Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2008., 16:19   #61
Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post

prvo,maje nisu predvidjele smak svijeta...
VIDIŠ to sam it reko iluminati su iskoristili maye da bi rekli da će biti smak svijeta MAKAR NEĆE BITI
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 21:40   #62
Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post

prvo,maje nisu predvidjele smak svijeta...
drugo,maje su bili mozda prvi pismeni narod na kugli zemaljskoj uz sumerane...
trece,maje su zabiljezile tisuce svojih knjiga koje su spalili konkvistadori da se ne bi dalje sirilo "krivovjerje" koje je branila svemocna katolicka crkva...
cetvrto,maje nisu predvidali iz salice kave ili graha nego na temelju promjene ljudske svijesti i nekih cudnih sila koje na to poticu...
i peto,kad postavis suvisla pitanja,ocekuj suvisle odgovore.
ja sam ti odgovorio samo zato jer se kolicina tvoga neznanja mjeri u tonama(doslovno)...
Kako sad? Šta je sa 2012.?
I nisi odgovorio na pitanje, šta je sa njihovom navodnom tehnologijom? Nitko ne može tvrditi da su bili jedna od naprednijih civilizacija svojih doba kada su ih kolonijalne sile osvojile bez imalo truda. Tako da su bili uopće napredni ili napredniji oni bi išli u osvajanje kolonija, ili su bili toliko duhovno prosvjetljeni da im je nasilje bilo jedno veliko NE?
__________________
"Postoji samo jedno dobro, a to je znanje, i jedno zlo, a to je neznanje"--Platon
DefCut is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 22:03   #63
Quote:
DefCut kaže: Pogledaj post
Kako sad? Šta je sa 2012.?
I nisi odgovorio na pitanje, šta je sa njihovom navodnom tehnologijom? Nitko ne može tvrditi da su bili jedna od naprednijih civilizacija svojih doba kada su ih kolonijalne sile osvojile bez imalo truda. Tako da su bili uopće napredni ili napredniji oni bi išli u osvajanje kolonija, ili su bili toliko duhovno prosvjetljeni da im je nasilje bilo jedno veliko NE?

2012.g. se nece dogoditi smak svijeta po majanskom kalendaru jer ga maje nisu ni predvidali.predvidaju promjenu svijesti,tj transformaciju svijesti...
njihova navodna tehnologija?
pa gradili su piramide na devet razina,gradovi su im brojali po 80 000 stanovnika,navodnjavali su džunglu i zivjeli usred iste...
a tehnologija nije mjerilo necijeg napretka.tehnoloski i znanstveni napredak su dva razlicita pojma bili sve do 1950.tih godina kad se u obzir poceo uzimti iskljucivo tehnicki napredak kao mjeru za znanost.
ako mislis da matematika,fizika i astronomija nisu znanja,onda moras malo pocet proucavati znanost.
a tvoje poimanje osvajanja pod pojmom napretka je najprimitivniji nacin razmisljanja.
da li mi sada osvajamo kolonije?
znaci li to da nismo napredni?
i maje su imale kartografiju cijele srednje amerike,plus otocja koja je okruzuju,imali su drzave-gradove dok u europi nije bilo traga civilizaciji te savladali pismo i jezik.
a to sto ti mislis da si napredan zato sto nosis mobitel u džepu je mjerilo neznalice.znanje je napredak a ne tehnologija...sto si upravo dokazao svojim pitanjima...
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 22:59   #64
Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
2012.g. se nece dogoditi smak svijeta po majanskom kalendaru jer ga maje nisu ni predvidali.predvidaju promjenu svijesti,tj transformaciju svijesti...
njihova navodna tehnologija?
pa gradili su piramide na devet razina,gradovi su im brojali po 80 000 stanovnika,navodnjavali su džunglu i zivjeli usred iste...
a tehnologija nije mjerilo necijeg napretka.tehnoloski i znanstveni napredak su dva razlicita pojma bili sve do 1950.tih godina kad se u obzir poceo uzimti iskljucivo tehnicki napredak kao mjeru za znanost.
ako mislis da matematika,fizika i astronomija nisu znanja,onda moras malo pocet proucavati znanost.
a tvoje poimanje osvajanja pod pojmom napretka je najprimitivniji nacin razmisljanja.
da li mi sada osvajamo kolonije?
znaci li to da nismo napredni?
i maje su imale kartografiju cijele srednje amerike,plus otocja koja je okruzuju,imali su drzave-gradove dok u europi nije bilo traga civilizaciji te savladali pismo i jezik.
a to sto ti mislis da si napredan zato sto nosis mobitel u džepu je mjerilo neznalice.znanje je napredak a ne tehnologija...sto si upravo dokazao svojim pitanjima...
TAKO JEEE , pogotovo za ovo podebljano. Maye su bili toliko napredni da nisu niti ulagali u svoje oružje jer je to najbeskorisnija stvar , tj. bila bi kada bi svijet bio onakav kakav bi trebao bit - miran.

