Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2010., 14:25   #1
Alergija na ambroziju kod beba i djece

Nama već cca 10 dana curi nos, oči su nam malko krvave...
nemamo temparaturu...
Ja to štreberski čistim 3-4 puta dnevno, dajem joj za imunitet preparate.. ma nikakvog pomaka... dok mi danas kolegica nije bacila 'bubu u uho'...

Lara da ti nije dijete alergično na ambroziju??

Pa i ta moja kolegica je alergična, i isto nos curi, oči suzne i krvave..pretpostavljam da je zato i rekla
e sad ja sam zbunjena
Da li djeca/male bebe mogu biti alergični na ambroziju?

Mislim, da ne kažem da bi trebali na adaptaciju a di ću ju ovakvu voditi svu šmrkavu...

mame ajd malo savjeta
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 14:28   #2
ocito je neka alergija u piranje a dal je bas ambrozija to tek treba vidjet.

Bartol je isto alergican na nesto ali ne znamo na sta i sve se ocituje kihanjem koje je uglavnom poslije spavnja tako da nekoliko puta kihe, ocistimo mu nosic i kasnije kao da nista nije ni bilo.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 14:35   #3
super.. da si se javila...

a di to testirati
i sa koliko mjeseci bebe idu uopće na testiranja

ja to odmah odokativno.. prehlada je i točka.. alergiju nisam ni uzimala u obzir a vidiš i bebe mogu biti alergične
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 14:49   #4
mom je isto krenila alergija i to jos krajem 5.mjeseca, oci suzne,krvave, natecene, kihanje i otezano disanje i curi mu nosic. katastrofa kako se mucio

vodila ga kod doktorice i ona nista, kaze neka cekamo jos

promjenila pedijatra i cim ga je vidio sa vrata kaze to je alergija, nismo mu niti rekli zbog cega smo dosli.

dobio je maxitrol kapi za oci i rinolan sirup, ali mu je slabo pomagalo, u jednom trenu se stanje toliko pogorsalo i to bas kad je ambrozija cvjetala, da smo ga na hitnu vodili, a tamo nista dijete ne moze disat niti funkcionirat, oci zatvorene, a oni kazu da je premali da bi mu nesto dali

nekako prezivili noc, otisli kod pedijatra i promjenio nam lijekove, dobili maxidex kapi i aerius sirup i mogu reci da nam je sad puno lakse,iako jos kise, suze oci i nos, ali bolje je nego sto je bilo.

a na testiranje je rekao da ce nas slati cim prodju godisnji, a to bi moglo biti sada uskoro.

i bebe se mogu testirat.

nama je najveci problem sto je on za svoju dob dobio najjace lijekove koje bi smjeo koristit, a niti oni nisu rijesili bas sve probleme, sta ako se pogorsa
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 14:56   #5
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
super.. da si se javila...

a di to testirati
i sa koliko mjeseci bebe idu uopće na testiranja

ja to odmah odokativno.. prehlada je i točka.. alergiju nisam ni uzimala u obzir a vidiš i bebe mogu biti alergične

Od bolnica testiranje mozes obaviti na salati i na srebrnjaku a ima i privatnih poliklinika ali kazu daje preporuka tek poslije 3 godine (to su mi savjetovali n srebrnjaku i u poliklinici analiza. Ja sam sada u fazi raspitivanja oko vrste testiranja jer ne zelim da ga pikaju po rukama tj da rade ubodni kožni test-prick test jer to moze trajai u nedogled dugo.

Ono sto je najbolje je to sto su mu specifičnih IgE u granicama normale a oni kise i kise i ci isprazni nos sve je kao da nista nije ni bilo.

daj si prosnjofaj ovaj link: http://www.amoic.hr/Testiranje-ALERGIJA/173.aspx

Meni to zvuci zanimljivo pa cu ic malo do njih na konzultacije
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 15:01   #6
Quote:
MAX-factor kaže: Pogledaj post
mom je isto krenila alergija i to jos krajem 5.mjeseca, oci suzne,krvave, natecene, kihanje i otezano disanje i curi mu nosic. katastrofa kako se mucio

vodila ga kod doktorice i ona nista, kaze neka cekamo jos

promjenila pedijatra i cim ga je vidio sa vrata kaze to je alergija, nismo mu niti rekli zbog cega smo dosli.

