Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2012., 23:17   #1001
Quote:
mark_twain kaže: Pogledaj post
Ljudi nemojte pricati gluposti, govoriti neistine i plasiti ostale kupce stanova. Osobno sam kupio stan i sve sam unaprijed znao gdje, kada, sto i na koji nacin se radi u G1. Djelatnice u Sigmi su nas sve informirale na vrijeme pa cak i neke izmjene koje htio mogao je napraviti i to potpuno besplatno ali uvijek ima nekih pametnjakovica i ljudi koji nista ne vide dobro vec samo lose stvari i znaju samo Laprdati po internetu i iznositi neistine i sa svime su nezadovoljni! Pozdrv svima i nemojte siriti paniku i dovoditi ostale ljude u zabludu vec se malo razbudite i informirajte se na vrijeme!
I ja sam se isto interesirala za sve detalje (tlocrte, nacrte, svecrte...info, datumi, detalji)..prvo je bilo:"javit ćemo vam sve na vrijeme", onda zatišje, pa sam se opet javila da pitam "NO?", a odgovor je uslijedio: "Pa kaj niste rekli da vam treba..." I tak za sve (ok, većinu)...Pa od dijagnoza "to će vas više koštati", "aha, budemo..." i tak to... Ispalo je dobro kad me anna_m naučila da jašem po njima svaki dan po cijeli dan (po gradilištu i Sigmi) - sad imam detalje koji me zanimaju, malo prekasno, al sam zadovoljna
velika bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 10:44   #1002
Jel dodatno naplaćuju zamjenu kade za tuš kabinu? kaj su sve htjeli dodatno naplatiti? zanima me s čim bi se mogli susrest kad budemo u toj fazi s G3.
Špekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 10:56   #1003
Evo u mom slučaju:
1. zamjena kade za tuš - NE
2. pomicanje vrata po zidovima lijevo/desno - NE
3. postavljanje parketa umjesto pločica u hodniku - NE (to je ovak i onak u dogovoru)
4. dodavanje utičnica u stan - DA (ukoliko prelazi broj planiranih), ukoliko se samo mijenja raspored utičnica u stanu - NE

Nisam bila baš nekaj izbirljiva, a ovo zadnje ipak nisam napravila jer mi je u stanu dosta utičnica, čak dvije iznad radne ploče u kuhinji.

Dodajem: mijenjanje rasporeda priključka za perilicu rublja u kupaonici na drugi zid zbog boljeg rasporeda kupaonice - nisu niš naplatili, bez problema napravljeno
velika bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 11:58   #1004
G1-parketi

