Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2011., 19:27   #21
Idući papa bi mogao biti Petar - zvati će ga "Čuvar Isusa Krista".
Otvoriti će jedan kovčežić koja se čuva u Vatikanu u kojoj će biti jedna slika (ili karta),tako nešto na kojoj će biti naslikani Bog Otac (ili Bog Dobra) i Bog Zla (ili Sotona) (licem u lice) kako sjedeći na dva stolca gledaju jedan drugoga ravno u oči.
Kada se ta karta razlomi nastat će rat dobra i zla.
Biti će pokušaja da se ta karta (ili slika) otme iz Vatikana i sakrije od javnosti.Zanimljivo je da će ju protivnici objavljivanja pokušati sakriti u crno sukno ili crno platno.
Međutim neće u tome uspjeti.
NewWorldOrder is offline  
Old 20.01.2011., 05:01   #22
oni valjda namjerno odaberu nekog starijeg da bude papa pa da ih vise dodje na red
Boki000 is offline  
Old 20.01.2011., 10:10   #23
Quote:
NewWorldOrder kaže: Pogledaj post
Idući papa bi mogao biti Petar - zvati će ga "Čuvar Isusa Krista".
Otvoriti će jedan kovčežić koja se čuva u Vatikanu u kojoj će biti jedna slika (ili karta),tako nešto na kojoj će biti naslikani Bog Otac (ili Bog Dobra) i Bog Zla (ili Sotona) (licem u lice) kako sjedeći na dva stolca gledaju jedan drugoga ravno u oči.
Kada se ta karta razlomi nastat će rat dobra i zla.
Biti će pokušaja da se ta karta (ili slika) otme iz Vatikana i sakrije od javnosti.Zanimljivo je da će ju protivnici objavljivanja pokušati sakriti u crno sukno ili crno platno.
Međutim neće u tome uspjeti.


Izvor te informacije?????
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Old 22.01.2011., 14:46   #24
SF priče, kao svi njegovi postovi.
Ord Mantel is offline  
Old 24.01.2011., 10:48   #25
Quote:
Bodjan kaže: Pogledaj post
Sv. Malahije bio je irski nadbiskup i reformator katoličke crkve iz 12. stoljeća. Irsku crkvu podvrgnuo je rimskoj vlast. Proglašen je svecem, a sama crkva priznala je njegove proročke sposobnosti. Spomendan mu je 3. studenog.

Njegovo proročanstvo sastoji se od vizije posljednjih 112 rimskih papa i predviđanja da će nakon što zadnji papa, 277. po redu preuzme vlast, doći do potpunog uništenja grada Rima, te propasti crkve i svijeta, jer će „uslijediti Sudnji dan, dan kada će Bog, prema Bibliji, na kraju vremena razdvojiti zle od pravednih“.
Naime, do tada se na prijestolju katoličke crkve bilo izmijenilo 165 njenih poglavara – papa, a sv. Malahije predvidio je da će ih u povijesti katoličke crkve biti ukupno 277. On je imao viziju svih preostalih 112 papa, te je sastavio njihov popis. Na tom popisu svaki papa ima svoje ime i nadimak, koji ga kratko opisuje. Uočljiva je sličnost opisa iz proročanstva sa stvarnim papama. Evo nekih:

Ivan XXIII. – “Pastor et nauta“ (Pastir i moreplovac) – bio je kardinal Venecije – grada moreplovaca.

Pavao VI. – “Flos florum“ (Cvijet cvjetova) – njegov grb sadrži cvijet ljiljana (koji se naziva cvijet nad cvijećem).

Ivan Pavao I. – “De meditate Lunae“ (Polovina Mjeseca) – vladao je pola mjeseca.

Ivan Pavao II. opisan je imenom “De labore Solis” što bi u tadašnjem jeziku Rima značilo „muka Sunca“ (ne rad, jer rad je bio sramota, za robove), pa se to prevodi kao“pomračenje Sunca“. – Rođen je na dan pomrčine Sunca, a pokopan također na dan pomrčine Sunca.

Benedikt XVI. – „Gloria Olivae» (Maslinova slava) – rodio se u posljednjoj suboti prije Svete Nedjelje (za vrijeme Velikog Posta) koji počinje Cvjetnicom (grančicama masline); sa drugog aspekta, benediktinski red kojem pripada, za simbol ima maslinovu grančicu.

Za posljednjeg papu rekao je da će se zvati Petar II., a nadimak će mu biti Petrus Romanus (Petar Rimski)

Svoju proročku viziju Malahije je imao 1139. godine. Svoje proročanstvo je zapisao i kada je posjetio papu Inocencija II. predao mu je to svoje proročanstvo. Papa je rukopis spremio u rimske arhive, gdje je ostao zaboravljen sve do njegovog ponovnog otkrića 1959. godine.
Uz to dodaj da u katakombama ima mjesta samo za još jednoga papu i da u onoj crkvi, zaboravio sam ime, u kojoj su slike svih papa ima samo još jedno slobodno mjesto.

