Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2008., 16:12   #61

Evo, kako ja mislim; Ova celija bi mogla posluziti za malo bolje performanse i malo nizu potrosnju goriva ali nikako za samostalni pogon auta ili motora.
Pitao je netko nacrte...sve osnove sam skinuo sa neta, malo dodao, malo promjenio, ali sve je u osnovi isto i na netu je... upises u trazilicu ;joecell i vidjet ces. ... ja sam u Rijeci, javi, dodji, pokazat cu ti.
Sada radim na celiji iste zapremine ali sa 4 puta vise ploca a u planu je i celija od 100 ili 200 litara zapremine. Probajte sami, nije tesko. Pozdrav svima!
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 15:28   #62
Nije teško ali je opasno. Radiš elektrolizu vode i pogoniš motor na praskavac. Dok si na malim volumenima to i nije strašno ali ako napraviš nešto golemo mogao bi proći kao Chalenger. Praskavac je smjesa vodika i kisika u stehiometrijskom omjeru i može grunuti sam od sebe bez dovođenja zraka sa strane. Pazi da ti kontakti ne iskre i da nema statičkog elektriciteta. Dobro uzemlji kantu.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 00:54   #63
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Nije teško ali je opasno. Radiš elektrolizu vode i pogoniš motor na praskavac. Dok si na malim volumenima to i nije strašno ali ako napraviš nešto golemo mogao bi proći kao Chalenger. Praskavac je smjesa vodika i kisika u stehiometrijskom omjeru i može grunuti sam od sebe bez dovođenja zraka sa strane. Pazi da ti kontakti ne iskre i da nema statičkog elektriciteta. Dobro uzemlji kantu.
Jos jedna sitnica ako slazete stvar na auto minus sa celije nikako na akumulator vec na masu auta, znaci na sasiju. Jel' tako kolega?
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 11:27   #64
Uglavnom da, ali bilo je i automobila sa plusom na masi.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 07:53   #65
???

Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Uglavnom da, ali bilo je i automobila sa plusom na masi.
Predpostavljam da si upuceniji od mene, moja dilema je minus sa "kante" na sasiju-masu auta ili na akumulator? ...jer sa akumulatora opet minus ide na masu-sasiju auta. Ja mislim da bi minus sa kante trebao ici na akumulator.
Danas je posljednja faza ugradnje u motor auta. Kanta je zapremine 4 litre, kuciste je od pvc-a, dooobro je izolirana i ukljucujem je u rad pomocu zasebnog prekidaca. Cijev iz kante ide u usis zraka a proteze se do filtera. Kako proradi za par sekundi a u odnosu na joecell2 verziju je ucetverostrucena stvaranje smjese je prilicno kvalitetno,kolicinu joj ne mogu ekzaktno izmjeriti ali sam primjetio ako stavim cijev kroz casu vode da proticu mjehurici po 5, 6 velicine kovanice 50 lipa u sekundi. Kada upaljacem palim tu smjesu zazuji mi u usima. Ono, grune! Nemam vise pritiska u "kanti" jer prije nego ugasim motor gasim i kantu. Tako sam anulirao mogucnost da se smjesa nekontrolirano proizvodi. Proizvodi se samo onda kad se ukljucuje motor u rad.
Ipak trenutno je u izradi nova kanta iste zapremine samo u dilemi sam da li i koliko da uvisestrucim efekt stvaranja smjese. Krenuo sam od zamisli da udesetostrucim efekt u odnosu na joecell2 verziju. Jucer sam slozio upetnaestostrucenu verziju joecell2. A danas me puca zamisao da je utridesetostrucim. Mislim, zasto ne bi, kad je vec moguce, slozio, takvu kantu koja bi imala efekt stvaranja smjese kao da ima zapreminu od 120 litara u zapremini 4 litre?
Cekam tvoje misljenje.
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 10:54   #66
Nemoj samo da ti idemo na đenaze. Igraš se sa preopasnim plinom ali ako te veseli nitko te ne može spriječiti. Ta tvoja ćelija je onaj pokus iz kemije koji se radi u 8. razredu (elektroliza vode) samo što su tamo katoda i anoda razdvojene pa se u jednoj epruveti skuplja vodik a u drugoj kisik dok se kod tebe vodik i kisik skupljaju u istom kućištu. Zato je i opasno jer može doći do samodetonacije, ne samozapaljenja, jer ako krene na zlo biti će buuuum. Kućište spoji na - jer je u većini automobila - na masi. Pretpostavljam da ne voziš neku egzotiku iz 50. i 60. godina.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 20:04   #67
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Nemoj samo da ti idemo na đenaze. Igraš se sa preopasnim plinom ali ako te veseli nitko te ne može spriječiti. Ta tvoja ćelija je onaj pokus iz kemije koji se radi u 8. razredu (elektroliza vode) samo što su tamo katoda i anoda razdvojene pa se u jednoj epruveti skuplja vodik a u drugoj kisik dok se kod tebe vodik i kisik skupljaju u istom kućištu. Zato je i opasno jer može doći do samodetonacije, ne samozapaljenja, jer ako krene na zlo biti će buuuum. Kućište spoji na - jer je u većini automobila - na masi. Pretpostavljam da ne voziš neku egzotiku iz 50. i 60. godina.
Evo me, ljudi, jos sam ziv... ... i u komadu. A vozio sam se na praskavac kako to moj cjenjeni kolega kaze. Mislim da ce đenaze jos pocekati...
Da ponovimo, znaci danas sam napokon ugradio u auto svoju ćeliju koja u odnosu na joecell2 verziju daje 4-struku proizvodnju smjese vodika i kisika.
Ovaj dio ugradnje cijevi u usis zraka trazio je intervenciju ovl. servisa jer ipak ne vozim kantu iz 60-ih. Da djevojke ne polude, moj auto je star 13 godina ima 6 cilindara i 2000ccm, s njim sam presao nesto vise od 350 000km , i ima 175 konja. Moj stil voznje nije stedljiv ali to ne znaci da vozim prebrzo. Moj auto trosi prosjecno 10 litara goriva na 100 km.
Za test sam odabrao jednu dionicu od 50 km u jednom smjeru na podrucju Rijeke. Najprije sam natankao do cepa i presao 100 km te sam vozio od 70 do 160 na sat. Auto je potrosio 10,1 lit benzina. Onda sam isti taj djir presao sa ukljucenom ćelijom a vozio sam oko 90, 100 pa i opet do 160 na sat da bude posten test. Na benzinskoj sam natankao do cepa 6,46 lit goriva. Onako grubo receno kolega je vrlo precizno pogodio (svaka cast) postotak koji je cca: 35,5%
Osobno ocekujem da ce se potrosnja mog auta jos smanjiti kad ćelija proradi punim kapacitetom a jos planiram poraditi na hladnjaku smjese vodika i kisika gdje se moze jos dobiti na ustedi u potrosnji goriva.
Ono sto sam prvo primjetio u voznji je tisi zvuk masine, i gotovo izostanak efekta motornog kocenja kod oduzetog gasa a ispod 3000 o/min gotovo da bi mogao reci da "netko" pritisce gas.
Evo sve sam Vam rekao iz prve ruke. Ako koga zanima da se zabavi sa izradom ćelije nek mi se slobodno javi. Pozdrav svima!, evo vozite se i Vi vec danas, kao i ja mnogo jeftinije... ...na Orgon??
__________________
Ghost of the Navigator

Zadnje uređivanje navigator1 : 13.10.2008. at 20:29.
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 10:33   #68
Sad naravno ocekuj da ce doci CIA, Masoni, Templari ili koja vec svjetska nadvlada koja trenutno upravlja i da ce napraviti atentat na tebe jer si ugrozio njihovu naftnu dominaciju kojom kontroliraju svijet.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 11:31   #69
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Sad naravno ocekuj da ce doci CIA, Masoni, Templari ili koja vec svjetska nadvlada koja trenutno upravlja i da ce napraviti atentat na tebe jer si ugrozio njihovu naftnu dominaciju kojom kontroliraju svijet.
Ma, dajj... pa nije auto prestao trositi benzin! Onda bi ove sta imaju plin u autu sve vec odavno poubijali...