dobio je maxitrol kapi za oci i rinolan sirup, ali mu je slabo pomagalo, u jednom trenu se stanje toliko pogorsalo i to bas kad je ambrozija cvjetala, da smo ga na hitnu vodili, a tamo nista dijete ne moze disat niti funkcionirat, oci zatvorene, a oni kazu da je premali da bi mu nesto dali

nekako prezivili noc, otisli kod pedijatra i promjenio nam lijekove, dobili maxidex kapi i aerius sirup i mogu reci da nam je sad puno lakse,iako jos kise, suze oci i nos, ali bolje je nego sto je bilo.

a na testiranje je rekao da ce nas slati cim prodju godisnji, a to bi moglo biti sada uskoro.

i bebe se mogu testirat.

nama je najveci problem sto je on za svoju dob dobio najjace lijekove koje bi smjeo koristit, a niti oni nisu rijesili bas sve probleme, sta ako se pogorsa
Ja bi na tvom mjestu trazila zamjensku terapiju jer i Maxidex i Maxitrol su kortikosteroidi i kao takvi nisu za svakodnevnu dugorocnu upotrebu a pogotovo kod male djece ( ali vecina doktora ih daje da si pacijenta skine sa vrata), evo samo da spomenem da mom malom sada na Rebru nisu htjeli dati nikakvu terapiju da mu smanje simptome upravo zato sto jedina terapija koja bi mu mogla pomoc je kortikosteroid a on bas i nije preporucljiv i prikriva simptome bolesti ili moze trenutno zaustavit simptome i cim se korictenje prekine simptomi se vracaju a pogotov kod alergija
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 15:09   #7
a znam da su to kortikosteroidi

a sta da onda radimo? njemu su oci skroz zatvorene bez njih, a 4x dnevno kapamo

maxidex je jaci od maxitrola.
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 15:13   #8
Quote:
MAX-factor kaže: Pogledaj post
a znam da su to kortikosteroidi

a sta da onda radimo? njemu su oci skroz zatvorene bez njih, a 4x dnevno kapamo

maxidex je jaci od maxitrola.
a bemu misa, a ne znam ni ja, to je gadno kad tako mala djeca imaju jake simptome, vjerujem da ti nije svejedno i da si luda vec ( a tko nebi bio).... Ja bi otisla potrazit drugo misljenje bilo privtano ili u drugu bolnicu
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 15:18   #9
meni je druga bolnica jedino u zg jer ovdje nitko ne radi i ne zna radit svoj posao

a vodit cu ga svakako jer moramo na kontrolu kod dr. Richtera zbog nekih drugih stvari pa cu mu reci da i ovo provjeri, ali ne mogu jos ostavit Gregora, ima tek mjesec dana

nadam se da on nece biti tako osjetljiv kao D

koje su posljedice dugotrajnog koristenja kortikosteroida?
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 19:20   #10
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
super.. da si se javila...

a di to testirati
i sa koliko mjeseci bebe idu uopće na testiranja

ja to odmah odokativno.. prehlada je i točka.. alergiju nisam ni uzimala u obzir a vidiš i bebe mogu biti alergične
lara ja baš neki dan zvala polikliniku helena da se raspitam koliko ih košta alergološko testiranje na inhalacione alergene,hrana me ne zanima za sada jer nije pokazivala alergije na hranu ali muči me njezin kašalj koji traje mjesecima alio ne konstantno nego jedan dan samo kašlje i kašlje onda par dana ne onda opet i to nije kašalja koji je produktivan već onakav kao da joj nešto stoji u grlu i škaklja ju pa se ona sama nakašljava a tako zna biti kod alergija i rekli su mi da testiranje i pregled na inhalacione alergene košta 450 kn,to mi se ne čini puno s obrziom da neću morati čekati mjesece da dobijem termin i o da još sate i sate kad bi došla u bolnicu da nas prime

pa eto

a sad i ja sam čula da se testiranje provodi tek iza treće godine,dali se bebe mogu testirati ili malo veće bebe zbilja neznam,treba ih nazvati i pitati
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 19:31   #11
Quote:
MAX-factor kaže: Pogledaj post
meni je druga bolnica jedino u zg jer ovdje nitko ne radi i ne zna radit svoj posao

a vodit cu ga svakako jer moramo na kontrolu kod dr. Richtera zbog nekih drugih stvari pa cu mu reci da i ovo provjeri, ali ne mogu jos ostavit Gregora, ima tek mjesec dana

nadam se da on nece biti tako osjetljiv kao D

koje su posljedice dugotrajnog koristenja kortikosteroida?
joj ti kortikosteroidi su koma,svatko ima svoju priču

