Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2008., 11:49   #1
Ovrha mobilnog operatera

ukratko,zanimaju me vaša iskustva u vezi ovrha sa mobilnim operaterima,trenutno sam u nemogučnosti platiti navedeni iznos koji je relativno malen,danas mi je došlo rješenje od odvijetničkog ureda u zagrebu u slučaju neplačanja računa slijedi ovrha u vezi pokretnina i nekretnina
e sada nezaposlen sam,nemam ništa na sebe,tj ništa ne posjedujem,mogu li oni prebaciti potraživanja na osobe kod kojih sam prijavljen,dakle moje roditelje,ili se kamate ipak gomilaju dok mi nešto prvo ne sjedne pod ruke??

hvala na odgovorima
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Old 29.12.2008., 15:11   #2
Moj savjet je da nekako skupis novce i platis, jer kad pocne ovrha i zavrzlame oko nje, troskovi vrlo brzo narastu i preko iznosa za koji te terete.

To sto trenutno nista nemas nek te ne tjesi, jer ce se sve to na kraju naplatiti s kamatama kad se zaposlis ili na drugi nacin dodjes do neke imovine.
goliath is offline  
Old 03.01.2009., 23:08   #3
kolika je zastara za takve slučajeve
__________________
tkošto
salel is offline  
Old 03.01.2009., 23:15   #4
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
ukratko,zanimaju me vaša iskustva u vezi ovrha sa mobilnim operaterima,trenutno sam u nemogučnosti platiti navedeni iznos koji je relativno malen,danas mi je došlo rješenje od odvijetničkog ureda u zagrebu u slučaju neplačanja računa slijedi ovrha u vezi pokretnina i nekretnina
e sada nezaposlen sam,nemam ništa na sebe,tj ništa ne posjedujem,mogu li oni prebaciti potraživanja na osobe kod kojih sam prijavljen,dakle moje roditelje,ili se kamate ipak gomilaju dok mi nešto prvo ne sjedne pod ruke??

hvala na odgovorima
gomilaju se kamate. i to vrlo vrlo brzim tempom.
ako je relativno malo - plati.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 04.01.2009., 23:28   #5
Quote:
salel kaže: Pogledaj post
kolika je zastara za takve slučajeve
Godinu dana za usluge telefona i komunalije. Bar mislim, provjeri.
lahor is offline  
Old 05.03.2009., 01:11   #6
a kolika je apsolutna zastara?
danas sam dobio ovršni prijedlog od ht i onu potvrdu od suda da je primljeno
sve sa datumom 11/2002 ( dug nastao krajem 2001)
maxx385 is offline  
Old 05.03.2009., 01:19   #7
Mislim da zastara nastupa (za sve predmete) u slučaju kad sud u roku nekog vremena predviđenog zakonom ne pokrene postupak tj ne presudi. Ako je sud presudio u tužiteljevu korist unutar tog vremena a tuženik ne može ( ili neće) platiti, nema zastare već se gomilaju kamate.
zmayo is offline  
Old 05.03.2009., 02:13   #8
Apsolutna zastara ti nastupa nakon 10 godina u to vrijeme ce ti skinuti s racuna dakle tvoja primanja, sta se tice pokretnina nisam siguran . Mislim da ti ne smiju dirati niti placu ako ti kredit skida 50% od nje. Za ovu zadnju informaciju ti nisam siguran jeli 50% ili se taj postotak mijenja ovisno o visini place
dalmatian_boy is offline  
Old 05.03.2009., 02:59   #9
Pa ako je 10 god to bi možda bilo dostižno ali tamo nešto čitam da vojky kaže da nema apsolutne zastare na to.
Od 2001 do danas nisam ništa dobio pa valjda onda još nisu pokrenuli tužbu.
maxx385 is offline  
Old 06.03.2009., 12:35   #10
Quote:
maxx385 kaže: Pogledaj post
a kolika je apsolutna zastara?
danas sam dobio ovršni prijedlog od ht i onu potvrdu od suda da je primljeno
sve sa datumom 11/2002 ( dug nastao krajem 2001)
Daj ljudi molim Vas procitajte ovo.
Covjek je prije par dana dobio ovrhu za nesto sto je od 2002 godine. tko meni/svim nama/ grantira da je taj predmet stvarno i dosao na sud u 11/2002, a ne mozda prije godinu. Kaj im je trebalo 8,5 godina da rjese slucaj i posalju to postom. Znam ja da su nasi sudovi prenatrpani,ali mislim da ovo nema veze sa vezom niti sa stvarnoscu.
Moj primjer:
Dobila sam ovrhu za jedan neplaceni racun od komunalija.
Datum primitka na sud je bio 12.02.2007., a ovrha doneseca 28.02.2007., a bas sam taj dan ja racun i platila.
Tu ovrhu sam dobila u 11 mj 2007. Znaci njima je trebalo 8 mjeseci da mi posalju postu aa ''donesenom'' ovrhom u 2 mj. Normalno da se covjek pita tko tu koga...
U prigovoru sam im izmedju ostalog i napisala da mi obajsne zasto ima je tako dugo trebalo da mi to posalju, naravno odgovor na to nisam dobila...
dancika is offline  
Old 06.03.2009., 14:57   #11
da,mene isto zanima dali ti mogu oduzeti imovinu od roditelja?
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Old 07.03.2009., 20:08   #12
Radim s covjekom koji radi na ovrhama i on mi je kazao za taj podatak od 10 godina zastare sto se ti ce roditelja mislim da ti ne mogu uzet poslije 18 godina (kad napunis)
dalmatian_boy is offline  
Old 07.03.2009., 20:20   #13
naravno da ti ne mogu uzimati imovinu od roditelja...a zastara je 10 godina...uz uvjet da je od dospjeća računa do podnošenja ovršnog prijedloga proteklo manje od godinu dana, ako je proteklo više od godinu dana onda ti je otišlo u zastaru već tada...ali sumnjam da je tako...
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Old 07.03.2009., 20:25   #14
Quote:
dancika kaže: Pogledaj post
Daj ljudi molim Vas procitajte ovo.
Covjek je prije par dana dobio ovrhu za nesto sto je od 2002 godine. tko meni/svim nama/ grantira da je taj predmet stvarno i dosao na sud u 11/2002, a ne mozda prije godinu. Kaj im je trebalo 8,5 godina da rjese slucaj i posalju to postom. Znam ja da su nasi sudovi prenatrpani,ali mislim da ovo nema veze sa vezom niti sa stvarnoscu.
Moj primjer:
Dobila sam ovrhu za jedan neplaceni racun od komunalija.
Datum primitka na sud je bio 12.02.2007., a ovrha doneseca 28.02.2007., a bas sam taj dan ja racun i platila.
Tu ovrhu sam dobila u 11 mj 2007. Znaci njima je trebalo 8 mjeseci da mi posalju postu aa ''donesenom'' ovrhom u 2 mj. Normalno da se covjek pita tko tu koga...
U prigovoru sam im izmedju ostalog i napisala da mi obajsne zasto ima je tako dugo trebalo da mi to posalju, naravno odgovor na to nisam dobila...
A zašto bi oni tebi odgovarali?!
Pa nije to dopisivanje između frendova...sud samo radi svoj posao...ako si platila nakon što je podnesen ovršni prijedlog dužna si platiti i kamate i sudski trošak...end of story...sama si kriva što nisi platila račun na vrijeme...da ne govorim o tome da si vjerojatno prethodno dobila i opomenu...

