Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2010., 03:38   #41
Quote:
white panties kaže: Pogledaj post
nisam udata, ali sam poznavala roditelje nekih od bivsih partnera.
nejasno mi je da su te svekrve toliki problem.
pise se o njima ne kao o zenama koje su nam darovale nase voljene partnere, nego kao o nekim pickama iz pakla.
nejasno mi je kako to neko ne moze izgraditi odnos sa majkom svoga supruga, mozda je to dio balkanskog primitivizma.
Ooooo, moja nije pička iz pakla. Moja je Sotona glavom i bradom.
Šalu na stranu, očito nije u meni problem, pošto sam s apsolutno svim majkama svojih bivših bila u i više nego korektnim odnosima, da ne velim - odličnim.
Što se tiče izgrađivanja odnosa, bilokakvih pa makar i samo korektnih, osnova za to je uzajamno poštovanje. Naglasak, uzajamno.
Ako toga nema s jedne strane - nema ni odnosa, osim ako nisi submisivni mazohist pa imaš silnu volju i želju konstantno jesti govna. Ja nemam pa zato nema ni odnosa.


Quote:
dublin kaže: Pogledaj post
DoA-INA sveki vss
pa si pročitaj malo
i moja VSS (i ja, al naravno moj faks je, citiram, "zakurac", iako je jedan od cijenjenijih...)
a čovjek bi mislio da nema ni pučku školu kak se razgovara...
ryell is offline  
Old 24.10.2010., 17:25   #42
Quote:
.:m.bellucci:. kaže: Pogledaj post
Reći ću joj sta ja smatram da ne bi trebala raditi s djecom (prejedati ih, bombardirati slatkisima, sve im dopuštati...) i ostalo je njena briga...
Aha. Pa zašto nam do sada nisi rekla da se to tako jednostavno radi?!
Mogla si nas sve spasiti

Quote:
.:m.bellucci:. kaže: Pogledaj post
Ma ja mislim da je to sve kako si namjestiš da će ti tako i biti.

U svim aspektima života!
Pa da. Tako se ljudi jedan dan probude i kažu:
"Ajde, danas ću si uzeti kilu raka na plućima. Čisto da si sam namjestim, da mi tako i bude."
"Meni može jedan moždani. Nema veze što sam sportaš, zdravo se hranim, nikada nisam pušio. Čisto da si sam namjestim."
"Ja ću jednu šećernu. Ma može i dvije odmah."

Ono, stvarno, dajte ljudi, nemojte baljezgati

Al' stvarno
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Old 24.10.2010., 18:14   #43
Quote:
.:m.bellucci:. kaže: Pogledaj post
Moj sadašnji muž i ja živimo već više opd godinu dana zajedno prije nego šta smo se oženili. Jednom ili vise puta tjedno idemo kod njegovih na ručak (živimo 7 km udaljeni), oni su 2 puta bili kod nas doma, izlazim vani s njegovom sestrom, bila sam s njom kad je birala haljinu za naše vjenčanje, bile smo zajedno kupovati ukrase, kolače, dekoracije, razne potrepštine za vjenčanje, čujemo se na telefon između posjeta i za sada mi se čini da je sasvim ok žena i da nema nešto protiv mene. Uostalom, zašto bi imala? Što sam joj ja napravila? Pa nisam nikoga ubila zato šta smo se oženili?
....

Ma ja mislim da je to sve kako si namjestiš da će ti tako i biti.

U svim aspektima života!
A zašto je nekome ko ima dobru i normalnu svekrvu teško razumiti da postoje cure kojima su svekrve sotone glavom i bradom?

Ja nemam za sada nikakvih problema sa svojom budućom sveki ali mogu razumiti cure koje imaju problema sa svojim svekićima. I neću im sigurno reći da su si same za to krive.

