Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2011., 12:00   #1
Alergijska astma

oprostite ako već negdje piše o ovoj temi ne mogu naći.
Moj sin ima 7,5 godina i upravo mu je dijagnosticirana alergijska astma. Od 1 godine se borimo sa upalama grla, bronhitisom, opstrukcijama, jednom i upala pluća. Stalno je na ventolinu i antibioticima. Sad je nakon svega dobio astmu te uzima flixotid 2 puta dnevno 2 mjeseca.
Da li ima neko iskustva s tim i da li to prestaje u pubertetu kao što su nam rekli. Napominjem da nema nikakve smetnje što se tiče disanja ili da ima napadaje, samo ima jako ružni kašalj ( kao da ima "kukurikavac")
Hvala
__________________
Ima stvari koje ne možemo vratiti: izrečene riječi, proteklo vrijeme i propuštene prilike.
skvikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 12:35   #2
Quote:
skvikic kaže: Pogledaj post
oprostite ako već negdje piše o ovoj temi ne mogu naći.
Moj sin ima 7,5 godina i upravo mu je dijagnosticirana alergijska astma. Od 1 godine se borimo sa upalama grla, bronhitisom, opstrukcijama, jednom i upala pluća. Stalno je na ventolinu i antibioticima. Sad je nakon svega dobio astmu te uzima flixotid 2 puta dnevno 2 mjeseca.
Da li ima neko iskustva s tim i da li to prestaje u pubertetu kao što su nam rekli. Napominjem da nema nikakve smetnje što se tiče disanja ili da ima napadaje, samo ima jako ružni kašalj ( kao da ima "kukurikavac")
Hvala
ja sam ti astmaticar,zadnji napad sam imala prije cca 7 god(imam 27 god) i od onda vise manje ok.
na kaj je alergican?
meni je puno pomoglo kad smo se rijesili macke,tepiha...
osjetim ju kad sam pod velikim naporom tipa penjanje uzbrdo ili puno stepenica,kad se jako uzrujam ...
i da,ako me netko skaklja
muz mi nije vjerovao pa me skakljao,ja reko prestani,on hahahah,mislio da se salim i onda puf,ja ostade bez daha

al sve u svemu nije tak jako strasno
__________________
04.12.2010. Zvrk 1
01.01.2014. Zvrk 2
Ines Zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 12:51   #3
Quote:
ines zizi kaže: Pogledaj post
ja sam ti astmaticar,zadnji napad sam imala prije cca 7 god(imam 27 god) i od onda vise manje ok.
na kaj je alergican?


al sve u svemu nije tak jako strasno
bili smo na nekim testiranjima ranije pa je bilo na kravlje mliko, žumanjac,leću,čokoladu......

a sad tek čekamo opet testiranje da vidimo je li na neku travu ili nešto sad u proliće iako mislim da nije jer je inače bio zdraviji u ovo doba , više je bio bolestan na zimu.
Sreća nema nikakvih smetnji dok trči i to....ali ko zna..kako je počelo..i još doktorica kaže da je to kao normalno nakon toliko bronhitisa dobiti astmu...pa da se liječilo kako treba možda ne bi došlo do toga
__________________
Ima stvari koje ne možemo vratiti: izrečene riječi, proteklo vrijeme i propuštene prilike.
skvikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 14:26   #4
Quote:
skvikic kaže: Pogledaj post
bili smo na nekim testiranjima ranije pa je bilo na kravlje mliko, žumanjac,leću,čokoladu......

