Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2004., 15:17   #1
Sve o snovima, spavanju, kontroli i utjecaju na stvarnost

uu, koliko tema na toj duhovnosti,
slučajno kliknuh na "Duhovnost"

dakle,
provedoh protekla dva dana, i noći jasno, na otoku Lošinju,
u blizini Malog Lošinja, spavah na katu jedne vikendice i bila je umjereno topla noć, zrikavci su svoje pjesme započeli prema jutru,
budio sam se nekoliko puta tijekom noći (5 do 8 puta), a spavati sam krenuo oko pola 1 u noći, nakon osrednje količine alkohola, no ništa posebno, večara je bila lagana..

doživio ili sanjao,
sanjao bolje reći sam jedan san na granici svjesnosti, što me zapravo prilično iznenadilo obzirom da sam energetski dosta potrošen.., probat ću ga rekonstruirati, pa vas molim za komentare, tj. mišljenja, tipa;
a kojem je tijelu pripadalo to iskustvo, je li bio lucidni, isl, baljezgarije..

da, osjećao sam se prilično dobro drugo jutro, skoro ko nakon pravog lucidnog sna..

dakle;
sanjao sam neki društveni događaj u svom selu, bila je neka fešta i svirala je, mislim čak limena muzika, kako je bila fešta, odmah sam se ufurao, po običaju, i stao trusiti gemište, ( ovo je valjda bio samo logičan nastavak večeri, op.aut.), kad mi je najednom nešto postalo čudno...
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2004., 09:07   #2
Kako ti oni gore pošalju /tuđi/ post u pravo vrijeme.....

Evo ja noćas sanjah.....ja na velikom prostoru ali nemam tijelo i nije mi dosadno, ali kao da čekam nekog da dođe do mene, no čekanje je zabavno. Lunjam prostorom gdje se izmjenjuju more i livade bez točne granice.
Sad sam u vrtu pored neke kuće, skužim da mogu letjeti čim to POMISLIM to i učinim. Zabavljam se birajući, ciljajući je bolja riječ između dvije grane krošnje da se provućem.

Uspjeva mi, no sad sam kao na velikom otpadu-prepuno stvari i shvaćam...no to je samo jedna dimenzija tog otpada, dolje na podu su zapravo ljudi-duše ja ih osjećam....ne gazim po njima već ih nadletavam, ali ja ih OSJEĆAM kao titraje.

More postaje prepuno djelića slomljenog broda, stvari plutaju po moru kao da je bila neka havarija. Sjednem, ha sjediti na brodu a ne osjetiti da sjediš već samo kao da si priljubljen na hrđavu palubu. I onda shvatim, zapravo osvjestim da je bio rat. Oni su otišli a ja ih čekam , čekam nekog da mi se približi, pridruži ali uživam probijajući mogućnosti tijela kojeg nemam ali i imam ali ne kao tijelo.

Shvaćam da je bio rat ali nema tuge.....krhotine lima brodova ali i drugih stvari kao vojne oprema svugdje je razbacano pomješano...iz tih stvari izbijaju misli vojnika....ništa nije loše, ja ne znam kvalitetu njihovih misli...ne osjećam strah. Znam da su to moji.....

Tako sam na tom brodu voda sve više nadire, ali ja i dalje čekam.....i dolazi netko, moj soul mate u stvarnosti.
Ne razgovaramo, nema potrebe, ja znam tu osobu jako dobro.
Osjećam neku veliku bliskost s njome. Budim se.


Ono što me fasciniralo je probijanje misli koje izviru iz uvjetno rečeno stvari. Kao da iz svake stvar izvire duša koja ju je upotrebljavala. A te duše su mi tako bliske. Onda mogućnosti tijela kojeg nemaš, a opet osjećaš da ga imaš, što je ispočetka zbunjuće ali te poslije zabavlja kad skužiš što sve možeš.