Zašto su ljudi toliko isključivi? Meni je dobro, pa svima tako mora biti. Ili obrnuto.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 24.10.2010., 21:19   #44
Quote:
tina2701 kaže: Pogledaj post
,,,,na ovaj post bi mogla svašta toga napisati.......kao prvo:žena bi ti uvijek trebala biti na prvom mjestu...a kao drugo....vidjela bi tebe da ti punica neke stvari nabija na nos koje tebi nisu pravo.......
..to što kažeš da su žene najpametnije kad rode...i blabla...nijedna žena...al stvarno ni jedna ne voli kad joj se netko miješa u odgoj djeteta..bila ona svekrva,mama ili tko zna tko.....
..a ovo boldano..jel to podrazumijevalo nepoštivanje prema tebi????ti i žena ste jedno,2u1...kak da se drugačije izrazim....svi sastrane bi vam trebali biti nevidljivi.....i ne dopustiti da vam to ometa brak i unosi svađu u njega....
Da, dalo bi se tu svašta iskomentirati. Žena je na prvom mjestu sve dok lažima i klevetama ne počne ogovarati ženu s kojom ona nije travu pasla. A punica mi nema što nabijati na nos, jer ni ja njoj nisam nikad nikakvu kontru spustio niti imam potrebe, jer opet da spomenem nismo zajedno travu pasli.

Da, nitko ne voli da mu se mješa u odgoj djeteta, ali ako netko kaže da bi trebalo nešto drugačije nego smo si to zamislili, ne treba se odmah na to dizati i duriti. Jer može je taj netko ipak malo iskusniji. Ne mora značiti da je svaki savjet dobar, ali ga treba poslušati. To barem ne boli.

I da, ovo poštivanje se odnosilo na mene. Teško je odbaciti nekoga tko je bio uz mene u bolesti kad mi je bilo najteže u životu, samo zato jer se ženi ne sviđa pokoja izjava njene svekrve. U braku bi muž i žena trebali biti partneri. Svatko od nas ima svoje mišljenje i to bi trebalo poštivati, a ne imati stav, ja sam rodila djecu i sad tko god hoće imati pristup do njih, mora se njoj pokoravati.

I jedno pitanje. Jednom je prilikom žena izjavila nešto tipa. Ako mogu svojoj mami reći svašta, onda mogu bilo kome. Da li je to u redu?

Po meni nije! Jer Odnos sa roditeljima je jedno, a sa okolinom nešto sasvim drugo.
baboon is offline  
Old 24.10.2010., 21:37   #45
Quote:
baboon kaže: Pogledaj post
..... Žena je na prvom mjestu sve dok lažima i klevetama ne počne ogovarati ženu s kojom ona nije travu pasla. .....
šteta kaj nije na moju svekrvu naletila
odnos pun ljubavi bi bil zagarantiran


zasigurno ti nije lako
a kaj se moraju vidjet i tih jednom na mjesec?
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 24.10.2010., 23:33   #46
Quote:
white panties kaže: Pogledaj post
da! naravno da bih! ali bih je takodje fino pozvala na stranu i rekla joj da se ponasa ruzno i da joj necu dopustati da provodi vrijeme sa djecom ako se tako bude ponasala.
i mirna bosna!
..svakako a zmaj bi te poslušao samo zato jer si to rekla tako ozbiljnim glasom.Ne jesti djevice inače nema igranja sa vilama..pa onda on odmah posluša.
Svakako to reci pred mužem.Mama ti se ružno ponaša i nema što više viđati unuke!To je to.Baš me briga.Zaprijetila sam joj i sad me se jako boji.
Baš me zanima reakcija.Naravno..Auuu al će naivnost nekoga skupo koštati.

PS.Stvarno ja razumijem kako žene koje nisu imale svekrve, nemaju svekrve,nisu u kućanstvu sa budućim svekrvama imaju tako silno pozitivno mišljenje o svekrvama.Kaj to nije baš čudno? Takve često suze liju zbog svekica koje su bile prije vjenčanja taaako dobra bića sa uvučenim rogovima.
Baboon..naravno.Samo zato jer je to tvoja bezgrešna mama žena treba podnositi sva njena podbadanja i maltretiranja.Mame su svete. Čak i kada su npr.kučke podmukle. Moja Mama je biće poznato kod muškaraca (nekih)kao bezgrešno,milo i drago kojemu se ne smije ništa reći iskreno.Sve fino i lijepo.Bez mana i savršeno.
No takvi obično ostanu samo sa mamama na kraju.
Ne smije ništa žena reći jer je to the Tvoja Mama.Nego šutjeti i trpjeti.
Da im gospođe komandiraju jer su u vezi sa The Sinom
To bu sretan brak.Juhuhu

