Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2009., 14:32   #21
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Get - dao si reklamu sa HAK-ovih stranica.

Činjenica je da na graničnom prelazu možeš naići na budalu. Čak je vrlo vjerojatno da ćeš prije ili kasnije naleti na budalu. Sa tim se možeš nosit ako znaš svoja prava. No onda nemoj napravit moju grešku - nabijat na nos cariniku/panduru da je budala/kreten/idiot/moron/nesposobnjaković ... (kako bi rekla moja žena - daj čovjeku da se časno povuče).
Ma ako treba, pronaći ću i reklamu i u narodnim novinama.

To je tako. Meni je to sve logično i bez čitanja zakona.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 14:37   #22
Mislim da griješiš. I dalje tvrdim da ne treba punomoć za upravljanje vozilom. Možeš si olakšat život i susret sa nekim državnim organom suprotnog mišljenja ako napišeš par redova i ovjeriš sa svojim i vlasnikovim potpisom. Ali nikakav bilježnik, HAK ili sličan gulikoža koji će maznut 70-200 ćuna za "potvrdu".
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 14:48   #23
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Mislim da griješiš. I dalje tvrdim da ne treba punomoć za upravljanje vozilom. Možeš si olakšat život i susret sa nekim državnim organom suprotnog mišljenja ako napišeš par redova i ovjeriš sa svojim i vlasnikovim potpisom. Ali nikakav bilježnik, HAK ili sličan gulikoža koji će maznut 70-200 ćuna za "potvrdu".
Kao što rekoh, Hrvatska je predivna zemlja sa savršenim zakonima koji se ne provode.

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/314786.html

A jebemu, sad ste me baš raspizdili

evo i tebi malo :P

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...4_01_2_12.html

Quote:
Članak 6.

Hrvatski autoklub ima slijedeće javne ovlasti:

1. Izdaje karnete, triptike, isprave automobilistima za prijelaz državne granice bez plaćanja carine na automobil i druge međunarodne isprave za prijevoz robe, motornih vozila, autodijelova i opreme te je odgovoran za izdate isprave na osnovu međunarodnih ugovora koji obvezuju Republiku Hrvatsku. Hrvatski autoklub jamac je za nositelja isprava izdatih za osiguranje naplate carinskih i drugih davanja u skladu s medunarodnim ugovorima i Zakonom. za obveze nastale na području Republike Hrvatske.

2. Izdaje vozačima koji imaju važeću vozačku dozvolu izdanu u Republici Hrvatskoj, na njihov zahtjev, međunarodnu vozačku dozvolu i o izdanim međunarodnim vozačkim dozvolama vodi upisnik.

3. Izdaje vozačima dozvolu za upravljanje tudim motornim vozilom u inozemstvu i o tome vodi popis.

4. Preuzima, prikuplja i čuva motorna i priključna vozila i plovila te njihove dijelove koji su uvezeni u Republiku Hrvatsku, a zbog kojih se vodi carinski, upravni ili prekršajni postupak. osim redovnog postupka carinjenja, i o tome vodi popis. Obavlja prodaju tih vozila i njihovih dijelova, a prihode dobivene tom prodajom uplaćuje u državni proračun po odbitku troškova preuzimanja, prikupljanja, čuvanja i prodaje.

5. Obavlja prodaju novčanih bonova inozemnim vozačima za kupnju motornog goriva. prodaje novčane bonove za korištenje auto-cesta i cestovnih objekata za područje Republike Hrvatske na osnovu ugovora, a u skladu sa zakonom odnosno drugim propisima.

6. Obavlja poslove Službe "Pomoć-informacije" pružanjem tehničke pomoći domaćim i inozemnim vozaćima motornih vozila u prometu na javnim cestama. te pružanjem turing pomoći.

7. Obavlja i druge poslove javnih ovlasti utvrdene posebnim zakonom ili koje su mu na temelju ovlaštenja iz posebnog zakona povjereni. Vlada Republike Hrvatske pobliže će propisati nažin i uvjete za obavljanje poslova iz stavka 1., točke 1., 5. i 6. ovoga članka. Način osiguranja sredstava za obavljanje poslova iz stavka 1. ovoga članka te visinu troškova prikupljanja, preuzimanja, čuvanja motornih vozila iz stavka 1. točke 4. ovoga članka i način obračuna i uplate sredstava u državni proračun od prodaje tih vozila i njihovih dijelova.
Ima toga, jedno je praksa, a drugo je slovo zakona.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 14:49   #24
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Mislim da griješiš. I dalje tvrdim da ne treba punomoć za upravljanje vozilom. Možeš si olakšat život i susret sa nekim državnim organom suprotnog mišljenja ako napišeš par redova i ovjeriš sa svojim i vlasnikovim potpisom. Ali nikakav bilježnik, HAK ili sličan gulikoža koji će maznut 70-200 ćuna za "potvrdu".
Nisi u pravu. Ajde bar jednom
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 14:55   #25
Quote:
get kaže: Pogledaj post
Druga stvar koju spominješ, postoji nešto što se zove Bonton, ali očito to neki nisu čuli.