G1,meni je receno da onako kako su slozeni parketi kod njih na uzorku u uredu-da je to preporuka struke za odredjeni tip parketa. jeste li trazili druge varijante slaganja? npr.hrast je slozen kod njih kao trostruka riblja kost. mene zanima je li netko slagao drugacije i koja je preporuka struke, odnosno parketara koji ce slagati za nase stanove?
Trill is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 13:12   #1005
Uzela sam hrast, isto mi je rečeno da je najpametnije tako složiti jer je čvršće i kvalitetnije.
velika bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 13:21   #1006
Quote:
Trill kaže: Pogledaj post
G1,meni je receno da onako kako su slozeni parketi kod njih na uzorku u uredu-da je to preporuka struke za odredjeni tip parketa. jeste li trazili druge varijante slaganja? npr.hrast je slozen kod njih kao trostruka riblja kost. mene zanima je li netko slagao drugacije i koja je preporuka struke, odnosno parketara koji ce slagati za nase stanove?
Ja sam kod njih vidio uzorak hrastovog parketa s polumat lakom složen uzdužno i taj sam si i mislio odabrati. Jel to onda više nije u ponudi?
Alcyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 19:55   #1007
Quote:
velika bubica kaže: Pogledaj post
Uzela sam hrast, isto mi je rečeno da je najpametnije tako složiti jer je čvršće i kvalitetnije.
aha, tako su i meni rekli, iako znam da su ljudi po kucama i stanovima inace znali slagati i ove manje letvice uzduzno pa nije bilo problema.. zato pitam, jer sam i ja to odabrala, a mozda bi mi bio drazi neki drugi uzorak... al ipak je bitnija izdrzljivost-ako je to vec na vagi
Trill is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 20:12   #1008
Quote:
Alcyon kaže: Pogledaj post
Ja sam kod njih vidio uzorak hrastovog parketa s polumat lakom složen uzdužno i taj sam si i mislio odabrati. Jel to onda više nije u ponudi?
nazalost, nema hrasta uzduzno slozenog u polumatu na izlozbenim primjercima. redom su:jasen, uzduzno; merbau uzduzno slozen, nelakiran; hrast u trostrukoj ribljoj kosti sjajan i 2 bambusa ( po jedna letvica, svjetliji i tamniji)
ti mozes odabrati koliko sam njih shvatila kakvo god slaganje zelis i koji god sjaj hoces,mat, polu i sl.-za bilo koji od polaganja.
stvar je u tome da su ove letvice hrasta manjih dimenzija, mozda cca 250-300x50 mm, ne znam, odokativno lupam, pa su preporucili takvo slaganje kakvo su izlozili.
i meni se svidja upravo to kakvo si i ti naveo za odabir, no toga nema izlozenog. mozda je bilo na prethodnim projektima,pa su letvice hrasta bile drugih dimenzija i drugacije slaganje... steta.
i ovaj hrast sam htjela odabrati dugacije slaganje, takvo uzduzno, ali su mi preporucili upravo ovakvo.pa ne znam u cemu je kvaka
Trill is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 08:18   #1009
Quote:
pilots911 kaže: Pogledaj post
anna m
Radijator se itekako moze postaviti na fiksnu staklenu stijenu i to im nije nikakav trosak. Treba ih stisnuti i dosadjivati jer se ne radi o kutiji zvaka vec o masno placenom stanu.
Sretno
jeste li riješili što s tim radijatorima? Ja sam poslala mail Sigmi i žena mi je rekla da stavljanje radijatora ispred fiksne staklene stijene "neudovoljava Tehničkom propisu o racionalnoj uporabi energije i toplinskoj zaštiti zgrada (NN 110/08). Ogrjevno tijelo dopušteno je postaviti ispred prozirnih vanjskih površina samo ako je ono sa stražnje strane zaštićeno oblogom i ako koeficijent prolaska topline, U [W/(m²·K)], te obloge nije veći od 0,9 W/(m²·K)." ?? Mislite da bi nešto uspjela promijeniti ako ih gnjavim?
Caipirinha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 09:17   #1010
Quote:
Caipirinha kaže: Pogledaj post
...samo ako je ono sa stražnje strane zaštićeno oblogom...
Ok, onda se interesiraj za taj oblog...
velika bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 12:56   #1011
obloge nisu stavljali jer im je to bio preveliki trosak i nama bi bio skuplji kvadrat automatski....stedilo se umjesto da se islo na funkcionalnost i ekonomicnost......radijator na stijeni bez obloge gubi na energetskoj ucinkovitosti, ali s obzirom da su oni nasli vrlo "tehnicki ispravnu" opciju radijatora iza kauca....dodje vam na isto po jacini grijanja jer se i tu i te kako jaaaaako puno gubi na toplini....preporuka, stavljajte si vertikalni radijator negdje, LP

Zadnje uređivanje anna_m : 19.04.2012. at 13:13.
anna_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 23:08   #1012
Jel netko od kupaca G1 gledao "Nedjeljom u 2" s D. I. Miloševićem?
Dio od 27. - 31. minute je vezan za Sigmu, tj. našu G1 i srčeko mi se stisnulo kad se raspravljalo o tome da je zgrada previsoka, o inspekciji, uštedi stotina tisuća eura, varanju gradskih vlasti...

Molim Vas, jel postoji mogućnost da netko dobije pouzdanu potvrdu iz Sigme o tome kada će zgrada biti gotova...jer nakon nakon ovoga sam
velika bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 00:47   #1013
Quote:
velika bubica kaže: Pogledaj post
Jel netko od kupaca G1 gledao "Nedjeljom u 2" s D. I. Miloševićem?
Dio od 27. - 31. minute je vezan za Sigmu, tj. našu G1 i srčeko mi se stisnulo kad se raspravljalo o tome da je zgrada previsoka, o inspekciji, uštedi stotina tisuća eura, varanju gradskih vlasti...

Molim Vas, jel postoji mogućnost da netko dobije pouzdanu potvrdu iz Sigme o tome kada će zgrada biti gotova...jer nakon nakon ovoga sam
gledala sam, ... hm... mislim da ce sutra biti poziva u Sigmu! da, nije uopce zgodno to sto se spominjalo i navodilo, al, brijem da bu se sve ispeglalo...imamo jos vremena do ulaska u eu.. e, a onda se nece bas vise moci bilo kako

