što će riješiti dilemu svih cura oko upotrebe trakica:

S obzirom da se mnogi kao i ja bore s istim nedoumicama vezano uz LH testove, u nastavku sam prevela tekst s eng., a pronašla sam ga na netu.

Postoje ovulacijski testovi različite osjetljivosti; 30 mIU – normalna osjetljivost, 15 mIU – visoka osjetljivost, 40 mIU –niska osjetljivost.
Ako imate redoviti ciklus i nemate nekih posebnih problema preporučuje se test normalne osjetljivosti-30 mIU.
Međutim, takav test jednostavno ne odgovara značajnom broju žena.
Prosječna žena, ako takva postoji jer po meni svaka je posebna, imati će u tijelu bazalni nivo LH između 5-20 mIU. Kada se dogodi porast, taj bazalni nivo raste približno na 50-200 mIU i na tom nivou dolazi do ovulacije te se jajašce oslobađa iz folikula. To znači da za većinu žena ovulacijski test osjetljivosti 30 mIU će biti idealan.

Kako znati da li je test odgovarajući?
Evo 2 primjera.
Žena koja se približava menopauzi je primijetila da se testna linija na standardnom testu od 30 mIU nikad ne čini tamna ili tamnija od kontrolne linije ili pak uopće nema linije. To znači da nivo LH nikad ne dosegne nivo koji se smatra “normalnim” za porast. U takvom slučaju osoba treba pokušati s testom s većom osjetljivošću (15 mIU) koji će zabilježiti porast LH na puno nižem nivou.

Drugi primjer je žena koja pati od PCOS što ponekad, ali ne uvijek, može uzrokovati da LH nivo bude konstantno na višem nivou od “normalnog”. Ova žena će s testom od 30 mIU imati pozitivan test veći broj dana. U takvom slučaju preporučuje se koristiti test s manjom osjetljivošću (40 mIU) koji će bolje odrediti LH porast.

Stoga je najbolje probati s testovima normalne osjetljivosti (30 mIU), a ako se pojave problemi u određivanju LH porasta treba probati s testovima druge osjetljivosti.

Ako uopće ne dobijete liniju, bez obzira na osjetljivost testa, onda ili niste ovulirali ili test nije dovoljno osjetljiv da bi zabilježio porast LH i treba ići na osjetljiviji (15 mIU). Ako s testom bilo koje osjetljivosti nema testne linije pa dobijete linije koje su svjetlije od kontrolne nakon čega opet nema linije onda je to pokazatelj da ste tih dana normalno ovulirali.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 16:37   #378
hvala lara puno

znaš li koje su osjetljivosti ove trakice koje mi imamo ove sa zelenom drškom od save on tests?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 16:45   #379
30 IU

a testovi za trudnoću su 25 IU i dosta su osjetljivi
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 17:20   #380
Hello! da li mi netko može reci di se na netu mogu naručit lh trakice? Ja sam svoje kupila u apoteci - 98 kn, 5 kom. Danas sam 4. dan radila test i ništa, a inače mi ciklus traje 28 dana, pa mi je to šok sto do ovulacije nije još došlo.
ninnna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:39.