brat mi ima dijagnosticiranu astmu od malena i od tada koristi flixotide aerosol,kad je bio mali davao mu se na babyhaler a sad kad je veliki zna sam uzeti to na onu pumpicu u kojoj to dođe,flixotide je kortikosteroid,i meni su u srednjoj školi dg. astmu i isto sam dobila flixotide i uzimala sam ga svakodnevno dok nisam u školi učila se su kortikosteroidi simptomatska terapija što znači da bi se trebali uzimati samo za vrijeme trajanja simptoma a ne uvijek i ja sam prestala,nedavno tj. dok sam bila trudna sam opet otišla alergologu i iznijela svoje sumnje da ja nemam astmu jer od kad sam prestala korisititi to ništa nisam imala,ni napade ni išta,ni prije nisam imala nego sam kašljala i kašljala kroz cijelu zimu i alergološko testiranje mi je tad pokazalo da sam alergična na grinje i oni meni odmah dg, astma i dobro se ispostavilo,moja sumnja je bila opravdana,sad kad sam bila dr. je rekla kako misli da nemam astnu nego da imam alergijski rinitis i da mi se sekret ne slijeva naprijed i zato mi ne curi nos nego mi se slijeva u grlo i zato me to nadražuje na kašalj,no uglavnom kažu da su te doze kortikosterodia male da bi nešto uzrukovale ali opet kad promislim da moj brat uzima to već 13 godina neprekidno(možda pauza mjesec dana u godini sve skupa) pa koliko god to bile male doze to je previše godina

zbilja neznam,brat se liječi kod navodno najboljeg alergologa na srebrnjaku a navodnu i u hr.,kod dr. raosa,pa valjda on zna ali opet mi je predugo da stalno svaki dan uzima to kroz toliko godina
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 20:44   #12
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
joj ti kortikosteroidi su koma,svatko ima svoju priču

brat mi ima dijagnosticiranu astmu od malena i od tada koristi flixotide aerosol,kad je bio mali davao mu se na babyhaler a sad kad je veliki zna sam uzeti to na onu pumpicu u kojoj to dođe,flixotide je kortikosteroid,i meni su u srednjoj školi dg. astmu i isto sam dobila flixotide i uzimala sam ga svakodnevno dok nisam u školi učila se su kortikosteroidi simptomatska terapija što znači da bi se trebali uzimati samo za vrijeme trajanja simptoma a ne uvijek i ja sam prestala,nedavno tj. dok sam bila trudna sam opet otišla alergologu i iznijela svoje sumnje da ja nemam astmu jer od kad sam prestala korisititi to ništa nisam imala,ni napade ni išta,ni prije nisam imala nego sam kašljala i kašljala kroz cijelu zimu i alergološko testiranje mi je tad pokazalo da sam alergična na grinje i oni meni odmah dg, astma i dobro se ispostavilo,moja sumnja je bila opravdana,sad kad sam bila dr. je rekla kako misli da nemam astnu nego da imam alergijski rinitis i da mi se sekret ne slijeva naprijed i zato mi ne curi nos nego mi se slijeva u grlo i zato me to nadražuje na kašalj,no uglavnom kažu da su te doze kortikosterodia male da bi nešto uzrukovale ali opet kad promislim da moj brat uzima to već 13 godina neprekidno(možda pauza mjesec dana u godini sve skupa) pa koliko god to bile male doze to je previše godina

zbilja neznam,brat se liječi kod navodno najboljeg alergologa na srebrnjaku a navodnu i u hr.,kod dr. raosa,pa valjda on zna ali opet mi je predugo da stalno svaki dan uzima to kroz toliko godina
Uzimanje kortikosteroida inhalaciono (u ovo, slucaju su nuspojave blage tipa promjene glasa tj hrapavosi ili kandidijaza ali vrlo rijetko) nije isto kao i uzimanje kortikosteroida preko tableta, krema, kapi itd...
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 21:14   #13
Alergije su veliko jos neistrazeno podrucje.. Odnosno, malo istrazeno.
Moguce da je alergicna..
Mogu se testirati bebe.. Najranije 6mj.. Ali (!) je upitno koliko ce rezultati testa biti tocni.. Kada su tako mali nis se ne moze reci sigurno jer I'm se imunitet jos razvija i do godine dana stosta se moze izmjeniti.
Moze se napraviti kozni test..prick-test,..ne boli nis, beznacajno. Samo njima ide na nerve sto I'm moras kratko drzati rukicu. i gotov je za 15-20min.. Toliko treba proci vremena da se vide na kozi promjene
Postoji i test preko krvi.. Kakti malo pouzdaniji :rolajz:.. Krv se vadi iz vene!
Oboje se moze napraviti u klaicevoj.. Iz krvi je gotov kroz cca 2-3 tjedna.