Zadnje uređivanje pozitivax : 24.10.2010. at 23:43.
pozitivax is offline  
Old 24.10.2010., 23:53   #47
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
......
Baboon..naravno.Samo zato jer je to tvoja bezgrešna mama žena treba podnositi sva njena podbadanja i maltretiranja.Mame su svete. Čak i kada su npr.kučke podmukle. Moja Mama je biće poznato kod muškaraca (nekih)kao bezgrešno,milo i drago kojemu se ne smije ništa reći iskreno.Sve fino i lijepo.Bez mana i savršeno.
No takvi obično ostanu samo sa mamama na kraju.
Ne smije ništa žena reći jer je to the Tvoja Mama.Nego šutjeti i trpjeti.
Da im gospođe komandiraju jer su u vezi sa The Sinom
To bu sretan brak.Juhuhu
imali smo već tu primjer snaha iz pakla tak da ne treba baš gledat sve crno-bijelo
možda si je baš on ubrao takvu ženicu
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 25.10.2010., 07:47   #48
Quote:
white panties kaže: Pogledaj post
nisam udata, ali sam poznavala roditelje nekih od bivsih partnera.
nejasno mi je da su te svekrve toliki problem.
Normalno. Nisi ni imala ni jednu.

Quote:
nejasno mi je kako to neko ne moze izgraditi odnos sa majkom svoga supruga, mozda je to dio balkanskog primitivizma.
Kad odrasteš možda shvatiš. Iako, ako ti do sada nisu jasne neke stvari o životu, a imaš više od 16 god., velike su šanse da možda ipak ne shvatiš.

Dok te ne opizdi u glavu.


(Nije da ti to želim, ali nekad ne ide drugačije.)

Quote:
kako ne mozes postovati nekog starijeg, shvatiti da je ta zena imala drugaciji zivot, i drugacija iskustva koja su je formirala da bude takva kakva je.
kako u njoj ne mozes vidjeti dio sebe, zene, koja je starija, kovana u drugim vremenima?
Možeš poštovati samo nekoga tko poštuje tebe. Sve ostalo spada u patologiju i probleme sa osobošću.

Quote:
ucinicu sve sto je u mojoj moci da izgradim dobar odnos sa tim ljudima, ma kakvi oni da su.
A ti zaista misliš da je baš sve što poželiš u tvojoj moći?

I misliš li da je dobar odnos sa nekim tko ga u biti i ne želi vrijedan baš svega?

Quote:
mislim da razliciti ljudi zahtijevaju razlicit pristup, i da je to to.
Točno. Samo ne onako kako ti misliš.


Odrasti...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 25.10.2010., 09:41   #49
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
..svakako a zmaj bi te poslušao samo zato jer si to rekla tako ozbiljnim glasom.Ne jesti djevice inače nema igranja sa vilama..pa onda on odmah posluša.
Svakako to reci pred mužem.Mama ti se ružno ponaša i nema što više viđati unuke!To je to.Baš me briga.Zaprijetila sam joj i sad me se jako boji.
Baš me zanima reakcija.Naravno..Auuu al će naivnost nekoga skupo koštati.