a sad tek čekamo opet testiranje da vidimo je li na neku travu ili nešto sad u proliće iako mislim da nije jer je inače bio zdraviji u ovo doba , više je bio bolestan na zimu.
Sreća nema nikakvih smetnji dok trči i to....ali ko zna..kako je počelo..i još doktorica kaže da je to kao normalno nakon toliko bronhitisa dobiti astmu...pa da se liječilo kako treba možda ne bi došlo do toga
s tim bi se moja mama slozila. i meni su sa 7 god otkrili a do tad sam isto bila stalno sa bronhitisima i sl. cak su me lijecili ko srcanog bolesnika

covjek se zapita kaj su to studirali
__________________
04.12.2010. Zvrk 1
01.01.2014. Zvrk 2
Ines Zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 14:29   #5
Quote:
ines zizi kaže: Pogledaj post
s tim bi se moja mama slozila. i meni su sa 7 god otkrili a do tad sam isto bila stalno sa bronhitisima i sl. cak su me lijecili ko srcanog bolesnika

covjek se zapita kaj su to studirali
znači ti to vučem od davno...nije ti prošlo u pubertetu kao što kažu..pa divno baš i s tim da se još borim cili život....
__________________
Ima stvari koje ne možemo vratiti: izrečene riječi, proteklo vrijeme i propuštene prilike.
skvikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 15:39   #6
Quote:
skvikic kaže: Pogledaj post
znači ti to vučem od davno...nije ti prošlo u pubertetu kao što kažu..pa divno baš i s tim da se još borim cili život....

ja sam samo jedna od milijon. sigurno mnogima prodje u pubertetu
__________________
04.12.2010. Zvrk 1
01.01.2014. Zvrk 2
Ines Zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 21:05   #7
I ja sam bila astmatičar, isto sam koristila i ventolin i kašljala jako ali sam kad su mi ustanovili alergiju prmala nekakve inekcije cca. 2,5 godine u početku svaka dva do 3 dana a kasnije sve rjeđe i tu sam ušla i u pubertet i problemi su se smanjili, sad mi smeta(nakon 25 god) samo kad cvate kojekava trava i to mi suze oči i curi nos.
Eto nadam se da sam pomogla, nekima i prođe u pubertetu.
mikicat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 11:17   #8
Evo i mene u tom klubu, ista prica kad sam bila dijete - alergija na prasinu i perje, hrpa bronhitisa, trcanja na hitnu i cudesa svakakvih. Proslo u puberteru. Pa se javilo ponovo u kasnim dvadesetim, vjerojatno kao posljedica stresa na poslu. Pa proslo u trudnoci Pocelo se javljat ponovo nakon par godina nazad na poslu ali vrlo rijetko i sporadicno... vjerojatno me nitko jos nije dovoljno nazivcirao ili sam mozda naucila s djetetom ne-reagirat na sranja i bit puno smirenija
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 21:49   #9
Koliko vam astma utjece na fizicke sposobnosti?
brennan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 10:56   #10
Vidim da duuuugo nije nitko pisao ali ne znam gdje da postavim pitanje pa ću ovdje.

Naime, dijete je alergično na grinje i sad ide ona priča urediti sobu izbaci tepih i to.....ali samo iz sobe od djeteta ali ne iz stana jer nije neka kao velika alergija i ne bi se trebalo dijete sada toliko izolirati od svega pa kao samo da joj kupimo one navlake za madrac i posteljinu i da je to dovoljno..

ali sad me zanima od mama čije djeca imaju tu alergiju ja ću kupiti te navlake to stoji ali iskreno ne mogu maknuti zavjese sa prozora jer se doslovno vidi sve i ne želim da mi netko gleda dijete što radi dok se igra u sobi. Koje zavjese ili što za prozor da uopće kupimo neke tanke???? gledala sam one venecijanere/žaluzine ali mislim na njih pada prašina ko luda i to je onda toliko komplicirano brisati i održavati jer iskreno imala sam to i za poludit je dok obrišeš to se stalno lomi i tak ma nitko me ne može uvjerit da ih je lagano za održavati jer padne sto puta više prašine na njih i stvarno ih je teško obrisati

Preporučite mi koji madrac i jastuk i poplun djetetu kupiti i gdje???

Znam nema šanse da stavim tepih i niti ihželimo ali ormare s dječjom odjećom mogu normalno imati u sobi gdje dijete spava jel da??? mislim to nisam pitala ali gdje ću sa ormarima?