Kažem da iluminati tumače maye da će 2012. biti smakić svjetić , ali zapravo govore da će 2012. biti promjena svijesti
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 23:00   #65
Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
LJUDI ? kaj ovo znaći ?
što ovo znaći ???????????????????? kakav sam ja ?
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 23:29   #66
Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
što ovo znaći ???????????????????? kakav sam ja ?
procitaj znacenje tamo di si nasao koji si znak.ovak ti ne mogu rec...ne znam...
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 23:42   #67
Quote:
DefCut kaže: Pogledaj post
Kako sad? Šta je sa 2012.?
I nisi odgovorio na pitanje, šta je sa njihovom navodnom tehnologijom? Nitko ne može tvrditi da su bili jedna od naprednijih civilizacija svojih doba kada su ih kolonijalne sile osvojile bez imalo truda. Tako da su bili uopće napredni ili napredniji oni bi išli u osvajanje kolonija, ili su bili toliko duhovno prosvjetljeni da im je nasilje bilo jedno veliko NE?
kolonizacija maya nema nikakve veze sa duhovnim prosvjetljenjem.

ukoliko ti nije jasno o cemu je gocat napisao, nemoj ulaziti u raspravu, ili se drzi teme - u protivnom si fulao topic. na misterijama postoji tema o 2012.
napredak civilizacija ne mjerimo u okvirima materijalnog, tj. tehnologijom, ili arheologijom. ipak su maye misticne.
drzimo se teme.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 23:52   #68
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
pak su maye misticne.
drzimo se teme.



D li ti znaš išta o Red Magnetic Moon-u ???
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 23:58   #69
Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
2012.g. se nece dogoditi smak svijeta po majanskom kalendaru jer ga maje nisu ni predvidali.predvidaju promjenu svijesti,tj transformaciju svijesti...
njihova navodna tehnologija?
pa gradili su piramide na devet razina,gradovi su im brojali po 80 000 stanovnika,navodnjavali su džunglu i zivjeli usred iste...
a tehnologija nije mjerilo necijeg napretka.tehnoloski i znanstveni napredak su dva razlicita pojma bili sve do 1950.tih godina kad se u obzir poceo uzimti iskljucivo tehnicki napredak kao mjeru za znanost.
ako mislis da matematika,fizika i astronomija nisu znanja,onda moras malo pocet proucavati znanost.
a tvoje poimanje osvajanja pod pojmom napretka je najprimitivniji nacin razmisljanja.
da li mi sada osvajamo kolonije?
znaci li to da nismo napredni?
i maje su imale kartografiju cijele srednje amerike,plus otocja koja je okruzuju,imali su drzave-gradove dok u europi nije bilo traga civilizaciji te savladali pismo i jezik.
a to sto ti mislis da si napredan zato sto nosis mobitel u džepu je mjerilo neznalice.znanje je napredak a ne tehnologija...sto si upravo dokazao svojim pitanjima...
Ali znači, tvrdiš da su u jednom trenutku bili napredniji od ostatka civilizacija određene dobi, ali se onda nisu maknuli sa mrtve točke? I ne, nisam mislio takvu vrstu tehnologije, mislio sam na oružje i vojnu strategiju.
__________________
"Postoji samo jedno dobro, a to je znanje, i jedno zlo, a to je neznanje"--Platon
DefCut is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 00:08   #70
Quote:
DefCut kaže: Pogledaj post
Ali znači, tvrdiš da su u jednom trenutku bili napredniji od ostatka civilizacija određene dobi, ali se onda nisu maknuli sa mrtve točke? I ne, nisam mislio takvu vrstu tehnologije, mislio sam na oružje i vojnu strategiju.
pa gle,u samoj problematici ratovanja i ratnih spacki oni nisu bili neznalice.pogledaj dokumentarni film;"Gospođica Sedmo Nebo" ili neki o majanskom nestanku sa globalne "pozornice" pa ce ti biti jasnije da su i te kako znali ratovati.dolaskom konkvistadora su maje bili oslabljeni gradanskim ratovima i pobunama a vec su lagano igru preuzimali azteci i mexice ciji su temelj civilizacije udarile maje...
a s mrtve tocke se niti mi nismo maknuli do 16. stoljeca kada pocinje upotreba baruta,u vojnom,a u tehnoloskom smislu se nismo maknuli do izuma parnog stroja.tu je pocela tehnoloska revolucija...pa ucio si to iz povijesti...
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 00:47   #71
Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
ja sam