PS.Stvarno ja razumijem kako žene koje nisu imale svekrve, nemaju svekrve,nisu u kućanstvu sa budućim svekrvama imaju tako silno pozitivno mišljenje o svekrvama.Kaj to nije baš čudno? Takve često suze liju zbog svekica koje su bile prije vjenčanja taaako dobra bića sa uvučenim rogovima.
Baboon..naravno.Samo zato jer je to tvoja bezgrešna mama žena treba podnositi sva njena podbadanja i maltretiranja.Mame su svete. Čak i kada su npr.kučke podmukle. Moja Mama je biće poznato kod muškaraca (nekih)kao bezgrešno,milo i drago kojemu se ne smije ništa reći iskreno.Sve fino i lijepo.Bez mana i savršeno.
No takvi obično ostanu samo sa mamama na kraju.
Ne smije ništa žena reći jer je to the Tvoja Mama.Nego šutjeti i trpjeti.
Da im gospođe komandiraju jer su u vezi sa The Sinom
To bu sretan brak.Juhuhu
Da pozitiva sigurno je tako kako ti kažeš, jer si ti najpametnija i sigurno znaš kako je kod mene. I kako bi uopće svekrva mogla biti dobra? A nedaj bože da njezin sin kaže nešto u njezinu obranu. Jer on bi morao biti uz ženu taman da je ona i krvnik iz logora, jer ako nije odmah je mamin sin. Je li tako pozitiva?
baboon is offline  
Old 25.10.2010., 10:08   #50
Quote:
baboon kaže: Pogledaj post
Da pozitiva sigurno je tako kako ti kažeš, jer si ti najpametnija i sigurno znaš kako je kod mene. I kako bi uopće svekrva mogla biti dobra? A nedaj bože da njezin sin kaže nešto u njezinu obranu. Jer on bi morao biti uz ženu taman da je ona i krvnik iz logora, jer ako nije odmah je mamin sin. Je li tako pozitiva?
ladies and gentlemen we have mummy's boy in the house
__________________
DreamTeam
dublin is offline  
Received Warning
Old 25.10.2010., 10:40   #51
Quote:
baboon kaže: Pogledaj post
Svaka žena kad rodi misli da je najpametnija što se tiće odgoja djeteta i ne daj bože da netko nešto kaže što se ne slaže s njenim mišljenjem. Odma pucanje! A u principu je tu samo nedostatak osnovnog bontona i poštivanja prema onima za koje se tvrdi da se voli!
Ne vjerujem da ti je palo na pamet, ali ovo jednako vrijedi i za tvoju mamu. Ona je pametnija i bolje zna zato što je rodila koje desetljeće prije? To joj daje za pravo da komentira, pametuje, govori tvojoj ženi što i kako treba? Ili je ipak u pitanju to što je to tvoja mama...

Da je tvoja mama dobronamjerna i da se uopće sjeća kako to izgleda kad rodiš, onda bi znala da je svako djete briga svojih roditelja, a ne babe i sela. I da, mama zna najbolje. Koliko god netko mislio da je pametniji. Mama je ta koja je sa djetetom 24/7 i jedina koja sve vidi i najbolje poznaje svoje djete. Osim toga, kad se nešto zajebe, nitko neće reći "kriva je baka što je dala krivi savjet", nego će čak i oni koji pozivaju na slušanje tuđih "dobronamjernih" savjeta reći: a što je slušala, nema svoju glavu da misli?

Uglavnom, kod takvih je žena uvijek kriva. Što su se uopće onda i ženili kad misle da im je mamica najpametnija i da joj nitko po pameti nije dorastao, a na lošije se ne mogu priviknuti?

Quote:
dublin kaže: Pogledaj post
ladies and gentlemen we have mummy's boy in the house
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 25.10.2010., 10:56   #52
Pao je i prvi karton na novoj temi. Dugo smo izdržali.

Zato vas ponovno molim da se suzdržite etiketiranja, trolanja, reagiranja na trolanje, diskreditiranje i slično.

