Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2008., 17:55   #201
Quote:
KavaSMlijekom kaže: Pogledaj post
Ne, ne šalim se.
Zakaj bi čitala topic - da si zatrujem mozak gomilom zatucanih, dogmatičnih stavova?
Velim ti, imam prijatelje koji s troje (3!) djece žive tak.
Sumnjam da baš ovako žive. Socijalna služba bi ih našla.


Quote:
KavaSMlijekom kaže: Pogledaj post
Ali ja govorim o ljudima koji tako žive.
A o tome kako se liječimo ne bih jer ćemo se uplest u nepotrebne rasprave koje s ovim nemaju veze. Jedini lijek koji sam uzela u posljednjih 10 godina su pilule, a zbog njih sad moram uzimati 1 lijek. Srećom, ne još dugo.
"jedini lijek su pilule". kakva ti je to rečenica? trebala si bar napisati koji lijek. to je kao da ja napišem da sam uzeo sirup. koji sirup?


Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
ma kojoj vrazjoj nehigijeni? jesi ti kad bila negdje vani? makar prenocila? sta ti mislis ak ne postoji slavina da ti daje vodu pod pritiskom onda je sve nehigijena???

uglavnom, ja sam ZA da covjek ode na koji mjesec van i zivi tako. medjutim za stalno zivjeti, s bebom, nije u redu. valja se vracati prirodi, al moderan zivot je postavio odredjene uvjete kojih se valja drzati.

u stvari mene zanima zasto se vi toliko riječkate oko tudjih stvari??? oko ljudi zive tak kak zive, a jel vi nemate nest za radit u zivotu? mislim ono... 7 stranica vec...
Nije nužno nehigijena za odraslog čovjeka, no za dojenče jest. Dojenčad je jako, jako, jako osjetljiva posebno što se tiče probave. Ako se to ne pazi, lako ih se sjebe. Ne valja ih sad držati pod staklenim zvonom, ali ovo...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 18:40   #202
Quote:
KavaSMlijekom kaže: Pogledaj post
Manje-više da.
A što su osnovne stvari? Pa više od polovice svijeta tako živi. Srećom pa oni imaju izbor ako nešto krene po zlu, postoje liječnici, bolnice, ustanove koje će ponuditi pomoć. U ostatku svijeta to je jedina mogućnost života.
Ne kontam što vas brine, što bi se moglo dogoditi? Neće ih zadesiti kuga ili kolera. Neće ih napasti bengalski tigar. Neće dobiti difteriju. Neće umrijeti od gladi.Samo žive izvan civilizacije. Pušete na hladno - dijete je zdravo i okej, nije da je bolesno ili da mu nešto fali. A kaj se socijalizacije tiče, pa druže se oni Samo djeca nisu u vrtiću - a to znam da je većini čudno.
misliš pa "voda"(blato) koju piju je idealna za dobiti neku boleštinu
mrgixyz* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 19:37   #203
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Reci mi zašto? Što je vrijedno divljenja na neopranom čovjeku? Ili u jednoj straćari? Zašto onda želimo romska naselja što dalje udaljiti od gradskih jezgri? Zaslužuju li jednako divljenje i beskućnici po gradskim ulicama, oni koji spavaju nad otvorima podzemne željeznice?
Divljenje zaslužuje moja baka koja je nosila vodu s jarka, prala veš ručno na potoku i usred zime, kopala na polju, brinula o stoci i na kraju dana pored petrolejke vezla i šivala. Bila je sirota više gladna nego sita da bi svojoj djeci dala i cijelog života je nastojala popraviti svoje životne uvjete. Da su ovo dvoje krenuli na neko zapušteno seosko imanje i prihvatili se konkretno posla skinula bih ima kapu, ovako ... neiživljena djeca se igraju indijanaca.

Ovo je jako dobro pitanje.

Stvarno je interesantno kako se žale prljava romska dječica na ulci, a kad se u priči nađu 2 vegetarijanca velika ljubitelja prirode onda ti isti im daju potporu...

Nek mi netko ovo objasni
__________________
Nekim jajima prosto nije suđeno da ikada postanu kajgana. T.Pančić
njetočkanezvanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 20:00   #204
Quote:
njetočkanezvanova kaže: Pogledaj post
Ovo je jako dobro pitanje.

Stvarno je interesantno kako se žale prljava romska dječica na ulci, a kad se u priči nađu 2 vegetarijanca velika ljubitelja prirode onda ti isti im daju potporu...