i na kraju... Sta ces dobiti tim testiranjem?
Saznati ces:
1) Da ti je dijete alergicno
...To si znala i prije
2) Na sta je alergicno
...Jel ti to pomaze u lijecenju? NE! Mozes "izlijeciti" dijete tako da izbjegava alergen. Koji? Ambroziju? Khm.. Svake godine ce joj biti isto, zapravo sve gore. i svake godine ces joj davati antihistamine (kortici samo sprecavaju infekciju, upalu)?

Nitko se ne bavi uzrokom, vec se svi bave posljedicama. Nije bit u tome oces joj davati maxidex ili antihistamin.. Vec na koji nacin joj izbildati imunitet da nije alergicna! E to je posao.. A ne dodatno kljukanje lijekovima (odnosno, svake godine).
Kazu da citrofit, ulje crnog kumina, biljni enzimi i probiotici, a i najbitnije mjenjanje nacina prehrane.. cuda rade. Mogu to potvrditi i na svom primjeru. Samo je to proces koji traje. Imunitet se ne moze sada nabrzake nabildati (pogotovo kada je izlozen alergenu). Ti biljni pripravci se konzumiraju kada se tijelo s nicim ne bori. i uslov je naravno, jako kvalitetna prehrana. Na to mislim ne tretirana s nicim.. Jer svaki kujac s kojim pospricaju, natipe, bla, neku hranu tijelo mora probaviti. Pa ako se muci s time (a muci se jer trosi brojne enzime), nema vise nista za obranu..

Ako sam koga uspjela trznuti, super. Ako nisam, ko vas jebe!
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 21:48   #14
To je nama pedica rekla za laringitise. Ako i je alergijski nece ga zasada slati na testiranje, jer prvo pitanje hoce li mu nac sta, a drugo maleno dijete ni ne zna izbjegavati npr odredeni cvijet kao recimo odrasli. Druga je prica ako bi mu alergija ozbiljnije smetala, ovako kaze, zasada ne.
A ona i tako smatra da se ne radi o alergiji pa mozda i zato
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 21:54   #15
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
Nama već cca 10 dana curi nos, oči su nam malko krvave...
nemamo temparaturu...
Ja to štreberski čistim 3-4 puta dnevno, dajem joj za imunitet preparate.. ma nikakvog pomaka... dok mi danas kolegica nije bacila 'bubu u uho'...

Lara da ti nije dijete alergično na ambroziju??

Pa i ta moja kolegica je alergična, i isto nos curi, oči suzne i krvave..pretpostavljam da je zato i rekla
e sad ja sam zbunjena
Da li djeca/male bebe mogu biti alergični na ambroziju?

Mislim, da ne kažem da bi trebali na adaptaciju a di ću ju ovakvu voditi svu šmrkavu...

mame ajd malo savjeta
pa ambrozija obično napada u proljeće, baš sad krajem ljeta ... ne znam ...

nedavno sam čula riječi jednog poznatog pedijatra da je 90% alergija kod djece uzrokovano grinjama i da pomažu jedino antialerijski madraci i posteljina, tepihe izbaciti. možda da ne bi tako nešto bilo kod tvoje malene?
navodno je većina "prašine" koju vidimo u zraku zapravo sastavljena od grinja. da pokušaš često mijenjati posteljinu djetetu, npr. svaki drugi dan, pa dal će biti poboljšanja?
my baby is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 22:14   #16
Quote:
my baby kaže: Pogledaj post
pa ambrozija obično napada u proljeće, baš sad krajem ljeta ... ne znam ...

nedavno sam čula riječi jednog poznatog pedijatra da je 90% alergija kod djece uzrokovano grinjama i da pomažu jedino antialerijski madraci i posteljina, tepihe izbaciti. možda da ne bi tako nešto bilo kod tvoje malene?
navodno je većina "prašine" koju vidimo u zraku zapravo sastavljena od grinja. da pokušaš često mijenjati posteljinu djetetu, npr. svaki drugi dan, pa dal će biti poboljšanja?
Ambrozija cvate u 7,8 i 9 mjesecu te tada izaziva najvece posljedice na alergicare
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 07:08   #17
My baby, nije rjesenje sterilizirati kucu. Sta kad dodje kod bake i djeda, isl.? Jel onda i oni moraju micati zastore, bla..?
Dapace, sa tim pretjeranim ciscenjem moze napraviti jos gore.
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 11:02   #18
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
Nama već cca 10 dana curi nos, oči su nam malko krvave...
nemamo temparaturu...
Ja to štreberski čistim 3-4 puta dnevno, dajem joj za imunitet preparate.. ma nikakvog pomaka... dok mi danas kolegica nije bacila 'bubu u uho'...