Nova tema ne znači novu dozu tolerancije moderatora na takve ispade.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Old 25.10.2010., 11:51   #53
Quote:
white panties kaže: Pogledaj post
nisam udata, ali sam poznavala roditelje nekih od bivsih partnera.
nejasno mi je da su te svekrve toliki problem.
pise se o njima ne kao o zenama koje su nam darovale nase voljene partnere, nego kao o nekim pickama iz pakla.
nejasno mi je kako to neko ne moze izgraditi odnos sa majkom svoga supruga, mozda je to dio balkanskog primitivizma.
kako ne mozes postovati nekog starijeg, shvatiti da je ta zena imala drugaciji zivot, i drugacija iskustva koja su je formirala da bude takva kakva je.
kako u njoj ne mozes vidjeti dio sebe, zene, koja je starija, kovana u drugim vremenima?
kada se udam, nadam se da moj muz imati roditelje, i da ce nasa djeca imati 2 bake i 2 dede.
ucinicu sve sto je u mojoj moci da izgradim dobar odnos sa tim ljudima, ma kakvi oni da su.
mislim da razliciti ljudi zahtijevaju razlicit pristup, i da je to to.
ne potpisujem
imala sam i ja bivseg dečka,hm mama mu je bila zakon bile smo si frendice i prvenstveno na TI...a po godinama mi je mogla mama biti,i nismo se trudile da sagradimo odnos nego žena je normalna i ja sam normalna-DOBITNA KOMBINACIJA!
e sad sam udana i imam sveki,s kojom sm si na VI
Ja postujem starije od sebe,ali i oni postivaju mene ako su normalni i vide dobru namjeru,zato ne kuzim ovaj tvoj post:-

kako u njoj ne mozes vidjeti dio sebe, zene, koja je starija, kovana u drugim vremenima?

ja ne mogu vidjeti sebe u njoj,jer ja sam ja,ona je ona.jeste ona starija od mene ali to ne znaci da je iskusnija,i ja sam zena koja je kovana u SVOJEM vremenu.nema tu draga moja balkanskog primitimizma,ja sam fino i kulturno dijete a to sto je moja sveki NEKULTURNA je njezin problem.
Blago tebi dok se jednog dana udas pa da ucinis sve sto je u tvojoj moci da izgradis odnos,e to samo ako naletis na kvalitetnu osobumozda buds jedna od sretnica
hm ne treba pisati tu kao nas ti ne razumijes pa ovom pa ono,draga moja ovdje pisu iskusne zene,cure itd koje su to na svojoj kozi osjetile isto ko i ja.
A to sto su nju kak ti iskustva formirala takva kakva je,to nije moj problem vec problem za psihijatra.
__________________
"Dvije osobe mogu promatrati istu stvar, a vidjeti je razlicito."
Bonit@ is offline  
Old 25.10.2010., 17:27   #54
Ovdje se spominje balkanski primitivizam. Mene samo zanima šta osobe koje to spominju misle da žene u drugim zemljama i na drugim kontinetima nemaju problema sa svekrvama.

Šta smo mi jedina nacija koja je toliko poremećena pa se eto snahe i svekrve kod nas ne podnose? A vjerovatno onda serija Svi vole Raymonda isprdava nas ovdje balkance, jer naravno toga u Americi nema.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 25.10.2010., 18:19   #55
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ovdje se spominje balkanski primitivizam. Mene samo zanima šta osobe koje to spominju misle da žene u drugim zemljama i na drugim kontinetima nemaju problema sa svekrvama.

Šta smo mi jedina nacija koja je toliko poremećena pa se eto snahe i svekrve kod nas ne podnose? A vjerovatno onda serija Svi vole Raymonda isprdava nas ovdje balkance, jer naravno toga u Americi nema.
Osim Raymonda, snimljen je i onaj film s J. Lo... ne znam kako se zove, ali o odnosu sa svekrvom. Hm, ne bih rekla da je riječ o balkanizmu.

Nego, mislim da se white panties čudi odnosu sa svekrvama. Evo, white panties, pogledaj što sam napisala da je svekrva rekla mojoj sestri i sad reci, je i to u redu od žene koja je majka, baka i supruga? Sorry, ali ni najmanje nije u redu da ti svekrva kaže da ne opterećuješ muža problemima (Halo, pa muž ti je u dobru i zlu, zar ne?) i da će on naži drugu ženu dok si ti kod kuće s malim djetetom. Zar prema takvoj osobi treba imati poštovanja?

