Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2008., 22:51   #81
Uuu... kako mi je drago da je navi oprao skeptike

Care, ako se ikad trefimo, imas pivu, kavu, janje, nori alge, veganski burek... ma sta god zelis - od mene
__________________
Carbonmade
elf_dalmatae is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 09:18   #82
Ja mislim da je vrime da objavim rezultate moga testa samim tim jer već 3000km to vozam u autu. Jućer smo kompa i ja najurcavali po grobniku(tamo prije naplatnih kučica) da vidimo ima li kakav realan efekt. I mislim da sad mogu objaviti detalje jer sam redovito pisao potrošnju a auto znam u dušu vozim ga 13 godina i prešao sa njim do sada 250 000 km.

Ovak, koristio sam 2 sheme na testu, jedno kraće vrijeme "joe cell" 2 verziju koja je pokazala nježne rezultate. I duže vrijeme "joe cell" 3 verziju obe sa malom modifikacijom. Kod obe verzije kucište je plastićno valjkastog oblika dimenzija fi 125mm visina 150mm. U prvoj verziji je 10 ploća dimenzija muzičkog CD-a paralelno nanizanih i međusobno izoliranih s tim šta je razmak između njih umjesto preporučenih 2,4 cm samo 3 mm. Također polariziranje + i - sam drugačije izveo. Umjesto da vanjske 2 spojim na - a centralnu na + ja sam savku drugu spojio + -,+ -... Tako da u mujem slučaju sve ploče "rade".
Ta prva verzija nakon uključenja proradi za 4 do 5 minuta, i proizvodi praskavac. S tom ćelijom nisam primjetio nikakvu razliku u potrošnji ali sam primjetio da motor radi mnogo tiše. I auto ide nešto brže.
Shema joe cell 3 sam napravio ovako: U identično kučište sam ugurao 10 cijevi dužine 12 cm promjera od 5mm do 110mm s tim da prvih 5 cijevi imaju razmak od 1mm a ostalih 5 cijevi od 2mm. Teško sam pronašao i cijevi tih promjera. Ukupna površina čelika u odnosu na prvi pokušaj se utrostručila.
E sad, i izolaciju sam teškom mukom ugurao između stjenki cijevi. Onako od oka ova druga ćelija proizvodi više nego duplo praskavca od prve i kad sam je ugradio i auto primjetio sam iste efekte ali malo snažnije izražene.
Prvo šta me je iznenadilo a i mog frenda je to da mašinu ne čujem ni na 160 na sat, ni na 180 na sat u 4. ili na 190 na sat u 5. ili na 200 na sat ili na 220 na sat. Mislim... pogasili smo i klimu i radio ali mašinu nismo mogli čuti. Samo šum vjetra. To je prvi pokazatelj da se nešto dešava. Iako su okretaji 6500, 7000, 7200... zvuka nema.
Auto ide da boli glava. Strašan efekt je taj da kad se postigne neka brzina npr. 160 na sat da kod oduzetog gasa nema usporavanja. Auto jednostavno ide. I ide... Drugi efekt koji sam primjetio (na auto putu, naravno) je taj da kad održavam konstantnu brzinu npr 190 na sat da doslovno ližem gas. Još jedna stvar, izgubio sam efekt motornog kočenja i u jako visokim okretajima se ništa ne dešava, npr. kad na 125 na sat ubacim u drugu okretaji skoče u nebo i tamo ostanu. Ako hoču stati moram kočiti.
Jućer me je kompa pratio sa BMW -om M5 iz 99' , iako je moj auto graviran na 260 ne može ić toliko, tvornički podatak mu je 212. Jućer mi je u 2 navrata izmjerio 248 na svom instrumentu. Tako od prilike pokazuje i moj al' šta je sigurno...
Poglavlje potrošnja. Auto troši više goriva. I to 2 do 2 i pol litre. Zavisno oid toga koliko ga "cepate".

Sve u svemu; zaključak. Joe cell nije nikakva ušteda. Možda je nekakav vrlo jeftin oblik "turba" u motoru. Koji u konačnici nosi i nekakav rizik. Kakav i koliki, pojma nemam. Sve u svemu sam potrošio nekih 500kuna po ćeliji. E, sad hoće li tko to ugrađivati u svoj auto , odlučiter sami. Pozdrav, Navi.
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 11:15   #83
Ma dobro je Grunfe, nek si ti nama ziv i zdrav... dostelovat ces ti to
__________________
Carbonmade
elf_dalmatae is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 14:01   #84
Pa može li auto ići samo na to, bez goriva?
Draiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 15:47   #85
Quote:
BadSeed kaže: Pogledaj post
Pa može li auto ići samo na to, bez goriva?
Trebalo bi da može ali ja to nisam isprobavao. Ja sam u usis zraka dodao vodik i kisik i pratio šta će se desiti. Eto skočila je potrošnja, brzina i ubrzanje.
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 22:42   #86
Hvala na iscrpnim podacima. Sretno!
mukotrpak is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 14:45   #87
Quote:
navigator1 kaže: Pogledaj post
Trebalo bi da može ali ja to nisam isprobavao. Ja sam u usis zraka dodao vodik i kisik i pratio šta će se desiti. Eto skočila je potrošnja, brzina i ubrzanje.
Kako sam skužio, ti si to samo dodao, pa se miješalo skupa s gorivom.. Pa kako si mislio uštedit?!