Pisanje prigovora je ustvari najgore što možeš napravit jer se tada ide u parnicu pa će ti nastati i dodatni parnični troškovi...naravno osim ako nemaš neki valjan razlog za prigovor...a prema ovom što si napisala čini mi se da nažalost nemaš...
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Old 08.03.2009., 01:25   #15
a jel ko zna šta ako sad platim po onoj uplatnici koju sam dobio uz ovršni prijedlog sa obračunatim sudskim troškovima i kamatom ali samo do 11/2002 (znači za prvih 10 mjeseci ),šta sa kamatom do danas? Mogu li me još naknadno kako teretiti?
Jest da je uplatinca ona još stara od zap-a , dobro da im i iznos nije u dinarima
maxx385 is offline  
Old 08.03.2009., 12:37   #16
Quote:
maxx385 kaže: Pogledaj post
a jel ko zna šta ako sad platim po onoj uplatnici koju sam dobio uz ovršni prijedlog sa obračunatim sudskim troškovima i kamatom ali samo do 11/2002 (znači za prvih 10 mjeseci ),šta sa kamatom do danas? Mogu li me još naknadno kako teretiti?
Jest da je uplatinca ona još stara od zap-a , dobro da im i iznos nije u dinarima
tesko da ces na taj broj racuna uopce moci ista uplatiti broj racuna za uplate je sad u Hrvatskoj postanskoj banci, tj. 2390001-(dalje ovisi je li u pitanju mobitel ili fiksni telefon)
kamate ti teku i dalje tako da ce te najvjerojatnije teretiti dok sve ne podmiris..
najbolje ti je nazvati direkt u HT da dobijes ukupni obracun..
__________________
I need your lovin' like the sunshine..cvrcak raste
iwchy is offline  
Old 09.03.2009., 22:09   #17
ma mrak...prvo ne platiš račun 6-7 godina i sad još uplati lovu na neki prastari račun sa nekim krivim pozivom na broj...samo naprijed...
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Old 10.03.2009., 12:59   #18
Quote:
sasa80 kaže: Pogledaj post
A zašto bi oni tebi odgovarali?!
Pa nije to dopisivanje između frendova...sud samo radi svoj posao...ako si platila nakon što je podnesen ovršni prijedlog dužna si platiti i kamate i sudski trošak...end of story...sama si kriva što nisi platila račun na vrijeme...da ne govorim o tome da si vjerojatno prethodno dobila i opomenu...

Pisanje prigovora je ustvari najgore što možeš napravit jer se tada ide u parnicu pa će ti nastati i dodatni parnični troškovi...naravno osim ako nemaš neki valjan razlog za prigovor...a prema ovom što si napisala čini mi se da nažalost nemaš...

gle..nije problem u tome sto sam to morala platiti sa uvecanim troskovima... jesam sama sam si kriva sto nisam na vrijeme platila racun, ali tko tu garantira da se ne mulja sa datumina, Pa sto sudu treba 11 mj ili jos gore 8,5 godina da posalje donesenu ovrhu, a sto se tice kamata meni su zaracunali kamatu na kamatu ( sto je protuzakonito ) i provnstveno sam o tome pislala u prigovoru, ovo vezano za datum je bilo usputno na kraju navedeno..
dancika is offline  
Old 10.03.2009., 23:04   #19
sumnjam da im treba 8,5 godina...prije je da su imali krivu adresu ili nešto tako...jesi li se selila u tom periodu??
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Old 11.03.2009., 00:37   #20
Quote:
pivka kaže: Pogledaj post
da,mene isto zanima dali ti mogu oduzeti imovinu od roditelja?
ovrha se vrsi na adresi na kojoj si prijavljen nema veze da li imas kakve imovine na svoje ime, znam iz iskustva, ali ne znam dali se moze sada ja sam u svom slucaju uspjela isposlovati placanje duga na nekoliko rata
__________________
prijatelji su kao zvijezde ponekad i kad ih ne vidis, znas da su tu
blackcoffee is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:45.