Zadnje uređivanje Trill : 23.04.2012. at 00:57.
Trill is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 09:52   #1014
Quote:
Trill kaže: Pogledaj post
gledala sam, ... hm... mislim da ce sutra biti poziva u Sigmu! da, nije uopce zgodno to sto se spominjalo i navodilo
Nadam se da će se u Sigmi javno očitovati na Stankovićeve podatke i sve nas izvjestiti što je na stvari. Manje ćemo ih gnajviti, a isto ne bi štetilo niti Domagoju.
Uistinu, što je sa svim tim stvarima??
migolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 10:06   #1015
Quote:
migolino kaže: Pogledaj post
Nadam se da će se u Sigmi javno očitovati na Stankovićeve podatke i sve nas izvjestiti što je na stvari. Manje ćemo ih gnajviti, a isto ne bi štetilo niti Domagoju.
Uistinu, što je sa svim tim stvarima??
Do sad se nisu udostojili očitovati ni za kakve promjene vezano za zgradu...Onaj zeleni krov i zelena površina oko zgrade (kojih na kraju neće biti) mi je trn u oku. To je očito bila zanemariva informacija...

Tako da ne očekujem da će ovo biti drugačije.
velika bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 10:09   #1016
Nije bilo ugodno slušati o navodnim "neregularnostima" sada kad je G1 pri kraju. A ni izjava kako "radi 3 zgrade a još ni prva nije gotova" ne izgleda baš bajno. Mislim da je red na Sigmi da se očituje. Šta je onda sa G2 i G3 po tom pitanju? Jesu li i oni "van gabarita"?
stanga is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 10:37   #1017
zelenilo

Quote:
velika bubica kaže: Pogledaj post
Do sad se nisu udostojili očitovati ni za kakve promjene vezano za zgradu...Onaj zeleni krov i zelena površina oko zgrade (kojih na kraju neće biti) mi je trn u oku. To je očito bila zanemariva informacija...
Za zeleni krov ne znam... Znam kao i drugi da se to najavljivalo i da smo svi skupa maštali pogled s klupe prema Sljemenu uz kavicu sa susjedima. To nas je vjerojatno sve oduševilo. Volio bih da se, glede toga, obećanje ispuni. Čini mi se da je i taj zeleni krov bio i uvjet da se dobije certifikat o energetskoj učinkovitosti objekta, uz sve drugo.

Što se tiče zelenila oko zgrade, zakonom o prostornom uređenju i gradnji je propisano minimalno 20 % zelenih površina od cijele građevne čestice. Nadam se da se to i investotri i građevinari imaju u vidu jer se bez toga ne mogu dobiti valjane dozvole.
migolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 10:42   #1018
Quote:
migolino kaže: Pogledaj post
Za zeleni krov ne znam... Znam kao i drugi da se to najavljivalo i da smo svi skupa maštali pogled s klupe prema Sljemenu uz kavicu sa susjedima. To nas je vjerojatno sve oduševilo. Volio bih da se, glede toga, obećanje ispuni. Čini mi se da je i taj zeleni krov bio i uvjet da se dobije certifikat o energetskoj učinkovitosti objekta, uz sve drugo.

Što se tiče zelenila oko zgrade, zakonom o prostornom uređenju i gradnji je propisano minimalno 20 % zelenih površina od cijele građevne čestice. Nadam se da se to i investotri i građevinari imaju u vidu jer se bez toga ne mogu dobiti valjane dozvole.
Danas je sve moguće...Ne ide sve po špagici, a dozvole se dobivaju bez ikakvih problema...Ma grozno...
velika bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 17:11   #1019
uzasno mi je zao zbog tog "zelenog krova", mozda bismo ih trebali jos malo pitati (pritisnuti)u vezi toga, ili sve zbilja ostaje na nama- da nesto poduzmemo nakon useljenja?!!
oko zgrade nema milimetra prostora ne za travku, nego niti za kontejner... beton. bit ce parking i prilaz do parkinga-to se vidi vec sad po gradilistu! ne mozes bas voziti po stablima niti montirati klupicu i parkic za djecu te pse izemdju 2 vanjska parkirna. odnosno -tako im i jest na maketi, a ono sto su zazelenili-to je necije tudje privatno zamljste, sigurno ovaj s obrtom pored nece reci-joj, gle, G1 nema gdje stavit klackalicu, idem ja u zapresic,a njima cu prepustiti svoj vrt.
hm, mislim da je stvar zelenih povrsina isto itekako posao urbanistickog gradskog planiranja!
ocito-od kaosa na zagrebackoj cemo samo uplovljavati u liftove i doma, a kad krenu ljetne vrucine i isparavanja...ni sljeme ni krov,ni krilca ni nogice...
Trill is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 18:28   #1020
Da ne bi još na kraju ispalo i da se odustaje od gradnje G3...
Špekica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:52.