Nadalje, trebam li poštivati svoju svekrvu koja je u nekoliko navrata izjavila preda mnom i meni, ali i drugima, da je bolje da njen sin i ja nismo zajedno, da naš brak nije pravi i da bi bilo bolje da me ostavio?
Orleanska I. is offline  
Old 25.10.2010., 19:29   #56
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
Aha. Pa zašto nam do sada nisi rekla da se to tako jednostavno radi?!
Mogla si nas sve spasiti



Pa da. Tako se ljudi jedan dan probude i kažu:
"Ajde, danas ću si uzeti kilu raka na plućima. Čisto da si sam namjestim, da mi tako i bude."
"Meni može jedan moždani. Nema veze što sam sportaš, zdravo se hranim, nikada nisam pušio. Čisto da si sam namjestim."
"Ja ću jednu šećernu. Ma može i dvije odmah."

Ono, stvarno, dajte ljudi, nemojte baljezgati

Al' stvarno
Nisam mislila na bolesti i na stvari na koje ne možemo utjecati, ali na prijatelje, muža, obitelj i odnose s njima možemo jer smo mi polovica odnosa sebe i onog drugog čovjeka.
ako automatski dopuštaš da ti netko prigovara 0o čemu razgovaraš s mužem na telefon, kako oblačiš djecu, čime ih hraniš i kako ih odgajaš, onda si si dopustio da ti kontrolira sve u životu. ne mislim da ne može biti sretna zajednica u kojoj se dijele savjeti, ali je bitno na koji način je to izrečeno i s kojom namjerom. Ako ona to radi da te pričini nesposobnom onda bi joj rekla što je ide, ako je izrečeno s namjerom da mi olakša (tipa, bolje ti je to oprat s xy nego s vanishom....sta ja znam sad), onda savjet prihvaćam.
Nemam zamjerke na ženu kao osobu već na odnose među ljudima. isto se ponašam s bilo kojom prijateljicom. Ako smatram da joj haljina ne stoji, ja kažem da mi se ne sviđa kako joj stoji, i isto očekujem od nje AKO SAM PITALA ZA MIŠLJENJE. ako nisam, onda nista
Kako ti posložiš odnose u svojoj obitelji i s roditeljima i s mužem i s djecom tako i s njima. Ne vidim razliku.
__________________
...game over...
.:m.bellucci:. is offline  
Old 25.10.2010., 19:52   #57
Quote:
.:m.bellucci:. kaže: Pogledaj post
Kako ti posložiš odnose u svojoj obitelji i s roditeljima i s mužem i s djecom tako i s njima. Ne vidim razliku.
a što ako ona posloži svoj odnos s tobom drugačije?
tipa, ona mala..ne svidja mi se?
šta onda?
__________________
DreamTeam
dublin is offline  
Old 25.10.2010., 20:10   #58
Quote:
.:m.bellucci:. kaže: Pogledaj post
Nisam mislila na bolesti i na stvari na koje ne možemo utjecati, ali na prijatelje, muža, obitelj i odnose s njima možemo jer smo mi polovica odnosa sebe i onog drugog čovjeka.
Nitko ne može utjecati na mene tako da se ponašam na način na koji ne želim. Tako ni na svekiće! Odnos ovisi o obje polovice! Moš se na glavu posadit ako ti je druga polovica ko glavni likovi naših priča!

Quote:
.:m.bellucci:. kaže: Pogledaj post
ako automatski dopuštaš da ti netko prigovara 0o čemu razgovaraš s mužem na telefon, kako oblačiš djecu, čime ih hraniš i kako ih odgajaš, onda si si dopustio da ti kontrolira sve u životu.
Pa o čemu, mi pobogu, non stop trubimo. Ali po tvojoj teoriji do toga uopće ne bi trebalo doć, jel sve je tome kako si samo postavimo, jelte?