Ali ako ti ni to nije dovoljno, ono što je normalnim ljudima normalno, onda čitaj zakon, a samo ne poznavanje zakona te ne štiti od prekršaja ili kazne.
hvala za predavanje o bontonu, no međutim, omašio si fudbal u ovom slučaju. radio je bio na manje od trećine snage (to je za mene normalno, pun mi kurac razglasa i sviranja već deset godina,pa mi ne treba buka i u autu), auspuh auta ispred mene je bio glasniji od mog radija, a da stvar bude ljepša, i sam mađar je imao radio u svojoj konzervi od kućice koji je, sasvim slučajno, bio poprilično glasan (toliko da sam ja kroz šalter mogao jasno čuti što svira,unatoč svim vanjskim zvukovima).

no čak i da sam ja bio krajnje nekulturan i necivilizirani divljak izašao iz šume (referiram se na bonton dio), dužan sam postupati po upozorenjima i zapovjedima službenika - kad ih on izda! tu je ključni trenutak, i na tome sam te čekao. pročitaj malo gore gdje piše da mene majstor ni u jednom trenutku nije upozorio da ugasim radio.

Ignorantia iuris nocet, to stoji, ali zato i postoje u konkretnom slučaju upozorenja i zapovjedi službenih osoba. nisam puno naučio na svom fakultetu, ali to je jedna od stvari koje jesam.
__________________
"If we don't go crazy once in a while, we'll all go crazy." Hawkeye Pierce, MASH 4077
kowalski is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 14:59   #26
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ma koji će mu kuki punomoć. Jedino ako vozi auto od firme. Za auto od starog ne treba ništa.
Ja sam prije dizao tu punomoć u AK i onda me nitko nije ništ pitao. Više ne dam novce...

Onda poslije sjećam se leasing je davao neke kartice na kojima je pisalo tko smije upravljati vozilom, pa je i to nestalo...

Nitko ništa ne pita... A nekad kad nisam imao svoj auto išao sam bezbroj put< s očevim i nikad nitko mi nije radio probleme...
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 15:03   #27
Quote:
kowalski kaže: Pogledaj post
hvala za predavanje o bontonu, no međutim, omašio si fudbal u ovom slučaju. radio je bio na manje od trećine snage (to je za mene normalno, pun mi kurac razglasa i sviranja već deset godina,pa mi ne treba buka i u autu), auspuh auta ispred mene je bio glasniji od mog radija, a da stvar bude ljepša, i sam mađar je imao radio u svojoj konzervi od kućice koji je, sasvim slučajno, bio poprilično glasan (toliko da sam ja kroz šalter mogao jasno čuti što svira,unatoč svim vanjskim zvukovima).

no čak i da sam ja bio krajnje nekulturan i necivilizirani divljak izašao iz šume (referiram se na bonton dio), dužan sam postupati po upozorenjima i zapovjedima službenika - kad ih on izda! tu je ključni trenutak, i na tome sam te čekao. pročitaj malo gore gdje piše da mene majstor ni u jednom trenutku nije upozorio da ugasim radio.

Ignorantia iuris nocet, to stoji, ali zato i postoje u konkretnom slučaju upozorenja i zapovjedi službenih osoba. nisam puno naučio na svom fakultetu, ali to je jedna od stvari koje jesam.
Čovjek uvijek traži opravdanje za svoje postupke i tu te u potpunosti razumijem.

Ne znam ako se sjećaš nedavno, kada je bilo svjetsko prvenstvo ili europsko, što već u u nogometu u Njemačkoj, pa je granična kontrola dobila naputak da sve pijane vozače vrača, odnosno ne pušta preko granice, i što ćemo sada.

A od kuda sve one "fantazije" od gore i nikada nisam imao niti najmanji problem. Meni je to sve ostalo iz autoškole, imali smo nekoga starog čiku koji nam je pričao i o tim stvarima. I eto, ja nikada problema, možda zato što sam nekome simpatičan ili možda zato što se uvijek pridržavam tih naputaka.

Treba izraziti poštovanje prema državnim službenicima, to je onaj minimum. Kada on otpizdi biti bezobrazan, onda i meni puca neka stvar.