Ma najviše me zanima ta posteljina gdje i koju da kupim i koji je madrac najbolji i što da stavim na prozore?
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 14:55   #11
Imas za prozore one naljepnice koje se zaljepe pa se ne vidi unutra, ali prolazi svjetlost. Nije bas neko rjesenje ako zelis gledat van kroz zatvoren prozor Al sakrit ce sobu od pogleda i nece skupljati prasinu. Mozda recimo rolo zavjese, one se manje prase od venecijanera (koji su zbilja grozni i teski za cistit)
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 10:27   #12
Ok ajd za zavjese ću onda još nešto i smisliti ali prijedlozi za koji moadrac, poplun, jastuka? nemamo pojma što da kupim

Najteže mi je maknuti dekice i staviti što 2 popluna po zimi??? ili kupiti onu preskupu antialergijsku navlaku i za dekicu posrbno. Ufff.... čudno mi je to jer nitko nikada u obitelji to nije imao tak da nemam ni sama pojma kako da sad to sve sredim
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 10:43   #13
Zasto dva popluna? Ima sada na trzistu hrpa dobrih i jako toplih, a tankih popluna. Koji su od umjetnih materijala (ne od perja) i peru se bez problema u vesmasini i suse u susilici.

Recimo Ikea ima dosta sarolik izbor raznoraznih popluna, pregledaj malo po webu. Moj mali ima jedan Ikein od umjetnih materijala, srednje topline i jako mu je topal. Da sam uzela topliju varijantu bilo bi mu zimi pretoplo (imamo centralno etazno i temperatura u sobama po noci je oko 19-20 stupnjeva). Meni je to puno bolja varijanta od deka, njih ne volim nikako. Jastuci isto postoje svakakvi, meni je recimo bitno da se mogu prat i susit doma. Svako toliko ih zveknem u masinu i operem i osusim.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 11:51   #14
A budem tako.... samo moram paziti od Ikee jer sam tako prošle godine kupila neki poplun ljetni i ispalo da je nekih drugačijih dimenzija od naših standardnih...e jesam bila ljuta

Ma mi se svi pokrivamo kod kuće i poplunom i još dekom iznad po zimi. Evo još nismo eliminirali debelu deku nitko od nas...još čekamo zatopljenje pa da debelu deku zamjenimo frotirskom. Zto bi mi 2 popluna. Zimi sobe nikada ne grijemo već ih širom otvorimo sat vremena prije spavanja i tako u hladno idemo uvijek spavati svi troje

ali hvala na savjetima. Samo mi je malo zlo što sada moram hrpu novih stvari kupiti a ne znam ni sama odakle da krenem jer sam malo zbunjena.
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 12:33   #15
Grinje su svuda oko nas, tako da mislim da od njih ne mozemo pobjeci. I ja sam alergicna na sve zivo, od grinja, prasine, perje, pelud, i jos svasta nesto. U stanu nemamo tepihe, zastore samo u spavacoj sobi, one neke tanke, koje stavis u masinu prati i odmah iz masine objesis na prozore. Madrac, ne znam sta bi rekla, mi na madracu imamo one step-deke, koje operem u masini svakih mjesec dana. Deke nemamo, jer smo u stanu, pa je vruce, alu za kucu znam da treba, pa mozda oni poploni koji se spoje drukerima za zimu, pa budu dva, a inace mogu biti dva, tanji i deblji...
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 12:46   #16
I jos samo sa kazem, alergije su razlicite, sad ima problema vecih, ali godinu ili dvije mozda nece imati nikakvih problema. Recimo ja sam bila na tabletama, inekcijama, a sad zadnjih par godina nista, nikakvih problema. Znaci hocu reci, treba probati maknuti sto vise alergena, ali opet nije dobro da bude u sterilnom. Vjerujem da sto bude veca manje ce biti problema.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 12:49   #17
Ikeini su svi popluni dimenzija za njihove navlake (150cm umjesto 140cm), tako da nemoj ni gledat ako ti to ne pase. Ali ako nemas navlake vec neke djecje, onda kupis tamo i navlake i rijesena stvar.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 12:59   #18
Hvala na savjetima.