Red Magnetic Moon


intuicija, privlacnost, bezuvjetna ljubav, promjena i novi pocetak.
kljuc pomaka prema visoj rezonanciji zemlje.


gore je simbol takodjer crvenog mjeseca. (dvostuki crveni mjesec) -on te vodi. to je smjer.
na dnu imas yellow human, magicno u skrivenom.
desno je bijeli pas. lijevo plava oluja, 13 ton.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 01:15   #72
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
intuicija, privlacnost, bezuvjetna ljubav, promjena i novi pocetak.
kljuc pomaka prema visoj rezonanciji zemlje.
Što pod time podrazumjevaš?

Ti vjeruješ u to ? Mislim , prema ćemu su oni to radili?
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 12:01   #73
Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
pa gle,u samoj problematici ratovanja i ratnih spacki oni nisu bili neznalice.pogledaj dokumentarni film;"Gospođica Sedmo Nebo" ili neki o majanskom nestanku sa globalne "pozornice" pa ce ti biti jasnije da su i te kako znali ratovati.dolaskom konkvistadora su maje bili oslabljeni gradanskim ratovima i pobunama a vec su lagano igru preuzimali azteci i mexice ciji su temelj civilizacije udarile maje...
a s mrtve tocke se niti mi nismo maknuli do 16. stoljeca kada pocinje upotreba baruta,u vojnom,a u tehnoloskom smislu se nismo maknuli do izuma parnog stroja.tu je pocela tehnoloska revolucija...pa ucio si to iz povijesti...
Zvuči logično, ali opet. Zašto nisu uspjeli doći do spoznaje drugih kontinenata?
__________________
"Postoji samo jedno dobro, a to je znanje, i jedno zlo, a to je neznanje"--Platon
DefCut is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 12:29   #74
Quote:
DefCut kaže: Pogledaj post
Zvuči logično, ali opet. Zašto nisu uspjeli doći do spoznaje drugih kontinenata?
Ma nemoj ...
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 14:51   #75
Quote:
DefCut kaže: Pogledaj post
Zvuči logično, ali opet. Zašto nisu uspjeli doći do spoznaje drugih kontinenata?
ovo vec ide offtopic...
procitaj nesto o povijesti sednjoamerickih indijanaca pa ces znat...
dosli su oni do mnogih spoznaja...
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 23:44   #76
Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
2012.g. se nece dogoditi smak svijeta po majanskom kalendaru jer ga maje nisu ni predvidali.predvidaju promjenu svijesti,tj transformaciju svijesti......
To je sve u redu, ali ... da li bi htio malo protumačiti samu piramidu - zapravo, samo njen vrh/završetak. Ja je tumačim na svoj način i kako sam to već naveo, zahvaljujući nekim drugim pokazateljima i tumačenjima pa me zanima zašto ti smatraš da ta promjena svijesti dolazi na nekom mirnom valu događaja?