Ali kao što rekoh, nikada nikakvih problema.

Ako ti se teško držati tih 5 minuta tih naputaka, onda ne znam što bih ti rekao.

Lijepa riječ sva vrata svijeta otvara, tako nekako ide ta uzrečica, tako i pristojnost te ne moža koštati ništa kao ni osmjeh
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 15:06   #28
Quote:
cvor kaže: Pogledaj post
Ja sam prije dizao tu punomoć u AK i onda me nitko nije ništ pitao. Više ne dam novce...

Onda poslije sjećam se leasing je davao neke kartice na kojima je pisalo tko smije upravljati vozilom, pa je i to nestalo...

Nitko ništa ne pita... A nekad kad nisam imao svoj auto išao sam bezbroj put< s očevim i nikad nitko mi nije radio probleme...
Ma ista ti je stvar i sa vožnjom unatrag i uapljenim sva četiri pokazivača. Malo kad je tko dobio kaznu za ne paljenje istih

Osobno bi mi bilo draže da uvijek pitaju čiji je auto i po reakciji vozača se može već naslutiti o čemu se radi.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 15:19   #29
Quote:
get kaže: Pogledaj post
Treba izraziti poštovanje prema državnim službenicima, to je onaj minimum. Kada on otpizdi biti bezobrazan, onda i meni puca neka stvar.
ne bereš ti mene izgleda, no nema veze.
poanta priče je da je mađar bio bezrazložno bezobrazan, i da je pretjerao u svojim postupcima, točnije rečeno, ako se već treba držati pisanog slova zakona, da nije postupio u skladu sa propisanom procedurom.

Prešao sam državne granice stotinu puta prije tog incidenta i nakon tog incidenta, i nikad me nitko nije krivo ni pogledao, a kamoli da me trebao opomenuti (što je korak prije bilo kakve fizičke intervencije).

možda će ti pomoći vremenski okvir u priči: to se dogodilo prije sada već 15 godina, mađar je u to vrijeme imao trabanta pokrpanog žicom, a ovo je bio auto kakav on zasigurno u životu nije ni vidio (osim možda u nekakvom časopisu o automobilima). a svi mi vrlo dobro znamo kako se lako osobne frustracije daju istresti, pogotovo ako ti netko ili nešto daje moć nad u tom trenu podređenima.

edit:mislim da smo debelo off topic obojica,a i nema smisla da nastavimo ovu priču. to je ionako bila samo mala ilustracija s moje strane da mađari znaju biti poprilično bezobrazni.
__________________
"If we don't go crazy once in a while, we'll all go crazy." Hawkeye Pierce, MASH 4077

Zadnje uređivanje kowalski : 30.06.2009. at 15:24.
kowalski is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 15:23   #30
znaci trebalo bi ali ne bi trebalo..
osobno sam vec isao,i sestra je isla.nismo mislili o tome..nitko nije nista pitao.
u BiH kad sam ja isao,nedjelja poslijepodne..samo na izlazu iz nase zemlje su pogledali osobne,dalje mahali,nazad mahali...lol..i to ce tak cesto biti..
ali,da me tamo murija zaustavi i da se dogodi taj jedan put..jbg..
kakve su sankcije
type-r is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 15:27   #31
Quote:
kowalski kaže: Pogledaj post
ne bereš ti mene izgleda, no nema veze.
poanta priče je da je mađar bio bezrazložno bezobrazan, i da je pretjerao u svojim postupcima, točnije rečeno, ako se već treba držati pisanog slova zakona, da nije postupio u skladu sa propisanom procedurom.

Prešao sam državne granice stotinu puta prije tog incidenta i nakon tog incidenta, i nikad me nitko nije krivo ni pogledao, a kamoli da me trebao opomenuti (što je korak prije bilo kakve fizičke intervencije).

možda će ti pomoći vremenski okvir u priči: to se dogodilo prije sada već 15 godina, mađar je u to vrijeme imao trabanta pokrpanog žicom, a ovo je bio auto kakav on zasigurno u životu nije ni vidio (osim možda u nekakvom časopisu o automobilima). a svi mi vrlo dobro znamo kako se lako osobne frustracije daju istresti, pogotovo ako ti netko ili nešto daje moć nad u tom trenu podređenima.
Ma razumio sam ja tebe i to dobro.

Što misliš zbog čega nastanu svađe među ljudima ?! U velikom broju slučajeva je to radi sitnice, ali toj sitnici prethode velike stvari na koje se ne reagira.

Pa tako i u tvome slučaju, znaš da su Slovenci nadrkanovići i učinit ću sve da mu ne dam povoda da te krene zajebavati. I to je sva mudrost.