Quote:
Bodjan kaže: Pogledaj post
Nekad je bila slicna tema. Sadasnji papa je u cvijetu starosti, i mogli bi za 5-10 godina imati slijedeceg. Zasto bi taj bio zadnji?
Zašto za 5-10, zašto ne krajem iduće godine?
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Old 24.01.2011., 11:04   #26
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
Uz to dodaj da u katakombama ima mjesta samo za još jednoga papu i da u onoj crkvi, zaboravio sam ime, u kojoj su slike svih papa ima samo još jedno slobodno mjesto.


Zašto za 5-10, zašto ne krajem iduće godine?
Pa mozda i slijedece, htio sam ne biti pesimistican glede njegovog zivotnog doba.

Vise me zanima sto bi se to moglo dogoditi pa da Vatikana vise ne bude?
Bodjan is offline  
Old 24.01.2011., 11:15   #27
Quote:
Bodjan kaže: Pogledaj post
Pa mozda i slijedece, htio sam ne biti pesimistican glede njegovog zivotnog doba.

Vise me zanima sto bi se to moglo dogoditi pa da Vatikana vise ne bude?
Stari i Novi zavjet poznaju mnogo proroka, tko kaže da ih i sada nema među nama? Ne mora to biti papa, ne mora biti čak ni svečenik nego običan čovjek sa vizijama.

A Vatikanu će se dogoditi ono što je i prorokovano, ne samo Vatikanu nego svemu.
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Old 24.01.2011., 19:38   #28
Quote:
Bodjan kaže: Pogledaj post

Vise me zanima sto bi se to moglo dogoditi pa da Vatikana vise ne bude?
Pa recimo - Sudnji Dan?
NewWorldOrder is offline  
Old 25.01.2011., 06:17   #29
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
Stari i Novi zavjet poznaju mnogo proroka, tko kaže da ih i sada nema među nama? Ne mora to biti papa, ne mora biti čak ni svečenik nego običan čovjek sa vizijama.

A Vatikanu će se dogoditi ono što je i prorokovano, ne samo Vatikanu nego svemu.
Naravno da su među nama,recimo u jankomiru takvih sa vizijama imaš kolko hoćeš.
badday is offline  
Old 26.01.2011., 03:18   #30
Quote:
Bodjan kaže: Pogledaj post

Vise me zanima sto bi se to moglo dogoditi pa da Vatikana vise ne bude?
Ako ćemo teoretizirat kroz čisto gatanje ili nagađanje, opcije se šire ihaj. Pad Rima? Invazija barbara? Diktatorski sistem izuzetno neprijteljski raspoložen prema kršćanstvu ili religiji an ženeral? Pa bilo je toga kroz povijest, i ne baš tako davno.

Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
Stari i Novi zavjet poznaju mnogo proroka, tko kaže da ih i sada nema među nama? Ne mora to biti papa, ne mora biti čak ni svečenik nego običan čovjek sa vizijama.
Pa, ako ćemo tako, u Novom zavjetu kristalno jasno stoji i upozorenje i oprez (predviđanje?) glede pojave lažnih proroka. Ne možemo se hvatat baš samo onoga što zadovoljava našu glad za senzacionalizmom (ne optužujem tebe).

Quote:
A Vatikanu će se dogoditi ono što je i prorokovano, ne samo Vatikanu nego svemu.
Da se nadovežem na prethodnu rečenicu, i ako bi netko ozbiljno u budućnost čovječanstva gledao kroz "prorokovanja", i ako je kršćanin, Biblija kraj Crkve predviđa kao posljednje iskušenje kroz razna suđenja, bitke i progonstva, te konačni trijumf. Tekst iz Otkrivenja, čini mi se. Kontroverza oko treće tajne ukazanja u Fatimi navodno ne krije ono što je Vatikan prije 10 godina prezentirao javnosti, nego sadržava između ostalog i apokaliptični materijal, koji koincidira upravo s narečenim tekstom iz Otkrivenja.

Glede Malahijevih proročanstava, navodno je riječ o krivotvorini, a i ja bih dala svojih 5 cents da je tako. Glede kraja svijeta, posljednjeg Pape, i ostalih stvari koje smatram beskrajno apstraktima, iako sam vjernik, treba imat na umu da su ljudi, u manje-više svakom povijesnom razdoblju za koje su smatrali da je došlo do neke konačne točke, vrhunca povijesti itd., ičitavali neke znakove kraja. Rani kršćani su za vrijeme Neronovih progonstava mislili da je drugi dolazak blizu, jer su smatrali da imaju zašto. Prošlo je od tada...pa računajmo koliko.
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Old 26.01.2011., 09:46   #31
Quote:
NewWorldOrder kaže: Pogledaj post
Pa recimo - Sudnji Dan?
Koji Vatikan, srce crkve, ne bi prezivio? To bi bila ironija. Govorimo u relativno bliskom vremenu 20-30 godina od danas.
Bodjan is offline  
Old 27.01.2011., 01:39   #32
Netko cita previse Stevea Berryja
anati is offline  
Old 27.01.2011., 09:28   #33
Quote:
Linda Hathor kaže: Pogledaj post

Glede Malahijevih proročanstava, navodno je riječ o krivotvorini, a i ja bih dala svojih 5 cents da je tako.
Krivotvorini iz 12.stoljeca? Ako je ta krivotvorina kratko opisala tolike pape kako je onda krivotvorina?