Prisnost i postojanje svjesnosti da je to što se dogodilo nema kvalitetu neke tragedije ali niti sudbine kojoj se prepuštaš.
Već je to tako kako je pokazano uvjetno rečeno bojišnica bez ljudi. Nema emocija kao u stvarnosti nema straha nema gnjušanja, nema niti ljubavi i žalosti. već samo postojanje i prisnost....a postojanje je u tome emocija.

Kad sad pomislim sve te stvari su danas zastarjele kao da su oprema iz Drugog svj. rata...pogotovi ti mali brodovi......i voda koja nosi sitne stvari kao da na njima piše na engleskom.

Ne moram postaviti (u snu) nikakvo pitanje, odgovor sam stiže.
Sve znam, svega sam svjesna ali emocije su toliko drugačije da kao da izlaze iz cijelog tog prostora i onda postaju moje. To prožimanje je zanimljivo. Daje ti mir, usklađuje te sa kadrom, i što bi u stvari bilo traumatizirajuće ljudsko iskustvo rata, takve moje emotivne reakcije su svedene na ništa.


Evo...možda će netko prepoznati sličnu situaciju u nekom svojem snu. Iz sna nema poruke..... jer poruka je negdje čvrsto u meni. Kombinacija prožimanja prisnosti, emocije koje nisu emocije, tijelo koje nije tijelo i ljudi koji nisu ljudi ali ti ih osjećaš da jesu....
što sve san radi našoj stvarnosti.
Poslije ovakog sna žalim što nije trajao duže.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2004., 10:18   #3
Re: snović

Quote:
kameni kamen kaže:


dakle;
sanjao sam neki društveni događaj u svom selu, bila je neka fešta i svirala je, mislim čak limena muzika, kako je bila fešta, odmah sam se ufurao, po običaju, i stao trusiti gemište, ( ovo je valjda bio samo logičan nastavak večeri, op.aut.), kad mi je najednom nešto postalo čudno...
Pa šta se čudite...čovjek se probudio pa nije mogao nastavit
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2004., 11:05   #4
Quote:
Kad ti to ovako kažeš, sve mi se više čini da je bio pijan i dok je pisao taj post...
Pa je ili zaboravio, ili ga bjesomućno traži s mislima "Jeba ga, a đe sam li ga samo turnio, taj svoj san?"

A nas dvojica naivni, što se ponadali..
Da je bio pijan to nije ništa nemoguće...

Ma znam on je na forumu obićno kad je na poslu... sigurno mu je direktor uletio , pa je dobio po tamburi.. sad više nesme s posla na forum.. a doma mužena neda
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 09:21   #5
davno pročitah negdje da treba nakon nekih stvari, tj. događaja napravati mali vremenski odmak prije pričanja o njima..
moj odmak nije bio namjeran, bio je uvjetovan, no nije bitno,
zapravo sam pomislio kako bi možda bilo dobro zapisati san, dok su mi slike još tako živo utezane u sjećanje i dok tijelo nije zaboravilo osjećaj, no bio je tako bizaran da sam odustao od toga..

dakle, fešta, no prva čudna stvar je bila odjeća.., bila je kasna jesen, magla se već vukla dolinom, bilo je prohladno i oblačno i klinci su imali na glavama debele vunene kape sa raznobojnim "cofovima" i isto takve šalove, atmosfera je bila pomalo euforična, no takva je bila uvijek dok smo se ko klinci smjeli igrati uz fešte velikih...
samo što je sve to bilo nekih 20-30 god u prošlosti i svi moji prijatelji su veselo jurcali okolo, dok sam ja bio nekako veliki, odrasli već,.. to me malo začudilo, na tren ražalostilo, no u tom trenu sam shvatio da je to san, i sjetio se svih onih preporuka o tome kako se treba ponašati da zadržiš svjesnost a da san ne prestane, .. i nije prestajo, pogledao sam uokolo, prepoznao okoliš, ovaj put svjesno i još sam bio tu, super, sjajno...
osjetio sam se ko da sam se probudio iz digog snam osvježeno snažno, pomislio sam; sad ću baš isprobati sve te stvari koje možeš u snu i biti ih svjestan...
za konačnu provjeru sam usmjeri pogled u oči jednog djeteta, to navodno ne smiješ raditi, nego pogled mora neusmjeren, ne smije se zuriti jer se onda "svijet" pretvori sav u tu točku i nestane, klinac mi je odvratio pogledom i osmjehom..
od sreće sam poželio poletjetiti; ta još sam tu....
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 11:48   #6
Da i kaj je onda bilo.... kakav je to san a nisi se ni probudio