Quote:
.:m.bellucci:. kaže: Pogledaj post
ne mislim da ne može biti sretna zajednica u kojoj se dijele savjeti, ali je bitno na koji način je to izrečeno i s kojom namjerom. Ako ona to radi da te pričini nesposobnom onda bi joj rekla što je ide, ako je izrečeno s namjerom da mi olakša (tipa, bolje ti je to oprat s xy nego s vanishom....sta ja znam sad), onda savjet prihvaćam.
Svi mi znamo procjeniti koji je savjet dobronamjeran i potreban, a koji je izrečen kao provokacija. Ali, kako to misliš, rekla bi joj što je ide? Pa ti sama kažeš da su odnosi u životu onakvi kakvim ih sam sebi namjestiš, postaviš. Otkud sad potreba za raspravama ako si život obojiš u ružičasto?


Quote:
.:m.bellucci:. kaže: Pogledaj post
Nemam zamjerke na ženu kao osobu već na odnose među ljudima. isto se ponašam s bilo kojom prijateljicom. Ako smatram da joj haljina ne stoji, ja kažem da mi se ne sviđa kako joj stoji, i isto očekujem od nje AKO SAM PITALA ZA MIŠLJENJE. ako nisam, onda nista
Kako ti posložiš odnose u svojoj obitelji i s roditeljima i s mužem i s djecom tako i s njima. Ne vidim razliku.
Odnos s prijateljicom i razgovor o haljini se ni u zemlji čudesa ne može izjednačit s odnosom sa svekrvom, bar ne sa ovim tipom svekrve o kojem se ovdje priča. Možeš ti slagat kako te god volja, al ne možeš utjecat na druge ljude na način na koji ti tvrdiš da stvari funkcioniraju. Jer ne polaze odnosi samo od tebe, odnos je nužno dvosmjeran.

Kako god, priča ti ne drži vodu!
natali z is offline  
Old 26.10.2010., 08:14   #59
Quote:
.:m.bellucci:. kaže: Pogledaj post
Nisam mislila na bolesti i na stvari na koje ne možemo utjecati, ali na prijatelje, muža, obitelj i odnose s njima možemo jer smo mi polovica odnosa sebe i onog drugog čovjeka.
Rekla si u svim segmentima života
Ja doista ne znam čitati ljudima misli da skužim šta s u mislili, a šta nisu s nekom rečenicom

Quote:
.:m.bellucci:. kaže: Pogledaj post
ako automatski dopuštaš da ti netko prigovara 0o čemu razgovaraš s mužem na telefon, kako oblačiš djecu, čime ih hraniš i kako ih odgajaš, onda si si dopustio da ti kontrolira sve u životu. ne mislim da ne može biti sretna zajednica u kojoj se dijele savjeti, ali je bitno na koji način je to izrečeno i s kojom namjerom. Ako ona to radi da te pričini nesposobnom onda bi joj rekla što je ide, ako je izrečeno s namjerom da mi olakša (tipa, bolje ti je to oprat s xy nego s vanishom....sta ja znam sad), onda savjet prihvaćam.
Nemam zamjerke na ženu kao osobu već na odnose među ljudima. isto se ponašam s bilo kojom prijateljicom. Ako smatram da joj haljina ne stoji, ja kažem da mi se ne sviđa kako joj stoji, i isto očekujem od nje AKO SAM PITALA ZA MIŠLJENJE. ako nisam, onda nista
Kako ti posložiš odnose u svojoj obitelji i s roditeljima i s mužem i s djecom tako i s njima. Ne vidim razliku.

Vidi, sve su ti cure gore već rekle.
Ja stvarno nisam osoba koja će prešutiti, ali imaš ljudi kojima je svejedno šta ti kažeš, oni tepu po svom.
Ti ljudi zaista postoje. Nisu samo glumci u filmovima.
Možda ne postoje u tvom Barbi svijetu, a možda i postoje, ali ti ne želiš priznati
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Old 26.10.2010., 11:31   #60
Quote:
.:m.bellucci:. kaže: Pogledaj post

...kažem da mi se ne sviđa kako joj stoji, i isto očekujem od nje AKO SAM PITALA ZA MIŠLJENJE. ako nisam, onda nista


ima ljudi koji ne čekaju ničiju dozvolu da bi izrazili što misle. pogotvo žene zrelije dobi kada komuniciraju sa upola mlađim od sebe.
cinober is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:38.