A doživio sam dosta frustracija od strane Slovenaca, ali jebiga, to je taj trenutak i ne želiš se isticati i šutiš.

Ista je stvar i sa policijom koja te krene legitimirati na cesti i počne ispitivati o nebitnim stvarima. Traži točku gdje ćeš ti puknuti da mu daš povoda.

Kao i ja što sam se sada nepotrebno raspizdio u ovoj raspravi A sve bez pravog razloga.

Ako išta ne podnosim na ovome svijetu to je nepravda, ma koje god veličine ili bitnosti bila.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 15:30   #32
Quote:
type-r kaže: Pogledaj post
znaci trebalo bi ali ne bi trebalo..
osobno sam vec isao,i sestra je isla.nismo mislili o tome..nitko nije nista pitao.
u BiH kad sam ja isao,nedjelja poslijepodne..samo na izlazu iz nase zemlje su pogledali osobne,dalje mahali,nazad mahali...lol..i to ce tak cesto biti..
ali,da me tamo murija zaustavi i da se dogodi taj jedan put..jbg..
kakve su sankcije
Ako sam dobro razumio iz zakona, jedina sankcija bi bila da te ne puste preko granice i da se moraš vratiti natrag.

Trebao bih još malo prekopati da vidim da li postoje i prekršajne ili kaznene prijave vezano za tu problematiku.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 15:49   #33
Quote:
get kaže: Pogledaj post
Nisi u pravu. Ajde bar jednom
Trebat će nam tumačenje zakona. Kako ga ja tumačim - vjerodostojni dokaz ne znači punomoć.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 15:56   #34
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Trebat će nam tumačenje zakona. Kako ga ja tumačim - vjerodostojni dokaz ne znači punomoć.
To je stvar više zakona.

Ali čemu stvarati probleme tamo gdje ti ne trebaju ?!

Ako dobiješ na lotu čisto sumnjam da će ti prva reakcija biti kupiti crveni Ferarri.

Ili kako Raos kaže, ko ti je kriv kad ideš gole guzice među pijane Turke
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 20:24   #35
Quote:
type-r kaže: Pogledaj post
ali,da me tamo murija zaustavi i da se dogodi taj jedan put..jbg..
kakve su sankcije
Nikakve sankcije neces imati ako nemas punomoc da vozis auto koji je vlasnistvo TVOG OCA, pogotovo ako je u prometnoj dozvoli i na tvojoj osobnoj (ili putovnici) ista adresa, to su totalne gluposti koje ljudi ovdje pisu jer taj auto je privatno vlasnistvo i vlasnik ga moze dati kome god hoce da ga vozi gdje god hoce.

To sto pise na hak-ovim stranicama je samo otimanje novaca neinformiranim vlasnicima auta.

Isao sam preko raznih granica sa raznim autima koji nisu bili u mom vlasnistvu i nikad me nitko nije trazio bilo kakvu punomoc da taj auto i vozim, cak i sa stranim tablicama.

Pardon, jednom je glupom slovencu bilo cudno sto se ja vozim rent-a-car autom iz Italije u Hrvatsku ali je na tome i zavrsilo.

Imat ces sankcije ako napravis prekrsaj, u bilo kojoj drzavi, bez obzira ciji auto vozis.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 20:30   #36
Evo ga na.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 20:55   #37
Eto ga tebi.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 20:57   #38
I meni se to sa punomoću čini kao porez na budale, policija me znala pitati svakakve stvari, pa i detaljni pregled na granici (i direktno pitanje od policajca 'Gdje si sakrio drogu?' ), ali nikad me nitko nije pitao imam li punomoć...
terza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 22:12   #39
Quote:
type-r kaže: Pogledaj post
to sam i ja mislio...samo trebamo se skupit za tu punomoc,radi on ovo ono...zauzeti..
u pravilu ne bi trebalo bit nist,i nije nist..ali uvijek ima ono ipak..bilo bi glupo organizirat put,pa se zbog takvog sra.vracat.
tak da zakonski bi najbolje bilo napravit punomoc i nema brige?
Savjet: punomoc uradi svakako (preventica). Ona nije jednokratna, a nije niti skupa. I onda cirkuliras i preko granice, a i po drzavama gdje ides, bez bilo kakvog straha "sta ce biti, hoce li biti, itd.itd." Ako ti trebaju forme teksta punomoci na eng, njem, i madjarskom jeziku, javi mi se na pp.
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 00:20   #40
ok...ajd npr da radim punomoc....jel mora biti posebno na svakom jeziku za tu drzavu u koju idem ili?..lol
type-r is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:23.