A jel ti možda još uvjek sanjaš....Oni šišmiši nisu slućajnost
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 10:11   #7
da,
bio sam sretan, i poželio poletjeti, kako sam to već radio prije, taj mi se osjećaj jako sviđa,
no kako sam pokušavao odskočiti od zemlje, nekako mi nije išlo,
navodno kretanje u svjesnom snu nije isto kao i kretanje na javi (što je i za očekivati, zar ne?), kretanje u snu više liči na pometanje poda metlom koja viri iz trbuha, zapravo malo sam kao poletio, ili bolje reći odskočio se no to je bilo vrlo kratkotrajno, čak sam, čini mi se u jednom trenu, osjetio kako se upirem nogama u stranicu kreveta od silne želje da poletim..
ta mi je pomisao prostrujala glavom, na tren sam opet shvatio kako je i to vjerojatno točno, malo se nasmijao sam sebi, no ipak sam održao dovljno svijesti u snu i nekako se naprosto ponovo prebacio u svijet sna, i poletio konačno
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 11:02   #8
lelujao sam tako 5-10m iznad tla i uživao u osjećaju..
no kao i jednom prilikom prije, let je sličio plivanju utoliko što sam se nakon nekog vremena približio tlu, pa sam se morao, om+nako kao zamahnuti da odem na veću visinu..
baš je ugodan taj osjećaj bestjelesnosti, i ptičje perspektive...
nakon nekog veremena , sad se više ne sjećam jesam li "sletio" ili sam se samo našao u jednoj relativno maloj dolini, poprilično "ograđenoj" brežuljcima..
cijelo vrijeme sna fascinantna je bila oštrina prizora i boja, tako je sve bilo jasno da sam uživo promatrajući taj svijet,
u toj dolini se atmosfera malo promjenila, tu je bili 10-20 ljudi koji su se očigledno spremali za predstojeću borbu, uniforme, na onima koji su ih nosili su bile neprepoznatljive tamnozelene boje, neki su bili goli do pasa, samo sa puškom ili nekim drugim oružjem, neki su bili u kratkim hlačama, bilo je i žena, i svi su redom izgledali izvrsno fizički pripremljeni, odlučni i profesionalni, sasvim sigurno potpuno nemilosrdni, vrijeme je bilo sunčano i atmosfera je bila baš ko u nekom manjem vojnom logoru..
nije se primječivala sroga zapovjedna linija, svi su mi nekako izgledali snažni snažni individualci..
prema njima zapravo nisam osjećao ništa, mada je postojala neka nota povezanosti, koju nisam mogao definirati, no to me i nije previše brinulo, zamjetili su moju prisutnost, no nisu se previše obazirali na mene, valjda im je sva pažnja bila usmjerena na predstojeću borbu, čini mi se da sam se nekao uključio u prireme, kao da se podrazumijeva da sam tu...
u drugom dijelu doline primjetio sam nekakve kuće, ta oni su se zapravo spremali za obranu svog naselja....
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 11:12   #9
priznaj napil se
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 11:49   #10
ne smijem priznati da mi žena ne pročita..