Nek mi netko ovo objasni
A teško li je to shvatiti, pa radi se o čistom slučaju pomodarske osviještenosti. Cigani i beskućnici su samo prljavi, i to iz nužde i navike, a ne ideoloških razloga, pa ne uživaju potporu urbane "prazne glave, pune guzice" antiglobalističke populacije. Kao što rekoh, radi se o čistom slučaju ideološkog fanatizma kojim ugrožavaju život djeteta, naravno da će ih ideološki istomišljenici podržavati. Na račun ideologije su se podržavali i likovi kao što je Staljin, pa ne vidim zašto bi ovo bilo čudno.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 20:26   #205
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Sumnjam da baš ovako žive. Socijalna služba bi ih našla.



"jedini lijek su pilule". kakva ti je to rečenica? trebala si bar napisati koji lijek. to je kao da ja napišem da sam uzeo sirup. koji sirup?


1. Našla ih je. Pomogla sam im da nađu odvjetnika. Oni i dalje žive kako su živjeli. Država je sretna što je nisu tužili.

2. Napisala sam da su kontraceptivi jedini lijek koji sam dosad pila, i da zbog njih sad moram piti drugi lijek. Konkretni kontraceptiv je bio Yasmin, a lijek koji sad pijem marivarin, ako to išta znači.
__________________
I seem to have loved you in numberless forms, numberless times,
In life after life, in age after age forever.
KavaSMlijekom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 20:27   #206
Endimione, inače, koliko TOČNO djece imaš pa si takav stručnjak za zdravlje dojenčeta? Dojenče, kao što mu i naziv govori - DOJI. Ne pije tu smrdljivu, ovakvu-onakvu vodu.
__________________
I seem to have loved you in numberless forms, numberless times,
In life after life, in age after age forever.
KavaSMlijekom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 21:05   #207
Pa neće ga dojiti 2 godine, zaboga. Kad tad dijete mora početi piti vodu, jesti polukrutu pa krutu hranu... Ili meni nešto promiče?
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 22:05   #208
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
A teško li je to shvatiti, pa radi se o čistom slučaju pomodarske osviještenosti. Cigani i beskućnici su samo prljavi, i to iz nužde i navike, a ne ideoloških razloga, pa ne uživaju potporu urbane "prazne glave, pune guzice" antiglobalističke populacije. Kao što rekoh, radi se o čistom slučaju ideološkog fanatizma kojim ugrožavaju život djeteta, naravno da će ih ideološki istomišljenici podržavati. Na račun ideologije su se podržavali i likovi kao što je Staljin, pa ne vidim zašto bi ovo bilo čudno.
Gle meni je to jasno...

Oni su cool, mladi buntovnici, iznad ovog trulog materijalističkog svijeta...

Da su rekli da slijede nauk Isusa El Saviora Krista svi ovi koji ih brane proglasili bi ih vjerskim fanaticima...

Koje licemjerje...
__________________
Nekim jajima prosto nije suđeno da ikada postanu kajgana. T.Pančić
njetočkanezvanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 23:01   #209
Quote:
njetočkanezvanova kaže: Pogledaj post
Gle meni je to jasno...

Oni su cool, mladi buntovnici, iznad ovog trulog materijalističkog svijeta...

Da su rekli da slijede nauk Isusa El Saviora Krista svi ovi koji ih brane proglasili bi ih vjerskim fanaticima...

Koje licemjerje...

gle ovak.
vegetarijanci ne jedu meso,ne zato jer su si zabrijali da će s time spasiti jadne životinje već zbog bunta prema ovoj civilizaciji koja prekomjerno troši mesne proizvode.svako od nas nevegetarijanaca jede meso skoro svaki dan.nekad se meso jelo na svetak.
tak isto i ovo dvoje s djetetom.ekstremistički bunt prema podivljaloj hedonističkoj civilizaciji.
barem bi ja iz tih pobuda otišel živeti u šumu.
dicbe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 23:03   #210
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Pa neće ga dojiti 2 godine, zaboga. Kad tad dijete mora početi piti vodu, jesti polukrutu pa krutu hranu... Ili meni nešto promiče?
Jest će svježe povrće
__________________
..Kad bi ljudi govorili samo ono sto znaju,nastala bi tisina
despina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 23:07   #211
Quote:
KavaSMlijekom kaže: Pogledaj post
1. Našla ih je. Pomogla sam im da nađu odvjetnika. Oni i dalje žive kako su živjeli. Država je sretna što je nisu tužili.
e, a otkud tim tvojima koji žive u šumi pare da plate odvjetnika? su to neki bogati robinzoni?
__________________
...wir standen ständig auf dem Schulhof in der Ecke und wir tauschten tief enttäuschte Blicke aus
miss l on the road is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 23:09   #212
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Pa neće ga dojiti 2 godine, zaboga. Kad tad dijete mora početi piti vodu, jesti polukrutu pa krutu hranu... Ili meni nešto promiče?
ma dojit če ga do trinajste godine kao u stara vremena
mrgixyz* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 00:01   #213
Meni se (na prvu) svidjela ta njihova odluka al kad sam vidla onu kadu gdje se peru... Koma. Ma... Ne znam što da kažem. To mi se i sviđa i ne. Al brijem da će se snaći.
sita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 00:02   #214
Quote:
despina kaže: Pogledaj post
Jest će svježe povrće
U jbt, nisam se toga sjetila