Nisam siguran, al recimo plinske instalacije starijeg tipa koje se također montiraju na usis zraka(tako je kod mene) imaju centralnu jedinicu koja se spoji s gasom, tako da regulira količinu plina. Znači, takvo nešto ti treba, i naravno isključit dovod goriva.

Da zaključim, ako imaš prijatelja mehaničara ili se raspitat kod ugrađivača plina, to nebi trebao bit problem realizirat. Znači, auto se pali na benzin(kao i kod plina) i nakon 30s-1min se prebacuje na joecell..i voziš
Ako imaš volje raspitaj se. Ja bi ti pomogao da smo blizu.
Draiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 13:02   #88
Pobogu, nije te valjda diglo u zrak?!
Draiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 21:30   #89
Nije, nije, nije me diglo... a joe cell je još uvijek u autu. Imao sam plin na prijasnjem autu i znam sve o tome. Kako na netu stoji za pogon samo na praskavac treba imati joe cell ćeliju veliku kao bačvu i treba podesiti paljenje i predpaljenje za 79 stupnjeva unaprijed jer praskavac se daleko prije upali neego bemzin. Kad to napravis vise ne možeš voziti na bewnzin. Kpd novijih auta a tako i kod mog nemoguće je tvorničku shemu paljenja mjenjati zbog elektronike tako da to možeš probati sa starijim autima. Eto u tome je "kvaka". Pozdrav, Navi.
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 09:01   #90
Deca draga, da se ntko od zainteresiranih udostojao materijalizirati na tulumu forumaša Navi bi mu pokazao tu stvar u živo kao što je, u ostalom, i meni pokazao.
mukotrpak is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 12:56   #91
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Deca draga, da se ntko od zainteresiranih udostojao materijalizirati na tulumu forumaša Navi bi mu pokazao tu stvar u živo kao što je, u ostalom, i meni pokazao.
Neka deca draga su u galaxy far far away
Draiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 19:30   #92
Isprič, isprič onima koji hardverski nisu mogli nazočiti prezentakiji.
mukotrpak is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 19:51   #93
Slijedeći put ću se astralno projicirat, samo javite mjesto
Draiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 22:17   #94
Pogledajte na you tubu neke demonstracije sa orgonskum akumulatorom ''cloudbusters'' i malo pročitajte na W.Reich sajtu o tome.
Pa nek neko napravi spravu i proba rastjerati oblake. Kad to završi neka nam javi razultat i objasni može li to ili ne može? Pustite to sa čitanjem o joe cell.
Ja osobno sam veliki skeptik prema tim stvarima, puno sam čito o W. Reichu i znam kako sve to izgleda. Nije mi jasno, ako je tačno o orgonskoj energiji tj. da ona postoji, zašto nije ušla u knjige fizike??
Isto tako ako orgon pulsira kroz tijelo čovijeka, zašto ga oficijelna psihologija nije prihvatila u tumačenju psih. procesa?
Reich kaže da je emocionalna ekspresija orgonsko strujanje, kad je neugodno ide prema unutrašnjosti tijela, a kad je ugodno ide prema vani,površini. Najači kvantum orgona je pri orgazmu. zato ga je nazvo orgon. Ima ga untra, ima ga u kosmosu, ima ga svuda a naročito u vodi.
Jako čudno i sumnjivo. Naročito što je neko reko da je moguče da motor običnog auta radi bez goriva tj na orgon,tj. ni na šta?

Ljudi, prije bi povjerovo u D Cooperfielda da može svoju glavu držati u ruci nego da benzinski motor radi bez benzina, pa vi vidite.
reevs is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 06:27   #95
Quote:
reevs kaže: Pogledaj post
Pogledajte na you tubu neke demonstracije sa orgonskum akumulatorom ''cloudbusters'' i malo pročitajte na W.Reich sajtu o tome.
Pa nek neko napravi spravu i proba rastjerati oblake. Kad to završi neka nam javi razultat i objasni može li to ili ne može? Pustite to sa čitanjem o joe cell.
Ja osobno sam veliki skeptik prema tim stvarima, puno sam čito o W. Reichu i znam kako sve to izgleda. Nije mi jasno, ako je tačno o orgonskoj energiji tj. da ona postoji, zašto nije ušla u knjige fizike??
Isto tako ako orgon pulsira kroz tijelo čovijeka, zašto ga oficijelna psihologija nije prihvatila u tumačenju psih. procesa?
Reich kaže da je emocionalna ekspresija orgonsko strujanje, kad je neugodno ide prema unutrašnjosti tijela, a kad je ugodno ide prema vani,površini. Najači kvantum orgona je pri orgazmu. zato ga je nazvo orgon. Ima ga untra, ima ga u kosmosu, ima ga svuda a naročito u vodi.
Jako čudno i sumnjivo. Naročito što je neko reko da je moguče da motor običnog auta radi bez goriva tj na orgon,tj. ni na šta?