Sada, shvativsi da ta stvar funkcionira, savjetujem da svi koji ovo procitaju a zele napraviti istu stvar potraze na trazilici pojam; "joe cell" ili "auto na vodu" ili "motor na vodu" pa cete vidjeti da to mnogi vec imaju i da nije nikakav problem sam kod kuce i napraviti ćeliju za svoj auto. Zelim srecu svima!
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 19:25   #70
Mukotrpak, pozdrav! Ne mogu vjerovati da nitko nije probao nesto napraviti i pohvaliti se na ovoj temi! Ovako, cijelo vrijeme testiram u autu svoj uredjaj i mogu reci da mi je izbacio osigurac nakon 1000km sto znaci da je uredjaj poceo trositi vise od 15 ampera. Znaci da se je potrosnja struje ucetverostrucila. Zanimalo me da li se je i proizvodnja smjese vodika i kisika povecala pa sam uredjaj skinuo i nastavio testiranja doma te vidim da je. To znaci da je uredjaj proradio punom snagom. Zamjenio sam osigurac iste snage i tek ako ponovno izgori stavit cu veci. Takodjer u auto sam stavio drugi uredjaj koji je zapreminom veci za trecinu te sad taj radi nekoliko dana u autu. A prvo testiranje potrosnje ovog novog uredjaja planiram za sredinu tjedna. Inace auto sasvim lijepo vuce i bez gasa. !?! ...i pocesto moram kociti iako ne pritiscem gas. Osjecam da je smjesa vodika, kisika i zraka znatno bogatija a kad jog umjesam i gorivo... ...auto osjetno bolje ide. I primjetno je tisi u radu. Ajde, uhvatite hrabrosti i izradite vlastiti uredjaj. Pozdrav, Navi.
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 11:49   #71
Navi naprijed ali ne zaboravi na mjere opreza. Ako povuče previše struje mogle bi se žice pregrijati i možda nešto zapaliti. Oprezno!
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 15:34   #73
Ne
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 21:43   #74
Talking

aj nek neko da skice za napraviti taj orgonski motor,celije ? kod kuce
xtcy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 08:15   #75
Pošalji upit Navigatoru. On si je ugradio jednu u auto. U načelu, to je zatvorena kutija u kojoj radiš elektrolizu vode i furaš praskavac u karburator ili filter za zrak ako si ajnšprican.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 14:45   #76
Ne, u trazilicu google-a ili youtube-a upisite pojam; joecell, ili auto na vodu, ili motor na vodu, ili motor na vodik, ili pogon na vodik. Ima toliko mnogo video opisa kako su drugi to napravili i u gradili u aute da ne mozete promasiti. Sretno, svima. Ako vam sta zapne, slobodno me pitajte, rado cu pomoci.
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 15:55   #77
Navigator....

Ovo što ti radiš je, izgleda čisti praskavac. Pogledaj koliko trošiš struje i vode!!

Ono što sam prije par godina gledao na netu u vezi joecell-a (isto je kao i nacrti sa valove stranice) bile su tvrdnje da:

1. JoeCell troši iznimno malo vode!
2. Čelija se samo treba inicirati baterijom od 4,5V
3. Nakon iniciranja, jedan pol se otpaja i čelija radi sa samo minus polom prikopčanim...

Eto, toliko se sjećam. Siguran sam da nije bilo govora o ovakvim amperažama, koje samo govore da trošiš prilično energije za elektrolizu vode...

Evo, točno kako je opisano na ovom linku.

Ako to uspiješ, e tot ti je JoeCell
zpintar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 13:13   #78
Quote:
zpintar kaže: Pogledaj post
Navigator....

Ovo što ti radiš je, izgleda čisti praskavac. Pogledaj koliko trošiš struje i vode!!

Ono što sam prije par godina gledao na netu u vezi joecell-a (isto je kao i nacrti sa valove stranice) bile su tvrdnje da:

1. JoeCell troši iznimno malo vode!
2. Čelija se samo treba inicirati baterijom od 4,5V
3. Nakon iniciranja, jedan pol se otpaja i čelija radi sa samo minus polom prikopčanim...

Eto, toliko se sjećam. Siguran sam da nije bilo govora o ovakvim amperažama, koje samo govore da trošiš prilično energije za elektrolizu vode...

Evo, točno kako je opisano na ovom linku.

Ako to uspiješ, e tot ti je JoeCell
I meni se ćini da je praskavac u pitanju. Na internetu ima toliko gluposti da je za nevjerovati i ne namjeravan na tu temu gubiti vrijeme. Toćno troši se i voda i struja. Ćeliju sam napravio po joe cell shemi i to je sad u autu. Naravno auto ide na benzin. A ja pratim potrošnju. Bude li šta za objaviti , bit će napisano upravo ovdije. Ako se više ne javim znaći da sam odletio u zrak!
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 20:26   #79
Tebe treba svako malo pitat jesi živ dok je to sve u testnoj fazi :-). Imas li kakve slike? bas me zanima kako to sve izgleda - one on na web-u o joecell-u sam davno vidio.
thwirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 22:35   #80
Quote:
thwirl kaže: Pogledaj post
Tebe treba svako malo pitat jesi živ dok je to sve u testnoj fazi :-). Imas li kakve slike? bas me zanima kako to sve izgleda - one on na web-u o joecell-u sam davno vidio.
Stvarno ga nikako nema...
__________________
Oprosti mi Bože šta sam Dalmatinka...
Madamoiselle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:21.