Quote:
mrgixyz* kaže: Pogledaj post
ma dojit če ga do trinajste godine kao u stara vremena
How yes no
Sudeći kako žena razmišlja, čini mi se da će ju dojiti do smrti
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 00:09   #215
Quote:
miss l on the road kaže: Pogledaj post
e, a otkud tim tvojima koji žive u šumi pare da plate odvjetnika? su to neki bogati robinzoni?
Ti nisi čula za pro bono?
__________________
I seem to have loved you in numberless forms, numberless times,
In life after life, in age after age forever.
KavaSMlijekom is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 00:15   #216
Quote:
KavaSMlijekom kaže: Pogledaj post
Ti nisi čula za pro bono?
poznato je da službenici države su strah i trepet za državu
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 00:24   #217
Quote:
-gloria- kaže: Pogledaj post
poznato je da službenici države su strah i trepet za državu
Službenik države? Ne, našla sam privatnog odvjetnika.
__________________
I seem to have loved you in numberless forms, numberless times,
In life after life, in age after age forever.
KavaSMlijekom is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 00:53   #218
Quote:
KavaSMlijekom kaže: Pogledaj post
Službenik države? Ne, našla sam privatnog odvjetnika.
lažeš
mrgixyz* is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 07.10.2008., 07:28   #219
Quote:
mrgixyz* kaže: Pogledaj post
lažeš
Raskrinkao si me
Znaš, ljudi imaju prijatelje. Prijatelji ponekad prijateljima rade usluge. Poznat koncept? Ma u stvari, ja sam vegan treehugger, meni nije za vjerovat
__________________
I seem to have loved you in numberless forms, numberless times,
In life after life, in age after age forever.
KavaSMlijekom is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 10:46   #220
Quote:
-gloria- kaže: Pogledaj post
da, naravno. a da ti obavezno javimo ako u međuvremeno nešto napravimo? ili nam se ti možda želiš pohvaliti da si nešto konkretno poduzeo?
ma ne treba,hvala mislim da je cijela ova priča prenapuhana,nešto kao i vijest preko cijele naslovnice 24 sata ''ONA HODA'' vezano za našu paraolimpijku,od neki dan.....senzacija nikad dosta puku gladnom senzacija previše se vrti toga oko ''a što ako'' ili ''a što kada'' u ovoj priči,a time mi počinje biti sve manje i manje interesantna....ovaj par sa djetetom nije ni prvi ni zadnji koji živi na taj način,no s obzirom da se radi o nekome tko je u našem susjedstvu postajemo odmah mega emotivni i brižni.....no,to ne smatram lošim,....međutim,ima parova koji imaju krov nad glavom,ali bez osnovnih sredstava za podizanje djece(a imaju ih obično više od jedno),a o njima se šuti i oni nikome ne upadaju u oko.....zato je tu brižni 24 sata da nas informira o nečemu što će zvučati kao prava senzacija sada su svi uzeli na zub ovo dvoje,zbog nebrige o djetetu,kao da u njihovom okruženju klinci odrastaju u rajskim uvjetima....ne vjerujem da će ovaj par uskratiti neke blagodati 21.stoljeća svojem djetetu,ali isto tako vjerujem da će za mnoge nepotrebne pizdarije 21.stoljeća to dijete biti uskraćeno.....to što neki klinac živi u gradu,i ima na dohvat ruke naizgled sve što mu je potrebno,ne znači da je taj klinac i sretan......parkovi u mojem dijelu grada su prazni,a nije da klinaca nema,ima ih....doma su,zaslijepljeni playstationom,kompjuterom,internetom,kontakte sa vršnjacima održavaju mobitelima,.....predivno nešto,....no i ti roditelji misle da svojoj djeci daju sve najbolje,jednako kao i ovaj par iz priče.....ali ovaj par je vijest iz novina,a drugi parovi su naši dragi susjedi.....nemam više što reći o ovome slučaju,nije na meni da provodim zakone ove zemlje,a kada smo kod zakona,zasigurno niti jedan forumaš nije prekršio niti jedan,nikada nadam se da će dijete biti sretno,zajedno sa svojim roditeljima,kakav god bio ishod na kraju
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:13.