Krivotvorina iz 20. stoljeca? Kako su onda znali za nju sva ta stoljeca?
Bodjan is offline  
Old 27.01.2011., 19:58   #34
Quote:
Bodjan kaže: Pogledaj post
Koji Vatikan, srce crkve, ne bi prezivio? To bi bila ironija. Govorimo u relativno bliskom vremenu 20-30 godina od danas.
A šta ti misliš kome sve dolazi Isus Krist drugi puta suditi,nego Vatikanu,svim religijama i svim živima i mrtvima?
Pa to i jest ironija.
Kada dođe zadnji papa (a to nije daleko),onda će početi određeni događaji.Zadnji veliki papa je bio Ivan Pavao II.Ovaj je manji,a idući će biti isto veliki,ali i zadnji.
NewWorldOrder is offline  
Old 27.01.2011., 20:47   #35
Quote:
NewWorldOrder kaže: Pogledaj post
A šta ti misliš kome sve dolazi Isus Krist drugi puta suditi,nego Vatikanu,svim religijama i svim živima i mrtvima?
Pa to i jest ironija.
Kada dođe zadnji papa (a to nije daleko),onda će početi određeni događaji.Zadnji veliki papa je bio Ivan Pavao II.Ovaj je manji,a idući će biti isto veliki,ali i zadnji.
E , da definitivno će doći Isus Krist ili Isa a.s , jer i Islam i Kršćanstvo vjeruju u povratak dotičnog...ali pitanje je vremena kada će doći , postoje već pokazatelji neki da to vrijeme dolazi ili će doći a Isa a.s (Isus Krist) vam ima veze Dedzdzal ,kojeg će on ubiti...
El-Fatih is offline  
Old 29.01.2011., 04:15   #36
Quote:
Bodjan kaže: Pogledaj post
Ako je ta krivotvorina kratko opisala tolike pape kako je onda krivotvorina?
I jest i nije, ako se povjesničare pita. Ima ih koji tvde da jest riječ o krivotvorini iz 16. st., ima ih koji proročanstvo pripisuju Nostradamusu,a i samo proročanstvo ima nekih nekonzistentnosti, itd.

Ima pogođenih stvari, ali ovisi o tome kako to vrenduješ. Recimo, Nostradamus je, kažu, nepogrešivo predvidio i svjetske ratove, i ubojstvo JFK-a, i pad blizanaca, itd. I fakat se iz svake napisane alegorije može izvrdati neki kasniji povijesni događaj, ništa lakše nego neku slikovitost primjeniti na ne znam npr...izum aviona, ako Nostradamus piše o golemim čeličnim pticama koje kruže iznad zemlje.
Quote:
Krivotvorina iz 20. stoljeca? Kako su onda znali za nju sva ta stoljeca?
Tko ovo tvrdi kad se zna da dokument, bio "prepravljan" ili ne, datira najkasnije iz 16. st.?

Quote:
NewWorldOrder kaže: Pogledaj post
Ovaj je manji,a idući će biti isto veliki,ali i zadnji.
Isuse, ti li si?

Matej 24,37-39 Međutim, kao u dane Noine, tako će biti i Dolazak Sina Čovječjega. Kao u dane prije potopa su jeli i pili, ženili se i udavali do dana Noa uđe u korablju i ništa primijetio dok ne dođe potop i odnijela sve, tako će biti i Dolazak Sina Čovječjega.

Mislim, ima ekipe koja s tolikom zapanjujućom sigurnošću priča o skorašnjem kraju, da se ne mogu ne zapitat jeste li u procesu opraštanja sa svijetom.
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Old 05.02.2011., 15:38   #37
čitao sam ovo još prije 15 godina, i kad sam pročitao da će sljedeći papa biti beneditk 16. pomislio samk, baš ćemo vidjet.
i današnji papa je benedikt 16.
tko zna možda je slučajno pogodio, a možda stvarno... (eh da danas živi pa da mi pogodi koji par u kladari).
nisam baš neki lakovjerni fanatik ali ako sljedeći stvarno i bude petar 2. onda ili vatikan ima listu imena za buduće pape ili je ovaj sve pogodio.
Brian Johnson is offline  
Old 05.02.2011., 17:14   #38
Pa crkva postoji cca 1500g to je dokaz koliko su prilagodljivi možda nas prije čeka kakva podjela unutar crkve ali papa če se birati previše je to močna pozicija da bi se ukinula
BD-zg is offline  
Old 05.02.2011., 23:41   #39
Ovdje sve vrvi od djecurlije. kako netko moze reci - desit ce se to i to, bit ce tako i tako, tada i tada?

i jos na kraju kaze - 100%

kako mozes tvrditi sta ce se dogoditi 100%? po kojoj osnovi? jooooj
lithium_23 is offline  
Old 06.02.2011., 00:05   #40
Negdje sam pročitala da je Nostradamus imao jako slično proročanstvo. Također govori o zadnjem papi i kraju Crkve u skoro vrijeme.
fionna is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:07.