Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2007., 15:26   #61
Thumbs up pravosudni....

pošto postoji topic o pravnom faksu, ja otvaram topic o pravosudnom ispitu...

Je, nije lagan, nitko koga ja znam nije ga lijevom nogom položio, to su bile suze, histerija, plač...pa opet smijeh...

Učiš po 10 sati i super ti ide, sutradan ideš to ponovit pa ti ne ide, a tebe oblije znoj i histerija da ništa ne znaš.

Gledaš na rok (približava se usmeni).... stišću te sa posla, principal te zove.. kad se misliš vratiti????? Treba raditi!!!!!!!

A ti još uplakan od maloprije jer si cijeli dan ubio se učeči a danas nekako ne ponavljaš sa tom lakoćom naučeno!

Rok se približava, znaš da se pravosudni nesmije pasti iz razloga:

1)jer imaš zabranu polaganja 6 mjeseci ako padneš te
2) u zakonu o radu stoji odredba u članku 36 pripravniku koji ne položi stručni ispit poslodavac može redovito otkazati

onda te uhvati panika... ne smijem pasti, još ovo jedamput proći.... za ubiti se?!
Pa ako padnem tko će me bez pravosudnog? Nitko!

Neznam, Al Olib (kak se već zoves) te svi vi koji imate kakava iskustva sa pravosudnog molim vas iznesite!

Tako molim i kolege koji studiraju da kažu šta misle o tome
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 16:10   #62
s obzirom da znam samo ono sto sam cula od starijih kolega, nekako se ne veselim bas tom pritisku i svemu sto me ceka.

pricali su mi price o stresu, povracanju, ljudima koji su zavrsili na infuziji nakon ispita, ljudima koje uhvati tolika panika da na umeni ni ne dodju. i tak
bas veselo

a koliko cujem, postaje sve teze i teze
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 16:13   #63
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
s obzirom da znam samo ono sto sam cula od starijih kolega, nekako se ne veselim bas tom pritisku i svemu sto me ceka.

pricali su mi price o stresu, povracanju, ljudima koji su zavrsili na infuziji nakon ispita, ljudima koje uhvati tolika panika da na umeni ni ne dodju. i tak
bas veselo

a koliko cujem, postaje sve teze i teze

katrin, ispit kao ispit nije težak... teško je sve kaj prethodi njemu!

Ne smiješ ga pasti - ljudi dobijaju otkaz ako ga padnu, a i dobiješ zabranu polaganja!

Ma tko će to ponovno opet proći!!!?

Ja nisam završila na infuzijama, ali znam da sam ranije mengu dobila i skoro imala odljev od stresa
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 16:17   #64
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
s obzirom da znam samo ono sto sam cula od starijih kolega, nekako se ne veselim bas tom pritisku i svemu sto me ceka.

pricali su mi price o stresu, povracanju, ljudima koji su zavrsili na infuziji nakon ispita, ljudima koje uhvati tolika panika da na umeni ni ne dodju. i tak
bas veselo

a koliko cujem, postaje sve teze i teze

cuo sam da cemo mi vjerojatno odgovarati i nesto vezano za steceveine Europske Unije
__________________
Mogu ja otvorit um pa da lex obuhvati i KD, al uz malu ali znacajnu pomoc halucinogenih gljiva™ by Ro
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 16:17   #65
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
katrin, ispit kao ispit nije težak... teško je sve kaj prethodi njemu!

Ne smiješ ga pasti - ljudi dobijaju otkaz ako ga padnu, a i dobiješ zabranu polaganja!

Ma tko će to ponovno opet proći!!!?

Ja nisam završila na infuzijama, ali znam da sam ranije mengu dobila i skoro imala odljev od stresa
dobro, meni se trenutno to sve cini tesko

jel istina da se polaze usmeni pred cijelom dvoranom?
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 16:21   #66
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
dobro, meni se trenutno to sve cini tesko

jel istina da se polaze usmeni pred cijelom dvoranom?
da. mene je slušalo oko 15-20 ljudi.
Ali tako si umoran, tako te boli više briga di si... samo pričaš i pričaš a ekipa oko tebe zapisuje svaku jebenu riječ koju izustiš.