borba je trajala iznenađujuće kratko, uspjeli su nas nekako opkoliti, prvo doći u naselje, pokupiti djecu, starce i žene koje se nisu borile su ubijali na mjestu,..i ucjenili su nas klincima, preostalih nas 10-tak je samo položilo oružje..
djecu su pred nama odveli u stranu, nekako sam znao da će ubiti i njih..
u trenu me jedan od njihovih zapovjednika primio pod ruku, nasmiješio mi se i čestitao na dobro obavljenom poslu...
ništa mi nije bilo jasno, zar sam ih ja izdao????,
bio sam potpuno emocionalno neutralan, stajo sam tamo i gledao što se dalje zbiva, nekako mi je neumitnost događaja koji slijede postala prihvatljiva i nisam se ni pokušaovao pitai zašto i ima li smisla, slično ko što kaže nermuth"Nema emocija kao u stvarnosti nema straha nema gnjušanja, nema niti ljubavi i žalosti. već samo postojanje i prisnost....a postojanje je u tome emocija."

odjednom je taj moj "novi" prijatelj izvukao pištolj i učinilo mi se da želi ustrijeliti svog kolegu.., no tek sam poslije vidio da taj njegov kolega ima u leđima bodež, vrlo tanke, uske i duge oštrice sa vrlo širokim dijelom koji štiti ruku, asociralo me to na staroegipatske bodeže.., bodež je doletio od jedinog mog suborca koji se još nije predao, uspio je baciti još jedna bodež dok ga nisu ščepali..izvađeni pištolj je bio namijenjem njemu..
svezali su ga i posjeli pored ostalih koji su tako sjedili,
nisu zapravo sjedili, nego su klečali..
dok su oni razgovarli nakoji će ga način ubiti uhvatio me jedan njegov pogled, unatoč mojoj želji da ga izbjegnem.., unatoč očekivanju, u njemu nije bilo mržnje, ljutnje ni predbacivanja, možda samo žaljenje što nisam odabrao umrijeti zajedno s njima, i pokušaj sjvaćanja ili čitanja odgovora u mojim očima; Zašto?..
nije to dugo trajalo
uzeli su dosta veliku udarnu bušilicu sa svrdlom za beton i polako mu zavrtali svrdlo u čelo dok su ga dvojica držala..
nakon toga je uslijedila rasprava kako brzo ubiti ostale ali da ipak ne bude bezbolno..
dovezli su jedan stroj, sličan onome koji uz autoceste melje taravu i grmje, sa onim oštrim valjcima odozdola, i time su im počeli kasapiti glave po redu kako su sjedili..
krvi dijelovi lubanja su letjeli ba sve stane, krikovi onih koji nisu umrli odmah su bili zaglušujući...
zapravo sam mogao "razumjeti" ove koji to čine, teško je to objasniti, no čini mi se da je nekako cijeli ukupni dojam priče tog svijeta bio odigrati ulogu koju si dobio do kraja sa punim angažmanom..
kao da su i jedni drugi cijelo vrijeme bili svjesni togai prihvatili konačnost i neminovnost svega, i zbog toga nije bilo nikakve eksplicitne mržnje ili primitvnog zla..
nakon toga je netko od njih spomenuo djecu..
i tada sam se probudio..

bez obzira na sadržaj, onaj dobar osjećaj koji se javlja nakon svjesnog sna, nije me napuštao drugi dan
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 11:51   #11
Quote:
ta mi je pomisao prostrujala glavom, na tren sam opet shvatio kako je i to vjerojatno točno, malo se nasmijao sam sebi, no ipak sam održao dovljno svijesti u snu i nekako se naprosto ponovo prebacio u svijet sna, i poletio konačno

Postao si mi nešto živahan u astralu.. treba reći tvojoj ženi da malo pripazi na tebe.....
Krajnje joj je vrijeme da naući "projicirati".... ko zna možda ti već tamo imaš dvostruki život

Quote:
baš je ugodan taj osjećaj bestjelesnosti
A kaj nisi uopće nijedamput pogledao dali imaš tijelo