Ljudi, prije bi povjerovo u D Cooperfielda da može svoju glavu držati u ruci nego da benzinski motor radi bez benzina, pa vi vidite.
Nemoj mi znanost spominjat, molim te. Koliko je crkvi trebalo da prihvati da je zemlja okrugla?
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 12:26   #96
Orgon?

Orgon je ono što se smatra i energijom polja nulte točke...

Naime, energija polja nulte točke dolazi iz valova/čestica koje se nalaze na apsolutnoj nuli. Tamo gdje pomaka nema.
Po načelu neodređenosti ne može ne biti pomaka čak ni kod čestica pri apsolutnoj nuli (temeperaturi gdje nema nikakvog toplinskog zračenja).
Eh baš ta energija se zove energija polja nulte točke...

Što na neki način izluđuje kvantne fizičare... zbog takvih "beskonačnih" energija uveden je proces "renormalizacije" kojim se ukidaju takve energije kako bi se temelji sadašnje poznate kvantne mehanike zadržali i njima pokušala opisati priroda cjelokupng svemira....

ako nekome treba pojašnjenje, rado... (no činjenica jest da tu ima dosta "lova u mutnom"!)
zpintar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 22:34   #97
pozdravljam

Dobro to izgleda kako si naveo, ima nekog smisla.
U ovoj problamatici oko orgona najviše se njegova egzistentnost dovodi u pitanje zbog njegove ''ezoteričnosti' nema ga u komercijalnim naučnim krugovima. Isto tako može li se on konkretno, vidno dokazati ali uvijek, bez izgovora ne možemo ga ukrotiti, kako se često može pročitati u nekim spisima.
Može li raditi motor na ništa?
Mogu li se rastjerivati oblaci?
Može li se liječiti rak u orgonskim komorama?
Može li se reči da ga stalno unosimo preko hrane i tako dobiamo punoču života i zdravlje? itd..
reevs is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 14:48   #98
Quote:
reevs kaže: Pogledaj post
pozdravljam

Dobro to izgleda kako si naveo, ima nekog smisla.
U ovoj problamatici oko orgona najviše se njegova egzistentnost dovodi u pitanje zbog njegove ''ezoteričnosti' nema ga u komercijalnim naučnim krugovima. Isto tako može li se on konkretno, vidno dokazati ali uvijek, bez izgovora ne možemo ga ukrotiti, kako se često može pročitati u nekim spisima.
Može li raditi motor na ništa?
Mogu li se rastjerivati oblaci?
Može li se liječiti rak u orgonskim komorama?
Može li se reči da ga stalno unosimo preko hrane i tako dobiamo punoču života i zdravlje? itd..
Osobno sam razgovarao sa mr. Dragom P. i rekao mi je da je on napravio nekoliko orgonskih topova te da može svakome tko to želi, pomoći u izradi i savjetom. Kako je gosp. Plečko dostupan na tel. eto, možete se i njemu obratiti.
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 20:01   #99
Quote:
navigator1 kaže: Pogledaj post
Osobno sam razgovarao sa mr. Dragom P. i rekao mi je da je on napravio nekoliko orgonskih topova te da može svakome tko to želi, pomoći u izradi i savjetom. Kako je gosp. Plečko dostupan na tel. eto, možete se i njemu obratiti.
Daj bože da ima ikakvog orgona. Dugo sam čito Reichove radove, kad govori o neurozama i njihovim strukturama to ima smisla,l kad se dohvati orgono terapije( rad na mišičnim sezanjma i rastvaranje oklopa), to postaje klimavo ali inekako prihvatljivo. A kad počne spominjati org.akumulatore i cloudbusterse onda biva krajnje neprihvatljivo. Nema toga u oficijelnoj nauci, to je taj problrm!

Reci ti meni koji ti je najbolji album I Maidena od starih radova?
__________________
we shall fight with growing confidence and growing strenght in the air, whatever the cost may be
England is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 20:25   #100
¸Ajde, šta ste se prepali, nisam odletio u zrak a ta je "stvar" još u autu. Maideni, hm! , oni su meni full dobri ali ja slušam i brdo drugih HM & SM grupa a slušam i jazz, bluz, rock i zuaiosta mnogo toga. Pozdrav svim "alkemičarima", Navy.
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:09.