Sjediš na sredini sobe ispred komisije koja se eto izmjenjuje a ti i dalje sjediš i sjediš. Rade pauze ali tebi ta pauza ništa ne znači.

Sjediš. Meni je trajao od 14-18 usmeni. prvi dan 8 sati pišeš presudu iz kaznenog a drugi dan presudu iz parnice isto 8 sati
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 16:24   #67
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post

Sjediš. Meni je trajao od 14-18 usmeni. prvi dan 8 sati pišeš presudu iz kaznenog a drugi dan presudu iz parnice isto 8 sati

presude nisu neki veliki problem ?
ili
__________________
Mogu ja otvorit um pa da lex obuhvati i KD, al uz malu ali znacajnu pomoc halucinogenih gljiva™ by Ro
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 16:32   #68
Moji su problemi bili druge prirode: nisam se bojao pada radi otkaza, jer vise nisam ni bio u "radnom" odnosu. Pasti, znaci gubiti pare (puta, nocenja, ponovnog placanja troskova ispita). U mojoj poziciji, to nije bila prihvatljiva solucija.

Prva dva dana pisanja presuda su prosla OK, s tim da je prvi dan tek na samom pocetku pismenog dijela ispita kandidatima stavljeno do znanja da NECE dobiti materijal za pisanje presude tj. arke trgovackog papira trebaju osigurati sami. Divota. Ja i neki kolega nismo imali navedeno, a kolegice su imale i...snasli smo se nekako. Prvi dan presuda iz kaznenog, drugi iz gradanskog prava, a treci dan usmeni dio ispita, trajao je cetiri sata, jedno tridesetak slusaca, klima nije radila, ne znam jesu li je uopce imali ili su i na njoj ustedjeli kao i na papiru. Bilo je - Sve cetiri godine faksa u jedan dan. Ma krasno.
Kakvi su bili predmeti i ispitivaci: Radno i upravno - nije lose, obiteljsko i gradansko procesno - vrlo dobro, kazneno i kazneno procesno - od-li-cno, ustavno i organizacija pravosuda - tak-tak, gradansko i trgovacko -khm. Trgovacko (stecajno) je bilo problem vecini jer nitko nije dosao sa trgovackog niti je imao nekog iskustva s tim. A padali su se i kapitalni predmeti...Prolaznost je bila negdje oko 55 %. Isti dan pakirao stvari i isao nazad. Sve u svemu, pismeni dio ispita je bio daleko laksi od usmenog, koji je bio tezak koliko vec 4 godine pravnog faksa mogu bit
Ab_Origin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 17:27   #69
ma koliko sam ja cuo i od staraca i od cijele familije,jer su svi odvjetnici sa pravosudnim ispitom,puno naucis iz prakse,ne kazem sada da ne trebate nis ucit doma,neg evo moja sestra se upravo sada priprema za ispit taj i s tim da radi non stop,al jednostavno cim se netko previse pocne zivcirat,cim je previse stresa u igri,naravno da se onda nemoze nista ni naucit..kaj ako padnes,ici ces za pol godine,pa nije smak svijeta..iz iskutva znam da kad se netko previse priprema za neki ispit,zanemaruje cijeli zivot radi toga,nije ni cudo da ljudi zavrse na infuziji od stresa..ljepo dodite na faks ranije,spalite si pljugu,pustite omiljenu pjesmu na mp3-u,popijte kavu u miru i odite sa razmisljanjem da sve znate..bezobzira koliko zaista znali i naucili..
tony_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 21:47   #70
ja mislin počet učit tamo od listopada pomalo s obzirom da sam na ovom poslu samo do nove godine. Tako da nakon nove mislin 2 miseca uprit i izać ili krajem veljače ili na rok u ožujku.
Ako sve bude po planu (sumnjam ) mislin i otić slušat 3-4 puta jer to smatram velikom pomoću
S obzirom da sam proživila sa svojim prijateljima i poznanicima jedno 10ak pravosudnih i da više manje znam sve u tanane, svjesna sam da otupiš i da odugovlačenje učenja na nekih 6-7 miseci samo čupa živce.