CONCLUSION

Dr. Smelyakov et al.’s study shows that the Mayan Calendar, once properly understood, is not seen as simply a linear cycle of time but also as a focal point for an exponential “imploding” cycle of time based on phi. [6] Based on our upcoming published research, we feel that this cycle delineates our movement through areas of progressively higher aetheric vibration in the Galaxy. Each time we move into a new layer where the vibration of the “zero-point energy” medium of space increases, there are direct, dramatic physical effects.


THE ULTIMATE SECRET OF THE MAYAN CALENDAR
An Imploding Cycle of Energy Increase Culminating in 2012-2013

.
__________________
The ice age is coming, the sun is zooming in .. After all this, won't you give me a smile? Clash
Seventin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 00:14   #77
Quote:
Seventin kaže: Pogledaj post
To je sve u redu, ali ... da li bi htio malo protumačiti samu piramidu - zapravo, samo njen vrh/završetak. Ja je tumačim na svoj način i kako sam to već naveo, zahvaljujući nekim drugim pokazateljima i tumačenjima pa me zanima zašto ti smatraš da ta promjena svijesti dolazi na nekom mirnom valu događaja?

CONCLUSION

Dr. Smelyakov et al.’s study shows that the Mayan Calendar, once properly understood, is not seen as simply a linear cycle of time but also as a focal point for an exponential “imploding” cycle of time based on phi. [6] Based on our upcoming published research, we feel that this cycle delineates our movement through areas of progressively higher aetheric vibration in the Galaxy. Each time we move into a new layer where the vibration of the “zero-point energy” medium of space increases, there are direct, dramatic physical effects.


THE ULTIMATE SECRET OF THE MAYAN CALENDAR
An Imploding Cycle of Energy Increase Culminating in 2012-2013

.

hm...po nekom mom shvacanju,piramidasta struktura je struktura svijesti.odnosno,sto smo blize tom nekom napretku,to nam je titranje svijesti sve brze te se na taj nacin piramida suzuje,vrijeme se ubrzava i raspada te postajemo spremni za prelazak ne neku visu duhovnu razinu.
maje su gradili piramide na devet razina,a svaka razina predstavlja jedan svijet,tj jednu razinu svijesti...
ja ne kazem da ce sve to bas proci mirno i da ce mocnici gledati kako im se raspada svijet kojeg su toliko brizno gradili,samo hocu reci da maje nisu predvidali smak svijeta.
na nama je da sami izaberemo svoj put na nacin na koji to zelimo.mozda se dogodi i kakav rat,zapravo,svaki prelazak u drugi ciklus po majanskom kalendaru je pratio neki rat pa je vrlo lako moguce da ce se upravo to dogoditi i u ovom prelazu...
nitko nista ne garantira,u tome i jest ljepota majanskih predvidanja,sto su jasno napisali;imati cete izbor jer se promjene tako i tako moraju dogoditi.(ne bas tim rijecima).znaci,predvidjeli promjene i rast covjecanstva jesu ali je na nama izbor da odaberemo na koji ce se nacin to dogodit...


sorry ak imas osjecaj da ti objasnjavam kao djetetu,nije mi cilj podcjenit te,vec navika da pojednostavim stvari...
previse puta moram objasnjavat kao da objasnjavam djeci pa se i sam pogubim u tome...
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 00:25   #78
Post ???

Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
[B]
O devetom nivou svijesti/kreacije, i što su Maye predvidjeli, neću više govoriti. Ostaje na Vama da tražite, ili odbacite ove informacije čisto zato jer zvuće nevjerovatno na prvi pogled.

Što će biti nakon završetka devetog nivoa?
sam malo ! kako su maye znali do 9 nivoa a dalje ne znaju ? 9 nivo je zadnji ? dal znaći da ćemo u desetom , tj. prvom nivou prijeći u neka druga energetska bića i da ćemo onda biti početnici u tom novom obliku svijesti kao što smo bili početnici kada nismo znali što je to vatra , hoćemo li tako umjesto vatre učiti nešto novo , kao naprimjer nama nešto nezamislivo , što je to portal u tuđu dušu (bezveze govorim).
Jesmo li mi ljudi prije bila nekakva druga bića i jesmo li stalno dolazili do devetog kruga ionda tako dalje.
Postoje li možda reinkarnacije civilizacija?