Lara da ti nije dijete alergično na ambroziju??

Pa i ta moja kolegica je alergična, i isto nos curi, oči suzne i krvave..pretpostavljam da je zato i rekla
e sad ja sam zbunjena
Da li djeca/male bebe mogu biti alergični na ambroziju?

Mislim, da ne kažem da bi trebali na adaptaciju a di ću ju ovakvu voditi svu šmrkavu...

mame ajd malo savjeta
Evo, mom malom starom 7 mj isto ovako. Sve. Nos pun bijele i prozirne sluzi već tjedan dana. Ne može jesti, disati i spavati kako treba, jer mu to naravno smeta. Ja to ispirem i izvlačim van, ali to je sve so so.
Inače, ima atopijski, ja sam, a i muž, jako alergična na sve iz prirode, trave, pelud, ambrozija, koja me sad trenutno ubija.

Ja mislim da je to sada i mom malom problem.

Kaže doc da je to najvjerovatnije prehlada... Može biti, ali ja ne bih rekla
__________________
Those kilometres and the red lights, I was always looking left and right, Oh, but I˙m always crashing in the same car
Zairra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 11:18   #19
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Kazu da citrofit, ulje crnog kumina, biljni enzimi i probiotici, a i najbitnije mjenjanje nacina prehrane.. cuda rade. Mogu to potvrditi i na svom primjeru. Samo je to proces koji traje. Imunitet se ne moze sada nabrzake nabildati (pogotovo kada je izlozen alergenu). Ti biljni pripravci se konzumiraju kada se tijelo s nicim ne bori. i uslov je naravno, jako kvalitetna prehrana. Na to mislim ne tretirana s nicim.. Jer svaki kujac s kojim pospricaju, natipe, bla, neku hranu tijelo mora probaviti. Pa ako se muci s time (a muci se jer trosi brojne enzime), nema vise nista za obranu..

Ako sam koga uspjela trznuti, super. Ako nisam, ko vas jebe!
ajde malo napišto više o tom citrofitima..da, mogu guglat, al zapravo me zanima konkretno može li se to davat klincima, kako, koliko bla

što se tiče hrane, znaju već i vrapci na grani da sam ja picajzla. al kaj kad mi dijete ide u vrtić, nemrem ju ostavit doma i hranit ju svježe ubranim povrćem.

inače mislim da je njoj imunitet u jako dobrom stanju.
preživjela je prvu jasličku zimu bez ijedne ozbiljnije bolesti.
sad sumnjam da ju muči neka alergija jer mi se zna žaliti da ju svrbi nos i oko, a i koža joj se naglo osušila sad i dobila je neke lišajeve po tijelu.
testirala ju ne bih baš zbog onog što ti kažeš - što mogu doznati što već ne znam ili što mi pomaže

pa si mislim i ja najbolje se bacit na bildanje imuniteta. al osim davat joj još neki prirodni pripravak, brijem da nemrem više napravit. hrani se u vrtiću kak se hrani. plus, imunitetić joj se troši i na borbe s vrtićkim beštijama.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 11:23   #20
Moj bebonja je 16. -og bio u kontaktu s prehlađenom osobom.Od 19.-og kihanje ,curi nos-serozan tj proziran sekret.Ne može disati,spavati,jesti,aspiracijom niš nisam dobila.
Treba dobiti cjepivo,redovno + drugu dozu za pneumokok,a to traje i traje 2 tjedna.Odgodili cjepivo,uzeli briseve-uredan nalaz.Kaže dr. viroza
Sada je još malo ujutro nosić zaštopan,a sutra već idemo se cjepiti pošto sam ja uvjerena da je to alergija. Uostalom neka ga dr sutra pogleda,pa nek odluči. Prehlada da traje preko dva tjedna već bi nešto zakomplicirala,ili upalu uha ili pluća ,tako da pretpostavljam da je posrijedi alergijska reakcija.
adrenalin34 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:07.