Bela-12 hvala i na iskustvu to me tješi. Ajde ona i nema nekih smetnji i rekli su nam da ništa iz stana ne mičemo (i tak imamo samo 2 manja tepiha u boravku i zavjese su ful tanke da ih perem svaka 2 mjeseca u mašini) da jedino taj krevet joj opremimo i obzirom na njeno stanje da je to dovoljno. Ajd do sada je imala jednom smetnje a ovako da ne znaš da je testirana nisam sigurna da bi netko skužio baš da je alergična
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 08:40   #19
Moja mala ima blagu alergiju na grinje, no moram priznati da mislim da joj ona ne uzrokuje probleme. Nismo bacili tepihe van, ni zavjese, nema antialergijski madrac, popun ni jastuk. Redoviti čistim od prašine, mijenjam posteljinu, perem zavjese, usisavam. Nedavno smo joj kupili novi madrac, poplun, tepih u dnevnoj sobi.

Ne mogu se obraniti od grinja, bojim se da ne mogu ni učinkovito smanjiti njihovu brojnost.Da ima većih i češćih problema svakako bih maknula zavjese i tepihe (mada ne znam kako bih bez tepiha živjela, navikla sam na mekano, sjedenje na podu, hodanje bez papuča). Mada s obzirom na njenu dijagnozu nitko nam od lijačnika nije ni savjetovao micanje zavjesa, tepiha i sl.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 13:35   #20
nightfall tako je i nama rečeno da je blago (5 mm na prick testu) i iskreno ja sam već 3 mjeseca pšrobala svakako eksperimentirati da ne usisam po 10 dana da usisam svaka 3 dana da svaka 3 tjedna perem zavjese, maknula tepihe (iako mi imamo samo 2 u boravku ispod malog i jedan ispod trpezarijskog stola) i iskreno nisam vidjela neke velike pomake a niti razlike. Iako ja ne kužim je li taj rezultat blaga ili kakva alergija jer koliko mi je liječnik objasnio da nisu bitni toliko nalazi koliko smetnje koje osoba ima. Ali testirana je i na peludi i na trave pa ništa nije pokazalo osim tih odvratnih grinja.

Ja znam da se njih ne može smanjiti ali realno kad pogledam ako sad maknem tu jednu zavjesu i dva tepiha manja iz boravka nekako čisto sumnjam da će njoj nešto biti previše bolje jer ni prije nismo zamjećivali razliku i osim tog jednog bronhitisa ove zime nije imala problema. Čak se iza toga još 2 puta dobrano razbolila i ništa joj nije bilo (ajd prima terapiju jer kao trebala bi do ljeta) ali svejedno nisam uviđala neke potrebe za ventolinom niti je dijete škripalo niti otežano disalo. Naša pedica je rekla da joj dajem ventolin a ja sam ocjenila da joj ništa od toga nije ni bolje ni gore pa sam jednostavno prestala.

Nije ni nama savjetovao da sve mičemo čak nam je liječnik rekao da ništa u stanu ne diramo da sve ostavimo kako je i da usisamo jedan put tjedno i pobrišemo (tako smo i do sada radili od uvijek) i eto da si uzmemo te navlake za krevet i posteljinu da je to jedino što je realno učinkovito.

Ja isto ne znam iskreno je li njoj uzrokuju probleme jer vdim jučer i prekjučer joj je malo curio nosić i kihnula je 2 puta a danas ništa....eto ima po par lišajeva što su kao AD ali uvijek su isti ipar dana su tu par dana ih nema i tak cijelu zimu pa se nadam da će sad s proljećem više proći....sad neka znam što je i kako je....nemam pojma o tim alergijama nikada nitko u mojoj obitelji nije to imao tak da smo svi toliko iznenađeni neugodno da ona to ima
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:08.