Kako maye opisuju nivo , mislim ako su opisali prvih 8 zašto nisu deveti ? upotrijebit ću sarkastičnost UBERSOLDATA : ili su maye znale da ćemo mi o njima raspravljat na forumu pa nas drže u neizvjesnosti.
Kako to da su objasnili u detalje sve ostale nivoe a 'ništa' ne znaju o devetom ?
Jesi li ti gocat namjerno ne napisala ništa o devetom nivou da bi topic bio zanimljiviji?

kakva bi bila nova energetska razina?
Zar maye tako pametne ne znaju što će biti nakon devetog nivoa ?????
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.

Zadnje uređivanje legi0nar : 31.08.2008. at 00:27. Reason: ???
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 10:12   #79
Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
..na nama je da sami izaberemo svoj put na nacin na koji to zelimo...imati cete izbor jer se promjene tako i tako moraju dogoditi.(ne bas tim rijecima).znaci,predvidjeli promjene i rast covjecanstva jesu ali je na nama izbor da odaberemo na koji ce se nacin to dogodit...
sorry ak imas osjecaj da ti objasnjavam kao djetetu,nije mi cilj podcjenit te,vec navika da pojednostavim stvari...
Da. Samo što smo to mi izabrali krivi put još negdje prije 2000 i kusur godina, u tome je problem. (Ako ne i mnogo ranije). I kako sam već nekoliko puta naveo; možemo se sad mi (neki) trsiti i mijenjati koliko god hoćemo, ali malo je kasno sada - minutu do dvanaest, za većinu.

Svijet je opet zakasnio, a kosmički ciklusi ne čekaju. Zato će promjene koje neminovno nastupaju za mnoge biti kobne i bolne. Uostalom kao i uvijek do sada u povijesti ali ne nužno i na isti način.

Nema beda, ne objašnjavaš ti meni ništa što ja već ne znam ili pokušavam dokučiti na temelju drugih tumačenja. Samo opet tvrdim da je velika nepoznanica vrh piramide ako se uzme u obzir da su sve prethodne razine, njih 7, protumačene na pravilan način. Jer ako vrh znači "kompletiranje kreacije" on će se dogoditi s nama ovakvima ili onakvima, živima i mrtvima, na zemlji ili pod zemljom... Tako svejedno.
__________________
The ice age is coming, the sun is zooming in .. After all this, won't you give me a smile? Clash
Seventin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 14:12   #80
Quote:
Seventin kaže: Pogledaj post
Da. Samo što smo to mi izabrali krivi put još negdje prije 2000 i kusur godina, u tome je problem. (Ako ne i mnogo ranije). I kako sam već nekoliko puta naveo; možemo se sad mi (neki) trsiti i mijenjati koliko god hoćemo, ali malo je kasno sada - minutu do dvanaest, za većinu.

Svijet je opet zakasnio, a kosmički ciklusi ne čekaju. Zato će promjene koje neminovno nastupaju za mnoge biti kobne i bolne. Uostalom kao i uvijek do sada u povijesti ali ne nužno i na isti način.

Nema beda, ne objašnjavaš ti meni ništa što ja već ne znam ili pokušavam dokučiti na temelju drugih tumačenja. Samo opet tvrdim da je velika nepoznanica vrh piramide ako se uzme u obzir da su sve prethodne razine, njih 7, protumačene na pravilan način. Jer ako vrh znači "kompletiranje kreacije" on će se dogoditi s nama ovakvima ili onakvima, živima i mrtvima, na zemlji ili pod zemljom... Tako svejedno.
Upravo tako , on se mora dogoditi , mora uzeti one koji su tu svoju svijest dovršili , dao nam je upozorenja da se promjenimo , mi ga nismo zavrijedlil (neki) , a oni koji neće biti spremni na taj zadnji krug , koji neće biti zreli moraju umrijeti jer ostavlja samo one dorasle 9. krugu.

Jesmo li mu mi doraslii? Jesam li ja ? Ako ja jesam , jesu li moji bližnji?
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:31.