Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2014., 11:08   #81
Bit će nevažeća kad policiji prijaviš krađu/gubitak i to objaviš u NN-a.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 22:52   #82
Moguca kradja identiteta

Sta uciniti kada se ispostavi da je strana firma kojoj si aplicirao za posao u biti prevara.
Situacija je da me ne brine nista osim toga da je trazen scan putovnice i aplikacija za posao koja je ispunjena i potpisana. znaci dobili su i potpis.

Uglavnom koliko vidim po scam preventer forumima samo im je u interesu da dignu lovu za osiguranje koja bi im trebala navodno biti prije uplacena.
__________________
Al Bundy mode: ON
ogi-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 00:35   #83
O jebote led, zvuči gadno prike

Pa koja je to firma i da su te to trazili?
osa3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 02:59   #84
Aplikacija je poslana za Vroon offshore.

Sama firma je svjesna da netko koristi aplikacije s njihovim imenom.
Ali na zalost sve je vise takvih prevara.

Ja cu dati ponistiti putovnicu i napraviti novu, za svaki slucaj, ali koliko sam uspio procitati nemam bas potrebu za time jer im je samo do brzih 1000 eura za fiktivno osiguranje.
__________________
Al Bundy mode: ON
ogi-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 09:21   #85
Tesko da nesto mogu napraviti s kopijom putovnice.... Putovnicu ti kopiraju redovno po hotelima sirom svijeta, po kojekakvim zemljama, nisam cuo da bi netko imao problema zbog toga,,,
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 10:09   #86
to što to rade hoteli, ne znači da ovi prevaranti ništa ne mogu. Hotelima nije u interesu prevariti gosta (ili ga nekako iskoristiti njegovu putovnicu) jer bi to značilo da će (čim se to sazna, a saznalo bi se vrlo brzo) morati staviti ključ u bravu i proglasiti bankrot (zbog nedostatka gostiju, zbog toga što bi dio zaposlenika završio u zatvoru..).
Hoteli znaju i zatraažiti karticu kad se prijavljuješ pa nikad (oni normalni hoteli) ne naplate nešto što nisi koristio (a mogli bi)..

Dobro si napravio što si poništio putovnicu. TIme si skinuo sa sebe moguće probleme ako se ustanovi da si putovao i radio svašta (na temelju skena, netko može napraviti lažnu putovnicu). Ne ti, nego netko s lažnom putovnicom. Osim toga, neke stranice zahtijevaju prijavu na način da svoj identitet potvrdiš putovnicom (ili nekim drugim dokumentom) pa bi i tu mogao imati probleme.
Mislim, možeš i sad imat problema, tj. posla ss policijom i sudstvom, ali ne takvih da bi mogao završiti u zatvoru
1andonly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 12:55   #87
Na zalost cijeli slucaj cu osobno prijaviti na policiju tek za nekih mjesec dana jer trenutacno nisam u Hr, a niti sam u mogucnosti doci do konzulata.

A cijela stvar je mozda prenapuhana s moje strane, ali jednostavno mi se ne da ulaziti u raznorazne probleme i komplikacije.
__________________
Al Bundy mode: ON
ogi-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 13:42   #88
Mozda do tad bude kasno. Ak nesto naprave zlorabeci tvoje podatke, tesko ces dokazat da to nisi ti napravio


Sent from my iPhone using Tapatalk
1andonly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 12:10   #89
Pozdrav.
Izgubio sam novčanik sa svim dokumentima, i problem je što su mi rekli u policiji da ne mogu pokrenuti nikakav
postupak za vozačku sve dok ne dobijem novu osobnu. I kako da ja sad idem na posao?
Znači policajac ako me zaustavi napisat će mi kaznu za nenošenje dokumenata?

I zanima me još ,za ovu objavu u narodnim novinama,dali ja to moram osobno predati, ili može neko umjesto mene?


Hvala
4084900 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 10:38   #90
Prijavit ćeš i izgubljenu vozačku i napisat zahtjev za izdavanje nove.Putovnicu valjda imaš.Može i netko drugi ako zna sve brojeve.
Neće te nitko kaznit jer ćeš imat potrvde policije da su ti dokumenti izgubljeni.lako se provjeri imaš li uopće vozačku i da li imaš zabranu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 00:14   #91
ukraden novcanik sa svim dokumentima.. procitala sam sve sto trebam, blokirala kartice na banci, u ponedjeljak idem traziti nove kartice, osobnu, vozacku, zdravstvene itd.. mene samo nekako i dalje strah da to netko moze zlouporabiti nekako :/
teazoldyck is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 15:14   #92
lijepe vijesti: policija vise ne forsira to s narodnim novinama, samo mup.
teazoldyck is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 15:46   #93
Quote:
teazoldyck kaže: Pogledaj post
lijepe vijesti: policija vise ne forsira to s narodnim novinama, samo mup.
Ne razumijem...

Kako to objasniti...Ravnateljstvo policije ima jedan zakon,MUP pak provodi svoj zakon?!!!
Gdje je točno tumačenje zakona??
Aaron Scott is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 15:56   #94
Quote:
Aaron Scott kaže: Pogledaj post
Ne razumijem...

Kako to objasniti...Ravnateljstvo policije ima jedan zakon,MUP pak provodi svoj zakon?!!!
Gdje je točno tumačenje zakona??
moja greska umjesto mup je trebalo pisati hzzo
teazoldyck is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 17:05   #95
Imam jedno pitanje. Prije par dana sam izgubio osobnu i danas sam bio u policiji prijavio nestanak, platio 20 kn biljega i 80 kn za izradu nove.. Dobio sam papir s kojim za 3 tjedna trebam doci i podici novu osobnu. Nisu mi nista rekli da bih trebao nesto objaviti u narodnim novinama, a znam da su se kazne dobivale ako se to ne napravi. Jel ja trebam sad otici u narodne novine ili ne?
Lajsna112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2018., 09:00   #96
Izgubio sam novčanik s karticom tekućeg, zdravstvenom i oi. Tekući ie blokiran odmah, OI me brine.

Dobivam li prilikom prijave gubitka dokument koji mogu U POTPUNOSTI koristiti umjesto osobne prije zahtjeva za izradu nove? Do 18.6.ne mogu u nadležnu PU, a u međuvremenu bih trebao regati auto i dizati novac u banci.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2018., 09:19   #97
Ne dobiješ.za to služi potvrda da si zatražio izradu nove osobne.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2018., 11:18   #98
A potvrda je legitimacijska isprava? Valjda ću brzo to riješiti.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2018., 11:52   #99
Da, jer će ti na njoj pisat broj nove oi.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2018., 22:43   #100
Pozdrav svima,
ukraden mi je novcanik i od osobnih dokumenata osobna, vozacka i zdravstvena.
Prijavila sam policiji i dobila od njih potvrdu.
Da li za sve navedene dokumente moram prvo objaviti gubitak u Narodnim Novinama prije podnosenja zahtjeva za izradu novih?

Hvala
mikica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:34.