Sa novom komisijom (lani od rujna) dobilo se na tome da se malčice osjeti imaš li prakse jer su izbačeni profesori (i bogu hvala na tome).
Al već se vidim kako muku mučim sa trgovačkim jer to radim nimalo a i kazneno mi ne klizi jer toga radim samo tu i tamo.
Naravno, zemljišne knjige koje sam utanačila kao i ovrhu -e to ne pita previše
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 22:10   #71
vaci ti jos nisi pravosudni polozila

ccccccc, sram te bilo

dakle pravosudni ispit,

ja sam dobio tri cista mjeseca free za spremanje ispita, a kasnije jos i dodatnih 15 dana jer je bila guzva na roku
isao sam na tzv bozicni rok, ali sam zbog guzve dosao na red tek oko 12 sijecnja, sto je meni kao kampanjcu jako dobro doslo jer 15.12 nista nisam znao

pismeni ispit te 2004 godine je manje vise formalnost, smao dugo traje i to je sve

usmeni je posebna prica, kao sto ja katrin ispricala, pritisak je prevelik
mene je pogodila najnezgodnija kombinacija komisije koja se mogla sloziti sa krapcem kao petim ispitivacem dakle sa samom kraju kad si vec umoran i van sebe

prije ispita i ja sam negodovao zbog slusaca, ali kad jednom krenes zaboravis na njih

ne mogu reci da sam brljirao na ispitu, ali sam sve do krapca odradio korektno

no onda je na scenu stupio on
provukao sam se kroz iglene usi i to na zadnjem pitanju inace bi morao ponoviti ispit

osjecaj koji te ispuni nakon sto polozis je fenomenalan
ne sjecam se kad sam bio sretniji ko to vece kad sam saznao da sam prosao
Vespazijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 22:23   #72
jer sam se za*ebala i izgubila malo više od godinu u ministarstvu za bužanje živaca i gubljenje vremena državna uprava
je da sam dala državni, a i izvolonitrala sam na sudu samo šta uvjete imam sad tek u 9-i
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 22:25   #73
joj joj

sta uradi drzavna uprava od ljudi
nema gore za pravnika nego da propadne u truloj sivoj zgradi
srecom pa si pobjegla od tamo
Vespazijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 22:30   #74
u, a tek da vidiš kako sam bižala
ma koja odbjegla nevjesta, nije mi ni do kolina
a da vidiš šta su mi sve nudili da ostanem

zamirila mi se državna uprava za cili život a tako je gordo zvučalo to radno misto kad sam ga dobila, ono ispunjenje svih mojih snova
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 22:41   #75
neka si ti zbrisala

citajuci te na ovom forumu bilo bi steta da si istrunila tamo
Vespazijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 22:46   #76


inače sam tila nešto drugo napisat (ili drugi smajlić stavit ), al neću jer nije ovo topic split

btw, oćemo okladu da će mi vojky ovo sutra izbrisat
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 22:54   #77
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post


inače sam tila nešto drugo napisat (ili drugi smajlić stavit ), al neću jer nije ovo topic split

btw, oćemo okladu da će mi vojky ovo sutra izbrisat
vjerovatno
Vespazijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 23:09   #78
Quote:
Vespazijan kaže: Pogledaj post
citajuci te na ovom forumu bilo bi steta da si istrunila tamo
Ima i državna uprava dobrih stvari, najviše ovisi di upadneš. Ja sam otiša uglavnom radi plaće u privatne vode.

A pravosudni nisam nikad polagao.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 23:14   #79
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Ima i državna uprava dobrih stvari, najviše ovisi di upadneš. Ja sam otiša uglavnom radi plaće u privatne vode.

A pravosudni nisam nikad polagao.
naravno
nije sve u pravosudnom i odvjetnistvu
Vespazijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 23:15   #80
nije, nešto je i u bankama i osiguravajućim kućama
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:38.