Quote:
borba je trajala iznenađujuće kratko, uspjeli su nas nekako opkoliti, prvo doći u naselje, pokupiti djecu, starce i žene koje se nisu borile su ubijali na mjestu,..i ucjenili su nas klincima, preostalih nas 10-tak je samo položilo oružje..
Pa ti si njih promatrao sa strane, kako si se sad našao među njima
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 11:56   #12
Quote:
djecu su pred nama odveli u stranu, nekako sam znao da će ubiti i njih..
u trenu me jedan od njihovih zapovjednika primio pod ruku, nasmiješio mi se i čestitao na dobro obavljenom poslu...
ništa mi nije bilo jasno, zar sam ih ja izdao????,
bio sam potpuno emocionalno neutralan, stajo sam tamo i gledao što se dalje zbiva, nekako mi je neumitnost događaja koji slijede postala prihvatljiva i nisam se ni pokušaovao pitai zašto i ima li smisla, slično ko što kaže nermuth"Nema emocija kao u stvarnosti nema straha nema gnjušanja, nema niti ljubavi i žalosti. već samo postojanje i prisnost....a postojanje je u tome emocija."
Meni se iz ovoga samo ćini da si ti lagano izgubio svjesnost, i zato si postao neutralan.....

Quote:
uzeli su dosta veliku udarnu bušilicu sa svrdlom za beton i polako mu zavrtali svrdlo u čelo dok su ga dvojica držala.
hehehehhehe

lolololololo



Samo je falilo da ga još iglom piknu u oko

Priznaj to vise niej bio svjestan san...... nego obican san...
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 11:58   #13
Quote:
dovezli su jedan stroj, sličan onome koji uz autoceste melje taravu i grmje, sa onim oštrim valjcima odozdola, i time su im počeli kasapiti glave po redu kako su sjedili..
krvi dijelovi lubanja su letjeli ba sve stane, krikovi onih koji nisu umrli odmah su bili zaglušujući
A jel taj tvoj MORBIDAN san imao naznake noćne more ili nije....

Možda otkrivaš svoju crnu stranu
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2004., 00:11   #14
ne, nije bila nikakva mora
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2004., 17:23   #15
vau, ljudi!! koji snovi zadnja stvar koju dam ja sanjala je bila- ja bježim od nečega (ne znam čega) i skužim neku podmornicu (koja malo lebdi u zraku, ali je ipak podmornica) i ima prozore u podu, ja pogledam unutra i skužim vojsku komandos svinja
 
Odgovori s citatom
Old 21.07.2004., 22:26   #16
Quote:
skužim vojsku komandos svinja
Ovdje su neki stvarno spremni za Vrapće, pa to je pre debilno i za san
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2004., 00:33   #17
Quote:
grizli kaže:
Ovdje su neki stvarno spremni za Vrapće, pa to je pre debilno i za san
Prijatelju, i ja čitam i ne vjerujem!!
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2004., 09:01   #18
Quote:
Ovdje su neki stvarno spremni za Vrapće, pa to je pre debilno i za san

da kad se ne možete otresti svoji nadri razumskih predrasuda o svijetu, onda su logična posljedica i ovakvi komentari
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2004., 22:23   #19
Davam ispricam jedan gadan san kojeg sam sanjao dok sam bio mali....



Ovako imao sam svoje pomoćnike,

Članone obitelji (reditelji , ujaci braća) zavezao sam za krevet (onaj ko bolnićki).... uzeo sam elektrićni cirkular, onaj veliki od 2000 W i svima sam sjeko glave


Ja mislim da si i ti kameni osatao bez nje
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2004., 22:26   #20
Toćno se sjećam kako je cirkular prolazio kroz vrat....

Onako polako, jer nije imao velike zube nego je bio onaj brusni za željezo



Imao sam i jedan pulu lucidni san...

Ko da sam bio u akcijskom filmu i trebao sam igrati svoju ulogu.... mnoge su dobili nož u trbuh.... nije bio mora, nego onak ugodan i svjestan jer sam imao želju :Samo da mi mama ne uđe u sobu i probudi me dok sanjam, ver sam želio odsanjati san do kraja....

I odsanjao sam ga do kraja..... i osjećaj je bio odlićan...
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:44.